КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 26

  • 39 821
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 391
Пфюю, само докато се запишем всички и 4-5 страници заминават...но няма как - много сме  Simple Smile Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 8 528
Аз да питам вместо запис за Т. Това, че рядко вдигам , но пък много често боледувам и се влача по цяла седмица, какво означава за жизнената ми сила? Не е добре, нали  Simple Smile Винаги съм си мислела, че възрастните рядко вдигат Т.

Да се произнеса, като пациент дето е бил в твоето положение.
И аз така се мъкнах една зима - сополи, гърло, умора ..... що имуностимуланти изпих и глупости не е истина .... и нито един лекар не направи връзка между това, че съм все изморена и хремава с това, че имам нещо друго ..... нещо другото (товата не бях срещнала хомеопатията) го оперираха, възстанових се, срещнах хомеопатията (по други причини) и факт - тая зима не съм кихнала.

Та, с това което знам сега, бих предположила, че има нещо, което кара организма ти да реагира така с това влачане по седмица. Пример ще ти дам с мъжа ми (който си е общо взето здрав) - киха, боли го гърлото, два дни се чувства зле (те мъжете май повече психически страдат като кихнат) и после всичко му е наред.

Здравейте и от мен в новата тема. Дано продължим да сме си взаимно полезни както до сега   bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Включвам се в темата с молба за помощ и съвети. Предварително се извинявам, че въпросите, които повдигам се отнасят за куче...
Чета темата от самото й създаване, смея да твърдя, че съм достатъчно запозната с КХ и принципите й. Имаме успешни лечения, но по една или друга причина/варненки ще ме разберат/ в момента нямаме доверен хомеопат.

Та за кучето...йоркшир на две години и половина с камъни в бъбреците/доказани със снимка и многократни изследвания на урината/. Проблемите се изразяват със сериозни бъбречни кризи, които винаги протичат по един и същ начин - отказва храна, отпуска се, започва да се гуши в мен, коремчето му къркори, следва гадене и многократно повръщане на оранжево-кафява слуз в голямо количество. Проблеми с уринирането няма.Всичко приключва за 8-10-12 часа, оправя се, започва да се храни и всичко е наред. Тези проблеми са от близо година, кризите са средно на 10-тина дни, но едва преди 3-4 месеца му поставиха диагнозата и започнахме някакво лечение. Даваме му Кидни чай, Цистон на Хималая и при криза за отпускане на мускулатурата - бусколизин. Всичко това, естествено, в миниатюрни дози. И диета, често и по малко хранене.
Но кризите не спират, имаше един чист период от 1 месец и пак наново. Е, не са на една седмица, а са на 10 дена...

Иска ми се да подпомогна лечението му с хомеопатия. Нямам намерение да го водя по интервюта, тъпо ми се вижда, пък и във Вн положението с хомеопатите е ...
В интернет излизат няколко лекарства, показани при камъни в бъбреците като профилактиране и като остри при кризи. Но преди да пробвам на своя глава, ми се иска някой от по-запознатите да пробва да ме насочи....поне да му облекчавам кризите на животинчето. Чувала съм, че при преминаване на камъче през уретрата болките са ужасни...
Предварително благодаря и пак се извинявам за дългия ферман...

# 18
  • Мнения: 3 483
Животинките са част от семействата ни...и те душици носят. Въпросите ви са съвсем основателни и ако на някой му се види смешно, толкова по-зле за него.

В София има хомеопатична ветеринарна клиника. Не знам дали нещо дистанционно биха могли да направят, нито знам нивото на работа, но е опция да проверите.
Въпросът е, че при подобни кризи лекарствата изобщо не са малко. Трябва да се види моментното състояние на животинчето, за да се овладее кризата. За дългосрочно лечение не смея да коментирам, но смятам, че ако се познава стандартното поведение на породата и се видят отклоненията от това поведение за съответната порода, може да се направи нещо по въпроса. Не познавам хомеопат, който се занимава с животни, макар че всеки един си лекува домашните любимци Grinning. Пожелавам ви успех.

# 19
  • Мнения: 8 528
Въпрос: За да се знае какво е действието върху животни на ХЛ, то върху животни ли е тествано?

Рет пожелавам успех!

# 20
  • Мнения: 3 483
Въпрос: За да се знае какво е действието върху животни на ХЛ, то върху животни ли е тествано?

Рет пожелавам успех!

Дари, жизнената сила си е жизнена сила. Която има същите компоненти, като при хората - чувствителност, възприемчивост и реактивност. Разликите са в други неща. Имаш резон да питаш дали има доказване от животни на хом.л-ва иначе Laughing

# 21
  • Мнения: 8 528
....Трябва да се види моментното състояние на животинчето, за да се овладее кризата. За дългосрочно лечение не смея да коментирам, но смятам, че ако се познава стандартното поведение на породата и се видят отклоненията от това поведение за съответната порода ......

задари това питам, иначе ясно за жизнената сила, но има и доста различия от човек Simple Smile като например, че се пощатя, лижат и не се свенят да се душат и съвокупляват Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 483
....Трябва да се види моментното състояние на животинчето, за да се овладее кризата. За дългосрочно лечение не смея да коментирам, но смятам, че ако се познава стандартното поведение на породата и се видят отклоненията от това поведение за съответната порода ......

задари това питам, иначе ясно за жизнената сила, но има и доста различия от човек Simple Smile като например, че се пощатя, лижат и не се свенят да се душат и съвокупляват Simple Smile
Що е здраве и що е болест е говорено и учено. Ако знаем що е болест, значи инстинктите нямат отношение в случая, реперторизира се според мен това, което е извън нормалното за конкретното животно и се отчита естествения ход на болестта, ако имаме вярна диагноза. Както и как протича тази болест при конкретното животно.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
сега нали се говори грип,грип,да ви питам сблъскахте ли се вече с грипа?исках да ви питам ако грипа протича сходно при повечето хора с по 4-5 дни висока около 39 градуса Т,ако се лекува с хомеопатия дали може да протече пак с висока Т но за по-малко дни?
В смисъл че без хомеопатия Т държи по доста дни,и с каквото и да я свалят майките тя пак се вдига,лично аз съм го изпитала мианалата зима,и двете деца караха  по 4 дни с 39 гр.като тогава я свалях поне 2 за деня и тя пак се вдигаше,и  на 5-я ден спираше да се вдига.

# 24
  • Мнения: 11
Да се похваля Simple Smile имам си хомеопат след година и нещо ...

Грипа го изкарах миналата седмица, още нямах хомеопат. Имах висока Т един ден и спадна от самосебе си през нощта,още нямам много енергия седмица по-късно, но си ходя на работа и си гледам детенцето.Не съм пила никакви лекарства, хремата мина за 7 дни, кашлям малко. В работата ми всички до един са болни от него и някой отсъстват вече 10 дни. Детето и мъжа ми го изкараха по-леко от мен...Тая зима сме болнави, лепнахме я тая гадост!

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Рет
Цитат
... Предварително се извинявам, че въпросите, които повдигам се отнасят за куче...
Чета темата от самото й създаване, смея да твърдя, че съм достатъчно запозната с КХ и принципите й. ...................
Та за кучето.................
Иска ми се да подпомогна лечението му с хомеопатия. Нямам намерение да го водя по интервюта, тъпо ми се вижда, пък и във Вн положението с хомеопатите е ...
................

 Здравейте, има тема специално за лечение на животни с хомеопатия, може да потърсите помощ и там:

            http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=10625

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! По отношение на лечението на животни с хомеопатия, бих искала да ви припомня, че хомеопатичните закони не са различни за животни и хора. Както процедираме при хора, така и при животинки.  Ако намерим захвърлено бебче в кофа за боклук, разполагаме със същата информация - бебчето не може нищо да ни каже. Гледаме, анализираме и действаме. Ако имаме пациент в кома, той също нищо не може да ни каже. Гледаме, анализираме, действаме. Няма причини хомеопатът ви да не опита да помогне и за животинката ви.

# 27
  • Мнения: 3 483
Тъкмо се бях зачела в това, че на по-едри животни се дават по-високи потенции и....търся някаква логика в това. Crazy Thinking Само за малко, ще ми се да коментираш Praynig   

# 28
  • Мнения: 0
Тъкмо се бях зачела в това, че на по-едри животни се дават по-високи потенции и....търся някаква логика в това. Crazy Thinking Само за малко, ще ми се да коментираш Praynig   

Какво да коментирам? Килограмите на животното и потенцията ли? Все едно аз да вземам ММ, а ти 6X. 
Състоянието на жизнената сила може да се разпознае от симптомите ,  състоянието и тяхната интензивност. Това не е антибиотик, за да се предписва на килограм тегло.

# 29
  • Мнения: 3 483
 Joy Hug
Благодаря ти. Не намирах логика...но знам ли, да питам, за да съм сигурна...
(и аз си мислех защо децата като пият, обикновено приемат 200 и 1М, пък аз 30 например... Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт