Скоро някой да се е нанесъл в жилище на шпакловка и замазка?

  • 8 551
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 583
Здравейте! Направо вече не знам кого да питам.
Харесах си горепосоченото жилище, 55 квадрата. В чуденка съм да го купувам ли или да търся за същите пари обзаведено.
Така. Жилището е в идеален център. Притеснява ме самото обзавеждане, което аз ще си правя.
Пълен ремонт на баня и тоалетна, бойлер, тоал. чиния, плочки, мивка...
В кухнята на първо време мивка и шкафчета.
Ламинат в спалнята и кухнята, боядисване с латекс.
Чуденката ми е за тези ремонти ще се побера ли в 4000 лева? Малко ми се струва невъзможно.
Боядисването и паркета ние ще си ги правим.
И колко време би отнело?
Много ще са ми от полза отговорите, до сряда трябва да реша.
Също така 1700 лева за нотариуса и оправяне на документите нормална сума ли е?
Жилището струва 43 000 лева, спалня, кухня, тераса, баня и тоалетна/ миниатюрни/.

# 1
  • Мнения: 768
Само банята ще ви глътне бюджета.
Такъв ремонт - правиш някаква сметка, умножаваш я по 3 и горе-долу толкова ще струва.
Време - месец-два с много стройна организация.

# 2
  • Мнения: 11 583
Фирмата, която продава жилището предлага бригада и всичко те да го купят. Щяло да излезе 4000 лв., което и на мен не ми се вярва. Без труда.
Така като смятам, бойлер- за банята мога да се побера в 1200 примерно, кухнята - шкафчета и мивка ми трябват само, латекс и ламинат за две стаи.
Оптимист съм. Търся евтинкото засега.

# 3
  • Мнения: 768
Трудът е поне още 4000.

# 4
  • Мнения: 768
Лошото е, че ти си смяташ нещо, примерно плочки - х лв, работа - у лв, обаче после са почва дай сега 10 торби пясък, дай лепило, ъгълчета, лайсни за ръбове....и още цял куп подробности.
Ние правихме основен ремонт на 50 кв стар апартамент и отиде сигурно към 20 000 и пак останаха недовършени неща.
Иначе най-добре така, да си го направите вие - да знаеш с какви материали и по твой вкус.

# 5
  • Мнения: 11 583
Добре, ако ти си пише, дай разбито да напишеш цени, това ме интересува.
За какво е тоя пясък?
Примерно
бойлер- ...лв.
плочки за 10 квадрата- ...
тоал. чиния- ...
малка мивка
батерия за мивката
душ

мивка за кухнята със шкафчета отдолу
шкафове над мивката

латекс за две стаи
ламинат за две стаи

Просто е ограничен бюджета и търся най- евтините материали.

А по- добре ли е за тези пари да се вземе нещо готово, но тепърва да се прави ремонт?
Направо не знам какво да правя.

# 6
  • Мнения: 768
Беше преди две години и ми се губят много от точните цифри. При нас имаше къртене, смяна на ВиК и електроинсталацията. При шпакловка и замазка това го няма. Но поне 10 бона ще хвръкнат.
Пясъка го искаше плочкаджията, ама в промишлени количества.
Да вземеш готово, ако пак има ремонт, мисля, че е същата тесла.

Но виж друго нещо по-важно новото има ли акт16, отделни партиди за ток и вода, че може да се вкарате в големи неприятности. Също и да не е вече ипотекирано, но това предполагам си го знаете.

# 7
  • Мнения: 11 583
Ремонта е в смисъл да го обзаведем, няма да се кърти и пробива.
Има акт 16, за партидите ще питам.
Не е ипотекирано, баш ново строителство е.
Хвърли ме в тъча с тези 10 000.
На мен ми трябва това, което съм описала.
Мебели си имам, печка, пералня, хладилник също.
Благодаря ти за включването!
  bouquet

# 8
  • Мнения: 768
Това, че е ново никак не пречи да е ипотекирано.
А за прехвърлянето май някъде около 2 000 - нотариус + такса от 2%.
То, и аз не вярвах като ми казваха цифри, ма като се хванеш на хорото...

# 9
  • Мнения: 11 583
1700 лева ми казаха на мен за прехвърлянето.
Лека нощ!

# 10
  • Мнения: 1 894
Правим ремонт в момента, днес майсторът каза, че стените на банята са криви. Ето една непредвидена дупка, която ще глътне пари- и за материали и за труд. Като гледам какви пари отиват, само за банята и тоалетната (ако са отделни) може да не ви стигнат.

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 01:36 от beca

# 11
  • Мнения: 5
Summer Smile е напълно права, много неща излизат непредвидени. Изисквай от фирмата да ти направи подробна разбивка и оферта, а не това ще ти струва приблизително толкова, ама без труда, после ще се окаже, че и доставката на материалите и тяхното качване също не влиза в цената. Всичко е трик, само да го купиш и после ще се изръсиш не с 4000, а с 10 к най-малко. Има не малко пишман строители, които заблуждават с оскъдна информация и витиевато говорене и после като започнеш с тях, това не сме го видели, онова не е включено, за тази цена толкова. Ориентировъчно без санитариите и обзавеждането стандартен ремонт на подобно жилище, при направени вече мазилки, замазки, инсталации, дограми, топлоизолации и пр. е около 50 евро/м2.

# 12
  • Мнения: 2 382
Абсурд е да се вместиш в тази сума. Предложението, което са ти дали изглежда много разумно.
Латекс в момента мисля, че е около 5-6 лв / кв. При нас отидоха към 800 лв само за латекс и изравняване на едната стена, защото предишната шпакловка се беше напукала( за две стаи).
Ламинатът от 20 лв/кв стана на 27-28 с лайсни, ъгълчета, изолации, поставяне и т.н. ( общо към 1200лв).
Да не говорим колко допълнителни неща изскачат.
Ако има вариант да избереш материалите, с които ще работят, дори и с ценови ограничения, мисля, че е изгодно.

# 13
  • Мнения: 43
Офертата на фирмата не е добра-трудът е колкото материалите-още 4000 поне.
Най-добре намерете свестен майстор за банята и тоалетната-той ще сметне колко плочки ще трябват, лепила и т.н. отивате и харесвате плочки, моноблок, мивка, смесители, слагате някой лев отгоре за всеки случай.
За ламинат и латекс ще се вместите в 1000 лв.-ламинат 30кв. по 25 лв (с подложка и первази); 250лв. латекс. Аз ползвам Леко и съм доволна като цена:качество-15кг. бял 30 кг. цветен (може и да не стигне).
Бойлерът не знам колко струва.
За кухнята също ще проверите-има и по-евтини варианти.
Обаче мисля, че ще стане около 6000лв.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 045
Примерно:
бойлер- 300 лв.
плочки за 10 квадрата - 12 лв./кв. м., но не са 10 кв., а повече, защото имаш и стени. Ти ще си сметнеш колко ти е квадратурата.
тоал. чиния- 70-80 лв. по-евтин моноблок
малка мивка - 50-60 лв. (не съм много наясно, защото не съм купувала такава)
батерия за мивката - 30 лв. китайска
душ - около 40 лв. от тези с телефонната слушалка и стойката + около 60 лв. за чучура отдолу.

мивка за кухнята със шкафчета отдолу - 400 лв. от Явор
шкафове над мивката - около още 200.

латекс за две стаи - ако е бял, български, ще е най-евтин
ламинат за две стаи - около 10 лв./кв.м., предполагам, че стаите са ти общо около 30 кв. м., значи 300 лв. Но имаш и подложки, лайсни, ъгли. За тях сложи още 200 лв. (надявам се да не излъжа).

Това, което не си включила, е: материали за под плочките в банята, фугиращи смеси, ъгли (сложи ги още около 300 лв., но вероятно повече  Thinking), огледало, осветление (още 100), закачалки, завеса за душ и пр. (още 100 лв.), вентилатор за банята (100 лв., за да е читав и да не стане всичко в мухъл) смесител за кухнята (80 лв.), абсорбатор (100 лв. от най-евтините), въздуховод за него (50 лв.), също ще имаш и някаква шпакловка тук таме, та ще има разходи за гипс.

Цените са най-ниските възможни, които съм срещала из Бриколаж, Практикер и пр.
Мисля, че 4 000 лв. няма да ти стигнат, вероятно ще отидеш нагоре.

Нотариалните разходи са толкова горе-долу (за покупко-продажба на пълната стойност от 43 000 лв.). Питай кой ще изготвя нотариалния акт и ще имаш ли разходи за това. Задължително трябва да имаш актуално удостоверение за тежести, консултирай се с нотариуса какви документи ти трябват. Обикновено тези консултации са безплатни.

Общи условия

Активация на акаунт