Дерма ролер за микроиглена мезотерапия?

  • 66 092
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Здравейте, а някои ползвал ли е дермо ролера с екстракт от охлюви.Според вас кога трябва да се намажа преди или след.В аптеките в БГ може ли да се купи някъкви ампули или серуми с който да го ползвам и да не са много скъпи

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Виждам, че уредът може да бъде поръчан и от Ebay, но има ли някоя марка, която да се води по-утвърдена в сферата? Решила съм да си взема един дерма ролер за лицето, който да е с дължина на игличките 1 мм. Знам, че това се води доста, но гледах няколко клипа в YouTube, в които беше показано мацките да се минават точно с такава дължина.

   Моля, споделете най-вече откъде да се сдобия с качествен уред, може и онлайн. Peace

# 47
  • Мнения: 68
  Виждам, че уредът може да бъде поръчан и от Ebay, но има ли някоя марка, която да се води по-утвърдена в сферата? Решила съм да си взема един дерма ролер за лицето, който да е с дължина на игличките 1 мм. Знам, че това се води доста, но гледах няколко клипа в YouTube, в които беше показано мацките да се минават точно с такава дължина.

   Моля, споделете най-вече откъде да се сдобия с качествен уред, може и онлайн. Peace

Здравейте, и аз се присъединявам към дамата и искам да си поръчам бихте ли препоръчали марка или продавач или сайт от бг?

# 48
  • Мнения: 14
Аз си правих процедура с дерморолер в козметичен сало-прехвален,чието име няма да споменавам.На следващия ден получих ужасно възпаление ,множество гнойни пъпки.Обадих се на козметичката,която като ме зарибяваше за тази процедура ме увери,че няма да има странични ефекти и тя ми каза,че най-вероятно съм си замърсила кожата.В крайна сметка си купих от аптеката гентамицинова паста и след седмица премина всичко.Пиша всичко това за да алармирам,да внимавате много и,че не е толкова безобидно както в салони,така и в домашни условия.Аз лично не бих се подложила повече на това! Успех на смелите  Hug
Най-вероятно козметичката те е инфектирала. Според мен е доста опасно да правиш подобна процедура при козметик. Акнето е най-малкото, което може да ти се случи. Има доста по-сериоани заболявания, с които може да те зарази - спин, хепатит...
Аз също си правих при козметик, но не с дерма ролер, а с дермапен (електрически дерма ролер) при него иглете се сменят и са стерилни. Освен това дължината на иглата може да се коригира от самия апарат. Мен ме беше страх, така че ми го правиха с по-плитки убождания, и пак имаше страхотен ефект! Все едно ми смениха кожата с нова. Много съм доволна. Може би има значение и това, че козметичката ми сложи и някакъв серум от ампула, но кожата ми изглежда поне с 3 години по-млада.

# 49
  • Мнения: 7
здравейте и от мен,аз се интересувам какъв е резултата при пресни стрий,като казвам стрий много стрий..Някой,ако може да даде пълна информация и снимки...Благодаря Ви...Поздрави и хубажо лято Simple Smile

# 50
  • Милано
  • Мнения: 950
Ползвам ролер от 2 години.Доволна съм Naughty

# 51
  • София
  • Мнения: 1 573
Малко ще поизтупам темата от праха.
Сдобих се с електрически/автоматичен дермаролер (то не е и ролер, защото е като машинка за татуиране по-скоро, но пак е на същия принцип). Направих преди малко първата процедура - с 0.25 по цялото лице и с 0.5 в проблемните зони. Ужасно неприятна процедура, а хем съм доста татуирана и уж търпя на болка. Сега усещането е като след силно слънчево изгаряне... Дано поне да си струва  Crazy
Основното ми питане обаче е какви продукти да си взема за след процедурата. Витамин Ц е ясно, но хилауроновата киселина къде да търся и на коя марка?

# 52
  • Мнения: 1 095
Малко ще поизтупам темата от праха.
Сдобих се с електрически/автоматичен дермаролер (то не е и ролер, защото е като машинка за татуиране по-скоро, но пак е на същия принцип). Направих преди малко първата процедура - с 0.25 по цялото лице и с 0.5 в проблемните зони. Ужасно неприятна процедура, а хем съм доста татуирана и уж търпя на болка. Сега усещането е като след силно слънчево изгаряне... Дано поне да си струва  Crazy
Основното ми питане обаче е какви продукти да си взема за след процедурата. Витамин Ц е ясно, но хилауроновата киселина къде да търся и на коя марка?

Много се интересувах преди време за дермаролерите но като разбрах, че боли и се отказах... Иначе шапка свалям на героините!  bouquet

Аз ползвах тези с йонофореза, но не пише, че могат да се ползват за мезотерапия:
http://asticosmetics.com/?p=pr_1&s=395&lang=bg
Тези получават добри отзиви в нета, ползват се и с дермаролер:
http://www.timelessha.com/
Моя приятелка ползва заедно с дермаролер на Medik8. Друга приятелка пък работи в козметична клиника в Швейцария и се кълне в skinceuticals.

Аз се придържам към по-бюджетни варианти, наумила съм си, че ще ми свършат същата работа. Ползвам (като серум само) този:
http://ch.iherb.com/Mad-Hippie-Skin-Care-Products-Vitamin-C-Seru … fl-oz-30-ml/41598

Отбелязала съм си и тези за по-нататъчно пробване (с йонофорезар, но в описанието пише, че могат да се полчват и за мезотерапия):
http://condiciashop.com/profesionalna-kozmetika-dermedics/serum- … ml-za-mezoterapia


# 53
  • Мнения: 7
Какво третираш с тази машинка освен лицето?Аз пряко се интересувам за стрии...Мисля и аз да взимам,но не знам ще има ли резултат?Някой ползвал ли е за стрии?

# 54
  • Мнения: 73
Малко ще поизтупам темата от праха.
Сдобих се с електрически/автоматичен дермаролер (то не е и ролер, защото е като машинка за татуиране по-скоро, но пак е на същия принцип). Направих преди малко първата процедура - с 0.25 по цялото лице и с 0.5 в проблемните зони. Ужасно неприятна процедура, а хем съм доста татуирана и уж търпя на болка. Сега усещането е като след силно слънчево изгаряне... Дано поне да си струва  Crazy
Основното ми питане обаче е какви продукти да си взема за след процедурата. Витамин Ц е ясно, но хилауроновата киселина къде да търся и на коя марка?
Трябва да са специални за мезо като тези който е показала gevestra в последния сайт, защото са стерилни и няма риск от инфекция. Пусни търсачката има много

# 55
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
прочетох темата и ми е любопитно дали след като е минало толкова много време от първите постове, има вече резултати?
На 27г. съм и имам леки зачатъци на ''пачи крак'', които си ги забелязах на нощно осветление и се замислям дали да си направя някаква процедура за заличаването им. До момента не съм се занимавала много с кожата си, освен стандартното почистване сутрин и вечер, веган хидратиращо кремче и понякога маски с хума, обтриване с алое вера...Струва ми се, че все още е млада кожа, като изключим това, че ми се струва суха/ или дехидратирана (заради появата на линиите за пачи крак).
Кое според вас е добра процедура за справяне с леките линии, за да не стават по-дълбоки след години:
-билков пилинг
-дермаролер (0,5мм или 0,2мм)
-нещо друго като вит.Ц, някакво масло..крем с хиалурон..

Благодаря  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 1 573
Slunceto93, само лицето съм третирала и то един път засега. Нямам стрии и белези и няма какво да третирам по тялото, затова не мога да съм полезна.

gevestra, благодаря за предложенията. Ще избера нещо. Иска ми се да е напълно изчистено, все пак ще го вкарвам навътре в кожата.

# 57
  • Мнения: 7
Благодаря все пак

# 58
  • Мнения: 1 095
gevestra, благодаря за предложенията. Ще избера нещо. Иска ми се да е напълно изчистено, все пак ще го вкарвам навътре в кожата.

Една приятелка си е правила безиглена мезотерапия и са ползвали това:
http://apteka.framar.bg/30042284/%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%B0-md-tis … 2-%D0%BC%D0%BB-10
Аз резултат кой знае какъв не виждам, тя и преди беше с чудесна кожа...

# 59
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз съм точно с този Дермастик. Още го тествам и след поредната процедура уикенда ще пиша по-подробно, но засега определено съм доволна. Доста болеше първия път, а аз уж търпя много на болка (целият ми гръб е татуиран). Вторият път не беше толкова зле, даже минах на 0.5 мм. на няки зони.
Доколко е по-щадящ за кожата от Дермаролера зависи как се ползва. При приплъзване всъщност я наранява повече, защото може да го движиш докато иглите са още забити в кожата (има регулиране на скоростта на забиване, но пак е трудно да следиш и да го движиш точно в момента, в който иглите се вдигнат) и така първия път си направих буквално микронадрасквания по лицето. Не, че бяха някаква драма, но в увеличителното огледало се виждаха. Втория път го ползвах не с приплъзване, а с вдигане и допиране като с потупване и така вече го няма този проблем.

За ефект върху петна и бръчици още е рано да кажа нещо, но хлътналите тъмни кръгове под очите се повлияха на момента още с първата процедура и дори само това да ми е ползата, за мен си струва. С дермаролера не мисля, че щях да мога да мина под очите така, както с уреда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт