Мартенички ний да изплетем, за здраве да ги раздадем! - 88

  • 64 641
  • 726
  •   1
Отговори
# 495
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903

Пуфи,   bouquet  bouquet  bouquet и 1001 целувки!  Grinning
Видях откъде мама е черпила вдъхновение и схемичка за да изплете преди 45 години това
 
което и тя го носеше, и аз го нося и до днес.  Grinning Преждата издържала толкова десетилетия е чиста, фина, изключително тънко изпредена мериносова вълна.  Wink
За моя изненада открих и прабабата на шала, който изплетох тази зима. Laughing Плела съм без схеми, а размерите му са - докъдето стигне преждата, но като гледам почти съм уцелила древния "оригинал" - бял шал с ресни, някъде на последните страници. Шалът е второто цяло изделие, което плета на 1 кука. Предпочитам двете игли. Wink Ето го
, а реалният цвят е това

А първата ми цялостна еднокукова работа е едно жакетче за малката ми племенница, която го носи с голямо удоволствие вече месец. Понеже в тяхното семейство не обичат копчета съм го решила с връвчици. Laughing
 
Плетох по моделче, което видях в блога на някоя от майсторките, пишещи тук в темата, но в момента не мога да го открия за да го цитирам. Моля, авторката да ми прости! Embarassed




# 496
  • Мнения: 114

Благодаря, Професорке. Разкош са плетките!  Simple Smile

# 497
  • Мнения: 15
Привет на всички плетачки!Имам една молба към вас-иска ми се да изплета една жилетка на детенце.Харесах си моделче,но понеже не съм плела много неща (предимно шалчета и шапки) не ми е ясно как се плете качулката,а от обясненията нищичко не разбрах.Моля някоя от вас ако може да ми помогне Praynig  ей това е въпросната жълтичка жилетка http://www.garnstudio.com/lang/de/visoppskrift.php?d_nr=b21& … _id=1&lang=de

# 498
  • Мнения: 2 199
Привет.
Интересни теми сте повдигнали Simple Smile
Котенце разбирам те.  Hug
Що се отнася до цветовата комбинация, повярвайте ми, поговорката на вкус и цвят... е доста актуална и тук дали на мен ми харесва червен килим на розови слънца няма особено значение, щом други биха си го купували с кеф  Sunglasses
Важно е според мен дали шапката освен външно изпипана е и удобна за детето.
Едно позакъсняло болеро (плетено преди 4 месеца)  от мен  Mr. Green

Не е криво болерото, криво съм захванала със секретната игла....

Скрит текст:

# 499
  • Мнения: 94
profesorkata_1   може ли схемичката на това :http://picbg.net/pic.php?u=665176UpKB&i=697820

Много е красиво!

 Суха Мащерка  Heart Eyes болерото ти е чудно.

# 500
  • Мнения: 114
Едно позакъсняло болеро (плетено преди 4 месеца)  от мен  Mr. Green

Тамън навреме си ни е дошло! Да те видя с него искам, чу ли? А цветът ... да го изядеш направо.  Simple Smile Heart Eyes

# 501
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте майсторки-плетачки и не толкова майсторки като мен. Joy hahaha Hug

Аз се включвам с питане - за пореден път... Харесах си този модел:
Скрит текст:
Обаче пустото обяснение е на украински и нищо не мога да вдяна, а и плетката на горната част ми е супер непозната. Описанието тук:
Скрит текст:
Някой дали се ориентира - коя част се плете първо - горната или долната (аз май разбрах, че е горната) и какво означават условните обозначения - потъмнените квадратчета и стрелката наляво.
Цял ден се дзверя и нищо... Sick

# 502
  • Мнения: 9 894
иГИ, потъмнените квадратчета показват спусната бримка - в три поредни лицеви реда/опаковите са си опакови/ плетеш наметка, над нея лицева, над нея лицева и в последния опаков ред я изпускаш да се разплете. редактирам, защото видях даденото по-долу от снежинка - че 1 ред от схемата не се повтаря.

Плете се отдолу нагоре.

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 19:31 от тити

# 503
  • Мнения: 2
Обаче пустото обяснение е на украински и нищо не мога да вдяна, а и плетката на горната част ми е супер непозната.

Iggiberry, Заповядай описанието на руски: http://www.liveinternet.ru/journalshowcomments.php?jpostid=19101 … =next&categ=1

# 504
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ей, златни сте. Направо ви се чудя как всичко разбирате и ги откривате тия схеми за нула време, а аз се пънкам тука като... Много, много, много благодаря! Hug Hug Hug

# 505
  • Norway
  • Мнения: 36
Привет! Включвам се с малко закъснение.... Blush
Пуфанка, Фри, благодаря зя идеите   bouquet
За сега само събирам модели за този мохер, защото мисля, че не съм готова още
за нещо по-голямо от детска рокличка  Crazy

Сне*инка
, да - първата завършена  Peace През есента изплетох почти
до края една туника по модел на Кайли Миноуг роклята и я разплетох-черна от мохер
 Плетенето беше трудно, а разплитането.. няма да казвам  ooooh!
Незнам, реших че нещо не ми седи както трябва, платката ми се стори широка, нещо
ми се набираше отпред... Може би трябваше да потърся съвет от вас, но уви. Минало-заминало  Peace

Сега плета едно пуловерче, обикновено, но меко и топличко, като завърша ще показвам.

# 506
  • Мнения: 1
Прочетох  доста страници назад и виждам, че сте се разпалили в дискусии и спорове. В този форум досега повече съм стояла настрани от подобни ситуации, но сега реших да взема отношение.
Да, много са хубави шапките на котенцето за една начинаеща плетачка, поздравления. Но както казва тити не всичко ръчна изработка е  за продаване.
Ако нещо плетено искаме да го продадем, то трябва да бъде красиво, перфектно изплетено, с най-добрата кройка и качествена прежда. Хората вече не си дават парите току-така, имат претенции. Simple Smile) А от мои наблюдения шапките като аксесоар са най-продавани, защото са евтини, с най- малко труд и материал, но трябва да са много атрактивни.
Приятна съботна вечер и дръжте здраво плетките knit knit knit

# 507
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
 newsm61 newsm45 smile3515 newsm45 smile3516

Не става! Не става! И не става!
Направих проба за долната част, обаче изобщо не се получи. Явно схемата и обяснението не са точни, а за горната част така и не го разбрах...
Отчаях се от този модел... май ще си търся друг... а така ми харесваше...

# 508
  • Мнения: 1
Iggiberry , не се ядосавай,  ще стане
Аз не мога да го видя от близо, нямаш ли по-голямо увеличение на модела и схемата newsm78

п.п. А, сега видях Снежи е пуснала нещо по- едро...... ще го измислим Simple Smile

# 509
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хм, имам хубава снимка и на двете, но не знам къде мога да ги кача толкова големи.
Иначе мисля, че на долната част, ако не изпускам бримката в последния ред, се получава нещо много близо до модела.

Общи условия

Активация на акаунт