Великденска трапеза 2013

  • 49 980
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Мисля към Великденска ни трапеза да включа спаначената сладка торта и да пробвам да омеся козунаци. Мисля пробно да направя няколко пъти козунак и ще ви помоля за изпитана рецепта, че когато човек има богат избор не може да реши коя рецепта точно да направи.

# 46
  • Мнения: 931
Като споменахте спанак, да ви дам рецепта за салатака със спанак уникално вкусна , това е единствения начин да хапвам спанак , пък и ще е чудно със агнешко;
Спанак накъсан на едро - малко по- малко от 500гр. слагам аз.
1 стрък пресен лук
200гр. сирене нарязано на кубчета / оригиналната рецепта е с овче сирене , но рядко попадам на хубаво овче сирене което да не ми мириши/
150-200гр. орехови ядки на едро
сок от поливн лимон
зехтин и сол
ето ви и снимка на салатката

# 47
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мисля към Великденска ни трапеза да включа спаначената сладка торта и да пробвам да омеся козунаци. Мисля пробно да направя няколко пъти козунак и ще ви помоля за изпитана рецепта, че когато човек има богат избор не може да реши коя рецепта точно да направи.
Отиди в козуначената тема,там на първа страница ще намериш много информация.

# 48
  • Мнения: 92
Здравейте момичета, преди малко се сетих, че Велик ден наближава  Mr. Green и си викам, чакай да ви намеря по от рано тази година  Grinning  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 2 658
Ей, отнесла съм се покрай всичките задачки и забравих да напиша чудесната плънка за агнешкото, която пробвах миналата година.

1връзка пресен лук
Лапад(аз сложих и киселец и стана още по-хубаво), става и с други зелении
Шепа ориз
Предварително сварени дреболии(ние не обичаме и сложих гъби)
1ч.л черен пипер, млян джоджен, мащерка, лютив червен пипер
Всичко се задушава и се пълни месото.
Става много леко с тази плънка и всички си облизаха пръстите. Чак на мен ми хареса, а не обичам агнешко.  Grinning

# 50
  • Мнения: 140
Една от любимите ми теми вече е факт и тази година. Благодаря за което! Hug Hug Hug Разкошни неща сте показали. Очаквам до празника съвсем да се разкраси темата.

В нашия дом традиционно правим за празника пълнена агнешка плешка, зелена салата и козунак. Разбира се не минаваме и без боядисаните яйца. Боядисваме съвсем стандартно с различни цветове, памук, кристали, а тази година мисля и някакви детски мотиви да включа, защото детенце вече е голямо и ще му е забавно. Мисля и в боядисването да го включа Simple Smile Агнешкото го пълня с дробсърма, много вкусно става. Ще ви пусна рецепта тези дни. Мисля и великденски курабии да направя тази година, само се чудя дали няма да дойдат в повече с козунака, но по-добре да има в повече Simple Smile

За декорацията тази година ми се иска да направя яйца от филц и от глина. Вторите пак са по-скоро за малкия, за да може да ги оцветява с водни боички. Ще сложа и трева, в която после да декорирам яйчицата. Много ми хареса и идеята с трева, посадена в черупка от яйце. Имаме и едно дървено влакче с яйца, което нареждам на секцията и донася много настроение за празника Simple Smile

Приемам всякакви идеи за забавление на дечковците, свързани с празника.   bouquet

# 51
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Една адски готина и бърза рецепта от мен.

# 52
  • Мнения: 721
Привет момичета, Великден е един от любимите ми празници, ще следя темичката с интерес.
Искам да припомня великденските солени морковчета, които ви показах миналата година. Смятам, че са много подходящи за празника.



Идеята заимствах от тук:

http://www.hungryhappenings.com/2011/04/fun-idea-for-easter-brunch-carrot.html

А тук е сладкия вариант на Йоли:

http://yoli-www.blogspot.com/2012/04/blog-post_06.html

# 53
  • Мнения: 2 495
Момичета, откъде мога да се сдобия с туткал?

# 54
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, откъде мога да се сдобия с туткал?

От железарски магазин. За багрене на яйца ли ти трябва? И аз имам една рецепта, ама така и не съм я пробвала.

# 55
  • Мнения: 2 495
Момичета, откъде мога да се сдобия с туткал?

От железарски магазин. За багрене на яйца ли ти трябва? И аз имам една рецепта, ама така и не съм я пробвала.
Мхм, знам че е на принципа с желатина, но яйцата стават по-хубаво нашарени. Grinning

# 56
  • Мнения: 1
Всяка година си копувам готови козунози но този велигден ще се пробвам да си меся ,ако се получат ще ги споделя ooooh!

# 57
  • Мнения: 140
Момичета, откъде мога да се сдобия с туткал?

От железарски магазин. За багрене на яйца ли ти трябва? И аз имам една рецепта, ама така и не съм я пробвала.

Джемма, каква е рецептата?

# 58
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Трябва да я потърся за точните пропорции, но в общи линии беше така- сварява се туткал на рядка каша, маже се яйцето и с пръсти потопени в различни прахообразни бои се минава по яйцето.

# 59
  • Мнения: 140
Леле, аз си мислех че туткал е някакъв вид трици, нещо като това, което се слага на хамстерите в клетките. А то се оказа коренно различно нещо.  Embarassed Embarassed Embarassed Потърсих в нета за някаква рецепта, но нищо не открих за съжаление.

За боядисването на яйцата, аз миналата година бях намерила много готини идеи в сайта Марта Стюард. Пускам линкове:
http://www.marthastewart.com/921434/how-make-scrambled-lines-and … tters-eggs#846718
Имаше и една идея с дантела, но не мога да я намеря. Увиваш яйцето с дантела и стягаш, потапяш в боята и после като махнеш дантелата остава по-бяло където е била тя. Много хубаво се получи.

Ето и идеи за декорация, пак от нейния сайт: http://www.marthastewart.com/274530/decorating-for-easter/@cente … 968/easter#967442

Общи условия

Активация на акаунт