КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 60 122
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
мм, ухае много приятно тук. Утре ще правя и аз козунак по рецептата на alpha_beta и ще пиша как е станал. Минали години съм правила само по рецепта на Танита и ставаха страхотни козунаци:)

# 181
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Някои фурни имат термоигла към тях. Нагласяш в менюто на фурната температура 95 градуса и когато тя бъде достигната фурната се самоизключва и пищи- много удобно. Вадиш печивото и си готов- нищо не е сурово отвътре и прегоряло отвън. Мисълта ми беше,че не е само за месо, става и за тестени изделия. Иглата се забучва в печивото, а температурата от 95 градуса е във вътрешността му. Продават се и отделно такива термометри, но тогава ще трябва да следите, фурната ви няма да се самоизключи. Ето моята каква е:



Хлябът, когато фурната изключи:


Пробвах и с черен със закваска:




Ето отделните термометри са такива:
http://slowcooker.bg/product/7/termometar-za-meso-kitchen-craft- … aema-stomana.html

# 182
  • Мнения: X
Миналата година си купих такъв, да го използвам за месо.....а скоро след това отказах месото.    Mr. Green   Та се чудех кво да го правя....хич не съм се и сетила да го ползвам за печива.
Благодаря ти за идеята!      bouquet

# 183
  • София
  • Мнения: 11 721
Иглата се забучва в печивото, а температурата от 95 градуса е във вътрешността му.
Благодаря за идеята. Винаги съм искала игла за печене, но не знаех, че ги продават тук. Вече е поръчана, днес ще я получа. Вероятно , ще те попитам на колко градуса печеш тестените изделия, и то специално за козунаците, нали може.  Hug

# 184
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз писах вече между 93 и 97. Хлябът на 95 ми е супер изпечен, а с козунак още не съм пробвала, но вероятно е същата температура. В най-скоро време ще пробвам и ще пиша.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 12:46 от Джемма

# 185
  • София
  • Мнения: 11 721
Благодаря, благодаря!  Hug

# 186
  • София
  • Мнения: 3 249
Джема, моята термоигла си стои новичка вече 7 години Rolling Eyes Добре 95 градуса, а колко минути newsm78

# 187
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Няма минути, като достигне градусите тя сама започва да пиши и се изключва (някои фурни може и да не се изключват!). Това е хубавото, че не го вардиш. Нагласяш програма- аз слагам долен реотан + вентилатор, за да не прегаря отгоре и задаваш тепература на датчика- 95 градуса. Датчикът поне до половината трябва да е набучен в месото или продукта.

Защо я държиш в шкафа, вади и ще видиш колко е готино и месото става супер.

# 188
  • Мнения: 11 607
Джемма  bouquet, искрено ти завиждам за джаджите, които имаш - онази готината фурна, сега иглата.....Аз като казвам, че ще седя кротко у вас - да знаеш, че хич не се майтапя.......Може да ме осиновиш......

# 189
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тя иглата си е към готината фурна. Simple Smile

Добре, щете осиновя, нямаш проблем, сега и с новата и машина няма да ме затруднят и 4-те ти деца. (13 яйца разбива и 1.5 кг тесто меси наведнъж hahaha)

Тези дни,ако не още утре ще правя козунак,да видя хем как тя меси козуначено тесто, хем как ще се изпече с иглата. Днес не става,че малкият е рожденик и имаме деца на гости сега, но утре запрятам ръкави. Трябва да имам яснота за Великден. Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 11 721
Джемма, вече я имам иглата. На LEIFHEIT, е. Имало е и на WMF, защо не я е купил, да го пита човек. Ама аз съм си виновна, щото не отидох сама....и защо не си поръчах такава фурна,... много ме е яд, ама късно. Тази седмица ще я пробвам в/у козунак, нов модел е.
Весел празник!  Hug

# 191
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честито, ще споделяме опит. Hug За питка и  хляб е изпробвана,да знаеш 95=96 градуса е супер.

# 192
  • София
  • Мнения: 11 721
Честито, ще споделяме опит. Hug За питка и  хляб е изпробвана,да знаеш 95=96 градуса е супер.
ОК! Ще споделя !  Hug

# 193
  • София
  • Мнения: 3 249
Джема, жив и здрав да ти е рожденика Simple Smile Вадя я от архива значи - и мойта си е към фурната. Тя фурната е от умните, но дстопанката и не е Simple Smile Ще пусна едно хлебче да пробвам. Козунак не искам да пробвам, че баш за празника ще ми е омръзнал.

# 194
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, Доника. Аз затова сега искам да пробвам, защото има още време до Великден, иначе не обичам да правя преди празника и се чудя как някои всеки ден репетират. То на самия празник после не ти е сладко. Има 2 месеца още,затова смело ще пробвам утре. Най-вече заради месенето, че машинката е нова и трябва да и хвана чалъма. Печенето и без игла ще го докарам ако трябва. А също искам да пробвам и технологията без втасване.

Общи условия

Активация на акаунт