Цъфтят навън кокичета, ритайте ЮЛСКИ мъничета! - тема 15

  • 19 465
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
terpsyhora ,
още с първата бремнност ходех в клуб по водна аеробика на Мария Шпитцер - сега има повече басейни, където се провеждат меропирятията. Ходила съм в JK Bokar (най-много!), в болницата на Мазнейкова и в Парк Хотел Витоша, гр София. В последния водата е малко по-студена и басейнът е 1,80м, т.е. не се стъпва. Ако ви е страх от водата и не можете да плувате не е препоръчително.
Казвам ви, момичета, досега не съм имала никакви проблеми от въпросните басейни. Пречистват ги, найстина не ухаят на рози, но това е моят опит.
Хубаво е, когато има и други бременни на тренировка, защото упражненията са различни от останалите и имам компания. С втората си бременност не съм виждала други бременни, явно са доста наплашени ли пък се пазят повече зимата...  Twisted Evil

# 706
  • Мнения: 317
Аз пък ходя в 50 м на Спартак, че другият ми е малък. Но там си е за регулярно плуване. Някои казват, че е мръсен, други нямат оплаквания. Като човек със стаж в това, мога да кажа че от Спортната и Спартак нямам никакви оплаквания. И на двете места тренират отбори (а при тях меренето на водата е задължително), над Спортната е МФВС, а Спартак е база на Левски. Може би ако никога не си ходил нямаш имунитет, или ако по принцип това ти е слабо място, се внимава Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 377
Аналгина вече го обсъдихме преди няколко теми. Уточни се, след много мнения и разпитвания на доктори, че може да се пие. Говорим за хапче, не за ампула която е по-силна. Аналгина просто има натрапена лоша слава която не отговаря на истината. Аз лично когато имах болежки от един зъб съм взимала Аналгин, препоръчан ми от моята докторка.

# 708
  • Мнения: 0
Момичета,
а вие, които не плувате, а сте бременни, спортувате ли нещо? Аз се притеснявам, че не съм спортувала от 2-3 седмици...
Знам, че не трябва да се занемарявам дори и в бременно положение. Май отново трябва да започна с упражненията вкъщи.
 Thinking

Някой ходи ли на йога за бременни в София?

# 709
  • Мнения: 4 709
Пина smile3532 е с тези китайци ме разби, но пък вече се чудя, а като си е в тях, както си е седнало на дивана, ако направи белята  newsm78
Това с ходенето по нужда, когато сте навън, много повече л***а от кучета съм виждала отколкото от деца, сигурно щото децата поне са по храстите, докато кучетата и по тротоарите си вършат нуждата, така че не ми пука много, пък и докато дойде ред мойто да си казва, може да са построили градски тоалетни  Thinking
На Грозданова няма да отговарям, щото срам ме хваща  Embarassed

# 710
  • Мнения: 681
Оооох, VesetoGrozd, искрено ти завиждам за тази дилема! Аз бях вманиачена на тема спорт, но сега единствената ми тренировка е качване на кантара и мерене на сланини със сантиметър.
Имам си един комплекс от упражнения за ръце, но и от тях се изморявам, хем ги правя седнала и със 100 почивки.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз не вярвам на някой да му харесва идеята да се изхождаме по улици, паркове и градинки, но ако аз 30 годишна мога да си причиня стискане за 30 и повече минути, то едно дете не може, а и трябва да си Макаренко, за да му го причиниш. На дъщеря ми не и се е налагало да ака навън /ако се случи, ще се изака, аз винаги имам чантата някакви опаковки, било то от носни или мокри кърпи, ще ги извадя и ще събера лайната, след което ще изхвърля в  кофата/, но и се е допишквало често и съответно това се случва в някой храст, задължително е обаче да има растителност, за да се натори. Не сме  с аристократично потекло, можем да си позволим едно изпишкване зад дърво.
Весе Грозд, аз лично спортувам, като ходя на работа, тичам да водя и взимам дете, чистя вкъщи и пазарувам. Това е моя спорт.

# 712
  • Мнения: 11 747
Във Варна в Морската градина сложиха химически тоалетни. Много са гадни, но ги има и са на не повече от 10мин бавно ходене, бързо 3мин. Също по централното стъргало има 2-3 обществени тоалетни и така за не повече от 5 до 10мин може да се стигне до някоя от тях, като наоколо се намират и Мак Доналдс, Събуей... Т.е. решение може да се намери. А и дете на 7 години не би ли трябвало да успява да се устиска 3-5 минути  Thinking за пикане, айде акането в някои ситуации и възрастен може да не може да стиска.

Нищо не спортувам и аз. До края на есента практикувах собствено измислен спорт - вървях със средно темпо по 5-7км дневно, без прекъсване. После стана студено, а и дори да е хубаво времето, струва ми се, няма да мога вече. Нещо щадящо не съм търсила, като йога за бременни, мисля че без спорт ще изкарам, пък после ще наваксвам. Ходене пак ще има, но то като са по 1-2 км, няма да е нещо особено. Накрая едва ли и до 2км ще стигам, по- скоро по 500м...

# 713
  • София
  • Мнения: 1 318
Пина, в София определено разстоянията не са, като във Варна. Химически тоалетни не съм виждала. Гадостта се преживява, всички обществени тоалетни са гадни / молове, макдоналдси и пр./ Разбира се, че дете на тези години може да стиска, то и се налага, особенно когато си на път. Но някак си родителя преценява колко да е стискането. На петото "Мамо много ми се пишка и вече не издържам", преустановяваме стискането без да сме стигнали до целта. Освен това стискането е особенно вредно за момичетата. Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 2 348
Че и за момчетата също. Но ако 7 годишно може то 1-2-3 (зависи на колко маха памперса) годишно не може. И поне 1-2-3 г. може да продължи да си пишка и ака навън. Говориш за някакво централно масто на Варна, но малко по-встрани едва ли майките имат това удоволствие. (отделно пък ако дтетето е малко, майките  ги подканят през 15-20 минутки понякога и търчането по 10 минути до тоалетната не е вариант точно за тях.)

# 715
  • София
  • Мнения: 1 832
На мен АГ ми каза, че трябва да си сложа тампон /за да не влиза вода във влагалището. Според мен тампона се мокри и надали ще свърши работа, но това е според мен/ от малките и мога да ходя на минерален басейн, но трябва да е 27-28 градуса водата, да не е много топла.

# 716
  • Мнения: 4 255
Цитат на: Sandalka
[b
Агнес[/b], какво толкова да му се чудиш на ЕБХ-то. Дресира се бебето като кучетата - напишка се - шамар, наака се - кютек в бъбреците. За месец да видим, ще го прави ли в гащите.
Шегувам се, ъфкорс  Wink


 rotfImbo rotfImbo rotfImbo Ще ме убиеш!Това ще да е начина значи.Да спирам да се чудя как става.
Цитат на: Luisa Kaestner в Вт., 26 Февр. 2013, 21:44

Цитат
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди. АКо ние сме по къс ръкав, то с дълъг (пак толкова лека материя). Вечер е ясно


 Мисля,че това е правилния начин.И майка ми ми каза същото.

 
Цитат
Първите 3 - 4 месеца въобще не ми се правеше секс, ама сега ... направо изкукуригвам, получавам оргазъм само като се гушна в него
Брейй Росито какъв е този сексуален апетит.Ненаситница.В къщи този спорт е преустановен за неизвестен период от време.

gevamar   http://www.bg-mamma.com/?action=calculator     ето тук може да видиш кога да очакваш ритниче.Мисля,че още ти е рано за притеснения.Аз го усетих на 19 седмици и 2 дена.

Да ви кажа за мен.Аз днес бях на ФМ.Бебка е чудесна newsm44.Всичко ни е наред.Тежи 483гр,но не разбрах колко см е.Само ни каза,че е висока(на баща си,щото аз съм един тапишон)Измерихме и шийката на матката-43мм.Това не е ли е много малко newsm78
Всичко ми е толкова добре...Кто ги слушам тези доктори и ми се струва,че нещо ми премълчават.Даже все питам:Докторе,нали ако има нещо,ще ми каже.Няма да ми го криете.
И той ми се смее.Търсила съм под вола теле.Била съм 6 и бебето също.Пфф ..дано Rolling Eyes
Питах за калция Бемол се интересуваше.Доктора каза да спра да чета глупости в интернет.Калция бил изключително важен за бебето и да го спра чак когато вляза в деветия месец.
А между другото,днес влизам в 6-тия Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 2 348
Питах за калция Бемол се интересуваше.Доктора каза да спра да чета глупости в интернет.Калция бил изключително важен за бебето и да го спра чак когато вляза в деветия месец.
На мен пък акушерка ми каза, че е важен, но лесно се предозира и можело да се "калцира" матката. Кажи на твоята, че не съм го чела в нета, а го знам от нейна колежка. Не знам колко е адекватна и тя, тъй като не съм проверила в нета  Whistling

 П.п. опитах да намеря инфо за калцирана матка и нищо не откривам... 1:0 за  интернет (ако не проверяваме, можем да сгафим). Има обаче други странични ефекти при предозиране. А колко си поел и след това успоил с храната, едва ли някой може да каже. Но и с храна не вярвам да е възможно предозирането, за разлика от синтетичния калций ( и изобщо какъвто и да е витамин или минерал)

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 15:44 от skrech

# 718
  • София
  • Мнения: 50
Питах за калция Бемол се интересуваше.Доктора каза да спра да чета глупости в интернет.Калция бил изключително важен за бебето и да го спра чак когато вляза в деветия месец.
На мен пък акушерка ми каза, че е важен, но лесно се предозира и можело да се "калцира" матката. Кажи на твоята, че не съм го чела в нета, а го знам от нейна колежка. Не знам колко е адекватна и тя, тъй като не съм проверила в нета  Whistling

Gift, това за плацентата (Скреч, ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4311), че не са и полезни прекалените минерали, и аз съм го чувала/чела. Освен това, моят лекар пък казва, че от витамините на бебетата им се втвърдяват костите, растат големи и раждането става по-трудно (главичката не е толкова податлива и малка).

Гемавар, по въпроса с изтръскването на съдържанието от многократните пелени - те хората са го решили проблема, с тея три ролца тоалетна хартия за 40 лева  Joy #Crazy, към които бях пуснала линк. Та постиляш туй нещо в пеленката, после ако има аки, загръщаш го в хартийката и в тоалетната, а гащичките отдолу оставали почти като само напишкани.

 За изакването в градинките - няма начин да се мине без него. Както казаха Весела и Мисти, в София поне всичко е зарито е с кучешки л**на, то не са тревни площи, не са улици. Като си нямаме тоалетни по парковете, изключая една в единия край на Южен парк, ще действаме с наличните средства. Аз обикновено постилям една кърпичка на земята, става каквото става и после хвърляме кърпата в кошче, но ако нещо не  е уцелило въпросната кърпичка, оставям го с чиста съвест.

По този повод, оня ден се прибираме с малката по улицата и имаше реплика: "Мамо, яка ми се!". Аз: "Айде потрай мъничко, след 20 минути се прибираме". "Мамо, ама ще се наякам!!!" Какво да правя, залягаме в близките храсти, гледам да сме по-дискретни, но оная малката като почна да пъшка   hahaha Направо се чудех да се срамувам ли, да се смея ли. Сигурно през две улици се чуваше как действа по въпроса.

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 16:55 от karlie

# 719
  • София
  • Мнения: 1 499
За пишкането и акането навън си е неизбежно. Около нас тук-там има някоя химическа тоалетна из парковете, но в близкия ни парк- този на Военна Академия, вече няма. В парка Заимов веднъж влязох в една- ми то л.йна, л.айна, щях да повърна! Ми как да мушна детето там?!?
Общо взето се случва да пишка навън, на някое дърво или храстче. Акал е веднъж- в центъра на Кюстендил, беше ужасно. Скрихме се зад един контейнер, после мъжът ми събра всичко и го изхвърли, но си беше неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт