Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 714
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 455
Някой има ли идея колко чакат след термин, преди да предизвикат раждане? От това много ме е страх, чувала съм че от окситоцина боли...
Преди чакаха най-много 5 дни да надносиш.Но сега чувам,че чакали и по 10 дни,което на мен не ми харесва.Мисля,че до 5 дни е по-разумно.Ако мога да избирам бих избрала да наднося най-много 5 дни.
Що се отнася до Окситоцина,не мисля,че той е причината да боли.Болката си е болка,със или без него!

# 676
  • Мнения: 0

Честито бебе Бранко!!! Да е жив и здрав и да радва много мама и тате!

синеочка, моя доктор ме предупреди, че най-късно до 13-14,03 ще ме чака да родя (термин 06,03), но всъщност са важни тоновете на бебето и наличието на околоплодни води.

Утре съм на преглед при доки, ще има "проверка разкритие". Нямам търпение да разбера какво става с бебе Wink

# 677
  • София
  • Мнения: 293
Честито на мама пролет!Да е жив и здрав Бранко,да носи много радост на мама и тате!

# 678
  • Мнения: 16
Честито и на мама Пролет,да е жив и здрав Бранко,много да ви радва!!!  bouquetЕхаааа,колко много бебета Wink  Hug
Нощна птица,ти си ми най-близка по дата Simple Smile на раждане,кога мислиш да изкарваш бебокът на вън Simple SmileКато те чета много си смела,браво,аз си викам сега второ,по-смело се гледа,обачеее елате ме вижте,треперя му като орлица над него,луда работа

# 679
  • Мнения: 22 437
Чесрито за новите бебоци в темата

# 680
  • Мнения: 2
За мазането, сигурно не съм се мазала 2 месеца newsm78, незнам дали да започна сега отново. Засега нямам нито една стрия, но да не се нацепя накрая.
baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Здравейте и от мен! Donka_78 по-добре се мажи, за да не съжаляваш после. Казаха ми че се появявали стрии и след раждането,когато кожата се прибира. Аз мажа 2 пъти на ден, от 3-ти месец бременност и нямам никъде засега, дано и да нямам.

Аз забелязвам от около 2 седмици, че гърдите ми станаха по-малки. Случва ли се на някоя от вас? Много се притеснявам,дали това не е показател че няма да имам кърма? Нямам също и коластра, а виждам че повечето имате? Искам да кърмя страшно много, знам че няма по-добро от това...

А така ме боли ниско долу, и кръста,че нямам думи, все едно е натъртено...и някаква кост ли е какво е незнам боли адски много като вървя.. Май само се оплаквам   newsm78

Започвам да гладя, пера и простирам дрешките на бебка  1ironing  wash hang
Чао засега  Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 293
За изкарването навън-ние вчера си направихме първата разходка,след 3 дневно изкарване на терасата,бебчо спа през цялото време:)
За стриите с първата бременност се нацепих цялата точно след раждането,така че мажете се и сега и след като родите.

# 682
  • София
  • Мнения: 23 165
някой ме спомена, да се отбележа, не съм родила още, чакаме, нямам контракции, тоновете са добри, въобще човечето не бърза за никъде, ама и аз съм му оставила малкко дати за избор  Mr. Green

# 683
  • София
  • Мнения: 423
Честито на Пролет   bouquet
Аз съм с ужасно главоболие. Цяла нощ се въртях и имах бунтове в корема, а на сутринта нищо, и като се вкарах в някакви паранои  ooooh! На кафето се раздвижи и тя Simple Smile Сега тая глава не знам какво да я правя, пробвах с айран със сол, но не минава. Ще сляза да си купя парацетамол, за друго не се сещам да може. Болят ме слепоочията, нали високо кръвно болеше отзад?

# 684
  • Варна
  • Мнения: 107
Честито на Пролет! Да сте живи и здрави и много щастливи мигове с новия член на семейството!

# 685
  • Мнения: 867
Благодаря за отговорите, момичета!

Значи има време поне още седмица след термин, да не се притеснявам.

Дрийм, имам намерение с епидурална засега. Но се подготвям за всякакви варианти, защото както бях писала с първото отидох със 7 см и едвам се навиха да ми сложат. Което незнам колко е било за добро, защото не усещах грам напън, та се наложи малка епизиотомия. Но ако се стигне до окситоцин сега, ще искам задължително и епидурална заедно с него.

Мен пък вчера вечерта ме боля венец, после ми се запуши носа (пак). Духах, пръсках физиологичен р-р, нищо. До 3 през нощта. Накрая се вбесих, станах, извадих Назик-а и си пръснах по веднъж, та спах. Но ме боли и ухото и сливицата,чак и главата от едната страна сега. И съм като парцал - ниско кръвно, не мога да стана от леглото досега чак. Даже се зачудих дали не съм се заразила, ама май е от носа и венеца Sad

И Лора вчера вдигна Т, вместо да се оправя, беше най зле - кашлица като магаре и яка хрема. Спаха с баща и оттатък, колко са спали незнам. Направо се изприщих не толкова от притеснение ( и по-зле е била) колкото от жал, че не мога да я гушна и да съм при нея. Свикнала съм постоянно да я попипвам, камо ли пък като е зле нещо. Днес обаче от сутринта хремата намаля, изкара гъсти сополи няколко пъти, изкашля откъртващо няколко пъти и няма Т. А дано се оправи като кутре, както казват хората.

Ох, такива работи, оплаках се поне Sick

# 686
  • Мнения: 26
Момичета днес и аз съм щъркелче!  stork-girl
Днес в 13:40ч. мама Аника77 роди своето слънчице Елица,с идеалните размери 3кг ,49см  newsm32
Да е жива и здрава,усмихната и спокойничка!Много да ги радва!  newsm51
Родила е нормално,всичко е минало добре,много е доволна от персонала в Окръжна болница-Варна!
Ща я чакаме скоро с повече подробности!  Hug
После ще ви чета че сега  изчезвам по задачки.  Peace

# 687
  • Мнения: 367
Честито ни ново бебче,бързо възстановяване на мама и скоро да са у дома.

# 688
  • Мнения: 2
Честито на мама Аника77! Да е жива и здрава малката Елица!   bouquet

# 689
  • Мнения: 0
 Shocked Леле, човек да го няма 1 ден и изписахте темата Simple Smile

Аз вчера много добре прекарах рождения си ден, но от цял ден звънене на телефона, разговори, пожелания, после на кафе с една приятелка и доста ходене, вечерта на ресторант с малко приятели, накрая така се бях претоварила от емоции, че не можах да заспя и се въртях в някакви сънища цяла нощ и станах като пребита, направо ужасно, едва мърдам.

Незнам вие как сте, но аз се чувствам вече супер тежка и една разходка ме уморява даже или миене на съдове. Сърбежите намаляха, пия си антибиотика (вторник го свършвам), после пускаме нова микробиология и дано са се махнали тези стрептококи, в понеделник съм на ЖК, а вторник - при докито от Вита и така... На бебчо съм му наредила до 7 март да стои мирно докато ни се върне таткото, а после когато иска Simple Smile

П.С. Леле, сега като се върнах до 40-та страница и видях, че мислите че съм родила! Ехххх,, де да беше бебчо да ми е най-големия подарък! Ама аз от много ангажименти не съм влизала вчера просто Simple Smile)) И аз последните дни обаче имам болки ниско долу и се чудя от какво са, като при цикъл, вчера и кръста ме боля като никога... знам ли.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 16:57 от ROSAURA

Общи условия

Активация на акаунт