Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 35
Лино права си,ние искахме по-скоро второ,но в каквото положение сме ще има да си чакаме...Трябва или ние да се изнесеме,или сестра му на ММ и мъжа й да се изнесат,трябва Емма да тръгне поне на ясла,да не се притеснявам и за това,бабата на ММ не е в много добро здраве и говори,че й трябва скоро вече някой да я гледа и не се знае какви рокади ще има та засега за второ не можем да си помислим  Tired Явно ще има поне 2 години разлика във възрастта.
Биби голям сладур е Пепи  Hug Ама откъде да знае момчето  Mr. Green
За Плазмон и аз мисля да им ползвам макаронките.Ще правя и попара,но да не яде все пак всяка сутрин едно и също ще си ги редувам.
Май и друго щях да пиша ама забравих.ММ дори се бъзика вече с мен,че постоянно забравям нещо  Blush Дори не знам дали е нормално  ooooh!
Иначе Емма днес като че ли е по-добре със сополките,но още не смея да се похваля,че има кой знае какво подобрение.Поне ми се наложи днес само 1 път с аспиратора и само 2 пъти стеримар.

# 61
  • Мнения: 57
Би-би, не ми се получава цитирането от телефона... Ама по повод думите на Пепи... Днес четох на Ал - "Къде е моята крава" на Тери Пратчет ... и сега ме подсети за нещо шеговито там, защо децата и книжките и играчките им все селскостопански животни има, като те живеят в град, няма да чуят ни блеене, ни мучене... Ще ги виждат само в чинията да правят цър-пър Wink ( то така не е толкова смешно де, ама в книжката е Heart )
Я да питам, какво четете на бебчетата си? Аз искам да му чета и да му купувам книжки, но всеки път като вляза в книжарница и ставам разногледа и ми е трудно да избера... То едни и същи приказки примерно, ама на различни издателства, различни издания и т. н. Да не говорим пък за новите автори, заглавия ... А и илюстрациите са важни, пък и сигурно има особеностти, за които не се сещам даже!

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 00:30 от Irony

# 62
  • Мнения: 98
Бюти,заглавието е уникално,много актуално  bouquet
Би Би,кашата от елда я правих с много топла вода и без АМ,във водата слагах каша на око,докато стане средно гъста и тогава добавях плодово пюре.Не ставаше на топчета при мен,ама на вкус е гадна,Велито изобщо не я яде ако няма плодово пюре.Пепи голям сладур Laughing.
Гунди,Виктор е прекрасен Heart Eyes
Аз днес дадох ориз и банан на Тьопфер и хич не ми хареса-не стана хомогенна и много странно си смени цвета,потъмня.Май ще се връщам на кашите на Милупа.
За трето дете-ако имам неограничени финанси,веднага бих родила.Ама да не ми се налага да ходя на работа,да се занимавам само с децата искам.Няма по-хубаво за мен от пълна къща с деца.Софи,дано скоро се похвалиш с положителен тест.
За съжителството с животни-аз съм твърдо "за",откакто се помня винаги съм имала домашен любимец и по никакъв начин това не е навредило нито на мен,нито на децата ми.При спазване на подходяща хигиена няма проблем.
Айде,лека нощ от мен!

# 63
  • By the sea
  • Мнения: 127
  bouquet Мдааа, 2 теми и половина общо, че и 5 страници отгоре за четене ooooh! Ама ще ви изчета...И тогава като изскоча с един ферман, по-дълъг от шехиния, ще видите вие Twisted Evil
Това изследване /ехографията на бъбреци и т.н./, за което прочетох да говорите, се отпуска от този месец по ЗК, затова вероятно педитата не са ви казали. На който му предстои консултация, да си вземе направление. Peace А, и биби е написала Peace
Бютка, беше ме питала май...в 15.50 се роди Катето, ама Анди рано-рано сутрин, нали...Е, той като малък кавалер ни е посрещнал пръв Heart Eyes
Айрънче, готина книжка Party Присъединявам се към твоето питане Simple Smile
Васе, одобрявам те Hug Ние май се класираме за 2ро място Mr. Green
Катето днес много хареса домашната ябълка, всичко си папка и реве за още.Дотук - ориз. каша, круша, ябълка.
Тайра, нормално е...И аз изпадам напоследък в абсолютна деменция, чак се гледам отстрани и не мога да се позная  Tired Младите майки май имат повече информация в главите и от един кандидат-гимназист Crazy
Да ви кажа и аз какво сънувах по-предната вечер. С Фери, Бюти и Муки ще излизаме на разходка, събираме се, обаче Мукито закъснява и по едно време идва с един кол с бг знамето и ние питаме "абе, къде е Яворчето?", а тя вика "аа, на баща му го оставих да го кърми /??? Laughing/, аз отивам на протеста."Е как, защо така??",викаме ние, а тя "Еми как няма, я на кво дередже сме и всичко това защото някои хора не си захранват децата правилно!" Joy Оох, то не си е работа по цял ден да гледаш новини и дискусионни студиа Whistling
Ачето и Викчо Heart Eyes Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 27 524
Ох, кой се беше оплакал, че ядат по- често с млеката 2  ooooh! камелия с 200мл не може и 2ч да изкара, надявам се да е някакъв временен ефект  Whistling

Биби, не съм давала елда, а и не намерих готова каша. Пепи голям образ. А колорадският бръмбар яде самите картофи, ако беше само листата добре, ама  Crazy
Бананът ти е въведен, а плодове може ябълка, круша, банан, пъпеш, манго, авокадо, грозде и папая.

За месцето и смеските, според мен био основно е да е без хормони и други вредни и химични съставки, които се отлагат в месото. Ако смеските са си ок, не са проблем  Simple Smile

Фери, много се смях, дето си писала за кокошките и как имало и един петел. Заради баба ти  Joy

Да ви  кажа като говорите за колене на зайчета, кокошки... направо стомах ме заболява  Sad

Лека и до утре  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 35
Блонди аз се оплаках за това  Hug И досега си е така.Но пък все по-често си изкарва вече.Преди да се разболее пиеше по 180мл вече,но сега пак ги смъкна на 150мл.

# 66
  • Мнения: 10 923

А, друго щях да пиша- Като гледах клипчето на Блонди във ФБ, на писанките  Heart Eyes та видях коментар на една мама, но не се сещам коя беше, че не искала бебе с животно да съжителстват заедно  newsm78 да ме прощава, ако не съм разбрала правилно и не го пиша с лоши чувства, а искам да попитам какво ви е мнението? Аз си казвам, че искам детето  ми да расте с животинче, но за съжаление нямаме възможност да гледаме тук. Не ни е разрешено. Та, какво мислите?  Peace
Аз ще ви оставям, че много дълго стана, да не ви досаждам  Hug
Лека и мека, и леко с дюшека  Mr. Green[/color]
От всичко, което изчетох преди и по време на бременността за съжителство на дете и животно, май повече са предимствата. Ако детето расте с животно през първата година от живота си, рисковете от алергии намаляват значително. При това разликата е голяма между това да е било с животно през първата година и ако съвместния живот започне след първата. Говоря за необременени деца.
С което не искам да кажа, че като забременеем и хоп да вземем животно Simple Smile просто за мен е неприемливо да се разделя с котките заради бебчо.
Редовните ваксини и обезпаразитяванете са задължителни разбира се.

Айръни, аз му чета май каквото чета аз  Rolling Eyes За мен е важно да слуша езика заради проговарянето Simple Smile Виж за Кравата на Пратчет не се бях сетила, чудесна идея  Laughing Ама аз и детски песнички не му пея, защото не знам текста и карам с Металика, Рамщайн и подобни  Rolling Eyes
Помня, че като бях бременна четох някъде, че по-твърдата музика изнервяла бебета, та се чудех да се притеснявам ли  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 393
Добро утроооо  Mr. Green

Тази сутрин ми е по-ведро и както можете да се досетите е защото децата са по - добре и смело мога да кажа, че сме се понаспали през нощта.

В крайна сметка на Михаил след три дни лечение в петък му изписаха антибиотик. Купих го и не го дадох. Вместо това отидохме и си взехме инхалатор и физиологичен разтвор. Цяла нощ Мишкотевица е спал на пресекулки от по 10-15 мин. нагушен в мен полуседнал със запушен нос, обилна хрема, червено гърло. Дишаше си през устичката и сучеше след инхалация докато му беше спокойно и нослето отпушено.  Направихме инхалация и на Емка, след която не е кашляла през нощта.  В понеделник ще го заведа да го чуят за да сме спокойни.

Тринити,  Hug много благодаря!!!

Айрънче, инхалатора е като вашия, но не е пингвин, а зайче с оранжеви уши Mr. Green

за книжките, вече хвърлям и по един диагонален поглед защото бяхме попаднали на книжка ала "Дядовата ръкавичка" в която се разказваше как накрая дошъл мечока и попитал може ли и той да влезне. Отговорили му, че е много тясно и няма как и той тогава пък казал, че ще им счупи къщичката и го направил и те останали без къщичка. newsm78 Тази книжка отиде в кофата за боклук!!!

Ивка, елдата е като копривата. Има тежък дъх и особен вкус. Не всеки я харесва. Аз обожавам коприва, но елда не харесвам. Мога да я ям, но предпочитам да не ми се случва Party

Иглуб- Емка слуша ДИ-СИ и не само още от корема ми  Mr. Green Като се роди съм й пяла, слушала е детски псничкина всякакви езици, някъде на около  годинка много харесваше български фолклор и много танцуваше, а сега ела да видиш. Има си дискове и слуша с еди и същ успех според настроението си както хард, така и класическа музика, детски песнички, Хари Белафонте,Селена Гомес и приказки. Party  Самодето като си хареса едно парче може да го върти и цял месец, докато не ни протвее и не кажем, че то диск го прибираме за известно време

Сетих се за Бюти - можеше да обясниш на жената, че досега все мъжа ти е сменял памперси, за да не се занимаваш ти  Mr. Green

Хубав ви ден

# 68
  • До морето
  • Мнения: 7 138
Добро утро, днес е голям ден - пак ще се мъча да вкарам кашата, но ще сложа 2 лъжички пюре от круша, тъй че ще въвеждам и плодовете та-та-та-таааааам  Laughing

Биби, как се смях сутринта с Пепи, не е истина. Голямо е сладурче  Heart Eyes А при представата на Муки на кон със знаме в ръка направо  rotfImao rotfImao rotfImao
И на Фери се смях за баба й, ама не разбрах защо 1 петел заради нея  newsm78 А за смешните баби, и аз имам една лауреат - само ще кажа, че скоро мис е обади и с гробовен глас ми съобщи, че някой е влязъл в тях и й е откраднал любимата покривка  Rolling Eyes После мистерията се разплете, де, ама беше голяма драма!!!!

Е, хубава работа, как можахте да ме пропуснете за породените деца  Crossing Arms! Аз толкова искам, даже сънувах, че съм го родила вече, че и момиченце беше, че и Елизабет я кръстих  Joy Joy Joy

Я, кажете, миналата седмица си говорехте за някаква торта с готови блатове и течен шоколад и заквасена сметана. Може ли някой да метне рецептата, че се оказа, че имам всички продукти  Laughing

# 69
  • Мнения: 20
Това пък защо  newsm78

Аахахахахах...сега видях...... Захранвайте правилно щото става страшно  Joy

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 09:48 от Муки

# 70
# 71
  • Мнения: 20
Не видях за коня  Embarassed
А  btw не е като да нямам опит. Ходех на езда преди......в предишния ми живот Crazy

# 72
  • До морето
  • Мнения: 7 138
Ми аз си го добавих, щото какъв революционер ще си без кон  Whistling

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 59
Добро утроо!
Ха, ама аз не знаех че постчето ми мижаво в предишната тема се било постнало....понеже тъкмо ми изписа че няма батерия и аз клик и той угассс.... и бях сигурна че съм го затрила, ядосах се и заспах, сигурна че не ми е писано да пиша!  Mr. Green ...Затова и нито е зеленко, нито е довършенко...

Сега кажете какво ми е, децата спят, мъжа си работи на компа.... защо ми е нервно и напрегнато и сядам с нагласата че не мога да пиша и само ще се запиша....Сериозно си мисля че трябва да минавам на някакви хапчета вече  Rolling Eyes Whistling Tired

Благодаря на всички, които не  са ме забравили! Hug Hug Видях и нови мами, Фрийдъмче се завърнала - сууууперр (както казва и моя любим Захари, Бюткин  Heart Eyes)

МарияЕ., ами такъв бил актуалния вирус в момента - с висока температура, така казва моето педи, други изследвания не сме правили, ама го борихме 2 седмици, после бяхме здрави цяла една, и сега наново (без антибиотици, де - иначе можеше и по-бързо да стане)

Айрънче, айде другия път заедно на книжарница  Peace Криси обожава книги....ама батко и много лошо и ги дърпа от устата хахаха  Mr. Green

Браво на Галка иии кой друг учеше бе?...Ето видите ли колко съм затъпяла, нещо много ми се учи и на мен, ама изобщо не виждам как би могло да стане, аз нямам време за нищичко... но наистина се чувствам  ужасно и както казваше Зафира, мозъка ми хибернейтва постоянно.  Crazy Tired

дбс, не знаех че и вие сте болнички, айде да се оправяме бързо че съм се затъжилаа....само минавам покрай вас тия дни и оглеждам все едно ще ми махнеш отнякъде. Hug

За животните и аз да се изкажа - знам колко е хубаво, ама съм против - не за друго ми заради пустия ми мързел и неорганизираност, то сега вкъщи си е кочинка, пък само животно ми липсва...като се запознах с мъжа ми, той имаше персийка - обаче искаше само да си я гушка, а ако може аз да и чистя, реша и т.н. все още тук-таме намирам големи бели косми по някои дрехи... ми не ги понасям. А и си имам близък с токсоплазмоза и просто котките ме ужасяват, страх ме е от тях...  Confused

Искам на всички да обърна внимание, но не мога - ще ме прощавате... ако се случи чудо, ще пиша пак скоро.  Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 393
Ей така става когато човек пише без да е прочел назад... Crazy

Фридъмчеееее Hug Hug Hug

Галка, честита магистратура!!!  bouquet Да си ползваш уменията по предназначение  Mr. Green ако искаш разбира се  Party

Елси, хайде, надявам се другата седмица да има как да си организираме срещичка.

Би-би
, поясни ли на Пепи, че доматите освен листа имат и колци за разлика от картофите например Mr. Green Сладък Пепи!!! Heart Eyes

Със сънищата - да ви кажа май форума ви идва в повече  Mr. Green То бива, то може, ама......

Общи условия

Активация на акаунт