Хранене при проблемна жлъчка

  • 4 871
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Впрочем за зехтина на мен ми казаха да си забъркам една "отварка" . Рецептата е следната:
250мл чист зехтин
250мл лимонов сок /прясно изстискан/
250гр чист мед
Разбърква се и се слага в хладилника. Сутрин и вечер по една супена лъжица. Сутрин преди закуска и вечер преди лягане. Много хора ми похвалиха този метод. Някои дори ми казваха по една супена лъжица зехтин преди ядене, за да нямаш болки. Shocked  Карах така веднага след изписването ми от болницата около 10 дни и спрях, така или иначе не спираше да ме боли. След няколко дни болките спряха, дали от лекарства, диета или отварата няма как да знам.

# 16
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ряпа дайкон е много полезна. Освен това всичко горчиво, което раздвижва стомашните сокове и пречи на застояването им. Например цикория, при нас винаги я има прясна и я слагам в салати. Чай от репей, магарешки бодил, пелин... Цвекло.
Вечер преди лягане да пие по едно хапче магнезий за отпускане на мускулатурата на стомаха, като застраховка от кризи е.
През деня да пие 1-2 чл ябълков оцет в малко вода или лимон след храни с мазнина, но да не стои гладна. Гладът прави застой на жлъчна течност и така се образуват и/или нарастват камъните, когато ги има.

# 17
  • София
  • Мнения: 208
bubcheto84,това дали е увеличен черният ти дроб може да се каже само ако е гледан на ехограф или опипан от опитен гастроентеролог ,хирург....По принцип черният дроб се вижда много добре на ехографа и веднага може да ти кажат дали е увеличен или не.Но щом изследванията са ти добри,няма от какво да се притесняваш.Аз имам от 1,5 години болки в целия корем,първо започна само подуване,после болки и тежест  от дясно,болки и тежест от ляво,а сега ме боли нон-стоп целия корем.Правих си всички възможни изследвания -100 ехографии,гастро,колоноскопии,ренгени,скенери и не могат точно да ми открият какво ми има.......само на жлъчката виждат 3-4 полипчета,но те били по 4мм и не можело да е от тях,жлъчката ми била добре.Просто ми идва вече да легна под ножа и да видят какво ми е,че така не се живее...... Sad  Всичко това със зехтина,лимона и медът съм го пробвала......още повече като че ли ме боли корема.....

# 18
  • Мнения: 17
bubcheto84,това дали е увеличен черният ти дроб може да се каже само ако е гледан на ехограф или опипан от опитен гастроентеролог ,хирург....По принцип черният дроб се вижда много добре на ехографа и веднага може да ти кажат дали е увеличен или не.Но щом изследванията са ти добри,няма от какво да се притесняваш.Аз имам от 1,5 години болки в целия корем,първо започна само подуване,после болки и тежест  от дясно,болки и тежест от ляво,а сега ме боли нон-стоп целия корем.Правих си всички възможни изследвания -100 ехографии,гастро,колоноскопии,ренгени,скенери и не могат точно да ми открият какво ми има.......само на жлъчката виждат 3-4 полипчета,но те били по 4мм и не можело да е от тях,жлъчката ми била добре.Просто ми идва вече да легна под ножа и да видят какво ми е,че така не се живее...... Sad  Всичко това със зехтина,лимона и медът съм го пробвала......още повече като че ли ме боли корема.....



Оооо, да! За тази една година установих, че от бъркоча с лимон, мед и зехтин имам по- големи болки. Слава Богу на ехографа си показа, че черният ми дроб е непокътнат. Оказа се, че тъй като от въпросните диети за болна жлъчка, съм свалила наистина много килограми съм усещала, не уголемен черен дроб, а спазми по червата. Както и да е. С днешна дата, аз все още имам камък в жлъчката, силна криза съм имала само една. На тази тежест в дясно... вече свикнах. И имам ли избор, като не мога да извадя 900лв за операция. По твоя случай, стискам ти палци скоро да разбереш откъде идва проблема.

Общи условия

Активация на акаунт