Страх от влюбване- последици?

  • 4 802
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 888
Правилно ли разбирам, че живееш с един човек, който те издържа, а си влюбен/а в друг, който обаче няма дат и покрива разходите?
Не . Не ми се иска да разводняваме темата. Въпроса е принципен.

Парите или любовта? Аз не бих си нарушила комфорта в името на ново влюбване. Второто мога да си го изживея и без да руша мостове зад себе си.

# 16
  • Мнения: 1 253
Доколкото разбирам момичето е оплетено от 42 годишен женен мъж и си представя нещата много романтично и драматично. От едната страна на везната е авторката (любовта), а от другата съпругата (само материалното). И се чуди дали мъжът няма да е достатъчно смел да избере нея. Красиво звучи, но едва ли е вярно.

П.С. Когато човек се завърти на 360 градуса, прави пълен кръг и се връща точно там където е бил в началото. Правилният израз е на 180 градуса, тогава си точно наобратно. Ама днес съм особено търпелива, добра и образователна, не мога да си се нарадвам просто.

# 17
  • Мнения: 8 888
Кинче  Hug, добре, че си ти да внесеш малко яснота. Щото аз се почувствах откровено тъпа при така зададения въпрос  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 253
Ами аз прочетох и съседната тема, затова  Wink

# 19
  • Мнения: 0
Не е правилно талкувано. И няма значение кой от коя страна се намира.
Нито дали става въпрос за мен или за трети лица. Въпроса е ясно зададен, не виждам защо трябва да се изяснява кое как е точно. Питам конкретно търся конкретен логичен отговор.

# 20
  • София
  • Мнения: 673
ами, всъщност, на мен лично хич не ми е ясно:) ясен и точен отговор трудно ще получиш, защото всеки вижда нещата по различен начин.

# 21
  • Мнения: 8 888
На мен също нищо не ми е ясно нищо от цялата ситуация...Как очакваш конкретен отговор на отвлечено зададено питане?

# 22
  • Мнения: 1 253
Опитай да уточниш малко тогава. Не те нападаме, опитваме се да помогнем.
Ако съм сбъркала нещо в моето тълкуване, това най-вероятно е, че връзка още няма, защото той не и дава шанс. Изглежда много заинтересуван от теб на моменти, прави някакви крачки и после се дръпва, така ли е? Понеже е успял да ти влезе под кожата, ти не спираш да го мислиш и си обясняваш това поведение с нерешителност, страх, материална зависимост, но не си сигурна какво става в главата и сърцето му, това искаш да знаеш. Ако бъркам някъде, моля поправи ме.

# 23
  • Мнения: 105
.
Peace

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 18:22 от Мишана

# 24
  • Мнения: 0
Благодаря на всички, чудесни сте Hug

# 25
  • Мнения: 5 080
Питам конкретно търся конкретен логичен отговор.
Логика има във финансите, как да отговорим логично за влюбване и любов?

# 26
  • Мнения: 81
Shoshi89 ,не бъркай двете неща.
Едно е да се влюбиш и да се осмелиш да го изживееш,друго е да извършиш един куп "смели " постъпки в името на любовта.

# 27
  • Мнения: 62
Аз мъдро ще си замълча. Crossing Arms

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Има моменти когато не може да се контролира.
И двамата с мъжа ми бяхме доста наранени от бивши половинки. Аз се бях разделила с бащата на детето ми 3 месеца преди да се реша на нова връзка, а той с бившата си 5-6. Както се казва и двамата прясно бяхме наранени. Обаче то не пита. Е решихме се. Бързо и безотговорно. Докато се усетим живеехме заедно, след месец се оженихме и така. Когато дойде просто знаеш, че е любов. Няма как да го объркаш. Ако обичаш няма глупави извинения. Не се чудиш дали ще объркаш, дали ще успееш, дали ще го бъде. Знаеш, че е така.

С бившия се разделихме защото се влюби. Той знаеше, че обича жената, аз също го виждах. Просто вече принадлежеше на друга.  Peace Нито се е оправдавал, нито е лъгал. Грижи се за детето ни до колко може и е щастлив с жената, която обича.  Peace

# 29
  • Мнения: 6 214
Има го този страх, дори при хора, които нямат ангажименти към семейство, тоест, свободни са.

Общи условия

Активация на акаунт