Ноемврийски бебета - тема 5.

  • 22 267
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 615
Влизам набързо за да се присъединим към отбора на озъбилите се. Шашна ме това дете - изби му горен десен предкътник /след кучешкия/  #Crazy, дори го заведох при акушерката да го види, че едва ли ще ми повярват само на думи  Mr. Green
Ето защо от няколко дни не спира да плаче детето, дано сега се поуспокои  Whistling

# 721
  • Мнения: 319
Голямата ми дъщеря до 1-годишна възраст не пиеше нито вода, нито сок - само АМ от течностите, накрая предложих чай на ХИП Храносмилателен който е за над 2 мес и пропи. Вода доста по-късно, но пък сега пие само вода Mr. Green

# 722
  • Мнения: 12
Ние днес бяхме навън почти два часа. При нас не духаше. Е накрая леееееко задуха и аз реших да го прибера. Simple Smile
Иначе аз за захранване мисля като навърши 5 - 5 и нещо месеца тогава да захраня. Много съм щастлива, че и мъжа ми ме подкрепя и ако педи настоява от сега да почнем и то със сокчета ще сме двама, които ще кажем, че няма да стане Simple Smile
Това е от нас, мили мами  Hug

# 723
  • Мнения: 5
Аз пък имам друг, малко по- различен проблем с пиенето на течности: Вики не харесваше вода, но чая против колики на Хип го пиеше и даже и харесваше, именно защото е сладичък...
Обаче преди 3 седмици ми се наложи да вляза в болинца за един ден и таткото даваше адаптирано мляко със шише (което тя не пиеше въобще, но това е друга тема ). И сега си мисля че всеки път като й предложа шишето си мисли че в него има от гадното адаптирано мляко и не иска да го пие..прави едни такива физиономии на отвращение....
Намислила съм да пробвам да купя някакво друго шише с друга биба накрая и да видим дали наистина е от шишето само...

# 724
  • Мнения: 275
То декстроза има и в адаптираните млека, но тя не е вредна за децата.

Мисля, че проблема не е от шишето, защото когато малката се е наяла избутва шишето или си играе с бата, но когато и предложа това с чая ако е жадна пие, а са едни и същи. Те капват по една две капки като ги наведеш и усещат какъв е вкуса дали е мляко или нещо друго.

# 725
  • Мнения: 531
vitanova не се шашкай. Така или иначе, когато кърмиш детето си набавя нужното количество вода. А вода може и на годинка да приеме. Важното е да продължиш да кърмиш на поискване Peace
Ве_ни не забравяй, че наддаването води до затлъстяване и куп други проблеми. Не вярвам да се стигне до там, но аз не приемам как някои майки предпочитат дебели деца.Има педиатри,които препоръчват ранно захранване, точно заради бързото наддаване Peace Със сигурност всеки сам преценя кое е най-добро за детето му.
Цветенце, ти ме разби Rolling Eyes Браво на детето Simple Smile

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте, ние сме 6 кг., качили сме 850 гр за 1 месец, но не сме само на кърма, а и на АМ. На см не ни мериха, но сме 63-64. И двете каки са с ангина и Затова и ни отложиха ваксината за вторник, ако не се разболее ще му я бият, дано се разминем.

# 727
  • Мнения: 607
Здравейте!
Цвете, честито зъбче!
Моя малък юнак се научи да се обръща по корем и сега ако не може надава такъв рев, че..... Постоянно нещо шава - не се спира. Даже започнах да му викам г-н Пружинка. Wink
Ние от утре започваме ремонт на кухнята и ще се преместим при майка докато приключим( което не мисля, че ще е скоро). Стискайте палци по-бързо да станат работите.
Тука времето е ужасно и не сме си показали носовете навън. Дано по-скоро времето се оправи, че да се хляем по улиците!
Моя Ванчо последния месец беше надал с 950 гр. и беше 5,350. Сега да е около 6 и малко. Мисля, че е нормално, ама и той мъничък се роди - 2,470.Да ми е жив и здрав, другото не ме вълнува.
Я кажете какво е това пащърнак? И аз не съм го яла и ще ми е интересно да видя какво е.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 123
пъщарнака е кореноплоден зеленчук ,като моркова,но светъл и като вкус май е нещо като картофа подобно,не съм яла аз.

цветенце,честито ви зъбче!

Защо толкова зор за тази вода,особено за кърмено бебе няма нужда,тя кърмата е голям процент вода.Аз дори не предлагам.Баткото беше на АМ и пак предложих на 6м. и хем беше лято,но не искаше много.После пък като пропи,та до ден днешен пие доста.Те децата сами си показват имат ли нужда.
А захар във водата е ужасно вредно нещо.По-добре изобщо да не пие,отколкото да пие със захар.

Някоя мама беше писала,че е на строга диета и кърми -това е много вредно за беб,защото токсините,които се отделят,отиват в кърмата.

Снощи ни поканиха на РД и мама дойде да гледа децата в 20.30.Прибрахме се в 2ч. ,а аз пих малко мартини,после малко мастичка и после 4 чаши бира. LaughingТолкова кърма имах после,че голям теч падна през нощта,хем и беб яде 2 пъти.

Ние днес бяхме 2 ч. на разходка.Духаше ,но не съм слагала дъждобран,само свалих сенника възможно най-много,че вече сме с отворена количка,не в кош.

# 729
  • София
  • Мнения: 5
  Deiza, някои педиатри препорьчват ранно захранване и когато не наддават достатьчно  Peace. И не наддаването води до затльстяване, а боклуците, които децата приемат след като вече започнат да се хранят с разнообразна храна. Според мен не е нормално едногодишно дете да тежи 8 кг, само за да отговори на статистическите очаквания за него. Не го премай като заяждане, но според мен е генетично заложено на човек колко да качва, колко да бьде висок, форма на тялото и т.н. в последствие начина ни на живот води до отклонения.

# 730
  • Мнения: 319
цветенце, честито зъбче!
яна, бързо да оздравяват каките Peace
ангелче, направо завиждам за излизането Mr. Green аз още не смея да оставям вечер баба с 2 броя да се гледат, особено с дребната, дето цока когато се сети ooooh! Ники явно вече е влязъл в някакъв режим Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 3 123
ние за първи път .Баткото даже изобщо не сме го оставяли ,още дори не е спал никъде без нас,а е на 5г.,но мислим да започнем да го пускаме.
Никола яде вече на 2-3 часа ,като вечер след последното ядене цока понякога в 3 и в 6 ,а понякога чак в 6. GrinningТой баткото на АМ имаше повече нощни хранения.Ние тръгнахме към 21ч.Изкъпахме децата,аз нахраних Никола.Баткото беше по пижама с оправено легло.Баба му му прочела приказка и после го оставила да спи.Той си е добро дете,та с него проблем няма.Никола ако го разнасяш или занимаваш е добре.Като се е уморил и му се спинкало,мама му пуснала една лампа със звук като вълни на море - напоследък много го успива този звук.Дала му изцедена кърма и заспал.В началото бутал с езиче,но после започнал да цока.Като се прибрах и веднага ме надуши,та си поцока стабилно.

# 732
  • Мнения: 0
tony.la , sun_smile_  , благодаря за споделеното момичета  Hug
 И при нас днес , духаше много неприятно и аз не издържах и се прибрах .
 Вчера и на нас , неонатолога ни даде зелена светлина за захранване . Та вероятно скоро ще започнем .
Пащърнака е като моркова , но светъл  и с по-силен вкус от моркова . Приятен е , нашата баба ( свеки ) ни е давала .

# 733
  • Мнения: 319
ние за първи път .Баткото даже изобщо не сме го оставяли ,още дори не е спал никъде без нас,а е на 5г.,но мислим да започнем да го пускаме.
Никола яде вече на 2-3 часа ,като вечер след последното ядене цока понякога в 3 и в 6 ,а понякога чак в 6. GrinningТой баткото на АМ имаше повече нощни хранения.Ние тръгнахме към 21ч.Изкъпахме децата,аз нахраних Никола.Баткото беше по пижама с оправено легло.Баба му му прочела приказка и после го оставила да спи.Той си е добро дете,та с него проблем няма.Никола ако го разнасяш или занимаваш е добре.Като се е уморил и му се спинкало,мама му пуснала една лампа със звук като вълни на море - напоследък много го успива този звук.Дала му изцедена кърма и заспал.В началото бутал с езиче,но после започнал да цока.Като се прибрах и веднага ме надуши,та си поцока стабилно.

Браво на децата Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Моля ви за стиснати палчета за моето момченце. Утре в 7:30 сме на ЕЕГ на мозъка, съмняват се за епилепсия, но утре ще се разбере. Моля се на Господ да не е това. Благодаря ви, предварително.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт