Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 673
  • 731
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 668
Леле Луси  ooooh!
У дома ключовете висят от вън, а отвътре се заключва с превъртаща се джаджа...Не знам дали го обясни... Малко мрънках на ММ, но сега виждам,ч е е взел правилното решение.
Иначе тоз вирус ни подкоси и нас (и тримата) и е просто  Confused
Сега, аз отделно имам 1001 болежки + киселини(!!!!!!), та, сън почти няма и съм вечно в джаза...ММ ми казва, че гледа само да не ми се мярка пред очите Tired
А за яслата - тъпо, но ако някой се откаже - първа резерва ли си? Или пак ще има томбола? Че Аля беше втора резерва, но пуснаха двете (!) места на томбола и познай - падна на 14-15 място...Все още не е приета Tired

# 616
  • Мнения: 451
хм,Шенка,май само двете ще си бърборим тук ми се види Crossing Arms неизвинени отсъствия за редовните,вИднага Mr. Green

та,ние участваме в същия филм,това че сега сме първа резерва не означава нищо, с две думи участваме в следващо класиране и където се паднем и няма да се учудя ако и ние от първа резерва се изтъркаляме до опашката Whistling ужасна история Crossing Arms

я кажи ти как си?добре ли се чувстваш,вирусът отрази ли ти се зле по някакъв начин в смисъл за бебчето...
Аля как се справя с частната ясла?
аз съм много притеснена за В. ако по някаква дива случайност го вземат сега септември,защото той не може да се отдели от мен за секунда ooooh! само да излезна от стаята и се започва рев,а кво остава да реша да ходя някъде...
бтв,това се разрази със страшна сила откакто се върнах от морето,просто си мисля,че го е страх да не зачезна пак нанякъде и ме пази като очите си Heart Eyes

п.п.сезонът свърши и очаквам повече активност тук Naughty Mr. Green

# 617
  • София
  • Мнения: 2 817
Сиана вече 3-ти ден е на държавна ясла. Досега беше ходила около година и малко на частна. Първите два дена минаха добре, но днес сутринта много е ревала и не е искала да ходи... Баща й я води. Доколкото я познавам, й е минало бързо, ама на него, горкия, сърцето му се е свило да я остави така. 

# 618
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Crossing Arms неизвинени отсъствия за редовните,вИднага Mr. Green

Моля Другарко, снощи форумът не ме пускаше, и през фейса пробвах да го излъжа, ама тцъ. Довечера ако не заспя щъ съ отчетъ   Mr. Green

*************************************************************************************

Деца приспани, чинии измити, явявам се на отчет и разбор Mr. Green


Деси, как мина сватбата Simple Smile

Лусинда, милинкото Венцулин, доста се е стреснал, дано не се  пробва пак да се заключва.
Бравос по другите плюсове, памперсови, зъбати и т.н.
За яслата , резерва не е ли, ако някой се откаже и вас да ви викнат. Може би има шанс Praynig Peace

Не съм ви споделяла , ходихме на родителска среща в градината на Моник в началото на учебната година/при нас започват на 20 Август/. Показаха ни плана за работа, ще ги занимават с буквите/вече започнаха и то с М /, цифрите, формите , цветовете и не знам си какво още, мъничко се опулих, все пак иде реч за деца на две години Shocked като са решили, на мен не ми пречи.
Сега се сетих, как се делят децата в бг детските градини и училища, тук разделителната дата е 1 Септември.Т.е в една група могат да бъдат дете родено на 31.09.2011 и дете родено на 02.09.2010. По тая причина през лятото Мони беше с едно момиченце родено Декември 2009 в една група, доста голяма разлика, беше в наша полза, защото каката си я харесваше, обгрижваше я и сии играеше с нея.

Изчезвам да спя, а вие да пишете, че да не ядосваме Класната  Naughty

PP Имам предожение за раздвижване натемата- да забършем списъка отпред  Whistling

Последна редакция: чт, 05 сеп 2013, 06:24 от nandi

# 619
  • Мнения: 1 130
Тук разделението е на календарна година. В групата на Павел са деца родени през 2011 г. и 2012 г., а всички родени през 2010 г. бяха в яслената група до 31.08 и от 01.09 са в градина вече. Тоест в годината, в която навършват 3 години, независимо през кой месец от септември отиват от ясла в градина Simple Smile

# 620
  • Мнения: 1 668
Луси, не ми се е отразило по никакъв начин, слава Богу....Малкото бебе си е същият бяс, просто ме спуква от ритане и блускане...Усещам го от 13-та гс Crazy
А за яслата - вече се адаптира, отне ни около месец и половина, но аз съм казвала - води я татко и от самото начало....Плачеше сутрините, но там като се обадех и казваха, че е спокойна. Каките започна да ги целува и прегръща в края на първата седмица, което за мен беше знак, че детето се чувства ок там...Та, вече сутрин ми казва "Мамо, додеш, земеш", уверявам я,ч е няма да я оставя и така...За сега сме спокойни..Иначе вие си знаете колко е привързана към мен.
Нанди, не знам какво те учудва в програмата на децата, Алейна например знае числата до 10, буквите от А до З, геометричните форми и цветовете (последните малко ги бърка, но изглаждаме проблемите). Това лято прекара няколко дни с братовчедките си, които говорят предимно английски и сега на мода у дома е да се брои на английски до 10 Crazy...те и в яслата ще учат английски де, но с песни и игри, тя вече има някакъв речник от 20-30 думи.
Хайде аз зачезвам, че ме чака дете  Crazy

# 621
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Шени, програмата не ме притеснява, но това се неща дето ще ги тъпчат и преповтарят още две години. Рецитирането на числата на двата езика Моник също го практикува, но не благодарение на мен, българските ги научи покрай люлките, а англ. в градинката. Но не може да брой, ако ѝ покажа 5 солети за нея са много, две са две, една  е една, но просто още не може да схване как ства броенето. Букви не съм показвала, форми също, само цветовете на двата езика, но все още ги бърка. Струва ми се прекалено рано да занимават две годишни деца с букви, знам ли, може и аз да бъркам newsm78

dessince , значи разделителната линия за бг календара е 1 януари, благодаря за разяснението  Hug

# 622
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Да ви разкажа една случка от онзи ден:
Калина си спи на дивана в хола, а ние с Елена се мотаме нещо из спалнята. По едно време поглежда тя в кошарата - бебето го няма. Ели супер нещастна и изумена: "Няма го! Няма го бебе! Бебеееее!" Вече пред рев, че бебето го нямало. Аз нищо, не ѝ казвам, само ѝ гледам сеира. Влизаме в хола и като я видя на дивана - все едно Слънцето вижда! "Тука е! Ето го! Бебееее!" и върху нея да я прегръща и целува.  Love Явно вече много е свикнала с нея. Само се сърди, като "пея" песни на бебето, а моето пеене в случая е шъткане, за да заспи уж.  Laughing И има някакви мераци двете да се къпят в коритото.

Лусинда, предполагам какво си изживяла. На мен нали Елена на няколко пъти ми прави някакви такива номера. Важното е, че всички е минало и това ще остане една от пакостите на В., които ще стават все повече и повече!  Hug

Нанди, аз се чудя защо захладня тука, а то от вашия климатик ще да е, дето бичи на отворена врата.  Joy

Елена не може да брои, само повтаря. Песни не знае, само аз ако пея и тя тогава, самичка не иска. Букви и цветове не знае.  hahaha

# 623
  • Мнения: 660
А, добър ден!

Сколасах най-накрая да напиша и аз няколко изречения... още има какво да се желае по подреждането на някои багажори, ама може да почака още 2 часа.

Аз пък нещо май се напрегнах тези дни и така ужасна болка имам в дясната ръка, че нищо не мога да пипна с нея. Супер гадно боли и май тези дни пък ще се наложи да почивам повече и пак ще стане кочинка..  ooooh!

Попрочетох последните 2 страници, че няма кой да ме остави да чета повече...та да ви изкоментирам. Wink

За памперса - Нико от морето насам е в някаква серия на постоянно дрискане по 4-5 пъти в денонощие. За първи път откакто беше новороден става през нощта и пълни памперса, но той си кляка в кревата и го усещам, та му го сменям на момента. Добрата новина на този проблем е, че се научи да си казва и дневният памперс от вчера го няма и нямаме никакви произшествия, дори с пишкането. Ама не иска гърнето и пишка прав в тоалетната, а ака на дъската на сестра си. От сега мисля ако се засекат някой път какви ще ги вършим. Thinking Очаквах да стане така леко при него, ама чак пък без никакви произшествия не очаквах, но той ме изненада. Simple Smile

За говоренето - опушил се е като латерна след месеца и малко в България. Не спира да бращолеви и то почти без бебеки думи - говори си правилно като голям човек. Сутринта му казвам да събуди сестра си за училище и да я вика, че закуската ѝ ще изстине и го чувам, че я гушка, целува и нарежда: "Како, айде...ам, ам. Нико ам, ам ку-кус. Айде, кака, ку-кус и мляко!" та я доведе на закуска Simple Smile Та в тоя ред на мисли вероятно ще гледаме поне 2 пъти годишно да ги водим в България, за да слушат езика и да си го поддържат, че Рая от 3 дни е на детска и пак започна да говори с фламадски думи. ooooh!

Нанди, а ние тук най-редовно си забравяме колата отключена и върте GPS-а и телевизорчетата на децата, но никой не краде нищо..просто на село това не е актуално...оставяли сме си апартамента отключен и гаража отворен..аз всъщност редовно го оставям отворен като ходя с колелото набързо до близкия магазин. В София веднъж забравихме колата отключена за около час....щото нали навик... и ни бяха взели освежителя от таблото... ooooh! Ама бяхме си прибрали предведливо останалите джаджи. И понеже ключове не намерили, та и колата ни оставили Simple Smile

Айде да поздравя Нелка и новородената Калина и тук! Много здрава да расте и да радва всички вкъщи: мама, тати и кака! Simple Smile

Desi_shisha, да покажеш шаферките да им се порадваме! Wink

Леле, Луси, голяма дандания е било и у вас с банята и Венци... много  Hug Hug Hug и да забравите бързо и тримата... У нас този номер го прави Рая, но тя си се отключва сама...освен като заключи баща си в тоалетната и не ще да го отключи, та ходя аз да го спасявам Simple Smile /И те прочетох - да знаеш Simple Smile /

Ай, разписах се за 2 дни напред. Хубав ви ден! Simple Smile

# 624
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ай, разписах се за 2 дни напред.
Naughty Тц, туй ти беше за две седмици назад  Mr. Green

Добре завърнали се   пътешественици,:hug:, браво на Нико за памперса, знаех си аз че като си решат самички децат всичко минава без произшествия, така беше и с Моник Simple Smile

Буболече, много е мило това дето разказваш, дано все така да е грижовна какта, божке ле не мога да си представя Мончи кака, за мен тя все си е бебе/даже като си говорим с мъжо за нея, все бебто тов, бебето онова/.
Една миризлива история от вчера
Скрит текст:
Седи Моник на гърнето и се пъне, по едно време поглежда в гърнето и с най тържрствен глас казва "Happy Birthday" на акото Joy Joy, от къде ѝ хрумна не знам, ама много се смях с нея

# 625
  • Мнения: 451
Ай, разписах се за 2 дни напред.
Naughty Тц, туй ти беше за две седмици назад  Mr. Green


муахахахаха,ама друго си е да имаш помощник в създаването на ред и дисциплина тук Naughty  Joy

и Нандьо,пак тебе шЪ цитирам:

PP Имам предожение за раздвижване натемата- да забършем списъка отпред  Whistling

е,те тФа не го разбраФ Thinking иначе за раздвижването на темата,съм готова на всичко Mr. Green

Елена не може да брои, само повтаря. Песни не знае, само аз ако пея и тя тогава, самичка не иска. Букви и цветове не знае.  hahaha

+1 от нас Joy Mr. Green

ооох,ма Нелке,толкова са ти прекрасни и двете принцеси,че направо умирам като ги гледам по снимките, а сега и това,което разказваш...да са ти живи и здрави Hug бтв,много си приличат двете,което нЪл знаЙш кво означава Wink Mr. Green

Шени,ти дори и първият път ли не заведе Али на яслата?казвай ако има нЕкакъв трик,че голям зор ме чака ако го приемат по някаква случайност - кЪ се падна точно в тоЗ период ooooh!

Тони,айде уелкъм най-накрая де Sunglasses още един редовен човек в темата - ще трябва да ми увеличат щата,станахме има-няма 3-4-ма  Joy страхотно пътешествие сте направили,а децата са истински герои Hug

аз нЕмам кво да напиша за нас - нищо ново - определено е за предпочитане пред лошото обаче Mr. Green

п.п.предстои ми лекарска седмица Mr. Green

# 626
  • Мнения: 111
Да се разпиша и аз,че класната,ще ми пише голямооо отсъствие.
Луска, най-много ме е страх от такива заключвания.Хубаво е,че всичко се е разминало с голяма уплаха....дано сега знае Венцулин,че не бива да прави такива неща.
Племенницата така се беше заключвала,ама в хола.
Тони,добре завърнала се!
Нелка,Ели и Калина са много сладки,и колко е грижовна каката само:)
Нанди- сега в на Мариела детското заведение,закриват едната яслена група и правят две първи групи и имаше предложение към родителите на родени 2011 първо полугодие(т.е и Мариела) да минат в първа група(градинска) с набор 2010,защото иначе в яслената ще останат 40 деца(2011 и 2012),което си е много.Аз обаче се отказах.Сега тая седмица трябва да изнесат списъците на групите и дано е имало 10 родителя,които искат децата им да минат нагоре.
Иначе при нас нищо ново.Мисия "ПАМПЕРС" НЕ успешна....направо ми се реве,това дете неиска да пишка в гърнето,нито на адаптора в банята.Само ходи и маркира у нас.Вярно,че и аз имам вина,че я оставям у нас с гащи,а в яслата с памперс-сигурно така я обърквам...но там никой няма да иска да сменя напишкани гащи на всеки час.Направо не знам какво да я правя вече #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Мариела говори много,брои по нейн си начин (но,тит,пет,осем,десе,найсе) Но знае вече когато има ЕДНО нещо,и когато са ДВЕ. Цветовете са "синя,жулто,че'но-червено) понякога ги познава,друг път ги бърка.Формите -не съм я учила.
Но пее и танцува.В яслата пеят някаква песен и с танц....който тя имитира,но от думите нищо не разбирам.Иначе владее патешкия танц и да пее "'епи то юююю"-Happy birthday to you! с шапка на главата. И като споменах,"честит рожден ден" се сетих за Нанди и гърнето...ми на торта му е заприличало на детето явно  Joy
Деси да покажеш шаферките....много обичам малки,големи булки,сватби......

# 627
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001


PP Имам предожение за раздвижване натемата- да забършем списъка отпред  Whistling

е,те тФа не го разбраФ Thinking иначе за раздвижването на темата,съм готова на всичко Mr. Green

  Ей, ся щЪ ти обЯсня. Като забършем списъка, ще се появят обидени, дето много искат да са у списъка, ама немат време да пишат и само четата Mr. Green, верно раздвижването ще е временоо, но интересно  Mr. Green . За мен тоя списък е толкоз маловажен, само ни запълва пърбата страница и създава затруднения на Нели при пускането на темата  Peace

Даная за памперса, когато е готова- тогава ще стане. Не си го слагай на сърце, а пробвала ли си да я оставяш голичка, не със гащички, Моник така се научи Peace
За яслата ми е интересно, защо не я премести във по голямата група, аз бих го направила, по добре с големите, отколкото с бебетата,така поне аз мисля  Hug

# 628
  • Варна
  • Мнения: 302
Да се разпиша малко и аз, че напоследък ми се случва много рядко да намеря време.

Луси, дано тази година вече да няма неприятни изненади за вас Hug Със заключване и ние сме имали случка, Валентин веднъж се заключи в спалнята, не беше закусвал още, аз бях сама (ММ наряд) и бях изпаднала в паника, че ще ми остане гладно детето, мислех да викам съседа да разбива вратата. Добре че първо се чух с ММ, който ми каза, че ключалката е менте и може да се отключи с карта, нож или каквото ми попадне, та отключих без проблем, Валентин се беше свил в ъгъла, гледаше виновно, мълчеше и се беше напикал Laughing.

Ние и този месец сме извън класацията за ясла и си продължаваме с полудневната, ама на мен ми е ОК така, нали си работя от в къщи, сутрин 4 часа е на ясла, после не знам какво го уморяват там, ама следобед като се върнем спи 3-4 часа минимум, та и този вариант е нещо. Ходи с желание, не плаче като го оставям, обаче понякога реве като го вземам, защото не иска да си ходи ooooh!.

Памперсът, както бях споменавала, го махнахме от раз преди почти 2 месеца без проблем, от време на време се случва да се напишка нощем, но все по-рядко, последните пъти се събуди като му се пишка и ми каза, та явно вече се усеща дори като спи дълбоко.

С говоренето има голям напредък последните 2-3 месеца, от няколко дни повтаря почти всичко, което може да каже (ако не може, не прави опит, поради тази причина отказва да си каже името, защото не може да каже "Л"), продължава обаче да си бръщолеви и на бебешки, изречения не прави (освен "Искам мляко" и още няколко вариации на тема "искам" Laughing), но вече не се кося на тази тема, когато реши, ще проговори, важното е, че най-накрая му стана интересно да повтаря думи и прави опити.

Нелка, много грижовна кака си имате, май е рядко срещано явление това, повечето деца ревнуват от по-малките, поне такива са ми впечатленията от познати.

Нанди, много ме разсмя "миризливата" ви история Joy

Та това ще е от мен засега, че вчера се върнахме от почивка, къщата ми е с краката нагоре, а утре и кръщене на Валентин ще правим, та съм луднала за 1 ден да правя организация #Crazy.

# 629
  • Мнения: 111

За яслата ми е интересно, защо не я премести във по голямата група, аз бих го направила, по добре с големите, отколкото с бебетата,така поне аз мисля  Hug

Аз се двоумях,ММ беше категоричен,че остава в ясла,и на мен само това ми трябваше,някой да ме подкрепи,а Мед.сестрата от нашата група,която се пенсионира тази година ни посъветва същото.В първа група са учителки възпитателки,които няма да обръщат много внимание за децата,а тя била тиха и спокойна,и много щяли да я бутат и бият по-големите. Вярно,че можеби щеше да научи много неща от големите,ама тя още е с памперс,и не може да се облича и съблича сама.Както каза директорката,учителките са наясно с това,ама.....знам ли.Пък и после или трябваше да повтаря две години първа група,или предучилищна.Е аз като съм тръгнала на 6 и половина в първи клас,да не би много да съм спечелила,изгубила съм една година от детството си и до седми клас играех на кукли.

За памперса-гола без гащи не съм я оставяла.Всъщност един път докато почистя с парцала напишканото и занеса гащичките в банята,тя беше търкулнала едно твърдо а.о на земята на балатума.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 17:11 от danaq_lv

Общи условия

Активация на акаунт