Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 672
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте и от нас.
При нас нищо ново. Елена е на вълна: "Мамо, мо'а ти се!" и сърце на ми дава да ѝ откажа нищо. А и продължава да се изживява като прекрасна кака. Люлее Калина, ослушва се дали плаче и ако е така - бяга преди мен при нея. Днес даже ми викаше: "П'ачи бебе! Такай, мамо, АЗ!' и бяга в спалнята.
Другото ѝ ново и любимо изречение е: Не мога! Нищо не може да направи. Прибира играчките само с мен, и то за да ми помогнела.
Толкова от нас, че ей сега ще се събуди малката аларма.  Laughing

# 691
  • Мнения: 111
Хаах,Лече при вас на мода е "Не мога" при нас обаче е ,"Не,не аз мога" или "Аз може". Днес тича след една котка в парка и вика "Коте,такай ма'лко,фана" ,нали се сещате дали котето я изчака след писъците и тичането. Или като изтърси "Фънка,моко,дъш..,оф божеее" и се хваща за главата.  Mr. Green
Много грижовна Елена,душичка малка ,на мама отмяна ще бъде....гледай само като започна захранването...ще държите лъжици и двете ми се струва.
Приспиване на две деца-хич не ми идва на ум даже,аз затова и ще остана с едно...като знам Мариела какво скачане му удря и хвърляне и мятане преди да заспи. Но момичетата са дали добри идеи:)
Луси бързо оздравяване,времето се развали и сополоте започнаха!

# 692
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Трала-ла-ла тра-ла-ла измислих заглавие за следващата тема докато приспивах Моник, обаче стахан и го збравих Thinking, добре съм, ама щЪ сЪ оправя ...........надявам се  Crazy

*polita*, тъй добре си описала приспиването на две и повече деца, че затвърди мнението ми за трето- нИ щЪ и да чуя Crossing Arms

Лусиндова, радвам се за яслата, пък за сополаците не се кахъри те тепърва почват , дано всичко да минава леко и бъро да се адаптирате към новата ситуация всички Hug

, нека първо проговори и започне да казва какво иска Laughing.
, внимавай какво си пожелаваш  Heart Eyes

Буболече, така мило ги описваш двете сестрички, като те чета ми се струва супер лесно с две малки дами  Heart Eyes
 
Чакайте, да уточня, аз за дятито не ща худ. гимнастика, спортна искам аз, да се научи да прави циганско колело, че на мен все ми е било мерак, ама ме е страххххххххххх:mrgreen:. От вчера Мончи кара колело с помощни и е супер щастлива, има си каска и наколенки, голям е образ като върти педалите нахилена до уши Heart Eyes Simple Smile Heart Eyes


Пишем тука трима, не,петима... нии сме Майската дружина Simple Smile

# 693
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Засега ми е лесно, но зимата... Не знам какво ще я правя Елена цяла зима вкъщи. Вече започнах да я изнудвам с Дядо Коледа, че джуджетата гледат през прозореца кой слуша и кой не.  Laughing
Нанди, много хубаво заглавие. И да ви успокоя - в отчетната тема на Калина се пише предимно на ЛЛЛ. Всичко друго е във ФБ.  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 1 668
Засега ми е лесно, но зимата... Не знам какво ще я правя Елена цяла зима вкъщи.
И аз така...Първо не знам как ще я вземам на обед с големия корем (а после и с бебето), ако реша да я оставя да спи в яслата- ще настъпи драма (не иска да спи там), ще трябва да плащаме още 200 лв отгоре...Мисля, мисля и не измислям. Tired
Аз пък съм се запритеснила ако взема да родя по празниците - няма да съм със семейството си, а сама в болницата...Детенцето ми и то ще е само, само ще посрещне новата година, само ще си отвори подаръците....Е, с тати де, ама искам и аз да съм с тях Praynig
Иначе Аля кашля доста днес, ММ я води на лекар и настоява и аз да отида. Аз пък го оставих сам, едно че е бацилник там, друго - да свиква вече - не може аз да огрявам навсякъде  Crossing Arms
На Нанди заглавието много ми хареса  Hug

# 695
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Оооо, ще свикне и още как. Преди ММ го беше страх да остане сам с Елена, но откакто бях в болницата и двамата се гледаха сега е друго нещо. Май-му е неприятно като трябва да я води по рождени дни, че там все майки, ама няма начин Simple Smile

# 696
  • Мнения: 660
Пишем тука трима, не,петима... нии сме Майската дружина Simple Smile

Еха, много яко..как ги мислиш такива?! Simple Smile

А, татковците се справят повече от добре като искат. Simple Smile Нашият тати също криво-ляво...ми все идва момент дето ще се наложи да се справят сами...та няма начин. Wink

# 697
  • Мнения: 451
айде и аз да кажа 2-3 лафа,чИ да си затвърдя мЕстото на една от петте от майската дружина  Mr. Green

Нандьо,страОтно е заглавието,страшно актуално и готЯно Sunglasses

Шени,кога ти беше термина на теб?това за празниците ми прозвуча много тъжно и ще се моля да бъдеш с любимите си хора и най-вече с детенцето си точно тогава Praynig и все се каня да те питам - при вас кандидатстването в яслите не е ли ежемесечно? аз само поради таЗ причина успях да се наврЪ вътре,в противен случай щях да кесам вкъщи да го гледам до 3 и половина,та стой да гледаш Mr. Green

при нас нищо ново и интересно,а каквото има го казваме из фейса и за тук нищо не остава Mr. Green
снощи си бях изкарала акъла,че В. е лепнал хепатит,защото изкара едно бяло ако и косата ми настръхна ooooh! в крайна сметка нещата днес са ок и тъй като това ми се случва за втори път,откакто е роден,вече определено го свързвам с приема на кисело мляко...
но пък интересно как не се случва винаги,а само в определени моменти Thinking
с две думи стискам си палци да се опазим здрави от всякакви вируси,бацили и чуми докато успея да го пусна на ясла Praynig а че после ще се завъртим в омагьосания кръг на болестите това ми е ясно,но поне да започнем като хората Naughty
в петък сме на изследвания,а в събота отпътуваме за СЗ - надявам се там да разджиткам като за последно,защото после ме чака - адаптация на В.,истинско връщане в офиса и много,много ангажименти...почнА се Mr. Green

п.п.и пак с най-дългия пост Naughty заслужих си мястото в заглавието Joy Mr. Green


# 698
  • Мнения: 1 668

Шени,кога ти беше термина на теб?това за празниците ми прозвуча много тъжно и ще се моля да бъдеш с любимите си хора и най-вече с детенцето си точно тогава Praynig и все се каня да те питам - при вас кандидатстването в яслите не е ли ежемесечно? аз само поради таЗ причина успях да се наврЪ вътре,в противен случай щях да кесам вкъщи да го гледам до 3 и половина,та стой да гледаш Mr. Green


Терминът е 18,01, но нали ще е секцио - някъде съвсем в началото на годината го чакаме бебето...Ако то не реши да ни изненада по-рано. Пък нали с Алейна си отлежах последния месец и половина - и този вариант го има сега.
Класиранията са ежеседмични, но само ако има свободни места. Сега в момента чакаме за едно място 52 деца.  Tired

# 699
  • Мнения: 1 130
Почерпете се за мое здраве! Днес чествам четвърт век Simple Smile

# 700
  • Мнения: 251
Деси,честит рожден ден!Колко си млада!Бъди здрава,усмихната и щастлива!Да си доволна от живота!  bouquet

# 701
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Честита да си Деси  bouquet  bouquet, малко на патерици, но от сърце Hug

Луска, га, тръгвате с бодра крачка към градинката/или е ясла?

Шени, не ги мисли от сега тея празници, бебунчо  може да иска да сиседи на топло и уютно, и да си изчака заплануваната дата Hug

Тони, докато приспивам Моник, за да не заспя с нея си римувам и си мисля разни глупости, щот а се отпуснах блаженно, а съм отнесла плувката  Simple Smile

ДесиШиша, я кажи ко направихте вие с лЮлявата тротинетка Party

Кака ви е работник по потник от неделя, доживях след 4 години миткосване да съм и аз работник. Та мъжо се оправя сам с децата/аз ги реша вечер и правя прическите, приготвям катовете дрехи за сутринта и давам инструктаж по телефона-когато е необходимо Mr. Green)три дни-недел, понеделник и вторник. В резултат на което мъжо обяви че било хубаво да си е у дома, а също и че сме имали най добрите и послушни деца из квартала Thinking- пък аз да не знам  newsm78. В неделята малко ги мислих как ще се приспиват, щот тате няма "ням", но са се тръшнали тримата на леглото и са заспали в последователност от най- голямото до най малкото теле, слава богу са станали в обратната последователност. Разбрахте ли ме ко искам да кажа, че се оплетох и аз самата #Crazy
 Кака ви е със слънчев загар, абе червена съм не кат домат , а кат червена чушка, съм червена в лицето, да му се не види и Флоридата. Това при положение че цял ден съм на сянка, от утре меткам и слънцезащитния.

п.п.и пак с най-дългия пост Naughty :
са шъ си ги мерим ли  Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 окт 2013, 06:26 от nandi

# 702
  • Мнения: 660
Десинце, честит празник и тук!   bouquet

Нанди, честита ти работа! С кеф да си я работиш. На мен ми предстои също подобна тръпка, щото досега само от къщи правих разни нещица и пращах па мейл, ама живот и здраве след още някой месец и аз ще съм извън къщи и да видим как ще се справим и ние... Thinking

Lussy, айде на отчет как е мистър В. и яслата. Hug

# 703
  • Мнения: 451
ей мЪ на в цялата ми красУта Mr. Green

Деси,честит рожден ден на малко по-големи патерици!Да си жива и здрава и само хубави моменти занапред!

леле,четвърт век,че ти на колко си била като се виждахме У СЗ-то ooooh! тийнеджър такъв,завид-завид Mr. Green
...почувствах се Уекинко като бабичка,ама шЪ сЪ събера и ще продължа Joy

Нандьо,бързо на по-голям отчет - ква работа,кво-що,и що аз нищо не знам по въпроса Crossing Arms ей,че ми стана интересно сЯ!!!(кЪ сА заспива ми кажете вие Joy)
а за меренето - шЪ ги мерим ами,просто съм си родена за мъж и това е hahaha а пА и по тва се разпознава Класната - трябва да дава пример и да е най-подроВна Mr. Green

Тони,и ти ли ще я подхващаш вече?ами така е - време е да се поразмърдаме,че живота продължава и вечно У майчинство се не стои Wink
като се замисля,че единствената ми почивка беше седмицата,която бях в болницата за раждането и направо си ви завиждам на повечето от вас...ама кой както си го направи...

ние още не сме тръгнАли с бодра крачка,очертава се тва да се случи на 8 октомври и съм убедена,че по-близките от вас ще разберат за това - В. като отвори едно гърло като юндолска мечка,трудно ще го пропуснете Mr. Green хора,честно много съм притеснена - това дете не позволява да излезна от стаята за секунда,тоалетни,бани вече за нищо ги нямаме - кеса и ме чака вътре и това е ooooh! едно кафе като хората не мога да изпия  Mr. Green откакто се върнах от морето това нещо ме връхлетя с още по-страшна сила и как аджеба тръгването на ясла съвпадна баш с тоЗ период,идея си нямам Twisted Evil

днес поне мога да дишам една идея по-спокойно,защото изследванията излезнаха и сме чисти откъм паразити и бактерии Whistling доста ми беше настръхнал косъма,защото тва дете не спира да се оплаква,че го боли корема - има две положения - или ще тегли до живот като майка си от пустия корем,или има някакъв друг проблем,който все още не мога да хвана Naughty

имам си и разни други притеснения за това как ще се адаптира в това ми ти социално заведение,ама а да видим Whistling честно по никакъв начин не го виждам да се храни сам и да заспива сам и ако смятат да започнат да ми мрънкат още от начало за тези неща,ще си имат големи проблеми с мен,щото в крайна сметка това е тяхно задължение да го приобщят,не мое Naughty

п.п.те такива работи ме терзаят в момента и само като си представя,че след по-малко от една седмица всичко това ще е факт,Уеко ми настръхва косицата Mr. Green



# 704
  • Мнения: 22
Опала...... Мушенцето не ви е забравило ЕЙЙЙЙЙ Hug

Тъй ми стана яко като прочетох тук последните няколко поста само..... по-назад не съм.  Та викам си, няма начин да не драсна някой и друг ред аз......
Понеже 2 седмици сме самички с Максята, като го метна в леглото, мога да се опъна и да си попрочета и попиша Simple Smile

Вече корема не е никак малък  preggo, а това почти 17кг гюле да не ви казвам как се вдига - НИКАК! Ние сутрин си ходим двамцата до яслата пеша и така и се връщаме, ама тя ни е на 2 пресечки все пак. После за зимата имам схема- ще ходя с кенгуру в снега, а ако ще се разхождаме след яслата- с количката и бебето. Обаче тъпото е, че трябва да оставя долу количката, да изкарам бебето, да се качим да оправим Максито и да слезем пак да го сложа там......Супер тъпо, ако бебето е заспало да речем. Та ще си притичквам с кенгуруто аз, или в краен случай с колата и кошницата за кола, че да не го вадя и слагам.
За яслата- Максито вече мога да кажа, че преодоля адаптацията и т.н. Ходи 2 седмици, после беше една вкъщи, че нещо го хвана гърлото. Простудих го аз като започна да духа северния ветрец. И от тази седмица се метна наново. Но беше идеален. Вече казва имена на деца, с които явно си играе. Храни се сам там, знае доста песнички, спи си. Абе такъв кеф ми е като го оставя сутринта  Whistling а толкова бързо става 16ч  Crossing Arms Но после вечер като се приберем първо го удря зверска вълна на лиготия......Тръшкане, мятане, викове. Отдавам го на това, че точно тази седмица стана зверски студ и те не излизат през деня, съответно то не се е набягало и натичало и има супер много енергия. За седмица горе долу се нагодих и поразбрах как да не го дразня и аз, и той мен и да съжителстваме пак нормално . Че и сега само аз оставам в джаза.....няма начин да не се спогодим, без излишно лигавене. Та така за яслата. Доволна съм аз. Ще се ходи.....
Гледам, че и Нандисима вече се е социализирала на работа....... Ми честито Simple Smile) На мен това, няма да ми се случи близката година-две. После вече, няма мърдане. Ще трябва да се бачка.
Друго не знам какво да ви се обясня...... Затова да взема да се опъвам да си полежа, че бебо ме спуква от ритници Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт