Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 675
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Добро утро! Мен някакви семейни дертове не ми дават сън, ама ще ги решим. Добре, че не са с ММ и децата, а с другите деца, пораснали.  Mr. Green

Нанди, и аз искам подробности за работата. Какво, къде, как! Ох, така ти завиждам за тая Флорида, аз съм само за там. Ни снегове ми трябват, ни ветрове. Като има море, аз съм.  Whistling

Луси, ще видиш как приятно ще те изненада Венци. Ще тръгне на ясла и пак ще мрънкаш, че не ти обръща внимание и не обича теб най-много. Помниш ли го този период?  Joy

Муше, браво на Макси, само така. И какво стана: Като на Хера раждането и като на Макси адаптацията.  Joy

Моята дунда и тя много иска да градина. Ей, онзи ден с рев, тръшкане, дърпане и не знам какво още си тръгнахме от училището тука. В една сграда са училището и детската градина (ама тя е за над 4 годишни). И моето като се тръшна на земята, че иска в градината при децата (а ние бяхме отишли до училището за малко). Тръшка се и реве, искало в градината, искало в училището. Ей, на кого се е метнало такова, не знам... Не е на нас с баща ѝ. А за капак Калина реве в количката, че е гладна. Идилия...

Ей, станах по-рано с идеата да си изпия кафето на спокойствие, но номер 1 в момента ми се гуши в мен на дивана, а номер 2 спи до мен на дивана. И в 5 часа няма спокойствие от тях. Ако не е едното, ще е другото. Ако не е другото - ще е третото (демек баща им)  hahaha

# 706
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ето аз дишам, работя, живея, и постове пиша тъй както умея Sunglasses

Добро ви утро /аз след малко бега да спа  Wink/ , извинявам се за неписането ми, ама нещо не и стига времето. Това щот съм неорганизирана, не заради друго.
Работата е нищо особено, фирмата има магазини за втора употреба и аз събирам вещите които хората даряват, като разликата с Бг е че тук от такъв магазин можеш да си закупиш всички, от вилиците, домакинска посуда, дрехи, играчки, мебели, електроуреди, обувки, бижута, абе всичко, което не е необходимо на някого се озовава в тези магазини. /За пример, пристига баба с едно пликче с 5 вратовръзки и ги дарява, или пък след гараж сейл, всичко което е останало пак идва тук/.

Луска, не се кахъри за Венцулин, ще свикне, а както рече и Буболечето , ще мрънка че иска там с децата, а не с теб Hug. Пиши как сте Hug
 Аз иах притеснения за заспиването, у дома само с кърмене и гуш, е първите дни иаха пробле, но учителаката научи "гучи"-гуши, и е гушкаха с Моник, докато теленцето ми заспи. С храненето нямах притеснения, пък и ега в училище се оказа че една дама от моята група работи в кухнята на Мончевата градина и ми разказва, колко е ящна мис Мочелини Simple Smile

, че бебо ме спуква от ритници Simple Smile))
тука завидееееееех, толкова са хубави тея моменти, а така бързо отинават, наслаждавайте им се и заради мен Hug

Буболече, зарежиги тея порасналите, гушкай си хубавиците и хич да не ти пука Hug

Лека ви нощ и Добро ви утро

# 707
  • Мнения: 5 622
 Е, добре де, защо никой не ни подсеща във ФБ групата да се вясваме и тук?  Crossing Arms

Аз си мислех, че никой не пише вече, а то какво- скоро ще приключим пролетната тема  Mr. Green
Едно 6 месеца издържахме, а беше време за 6 дни да ги изписваме, мдааа...

Ами аз днес, както писах и във ФБ съм щастлива, по- важно от живота и здравето на близките ти, няма убеждавам се за пореден път.  Heart Eyes

Не можах да прочета всичко, но то е защото съм изпуснала доста. Последно си спомняме, че като писах никой не беше писал с дни и аз тотално отписах темата  bowuu
След малко ще наваксвам  Grinning

Нанди, честита работа! До колкото разбрах са 3 дни, което и мен би ме устройвало напълно- хем работиш, хем пада някой лев, хем не се завърташ тотално в този кръг с ходенето нон стоп на работа, 5 дни в седмицата и накрая да си изцеден като лимон, без желание и сила за нищо останало  Tired
Аз искам да си имам време, сили и желание за готвене, къща и деца. За мен те са приоритет.
Пари никога не съм искала да трупам, важното, обаче е да стигат все пак  Crazy

Напоследък съм се закахърила за новините за предстоящия фалит на САЩ. Веднъж вече я събрахме тази попара в БГ, не ми се минава пак от там..хиперинфлация, безработица, обезценяване на парите..хмм...не звучи никак гот! Не искам да се налага да се прибираме в БГ, щот Америка фалирала #Cussing out На мен тук си ми харесва  Crossing Arms

Ралфи както знаете се адаптира чудесно, почти като Макси в градината, ходи с огромно удоволствие, не боледува, заливат ни всекидневно с измайсторена от децата неща- последно правили бухалче от картонена чиния, оцветена в кафяво, с отгоре налепени перца и оранжеви триъгълничета за крака и човка. Ама много сладко  Heart Eyes
Също и учат, основни букви, цифри, форми и цветове.
Общо взето не съм и очаквала, че ще е толкова позитивно нещо тукашната градина, но съм повече от очарована, доволна, спокойна и щастлива, че детето ми ходи. Тъй като това е скъпо тук, знаете, се наложи да преподредим приоритетите си, но нито за миг не съжалявам за тази инвестиция! Все пак децата са най- важни  Grinning

Ами накратко е това, отивам да ви дочета и до скоро!

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 02:12 от БУБА

# 708
  • Мнения: 331
Бубе, споко - Америка няма да фалира! Като човек, който е живял там във вихъра на "кризата" твърдя, че само можем да си мечтаем да сме в криза като тяхната.  Peace

# 709
  • Мнения: 660
Дам, трудно е да фалира ХАмериката, ама е факт, че нещата не са добре, макар че те ако продължават да си печатат пари без покритие фалит грози целият свят... в един момент /дано е далеч в бъдещето, ама надали/ ще оцеляват не хората с пари, а тези със стопанства и производство от земята... Дано не го видим, де... щото ще ми е трудно да се върнем в средновековието... но това само бъдещето ще го покаже. Confused

Буба, радвам се за добрите новини за майка ти! Много е важно да сте спокойни, че близките са добре. Аз нямах този късмет... но се надявам и моите родители да са добре. Вуйчо ми не е хич добре Cry и се страхувам ужасно и за майка ми, но тя поне ходи на профилактики и вярвам, че това е добре... поне на този етап. Praynig

Нанди, много свежо звучиш - радваш ме. Hug

Ние сме добре, да не чуе дявола. Mr. Green Рая на детска, ние с Нико се борим с домашните ангажименти и си крада по някой час да си уча френския и фламандския, но върви бавно..поне той докато не тръгне на детска ще да е така..примирих се вече..но после се надявам да наваксам по-бързо.

Хубав ден и от мен, че стана почти обяд, а трябва да излизаме. Hug

# 710
  • Мнения: 5 622

 Ох, да взема и аз ли да си печатам пари..то в суматохата кой ще забележи, нали всички ще са без покритие  Thinking
Ох, никак не ми е смешно...и всички едни апокалиптични картини чертаят, особено като чета мнения на българи..а аз си мислех, че кризата отминава!!!

Тони, какво имаш предвид като казваш, че си нямала този късмет близките ти да са здрави?  Rolling Eyes

От вчера си отрязах плътен бретон, мляко да внеса разнообразие, че и "новата" прическа ми омръзна вече.  Tired
Утре сме на сватба, но тук е запукал един дъжд и хубавото време отиде по Дяволите, температурите са около 20 градуса, но с този дъжд си е хладно и се чудя какво да обличам и най-вече обувам, защото се гласях да слагам отворени обувки, ама... Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 1 668
Бубе, показвай снимка с новата прическа...Иначе аз от известно време обмислям промяна на цвета (по-скоро връщане към естествения), но още не мога да се реша...Иначе моята коса расте сега доста бързо, та подстрижката не остава еднаква дълго време...
Общо взето не съм и очаквала, че ще е толкова позитивно нещо тукашната градина, но съм повече от очарована, доволна, спокойна и щастлива, че детето ми ходи. Тъй като това е скъпо тук, знаете, се наложи да преподредим приоритетите си, но нито за миг не съжалявам за тази инвестиция! Все пак децата са най- важни  Grinning

Иначе тук съм съгласна с теб, и на Али и се отразява чудесно яслата. Сега вече споделя, че иска да спи с децата там и се чудя да предприемем ли тази крачка или не. Факт е, че 200 лв повече са си стабилна сума, но пък нали ще ни се наложи в един момент да я оставим там  newsm78. Приоритетите и ние сме ги подредили, но наистина се надявам да не продължи много дълго време, че е наистина убийствено за семейния бюджет Tired
Нанди, честито за работата Hug

# 712
  • Мнения: 451
...пусти мързел... Mr. Green

# 713
  • Мнения: 660

Стига с този мързел, ми кажи как е Венци в яслата? Тръгна ли? как се чувства? Peace

Нанди се разработи и взе да ни замира темата без нея. Thinking

Буба, какво да ти кажа - не е добре положението и при нас. Бременните и дамите с лабилна психика може да е удачно да пропуснат следващото писание.
Скрит текст:
Вуйчо ми /брат на майка ми/ е много зле. Отслабнал е доста и когато все пак решил да отиде на лекар откриват злокачествено образувание в белия дроб с разсейки в червата, черния дроб и стомаха. Зле е... и по-лошото е, че няма надежда, защото лекарите са го отписали. Той няма ищах за живот. Добре, че вчера някакво пловдивско светило е изразило надежди и възможности за прилагане на нов вид лечение - сещаш се от онези дето са още в изпитателен срок. Тъжно е и ми е притеснено.... той не е и възрастен кой знае колко... едва на 65 г. е. Ще ми се да вярвам, че ще се случи чудо и ще могат да му облекчат болките и да го стабилизират с това лечение... ще ми се и да мисля положително и да се надявам, че би имало възможност за капсулиране на тези метастази и да успее да се закрепи. Във всеки случай вярвам в добрите мисли и положителната енергия, та сисни едни палци...може и да помогне! Hug

Още по-притеснена се чувствам, защото баба ми - майката на мама - почина от рак на гърдата, сега с вуйчо се случва това и умирам от страх за мама. Ще ми се да вярвам, че профилактичните прегледи, които прави редовно са достатъчни, но като знам в България как се претупват нещата и съм на тръни. Cry Моля се Господ е добър и да ми я пази от болести. Praynig

# 714
  • Мнения: 331
Тони - стискам палци и гуш!  Praynig Hug

# 715
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тука съм, мърГам,.......... не съм ви чела, ама се мернах у Фейса

довечера повече, че имам един час у дома, преди да тръгна зa Мончелини

********************************************************************

Takaaaaaa, понеже няма много за обсъждане ще съм кратка Mr. Green

Бубе, прочетохте у Фейс, голямо гуш, и много се радвам за добрите новини около васс Hug Hug

Тони,  Hug Hug, а флмндският ми звучи като по сложен и от китйския Mr. Green

Хоупи, много ми харесв новта ти премяна

бих тЪ по дължина на поста  Joy

 Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 06:07 от nandi

# 716
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте, дружина! Малко остана и за Коледа сигурно ще имаме нова тема.  Whistling

Тони, гуш и дано да си останеш само с притесненията около майка си и всичко да е в твоята глава.

Нанди, не си си включвала май "Проверка правопис" Хайде, покажи Мончи и Соник, че ти си ми идола за прически. От теб крада идеи.  hahaha А и най-вече, за да им се порадваме на децата.  Hug

За нас - ние сме добре. Елена яде по-малко от бебето, но за сметка на това реве повече от Калина.  hahaha Сега е смотано времето и си подивяваме вкъщи.  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 111
Привет и от мен..... чета наистина повече във фейса...ама да драсна и тук два реда за да помогна затварянето на старата и отваряне на новата тема.
Вече не помня(напоследък много забравям) дали честитих работата на Нанди,ако не съм-Нанди да ти е честита....друго си е човек да се отдели малко от вкъщи.
Шени ,мернах едно хубаво коремче ....много си хубава:)
Бубе,честито и тук .
Тони стискам палци всичко да се нареди:)  Hug
А сега тихичко да се похваля ,лелките в яслата ни подкрепиха в идеята да свалим памперса на Мариела,и така този понеделник след кратко боледуване,заведохме Мариела там с чанта пълна с дрехи за преобличане и без памперс,и от чудо първи ден,нищо напишкано,втори ден 2 чифта гащи и вчера и днес нищо за пране,дори като сме у нас казва "иска пика гъ'не" и сваля гащите и вече пика и ака на гърнето,дори като сложа памперса за сън,тя казва като и се пика,изпишква се и после се буди суха на сутринта:) Много съм щастлива,не било трудно..... Mr. Green

# 718
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Гале, браво на момичето, много се радвам, че така изведнъж са станали нещата  Hug

# 719
  • Мнения: 451

ааа,Тони,нИдей тЪй Naughty аз цял живот тЪй си изкарах,та баш сЯ ли да се откажа Joy Mr. Green

та,продължава да си ме мързи,но викам Класната да дава лош пример,не е на добра страна Naughty

Нелката и Нандисима ще вземат да излезнат пророци обаче Wink В. нямаше такова нещо като адаптация на яслата,той просто си тръгна като пич с мацка под ръка още първия ден...абе честно казано не се осъзна за кво иде реч,но мен това ме устрои идеално Sunglasses от следващите дни винаги влизаме с "песен" на уста(разбирайте рев),но пък чинно вървейки към вратата,без драми,тръшкания и истерии! следобед като го вземаме е със стокаратова усмивка и още като му кажат,че сме дошли се чува едно мощно "мама и тати идваааат" и се мята отгоре ми Heart Eyes леличките са очаровани от него,веднъж супер случайно ги чух да казват на другите деца,че В. бил за пример на всички Sunglasses всички са категорични,че такова дете рядко се среща и се справя повече от чудесно,а последно казаха на всеослушание и пред други родители,че В. е просто отличен ученик! и кво сЯ да не съм горда ли Heart Eyes дано и занапред да чувам само такива думи за моето отроче - ясла,градина,училище,университет...няма по-голяма награда за един родител от това!

и всичко щеше да е като в приказка,ако не се бяхме тръшнали болни,НО тук е мястото да подчертая,че ние си тръгнахме със сополаците и просто в един момент нещата се усложниха,като всеки момент чакам да се случат нещата от миналата година по същото време,когато си носихме сополите около 10-12 дни и накрая ни тръшна бронхит Whistling в случаят сме обзаведени със сополи от близо две седмици и нещата са ни напред,ни назад Mr. Green вече започвам да се замислям,че прави някаква алергия това дете - по едно и също време всяка година...знам ли...
та в този ред на мисли почнах да давам и противоалергични капки,защото иначе има да се лекуваме с кво ли не,а ефекта да е нулев Whistling

и само да завърша нашата одисея - от гореспоменатите факти да не вземете да си извадите грешни изводи - В. по никакъв начин не се е променил У къщи - раздава команди,инати се,реве и мрънка доста често,сърди се и това вече не може да бъде пропуснато от никой,абе с две думи - старата песен на нов глас Crossing Arms дет се вика има на кой да прилича Mr. Green

за съжаление аз не успях да достигна до офиса и вече силно се надявам следващата седмица да сме ок,та да мога и аз да тръгвам по пътя си Praynig

ох,Тони,много болна тема за мен си засегнала...
Скрит текст:
силно се надявам всичко с майка ти да е наред и да се гледате още дълги години,не го мисли(Боже,кой го казва Crazy)и се радвай на моментите ви заедно Peace съжалявам много за вуйчо ти,дано нещата се подредят и при него по най-добрия начин Praynig
а казвам болна тема,защото напоследък все повече се замислям,че времето лети и осъзнаваш,че хората които обичаш не са вечни и....ох,отказвам се,нека бъдем позитивни и се радваме на това,което Господ ни е отредил като време с тях!

Галке,явно е дошло времето на Мариелка и затова нещата са станали от раз Peace браво и успех и занапред Hug

Бубе,много новости при теб бе момиче!браво!очакваме много снимки и на апартамента,и на новата фризура! Naughty

сигурно има и други акценти от последните постове,но засега толкоЗ Naughty


бих тЪ по дължина на поста  Joy
 Mr. Green

а сЯ да видим кой кого Laughing Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт