Частни детски градини - София (6)

  • 78 671
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 825
Татко Мецан, не се хващай за думите ми. Това беше съвсем произволно подхвърлена цифра. Но като цяло, в по-големите градини и в училищата децата, които живеят в края на маршрута пътуват около час-час и половина

# 676
  • Мнения: 6 323
Ами така де! Нали писах, че разбирам, че го казваш условно. Дали час и половина, все тая, ужасно много време е. Аз затова се чудех, кой вариант да избера, защото единият вариант беше за градина - Сияние или Слънчогледи, а после от ПУК - Света София, като се има предвид, че то е най-доброто училище. Да, но и трите са ми ужасно далеч и ще причиня на детето кошмара да пътува поне по около 3 часа дневно още от 2 годишно. Та чак до 7ми клас. Всеки ден, с изключение на ваканциите. Това ми се вижда безумно. Затова като че ли ще избера варианта с немски, тъй като близо до нас са Веда и горе-долу Ерих Кестнер. Те също са добри, и ще си спестим времето за транспорт, а и таксата за транспорта. Затова и питах ако някой може да каже нещо за тях, но явно никой не ги познава или пък който има инфо за тях, не чете темата. Здраве да е.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 335
Съгласете се, че ако буса тръгва така, че първото дете да си е вкъщи в 18 часа, то десетото ще се прибере в 20. Ще ви допадне ли вашето дете да е десетото?
Ужас, въпреки, че е казано условно, но все пак, 2 часа кандилкане в буса сутрин и 2 вечер, не бих подложил детето си на това, и особено пък в градинска възраст. То на мен би ми се разкатала фамилията, какво остава за 3 годишни деца. Затова ще гледам градината да ми е близо. Пък не е без значение и таксата, че ако ползваш транспорт, тя се натоварва с още едни 1000 евро отгоре. Златна трябва да е тази градина, или извънземна, че да подложа детето на 3-4 часа дневно пътуване, това е страшно много време, и да се наспи, и да играе, и да научи хиляди неща през това време.

2 часа х 2 пъти дневно ще пътува ако градината е в Пловдив Simple Smile
Наблюденията ми показват, че един час е максимумът, пряко сили. При нас от Горна Баня до центъра са за 30ина минути.

Цената на транспорта също няма как да е 1000 евро, все пак разхода за гориво, шофьор и поддръжка на колата се разпределя между всички деца.

Относно самото пътуване - за децата не е такъв стрес, какъвто е за родителите. Те не са обременени от мисли за предстоящи задачи, задръствания, срокове, клиенти и т.н. Возят си се, зяпат навън, слушат детски песнички и си бърборят. Приемат го за действителност и доколкото ги виждам на тръгване и връщане всъщност си прекарват чудесно Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 16:03 от Stelfy

# 678
  • София
  • Мнения: 30 218
На мен проблемът ми е, че не ми връщат детето по-рано Wink Мога да си позволя и в 16:30 да ми я водят, затова се учудих като разбрах, че има толкова ранен курс, след като на мен ми беше казано, че няма такъв. Проблемът е, че са ме послъгали, просто защото не им е удобно на тях.

Не знам, дали лятото не са променени часовете, но наистина около 16:30ч. започват да качват децата в бусчето  за първия курс.

# 679
  • София
  • Мнения: 6 723
3 часа едва ли, 2 също, но до 1,30 ч. в една посока може да се докара - скоро разглеждах училища за щерката, ние сме в Красно село, и от някои като Бълг. школо /което има и ДГ/ или едно училище до КАТ Дървеница до нас в пиков час ще отнеме 1 ч. и 20-30 мин., което на ден си е 3 часа все пак - множко за малки деца.

# 680
  • Мнения: 6 323
]

2 часа х 2 пъти дневно ще пътува ако градината е в Пловдив Simple Smile Няма такива разстояния в София, честно. Наблюденията ми показват, че един час е максимумът, пряко сили. При нас от Горна Баня до центъра са за 30ина минути.

А цената на транспорта по какви изчисления натоварва основната такса "с още 1000 евро" ? ooooh!
Все пак разхода за гориво, шофьор и поддръжка на колата се разпределя между всички деца, никой не пътува с персонален джет с кожена тапицерия и стюардеса, че да натовари таксата така потресающо...

Относно самото пътуване - за децата не е такъв стрес, какъвто е за родителите. Те не са обременени от мисли за предстоящи задачи, задръствания, срокове, клиенти и т.н. Возят си се, зяпат навън, слушат детски песнички и си бърборят. Приемат го за действителност и доколкото ги виждам на тръгване и връщане всъщност си прекарват чудесно Simple Smile


Веднага ти отговарям - в час пик в София като нищо може да ти отиде и повече време, отколкото до Пловдив, като се има предвид, че буса вози 15-тина деца, спира да остави всяко и т.н. Както казва Олив, час и половина не ти мърда. Пък до Пловдив хвърчиш по магистралата колкото ти вдига колата:)
А в двете посоки дали се събират 3 или 4 часа, то е все тая - ужасно много време, което може иначе да се оползотвори от детето много по-смислено. Дори и да ги проспи тези 3 часа, пак е по-добре, отколкото да се лашка в буса.

За таксата - всички частни градини, които съм проверил, имат около 1050 евро такса транспорт годишно! Явно не си се интересувала. Другите потребителки ще ти потвърдят, а просто отвори сайтовете и ще видиш, то си е обявено. Поне тези, които аз съм гледал, е там някъде. Разбира се, че е скъпо - тук съм съгласен с теб.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 335
Помислих си, че имаш предвид че оскъпява с 1000 евро месечно Crazy В такъв случай сметката излиза, да  Peace

# 682
  • Мнения: 6 323
Помислих си, че имаш предвид че оскъпява с 1000 евро месечно Crazy В такъв случай сметката излиза, да  Peace

Eee, 1000 евро месечно вече.... Joy си е голям майтап. 1000 евро годишно оскъпява, ама пак хич не е малко. Изключение е само Света София, тъй като там всички ползват транспорт, доколкото разбрах, и там някъде само около 500-600 евро годишно май че излиза транспорта, но не твърдя точна цифра, да не говоря наизуст. Но за другите градини 2 бона в левове на година не ти мърдат. И не знам колко се забавляват, поне не всички, на мен например като дете ми ставаше лошо от пътуването и ми се повръщаше Shocked

# 683
  • София
  • Мнения: 30 218
Аз и преди в темата съм споделяла, че за мен (освен обучение, условия и др.) разстоянието е много важно. Не мисля на тази възраст да го подлагам на часове пътуване в двете посоки  Tired

# 684
  • Мнения: 1 442
Лично мен ме дразни транспорта да е съобразен с удобството на учителките и да е възможно най- изгоден финансово на директорката...редно е да има повече от един буса, различни маршрути, възможно най- кратки, няколко курса, съобразно това кой родител иска да му го връщат в 16 и кой в 19, а не децата да пътуват като чували с картофи из цяла София и да навъртат на ден километри равносилни на отиване до Пловдив. Това че им е "весело" и не усещат пътя е не защото е изключително приятно да се пътува с бус в задръстването на София, а защото са малки, не разбират и нямат избор. Ти като ги вържеш в детско столче, искат не искат ще пореват, ще свикнат и ще пътуват примирени. Реално децата нямат алтернатива и се адаптират на лошите условия. Но това не означава че условията са добри, нито пък че не дишат изгорели газове 3 ч. на ден.
За съжаление частните градини бавно, но сигурно се превръщат не в осъзнат избор на родителите, а в необходимост поради липса на места в държавните и съответно условията вместо да са много по- добри от държавните, са "не по-зле". Но това е въпрос, който ние тук във форума до утре да го обсъждаме няма да го решим. Просто смятам, че не бива да си мълчим и да се съгласяваме, когато ни кажат "Ами той буса при вас ще идва в 19.40, защото има други деца преди вас"...

# 685
  • София
  • Мнения: 30 218
Honey1980, донякъде си права, мо няма как за всяко от 10-те деца в групата да има бусче и да го кара в удобно за родителя време  Wink Не може без компромиси  Peace

# 686
  • Мнения: 3 659
Лично мен ме дразни транспорта да е съобразен с удобството на учителките и да е възможно най- изгоден финансово на директорката...редно е да има повече от един буса, различни маршрути, възможно най- кратки, няколко курса, съобразно това кой родител иска да му го връщат в 16 и кой в 19, а не децата да пътуват като чували с картофи из цяла София и да навъртат на ден километри равносилни на отиване до Пловдив. Това че им е "весело" и не усещат пътя е не защото е изключително приятно да се пътува с бус в задръстването на София, а защото са малки, не разбират и нямат избор. Ти като ги вържеш в детско столче, искат не искат ще пореват, ще свикнат и ще пътуват примирени. Реално децата нямат алтернатива и се адаптират на лошите условия. Но това не означава че условията са добри, нито пък че не дишат изгорели газове 3 ч. на ден.
За съжаление частните градини бавно, но сигурно се превръщат не в осъзнат избор на родителите, а в необходимост поради липса на места в държавните и съответно условията вместо да са много по- добри от държавните, са "не по-зле". Но това е въпрос, който ние тук във форума до утре да го обсъждаме няма да го решим. Просто смятам, че не бива да си мълчим и да се съгласяваме, когато ни кажат "Ами той буса при вас ще идва в 19.40, защото има други деца преди вас"...

 Peace

# 687
  • Мнения: 6 323
Honey1980, напълно споделям вижданията ти за това, колко е лошо детето да пътува и че децата просто нямат избор, а колко им е весело е много условно.
Много не съм съгласен само с това, че в частните всички отиват по принуда. Ето ние сме приети в държавна, но въпреки всичко мисля да го дадем в частна, защото там ги гледат по-добре, по-малко деца в група са, средата е по-добра и учат език.
А това с пътуването - ами по принцип би следвало в повечето случаи да има и частни градини наблизо или сравнително близо, именно затова не разбирам защо непременно трябва детето да се даде в градина на другия край на града и да му се причини този кошмар с пътуването.

# 688
  • София
  • Мнения: 30 218
.....
Много не съм съгласен само с това, че в частните всички отиват по принуда. Ето ние сме приети в държавна, но въпреки всичко мисля да го дадем в частна, защото там ги гледат по-добре, по-малко деца в група са, средата е по-добра и учат език.
...

Не си единствен  Wink т.е. не винаги е поради липса на алтернатива, даже все повече е по желание на родителите  Peace
Иначе за пътуването и аз съм против пътуване с часове  Rolling Eyes

# 689
  • Мнения: 3 659
Принудата за частните детски градини при мен идва от там, че в държавните нивото на обучение, на грижи за децата е доста ниско. Това пак е вид принуждаване.

Общи условия

Активация на акаунт