Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 5

  • 34 294
  • 707
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Та като казах споделяне - бях обещала да споделя за влиянието на лазерната терапия върху третата сливица на синковеца - сливицата се сви, детето спи спокойно, без да хърка, ..

Това къде се прави, лекар ли го препоръчва, колко струва?
Моят син има увеличена трета сливица, хърка ужасно и т.н., но досега освен едни нагревки, от които нямаше почти никаква полза, друго не са ни предлагали...

# 61
  • Мнения: 2 677
fata_morgana, чудя се дали няма начин да бъдеш малко по-малко категорично-авторитарна в споделянето на опита по лекуването на твоето дете? Събралите се в тази тема не сме нито неграмотни, нито загубени. Четем, осведомяваме се, вземаме решения, поемаме си отговорността за тях, споделяме с другите. Но сме достатъчно тактични, за да си позволяваме да налагаме мнението си на другите.

Много се извинявам, не съм искала да прозвучи така  Hug

# 62
  • Мнения: 15 379
Sourcherry  благодаря , лукчетата му лютят дано тези хареса Simple Smile

Не познавам дете, което да не се е влюбило в тях.
Нямат захар, аспартам, ацесулфам и са много вкусни.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Sourcherry  златна си  Hug Още днес отивам да търся тези бонбони

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Това къде се прави, лекар ли го препоръчва, колко струва?
Моят син има увеличена трета сливица, хърка ужасно и т.н., но досега освен едни нагревки, от които нямаше почти никаква полза, друго не са ни предлагали...

Ами моята лична лекарка ми го препоръча. Става въпрос за стимулиране на биоактивните точки с червен лазер. Или по-просто - акупунктура без игли, а с едно лазерче. Десетдневен курс - 70 лв.

Аз, честно казано, още не мога да повярвам, че наистина ще е с траен ефект, и тайничко си се шашкам на всяко изсумтяване, но засега нещата са наред.

# 65
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Дъщеря ми от днес е отново със зелени сополи.  Tired
Миналата седмица стоя вкъщи заради зачервено гърло и отново зелени сополи, които лекувахме с Офтакуикс (предписани от УНГ във Вита), спряхме капките в неделя и ето - три дни по-късно отново.  Confused Утре ще направим носен секрет.
А защо не напревихте носен секрет или гърлен преди офтакуикса. ТОва са хубави капки и морят почти 98% от бактериите /поне така ми е казвала една очна докторка/. Понякога положението не може да се овладее с локално с аб капки и си трябва нормален  прием на аб. Нормално е, ако инфекцията е сериозна положението да е такова. Явно с аб капки просто временно  тушират нещата, което явно във вашия случаи не е достатъчно. Последния път заради стафилокока малкия си пи аб, защото пробвахме с аб капки и не стана номера, продължи да кашля и пи зинат по антибиограма. Но аз също предпочитам да пробвам с аб капки, преди да дам през устата аб. Доста пъти сме се справяли успешно, но хваната на време бактерията.
Не знам защо УНГ-то не пожела да види секрет преди да предпише капки. Утре ще правя секрет на моя глава.

# 66
  • Мнения: 2 677
Sourcherry  благодаря , лукчетата му лютят дано тези хареса Simple Smile

Не познавам дете, което да не се е влюбило в тях.
Нямат захар, аспартам, ацесулфам и са много вкусни.


Не искам да изглежда като заяждане, но подсладителя, който имат е Сукралоза(Е 955), сравнително нова "братовчедка" на аспартама...  Peace

Напълно ще ви разбера, ако ме наритате от форума, обещавам да не досаждам повече   bouquet

# 67
  • Мнения: 15 379
Нямам пакет под ръка в момента, защото бонбонките са изсипани в бонбониера на масата, но не твърдя, че не съдържат, просто не съм обърнала внимание.
Въпреки това си мисля, че 2-3-5 бонбона в период на кашлица или гърлобол няма да повредят детето ми, нито нечие друго.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
А има ли бонбони без нищо вредно в тях ... аз поне не съм срещала такива...
Във всяко нещо, което консумираме /като се почне от водата, мине се през храната и се стигне до лекарствата/ има един куп гадости... каквото и да прави човек, няма начин всичко да избегне...

И за да не е само спам - освен Лимфомиозот /на сина ми не му действа особено, нито капките, нито таблетките/, нещо друго, което да е сравнително безобидно и с подобен ефект чували ли сте?

# 69
  • Мнения: 15 379
Мон, Тонзилотрен се води такъв, не баш, но пак.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Май и Ангин Хил се води от този род ако не бъркам.
Моя син е или е на Тонзилотрен или на Ангин Хил... Sad

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Благодаря, ще ги разгледам.

# 72
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Sourcherry  благодаря , лукчетата му лютят дано тези хареса Simple Smile

Не познавам дете, което да не се е влюбило в тях.
Нямат захар, аспартам, ацесулфам и са много вкусни.


Не искам да изглежда като заяждане, но подсладителя, който имат е Сукралоза(Е 955), сравнително нова "братовчедка" на аспартама...  Peace

Напълно ще ви разбера, ако ме наритате от форума, обещавам да не досаждам повече   bouquet

Въпрос на тълкуване може би. Според това, което прочетох, - сукралозата се смята за един от най-безопасните подсладители, така че "родството" му с аспартама е по-скоро основно във факта, че и двете са сладки. Факт е, че е сравнително нов - има-няма от 40 години се използва Simple Smile
за това няма да споря.  Peace

# 73
# 74
  • Мнения: 8 920
fata_morgana, в това което даваш като инфо за антихистамините /и нека уточним, че в случая конкретно за H1-блокери говорим/ става ясно, че те имат отбъбващо действие. Точно заради това си действие се изписват примерно при кашлица с ларингитен х-р или пък за отбъбване на увеличена трета сливица. Сама се сещаш, че при остър ларингит един оток на ларинкса може да е доста страшен. И нали правим разлика между прием за 5-10 дни и прием за 5 месеца?
Иначе аз много искам детето ми да не боледува. И ако случайно се разболее - да го лекувам по най-най-щадящия начин. И бих се обърнала към хомеопатията - "нежната медицина". Знаеш ли кое обаче ме притеснява - ще се влоши детето, няма да мога да свържа с хомеопата и пак ще се разчитам към конвенционалната медицина...
А на мен лично не ми пречиш или тежиш с мненията си, лошо няма и опит от друг вид да се споделя. Но сама казваш, че детето ти още не ходи на ясла. Което за мен значи сравнително ограничен опит.

Общи условия

Активация на акаунт