Рим - седма тема

  • 59 608
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 977
Виж и туристическите автобуси hop-on, hop-off какво предлагат - така ще можеш да видиш най-много, особено ако ти е лошо времето.

# 721
  • Мнения: 743
с влака леонардо екпрес е най-сигурно че ще се стигне без проблеми и за най-кратко време в рим, за 30 мин се стига до гарата ,струва 14 евро в посока и е нон стоп.

лично аз не бих правила тази "гимнастика", тоест  по малко от всичко че накрая нищо (това ми е мнението и за круизите и се отказах от тях по тази причина)
един град не се разглежда на две на три,колкото да се снима човек пред най-известните (и банални в повечето случаи) забележителности,а се открива постепенно докато го  "разбере" човек
 лично мнение естествено.

и да добавя, бях миналия декември малко преди коледа в рим, честно казано очаквах повече като коледно настроение,украси и т.н - нищо подобно не видях, поне сравнено с други столици или северни градове в италия но то е защото там ла бефана(баба яга)е истинския празник ,а не северняка дядо коледа

# 722
  • Мнения: 3 535
Здравейте,искам да ви попитам. Ако искам да си наема хотел който е сравнително близо до всички забележителности ,коя опция да си избера  от тук :

    Apostolic Palace (Palace of the Vatican)
    Campo de' Fiori
    Castel Sant'Angelo
    Stadtzentrum
    Colosseum (Colosseo)
    Lido di Ostia
    Palace of the Governorate of Vatican City State

    Pantheon
    Piazza del Popolo
    Piazza della Repubblica (Rome)
    Piazza Navona
    Piazza Venezia
    Roman Forum (Foro Romano)
    Rome City Centre

    Spanish Steps
    St. Peter's Basilica (Basilica di San Pietro )
    Stadio Olimpico
    Trevi Fountain (Fontana dei Trevi)
    Vatican Museums (Musei Vaticani)
    Villa Borghese


Благодаря

# 723
  • Мнения: 3 535
Колко далеч е гара Термини от центъра?

# 724
  • Мнения: 14 418
За размерите на града е в центъра.
Има удобен транспорт от нея до всички известни забележителности.

# 725
  • Мнения: 3 535
За размерите на града е в центъра.
Има удобен транспорт от нея до всички известни забележителности.
Супер!Благодаря за бързия отговор!А от горните опции коя да задам в търсенето?

# 726
  • Мнения: 14 418
Автобусите от летището спират до Ватикана и Термини,влаковете ясно къде-с оглед на предвижването с багаж-тези двете предлагам.

# 727
  • Мнения: 3 535
Sause baus!   bouquet Последен тъп въпрос Simple Smile Колко летища има в Рим?Автобусите от всички летища  ли спират на Термини?Термини единствената гара ли е (май станаха няколко тъпи въпроса,но нещо се пообърках -гледам един сайт за резервации  и гугъл  Embarassed )

# 728
  • Мнения: 14 418
Термити е централната ж.п. гара -в центъра е и връзките с летища и пристанища минават от там.Има и други гари,но не се оплитай с тях-щом ще гледате забележителностите-значи ви трябва центъра и Ватикана.Летищата са две,но от Б-я обикновено кацат на Фиумичино.От него и от другото летище- Чемпино има редовни автобуси до града-т.е Термини и Ватикана.

# 729
  • Мнения: 3 535
Супер си!Благодаря!Ще търся до Термини!Ако ходим, ще ни е за първи път и най-добре да играем на сигурно Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 031
Здравейте момичета,завърнах се!
Първо,преди всичко да кажа,че няма никакъв шанс някой друг град да измести Рим от сърцето ми.Обичам го и това е,чувствам се толкова щастлива там.Силно се надявам да го видя пак,хвърлях много монети за това. Heart Eyes
Полетите минаха добре,като изключим закъснението на Уиз и в двете посоки,особено на връщане-около час.
От летището веднага отидохме на стоянката на автобусите,всичко е точно както е описано на първа страница от Смърфиетка,купихме билети на Теравижън в едната посока-5 евро.Много съжалявам обаче,защото всичкия народ там чакаше само за тях,автобуса се забави и стана голяма блъсканица за да влезеш.В същото време имаше автобуси на други фирми,даже със спирка и на Ватикана и се пълнеха доста по-бавно и всичко беше нормално,явно не са толкова популярни,но вече бяхме купили билетите.Може би моментът е бил такъв,но е добре да се огледат и други възможности.

За посещението при папата - във вторник вечерта си взехме поканите и ни предупредиха да отидем в 7.30 сутринта,защото иначе може и да не влезем и то при положение,че аудиенцията е на площада.В 7.50 сутринта опашката беше чудовищна,почти бях сигурна че пак няма да го видя,но в крайна сметка влязохме и успяхме да застанем на едни ограждения,столовете вече бяха заети.Така обаче беше много добре,папамобила мина много близко,дори спря за да целуне папата едно бебе точно до нас.Супер съм доволна,папа Франческо(както го наричат там) обиколи по всички пътеки,въпреки че го наваля дъжда.

Посетихме почти всички известни забележителности,въпреки че с ме ги виждали.Писано е много пъти за тях,ще споделя само новите неща за мен.
Карло Мента-всеки ден бяхме там,около 15-16 ч. има най- малко хора.Всичко е хубаво и евтино.Ако беше и малко по-широчко щеше да е идеално.Горещо препоръчвам волска опашка в доматен сос,традиционно ястие за Трастевере,много е вкусно.
http://roxy68.snimka.bg/travel/rim-2013.780607.31752307
Качихме се на покрива на монумента Виктор Емануел,гледката е зашеметяваща.Билета за асансьра е 7 евро,не важи Рома пас и няма никакви отстъпки.На нивото където се качвате на асансьра има стълби които отиват пред Капитолийските музеи.Също там има заведение с хубав изглед и е доста евтино.Капучиното е 1.90 евро.
Ние ползвахме карта за трансторта - дневната е 6 евро,важи за всички видове транспорт.
Началната спирка на трамвай 8,който отива в Трастевере е на площад Венеция.
Билета за Колизеума е 12 евро,за младежи от Европейския съюз 7 евро.Това всичко го пиша,защото не сме използвали Рома пас.
В базиликата Св.Петър разгледахме съкровищницата,има доста интересни бижута,папски одежди,много красива статуя на Бернини.За цената обаче не се сещам,май беше около 6 евро,но не съм сигурна.
Купола го пропуснахме,имаше ужасно много хора,представям си какво е било по стълбите.Цената е 5 евро пеша и 7 с асансьора,който е само до нивото на папските статуи.
Времето беше много топло, почти всички дни преваляваше,но краткотрайно,не беше изобщо фатално.
Има още неща,но ще пиша по-късно.
Ето тук повече снимки http://roxy68.snimka.bg/travel/rim-2013.780607

# 731
  • Мнения: X
Лейди,добре завърнала се!Радвам се,че страховете ти за времето са били напразни и че късмета е бил с вас по много параграфи. Peace
Значи спирката на трамвая от площад Венеция вече функционира,защото ние когато ходихме тъкмо я завършваха,но все още не бе пусната.От там е много по-удобно.
За автобусите на летището-наистина няма нужда да се купуват предварително билети.
Постоянно тръгват автобуси на различни фирми и продават билети пред самия автобус.
Ние от летището до града случихме на тръгващ Теравижън - 5 евро,на връщане не ни се тътреха куфарите до стоянката на Теравижън до Термини,която е доста по-надолу по Виа Марсала и хванахме първия най-близкостоящ,даже не му запомних фирмата,но мина и през Ватикана(пиаца Кавур)-цена 6 евро.

# 732
  • Мнения: X

Първо,преди всичко да кажа,че няма никакъв шанс някой друг град да измести Рим от сърцето ми.Обичам го и това е,чувствам се толкова щастлива там.Силно се надявам да го видя пак,хвърлях много монети за това. Heart Eyes


Ей това е и моето усещане за Рим. Там си се чувствам уютно, като в къщи, и нито Лондон, нито Париж могат да го изместят в сърцето ми. Може би само малко Барселона се доближава до усещането, но пак не е същото. Била съм 3 пъти и с нетърпение очаквам следващия път когато искам само да се разхождам лежерно по улиците, да пия кафето си на крак и да се храня в някоя забутана тратория, която само местните посещават. И ще отделим ден-два на Тиволи.

П.С. Когато бяхме последния път с мъжа ми (на него му беше за първи път посещение на Рим) бяхме ангажирали Николина за екскурзовод във Ватиканските музеи. Та тя ни уреди безплатен вход за съкровищницата. Мъжът и е бил изключителен художник на икони, който Ватикана е използвала изключително често. Бил е и даже и сега е много уважаван. А Николина е много тачена от администрацията на Ватикана.

# 733
  • Мнения: 4 202
И аз току що се връщам от летището. Ние летяхме с БГ еър през Фиумичино. Изключително много се радвам, че не си купих билет за Теравижън, защото има адски много автобуси на място и просто се качихме на този, който беше наред. За връщане пък си купихме за Теравижън и съжалих, защото беше страшна тълпа при тях, а при другите всичко си беше съвсем човешко.
Изкарахме много добре. Хотелчето, в което бяхме беше чисто и спретнато, съвсем близо до Термини. Благодаря на emonm, че ми го препоръча  Peace

Аз бях купила билети за Ватикана и Колизеума онлайн и не сме чакали по опашки за вход. Честно казано, посещението във Ватиканските музеи е едно от най-неприятните неща, които съм изживявала по екскурзии, дори по-неприятно от това във Версай. Разбира се, не заради самото място, а заради тълпите от хора. По едно време, в една от дългите зали, буквално ме обхвана паник атака. Не можешe да се мърда, само едни ситни крачки напред и мисълта, че няма излизане от това място ме влудяваше. Хора страдащи от клаустрофобия да не ходят там. Разни групи с китайци и японци (нямам нищо против хората, но поведението им в туристически групи е отвратително), постоянно някой се ръга и настъпва, едва издържах. Честно, нямам нужда от такава култура  Sick
Иначе всичко останало беше супер. Карло Мента и ние посетихме и наистина е чудесно заведение и цените са шокиращо ниски в сравнение с другите заведения, а Трастевере е прекрасно местенце за разходки.
Ще пусна и малко снимки в следващите дни, а сега отивам да спя, че сме станали в 5 часа сутринта.

# 734
  • Мнения: 2 031
Заповядайте в новата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742994.new#new

Общи условия

Активация на акаунт