Баба Марта тук е вече, ти не бързай ЮЛСКО мъничко човече! - тема 16

  • 22 395
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • varna
  • Мнения: 871
Ахи, ти за това ли се тревожиш, то твойто направо е песен, бре. Близначе, теб не те знам, ама сигурно и ти не си никакъв хипопотам. Аз с моите 95 кг в момента какво да кажа ммм Тъй че споко, радвайте се на бебоците и толкоз!

# 706
# 707
  • София
  • Мнения: 377
Добро утро и честит празник мили жени!

Да сте живи, здрави, обичани, и прекрасни майки на здрави бебчета!   bouquet

Портокалчо, почивай повече не се натоварвай. И да са ти честити подаръците със здраве да ги ползвате особено тоалетната чиния. Joy smile3550

Герито като видях принцесата ми заприлича на теб, честно.

Ани и аз от скоро го усещам бебето, хем, че ми е второ. А има и други мами които още не са го усетили. Обаче за килограмите можеш да си питаш доктора, той до сега не е ли обърнал внимание? Ако това ще те успокои да ти кажа, че сестра ми влезе да ражда -2кг. от преди да забременее, но ние сме пълни има от къде да сваляме.

Близначе много радостни новини! Браво! Да е жив и здрав малкия Боян! Как няма да се съгласи таткото с това хубаво българско име. bg

Джалина много хубаво клипче, благодаря ти, пак си поревах. Ужасна ревла. Hug

Опасна си Сандалка!  hahahaТърся си жертви, хи хи. И аз така трябва да почна, но чинийте не давам да ми ги пипа мъж. Виж за прахосмукачката разрешавам.

Иришка честита ти 100% принцеса.

Чакаме Таничка и Пеперудка с добрите новини!

Мисти честит и на теб! Hug

# 708
  • Мнения: 58
Честит осми март, момичета!!! Бъдете живи и здрави, много обичани, горди майки..... newsm51

# 709
  • Мнения: 726
Добро утро и честит ни празник на всички!!   bouquet Един много хубав ден ви пожелавам по повода!

Irishka, честито момиченце!!  stork-girl

Ние вчера бяхме на ФМ (с милото, още не си говоря на "ние" Mr. Green) и малкия най-накрая си показа пола. Категорично момченце!  (Кате, може да ми добавиш и на мен едно синьо щъркелче, моля.). Ама какъв номер си скроих преди прегледа - изядох 3/4 малко шоколадче, че да го събудим. Е като се разшава и разрита това бебе....явно го надрусах яко. Обаче за наш късмет се беше натрупало над час закъснение при д-р Марков и докато ни дойде реда - бебчо пак се кротна, та не можахме да преброим пръстчетата на дясното краче. По едно време даже ни обърна гръб и си имам чудесна снимка на всичките му прешлени и ребра.  Mr. Green Иначе бебчо е просто перфектен - всичко ни е тип топ. Тежи 350гр и си отговаря точно на "възрастта"

# 710
  • Мнения: 4 709
Изчетох ви.
Иришка, честито момиченце.
gemavar явно не са разграбили всички сини гащи, имало е едни и за теб, ето пак 350гр, уф, аз уж всеки ден салата ям, че да расте бебето, пък накрая само аз си дебелея, мисля че момченцата ще излязат по-едри.
Браво на Сандалка, щом се е преборила за миене на чинии. Аз съм от мамите с миялните. Едва се преборих отвреме на време да я зарежда, и да ги вади от вътре.
Весе аз всичко си давам и парцала и чиниите, ако искат и ютията, ама те ми се дърпат нещо, особено за ютията.

# 711
  • Мнения: 86
Момичета, бих искала да ви помоля да погледнете витамините, които пиете и да ми напишете колко магнезий и желязо има в тях и коя марка са.

Магнезия ми е паднал от горна на долна граница за 1 седмица, а хемоглобина е паднал още малко до 108.

# 712
  • София
  • Мнения: 377
Честито ти момченце Мадлен! Още момчета, предчувствам дефицит на моми след години.

Марти аз не пия никакви витамини.

Какво стана с тоя интернет на Гриин? От колко време вече я няма! Те докато и го оправят там по Родопите да не ни наближи термина. По-добре да иде да се прикачи на някоя баба към рутера.  Joy

# 713
  • Мнения: 2 237

Айде честито ви 8 март, жени !   bouquet Живи и здрави !

Честито и на всички, узнали пола  Hug Лека-полека повечето полове се изясниха.

Ние името за сега решихме да е тайна и никой да не знае. Е, разбира се вие не сте никой Simple Smile Имам предвид родата да не знае. Че няма на никой да кръщаваме, а баща ми както е ЗА кръщаването на баби и дядовци....веднага ще вземе да мрънка : "Ама защо не на свекъра???". Тъй че - мълчание. Живот и здраве да вляза да раждам, пак няма да им кажа. Чак като свърши благополучно. Но....да стигнем до там Wink

# 714
  • Мнения: 54
Честит 8ми март прекрасни!  bouquet
Честит мъж на Гемавар  stork-boy момчетата не се дават лесно

Хераирнесс,ама наистина на нищо не приличам с моите метър и половина и 61 кила.Топче отвсякъде. Embarassed Кила се свалят,ама кога ще е..

Гледайте значи каква съм отвеяна..пропуснала съм една честитка на Близначето за ненарастващата миома.А така,Близначе,все така да си остане тая напаст.А защо мислиш,че бебето не може да се обърне  newsm78 интересно ми е

# 715
  • Мнения: 2 237
Ахи, няма как да се обърне. С двурога матка съм и то е в единия рог. Тоест съвсем тясно му е и то още от сега. И да иска, няма на къде да мръдне, няма това пространство. Така беше и дребната - като застана по турски от самото начало, не мръдна до края. Но само така си намират оптимално място за развитие в половината от на нормалните жени пространство, каквото е в моята матка.


Аууу, получих роза  Mr. Green Моят типичен мъж-Рак (демек скръндза и половина) някак си се е оръсил за една роза.  Mr. Green

# 716
  • София
  • Мнения: 802
Честит празник, дами!
Красиви, с изпъчени коремчета, с цялото самочувствие на Земята и без здравни притеснения днес!   bouquet

Иришка и Мадлен, ехааа, честит ви пол  Hug Иришка, много щастлива изглеждаш  Heart Eyes Мадлен, нали и ти страстно искаше момченце? Ето гоооо, показа се! Чудесно е, когато желанието съвпада с действителността! Хайде днес да се покажат и други чакани бебчета, да поздравят мама с един мечтан пол!  Peace

М-тина, моите витамини са Prenatal (на Джеймисън) - пиех ги с омега 3, за усвояване на повече вещества от тях. Спрях ги обаче. Всяка таблетка съдържа: Магнезий - 100 мг, а желязо - 28 мг. Но не е ли добре да говориш с доки по тези въпроси?  newsm78 Ако много са ти паднали тези показатели, сигурно ще ти изпише директно магнезиев и железен препарати. Струва ми се, че във витамините количеството е символично малко - колкото за поддръжка на общото състояние на организма, а да не говорим, какво се усвоява, какво - изхвърля.

# 717
  • Мнения: 61
Честит празник, мами. Аз да си призная този ден го признавам само като празник на МАЙКАТА. (странно ми е да имаш празник само затова че си се родил жена, мъж, човек и т.н.). Така че тази година че чувствам с единия крак в празника  newsm03
Сандалке, Гамишев не ми е казвал че повече няма да се върти бебето.Имам някакъв спомен че с някой съм коментирала че когато бебенцето се задържи толкова дълго в правилна поза (с главата надолу) почти не се случва да се завърти обратно. Но това ми е някакъв смътен спомен не гарантирма за достоверност.
Това с килограмите вече ми изглежда адски субективно според вижданията на лекарите. Аз съм качила 6 кила, но сега съм 49.5 (висока съм 156). А всички лекари ми казват че съм слаба. Аз честно казано тези кила не ги виждам по себе си и нямам обяснение къде са. Да съм качила и мазнинки, но не повече от кило.
Магнезий - след като ми откриха кантракции и аз съм на 3х1 Магнерот 500. Днес ми е 4ти ден откакто ги пия и от сутринта нямам нито една контракция.
За прахосмукачката - явно вие си нямате прасенца в къщи. Моя Петър буквално си прави кочинка около компютъра и понеже аз категорично отказвам да вървя след него той сам си я "почиства" и понеже го прави по мъжки винаги остават разно боклучета. Пробвах да минавам с парцала за прах след прахосмукачката но много се ядосвам за тези боклучета и реших да правя както си знам. А освен това така падат и разни косми от по горните нива които после изсмуквам. И все ми се струва че съвременните прахосмукачки не вдигат прах.
Вчера ни докараха спалнята. От събота започваме ремонта и много се надявам до месец да я сглобим и пробваме (и на здравина, въпреки че изглежда доста здрава). Ще препоръчате ли удобен матрак на по прилична цена
Исках още нещо да пиша ама забравих.

Ааа, Близначе, Стратиева е много готина. Радвам се че и ти си при нея. Обаче това за "бебе по учебник" май й е култова фраза  newsm53

# 718
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро Мами
Честит 8-ми март на всички  newsm51 smile3525
Да сте много обичани от близките си и безкрайно щастливи

# 719
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Честит празник, мили дами!   bouquet

Аз ще пусна след малко новата тема, защото ще ходя за болничен и няма да се върна до обяд, когато вие вече ще сте изписали и половината от новата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт