Баба Марта тук е вече, пролет чака ОКТОМВРИйското човече!

  • 17 669
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 669
Здравейте.
Добре дошли на новите мамчета.
Аз също  от самото начало се потресох от различните и странни неща, които ми се случиха вече до "този етап на бременността" - имам странното чувство че съм бременна поне от 6 месеца, а то няма и месец от както научих  #Crazy
Гърдите са ми пораснали и май продължават - вече ме е страх да си поръчам сутиен какъв размер ще да е E, F ...........
За смяната в настроенията и при мен е така. Вече няколко пъти ревах без особена причина, бързо избухвам /по принцип съм супер търпелива/.
Ужасно ми е гадно в устата - гади ми се и имам чувството, че ще повърна, но не ....... и ми става ужасно. Постоянно смуча някакви бонбони и така си оправям вкуса.

За козметиката: Мустела я ползвах за голямото ми дете, когато беше бебе, и бях много доволна от всички продукти, които ползвах тогава. Той имаше атопичен дерматит.
За обикновенните кремчета и козметика които използвам сега - изобщо не съм се замисляла да си ги сменям, и не виждам защо да го правя.


# 691
  • Мнения: 669
охх момичета кога ще дойде Октомври или поне Септември  Cry Cry Cry
Направо съм като жив труп вече Cry

Аз също се усещам много изморена, тежка, трудно си поемам въздух, лесно се  изморявам - качвайки се на втория етаж по стълбите и не мога да си взема въздух, абе изобщо този път мноог от орано ме почнаха неволите, но .................... търпи бабо за хубост  Laughing

# 692
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Да и аз така, докато не ти се случи е много по-различно. Винаги съм си мислела, че като наедрее коремчето тогава е най-осезаемо, защото го и виждаш, а сега е няколко см. и не повече от 5гр., а аз съм коренно различна. На моменти не мога да се позная какви ги говоря, върша и реагирам, а най-малко как изглеждам Simple Smile Дано само при първата бременност толкова се откача, че не знам сега как ще ме изтърпи мъжо, а пък ако трябва и още няколко пъти...  Laughing

# 693
  • Мнения: 42
аз промени в настроението нямам, но все съм изморена, много ми се гади и повръщам, не мога нищо да направя в кухнята. Мъжа ми снощи яде консерви миличкия след цял ден на работа и днес пак няма нищо за ядене , а аз съм се тръшнала с лигена и пак ми се драйфа оф не знам ама ... лошо е положението.

# 694
  • Мнения: 0
 А само аз ли имам разлика в килограмите - вие как сте ?

# 695
  • Мнения: 42
ми аз да ти кажа си мисля че съм отслабнала, защото много повръщам

# 696
  • Мнения: 70
аз промени в настроението нямам, но все съм изморена, много ми се гади и повръщам, не мога нищо да направя в кухнята. Мъжа ми снощи яде консерви миличкия след цял ден на работа и днес пак няма нищо за ядене , а аз съм се тръшнала с лигена и пак ми се драйфа оф не знам ама ... лошо е положението.

Здравейте,

При мен от няколко дни стана много тежко - никаква храна не мога да гледам, а да я приготвя - абсурд. Аз и без това малко неща обичах, а сега всичко, което обичах ми е противно. Някакви варени картофи пробвам и плодове, засега е това положението...Sad

# 697
  • Мнения: 0
аз в началото докато ми се гадеше свалих повече от килограм, но сега го върнах - вече не ми се гади, само имам ужасен вкус в устата - горчив или кисел-зависи какво съм яла преди това...

# 698
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Ели специално ходих ейсега да се тегля пак и съм си същите килограми, които бях преди да забременея, но се следя на няколко дни и видях, че дните, в които ми беше адски лошо и почти не хапвах смъквах по 1-2кг., а в дните като днес, когато имам адски апетит си ги връщам..
вече прочетох и твоя пост-същата ситуация Simple Smile
а това с вкуса в устата е ужасно, аз даже отначало си мислех толкова бързо да ми се развали някой зъб, че да се чувствам така ужасно(беше ме хванала параноята, но се оказа, че зъбите ми са си наред  Laughing )

# 699
  • Canada
  • Мнения: 649
Adventurer, стискам палци! Имай предвид, че с каката и аз имах отлепване на плодния сак. Лежах 1 седмица и пих Дуфастон - след това съм работила до 9-ия месец и не съм имала никакви проблеми. Сега си имаме хубаво здраво момиченце, така че вярвам, че и се теб вчко ще е ОК! Peace
За умората - да, и при мен я има; особено след сряда вече става ужасно заради постоянното ранно ставане и т.н.
Гърдите не помня предните бременности да са ми растяли от толкова рано, но от сега съм с номер нагоре... Иначе по време на кърменето си бях буквалво като крава - поне чашка Д...
Иначе за момента при мен странното е, че нямам апетит - буквално ми се яде по-малко отколкото преди. Не ми се гади, нямам идея защо така. Но определено не се оплаквам. Като бях бременна с малкия до преди 5-ия месец бях с 10-ина кг отгоре си въпреки ужасното гадене.

# 700
  • Мнения: 16
Моите спряха да болят. Не виждам и да са пораснали, но има много време още Simple Smile

# 701
  • Мнения: 0
ох тези килограми са ми болка - никак не искам да кача много...Липсват ми тренировките, по принцип пролетта почвам по-строг режим на хранене с цел отслабване и по-интензивни тренировки, но сега нещата са различни и не знам как ще реагира тялото ми...Ох да сме живи и здрави и аз и бебето после ще му мисля...Сега си давам сметка, че килограмите не трябва толкова много да ме вълнуват Simple Smile Сори, че отворих темата, но няма да се изненадам ако след някоя седмица не се подсетя пак Simple Smile Simple Smile

# 702
  • Мнения: 6
А само аз ли имам разлика в килограмите - вие как сте ?

Аз засега съм точно,колкото стартирах,ама да видим... #2gunfire

# 703
  • Мнения: 1
Момичета, теглете се само по едно и също време през деня, най-добре сутрин веднага след ставане - така най-добре ще си следите измененията, иначе дори в рамките на деня си даваме вариации като всеки нормален човек.

Аз напоследък рядко се разписвам тук, почти за нищо нямам сили и желание, но ви чета.. Къщата се позанемари, успях и да настина уикенда, но преборих болното гърло с много лимонов сок с мед. Все така много неща ми миришат лошо, от някои миризми ми прилошава ужасно, но досега (да чукна на дърво) не съм повръщала.

Гледам пак споменавате мазилата - моят съвет (по принцип, не само за бременността) е да избягвате такива със съдържание на mineral oil, petrolatum или petroleum jelly. Тези масла не правят нищо добро за кожата ви, тъй като не проникват в нея, за сметка на това оставят филм, който създава онова моментално усещане за копринена кожа, докато всъщност блокира възможността й да диша. Т.е. хем ви се струва, че дадено кремче прави кожата ви невероятно мека и гладка, хем същевременно тя се дехидратира и повяхва. Такива масла има в състава на бебешкото олио, както и на огромна част от по-евтините и някои от скъпите мазила. Избягвайте ги както за себе си, така и за децата си.

# 704
  • Мнения: 6
Тупкат силно октомврийски сърчица,бързат да посрещнат всички заедно пролетта  -предложение за новата тема  Peace

Общи условия

Активация на акаунт