Използвахте ли козметика за лице, по време на бременност?

  • 9 615
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
И аз не виждам причина да спреш да ползваш козметика по време на бремеността. Ако кожата ти не е по-чувствителна от преди забременяването, можеш да използваш същите продукти. Моята кожа беше станала по-проблемна в началото на бременността и минах на био козметика, която продължавам да ползвам, защото взе, че ми хареса.

Да не ти се появиха пъпки, че и аз взех да се изприщвам яко, че и ме болят  ooooh!

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

# 16
  • Мнения: 506
Бременността не е причина една жена да спре да се поддържа  Peace Всичко, с което съм се мазала преди бременността използвах и по време на нея + олио и лосион за тялото за бременни. И в период на кърмене продължавам да се мажа и гримирам  Wink

# 17
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

Интересното е, че и при мен с втората бременност ми избиват пъпки. През първата нямах такива проблеми  Thinking

# 18
  • Мнения: 351

О да, бяха ми се появили пъпки, като пубертетските, които нямах  Mr. Green.
Освен това кожата ми стана ужасно чувствителна - след всяко къпане с водата, която тук е доста варовита, избиваха червени петна по цялото ми лице.
През лятото пък, щом се покажех на слънце, ми се появяваха кафяви петна. Бях като петниста хиена. Mr. Green 
За да не уплаша съвсем бъдещите майки, които четат ще уточня, че това ми се случи само през втората бременност. С първата нямах абсолютно никакви проблеми и кожата ми беше гладка и чиста като на бебе.
И разбира се след раждането тези проблеми изчезнаха. Но сега ме мъчи косопад. Crazy

Интересното е, че и при мен с втората бременност ми избиват пъпки. През първата нямах такива проблеми  Thinking
С нещо лекува ли ги или просто имаше търпението, докато изчезнат, което предполагам е станало, е то аз си имах и преди това някоя друга гадна пъпка, ама сега сякаш се позасилиха да излизат, данооо да се оправи най-накрая лицето ми  Praynig

# 19
  • Мнения: 158
Използвах ексфолиращ крем за пъпките, успокояващ крем за червените петна и крем/емулсия за кафявите петна.
И честно казано единствено подобрение имах срещу червените плаки.
Пъпките отминаха след първия триместър. А кафявите петна изчезваха, когато се пазех от слънце.
Просто при някои жени хормоните оказват влияние и върху кожата в този период.

Да добавя, че гинеколожката ми ме предупреди да не използвам козметика, съдържаща етерични масла по време на бременността и кърменето (повишавали риска от аборт и можело да имат вредни последици за бебето).

# 20
  • Мнения: 4 965
Да, не е добре да се ползват етерични масла, разни по-агресивни продукти за отслабване, съдържащи кофеин, гуарана, загравящи и подобни.
Но... такива продукти не са много препоръчителни и без жената да е бременна, ако държи да има хубава кожа.
Добрите, качествени и био-продукти са дори препоръчителни, понеже често през бременността кожата става много суха или по-мазна и се нуждае от повече грижи.
Категорично не ми е приятна гледка някоя буквално захабена бременна, докато поддържаните бъдещи мами винаги радват окото.
Няма нищо лошо нито в козметиката, нито в другите процедури. Дори и фитнес може с подходящите упражнения, разбира се. Родстригване, боядисване /с безамонячна боя/, лакиране и т.н. също са хубаво нещо. И определено повечето неща не се препоръчват не поради вредност, а поради по-особената миризма, която може да предизвика гадене.
Навремето така и не можех да ползвам парфюм през бременността - повръщах от всякаква миризма на дамски парфюми, но пък минах на мъжки дезодоранти и редовно ползвах тези на половинката.

# 21
  • Мнения: 351
Използвах ексфолиращ крем за пъпките, успокояващ крем за червените петна и крем/емулсия за кафявите петна.
И честно казано единствено подобрение имах срещу червените плаки.
Пъпките отминаха след първия триместър. А кафявите петна изчезваха, когато се пазех от слънце.
Просто при някои жени хормоните оказват влияние и върху кожата в този период.

Да добавя, че гинеколожката ми ме предупреди да не използвам козметика, съдържаща етерични масла по време на бременността и кърменето (повишавали риска от аборт и можело да имат вредни последици за бебето).
А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 713
Ползвах си козметиката за лице, както обикновено.

И аз така.  Peace

# 23
  • Мнения: 158

А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile
[/quote]

Едва ли  ще съм ти от полза, тъй като не живея в България и козметиката, която използвам, купувам от един малък магазин за био нещица, където предлагат неща на "неизвестни" производители. Но понеже виждам, че не си споменала къде живееш, ще ти дам имената на кремовете: ексфолиращия е на марката PURE by Switzerland - Face cleasning scrub.  Успокояващият, от който съм страшно доволна е La manufacture des sens - Creme l'Ange Gabriel. Кремът срещу кафяви петна е на Phyt's.

# 24
  • Мнения: 351

А нещо като марка можеш ли да ми препоръчаш, то пак си е индивидуално, но не пречи да опитам Simple Smile

Едва ли  ще съм ти от полза, тъй като не живея в България и козметиката, която използвам, купувам от един малък магазин за био нещица, където предлагат неща на "неизвестни" производители. Но понеже виждам, че не си споменала къде живееш, ще ти дам имената на кремовете: ексфолиращия е на марката PURE by Switzerland - Face cleasning scrub.  Успокояващият, от който съм страшно доволна е La manufacture des sens - Creme l'Ange Gabriel. Кремът срещу кафяви петна е на Phyt's.
[/quote]
Ами в България съм си и тези марки нищо не ми говорят, но ти благодаря, че ми отдели време Simple Smile

# 25
  • Мнения: 266
Ползвах каквото си ползвам по принцип. Нямам навик да се мажа всеки ден, но като се сетя слагам кремче вечер.
Добре е навсякъде да поддържаш кожата си хидратирана  Wink

# 26
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ползвах си обичайната козметика и не съм спирала. Честно казано не съм чувала че не трябва да се ползва.

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.

# 28
  • Мнения: 351
Увеличената мастна секреция през бременността често води до появата на пъпки,нормално е.
Възможно е да се появи пигментация на различни места по тялото и лицето.
Кремове  за лице си ползвах обичайните.Понякога и с бадемово масло обтривах,когато усещах кожата суха и опъната.
И слънцезащитен крем задължително при излагане на преко слънце.
Твърдо взех решение да продължа да си я използвам, сега пък се чудя на маслото на Икаров против стрии, било полезно, а пък съдържа етерични масла, които уж били вредни,  newsm78 Някой дало го е използвал, защото сякаш се спрях на него, за превантивни мерки срещу стрии.

# 29
  • Мнения: 70
Аз също си ползвах козметика по време на бременността. И съм твърдо ЗА всяка жена да продължи да се поддържа по времме на бременност. Даже се и постригах, само не съм се боядисвала, но всичко останало да.

Общи условия

Активация на акаунт