Отговори
# 60
  • Мнения: X
Аз пия Фолацид по 1 таблетка на ден. То докато ида на преглед, ще трябва да ги спирам.  Joy

# 61
  • Мнения: 277
Аз пия Inofolik, те хич не са евтини - 23-25 лв за 15 дена, но съм свикнала вече, пия ги от близо 2 години, че ние сме инвитро  Peace
Добре дошли на новите мами, много се радвам колко бързо се пълни темичката Simple Smile
P.S. Дано декемврийските мами не ми се сърдят, че пиша и тук!

# 62
  • Мнения: 28
Привет! Simple Smile

Чудих се много дали да пиша, видях двете черти преди повече от седмица и 6 дни преди цикъла. Ето ме сега тук с термин 03.12. На преглед ще ида на 09.05.

Тепърва ще започнат да се записват момичета, така че лека бременност на всички с пухкав финал накрая! Simple Smile

Скок подскок ето ме и мен! Опитваме за второ от януари  2012 и ето че на 27.03.2013  видях втората бледа чертичка и веднага след това направих кръвен тест - резултат 98,5. По моите изчисления терминът ми е на 03.12.2013. До преди една седмица пиех Инофолик и сега съм на Фоласид. Лека бременност желая на всички мамита! preggo

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile Записвам се и аз за тази темичка (макар и плахо, тъй като за сега видях само бледа втора черта и тепърва ми предстои преглед), но по мои изчисления ще съм с термин 3.12.2012  Joy Казвам се Цвети на 27 г. това ще мие второ дете, първото е на 1г и 6м. С радост ще ви следя и ще обсъждам разни темички с вас  Simple Smile Леко и приятно бременеене ще пожелая на всички   bouquet

# 64
  • Мнения: 6
Здравейте на всичкиии Simple Smile Ставаме все повече браво. Това е чудесно  Hug
Браво на смелите мами, които са се решили на второ детенце толкова бързо ...,аз бая се ослушвах  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 073
Здравейте,
аз все още не съм се включила в никоя тема, защото с моята късна О. не мога да сметна термин. По мои изчисления е края на Ноември ( 30.11 или 02.12 ) Но това не е толкова важно. Тук ми е приятно и чета темата  Blush .
На всички видели своите втори черти желая прекрасна бременност и бебче на термин  Praynig
Моята "магистралка" видях на 21.03, Ото ми беше 09-10.03 ( графиката ми е "под" сърчицето")
Аз тепърва във Вторник (02.04) съм на преглед, че док. каза че не се търпя такава нетърпелива  Grinning
Исках само да кажа на Михова- 0,400мг. това е дневната доза на фолиевата. Не се притеснявай и си я започвай, не чакай док. да ти я изпише, защото обикновено, когато се установи бременността на ехогравски преглед вече е късно за ФК. Ако има нужда от по- голяма доза, док. ще прецени, но това са отделни и не чести случаи  Peace
Zviara, аз започнах Инофолика и тамън бях свършила първата кутия, разбрах че беб е на път и го спрях. Имам една не започната кутия. Ти по лекарско напътствие ли го пиеш. Че този Инозитол  newsm78, не знам колко е добре при установена бременност.

Нашите трепети започват. Моя най- голям на първо време е да чуем сърчицето, но на прегледа и на ембрионче ще съм доволна. Просто да го зърна, да знам че е там и е ОК

# 66
  • Мнения: 277
Tonichka, да по лекарско предписание ми е Инофолика, пия го от доста време. Другата седмица ми е първият преглед и ще видя дали няма да ми го сменят с нещо друго. А какъв е проблема с Инозитола, аз никаква идея нямам?

# 67
  • Мнения: 1 073
Не, аз не знам дали е чак проблем ( ако изобщо е), но във витамините за бременни, на които съм чела състава няма Инозитол и за това и аз го спрях, а и Денис така ме посъветва. Просто се чудя тази кутия сега какво да я правя. Моята док. е малко скептична към допълнителни витамини и хормони ако няма ясна причина за приема им. По телефона каза само ФК да си пия. А аз съм си леко хипохондричка  Joy и искам да пия всичко. Ще видим какво ще каже във Вторник.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 645
Добър вечер на всички бъдещи мами!
Колко хубаво, че взе да се пълни темичката!

Относно фолиевата и витамините Simple Smile
аз взимах Неофолик Мета - това е само веществото от витамин Б9, което е необходимо за майката и за плода. Доказано е, че обикновената фолиева киселина не може толкова добре да се обработи от организма и част от нея се изхвърля. В Неофолик мета е тази част от витамина, която се усвоява добре и която е нужна. Ето и линк:
http://neopharm.bg/neopholic-meta
Аз ги пих до около 12 седмица (ако не се бъркам). Пих и утрогестан, защото бях с нисък прогестерон след стимулацията.

Относно витамините - вашата бременност преминава през сезоните с най-много пресни плодове и зеленчуци и аз не съм пила никакви допълнителни витамини, не е имало нужда Simple Smile

Много се радвам за вас  Hug  Hug

# 69
  • Мнения: 19
Здравейте,мамита!!
Аз откакто разбрах ,че сме двама  пия Пренатал на Джеймисън по 1 таблетка дневно!
Защото от първата бременност знам колко е важно първите 3 месеца -изграждането на всички органи и системи...
Още не съм ходила на лекар-колебая се при кои да ходя и това ме бави,а нямам търпение....притеснена съм защото втората и трета бременност завърши с аборт....
Вие как се чувствате???
За сега съм ОК -не ми се яде и не ми се гади,не съм чувствителна към миризми  и т.н -с изключение на някакъв дисконфорт които имам ниско долу!!!
Желая Ви прекрасна събота и неделя !!Изпълнена с много усмивки и смях!!!

# 70
  • Мнения: 8
Колко бързо започна да се пълни темичката  Hug
И колко още ще станем  Flutter някой декемвриичета вероятно още се правят  Whistling
На мен също не ми се гади още, но мисля , че е рано.През първата ми бременност много ми се гадеше може би от 6г.с., то беше едно повръщане едно чудо и така до третия месец.
За лекар и аз още не съм решила при кой да отида.Ще събирам отзиви две седмици и ще реша  newsm78

# 71
  • Мнения: 1 569
Някои декемвриичета вероятно още се правят  Whistling

 smile3521 Моля стискайте палци, че толкова искам да съм сред вас, декемврийки...  Hug

Честито на бъдещите мами, много, много се вълнувам за вас!   bouquet

# 72
  • Мнения: 6
♥  Пандичка♥ успех  PeaceДано скоро да ни споделиш чудесна новина  Praynig
Дара  и моята предна бременност завърши със спонтанен аборт и много се тревожа сега..юи аз чувстввам дискомфорт ниско долу и понякога мис е стяга корема.Но и с първата ми бременност беше така.В началото си ме болеше , лекаря ми каза,че организна се наглася.Все пак липсва цикъла , който следваше да се появи след предменструалните болки....Охх не знам.Тези дни трбябва да ида на лекар..страх ме е,,

# 73
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако чувствате дискомфорт и болка пийте ношпа, те ще са ви от помощ до края на бременността!
Аз съвсем в началото пиех по 2 хапчета 3 пъти на ден. Или при внезапна болка приемах 2 хапчета.

Няма нищо вредно в тях, те отпускат гладката мускулатура и предотвартяват от спазми на матката.
Нормално е в момента да го имате дори дискомфорт и болка. Матката се разтяга и се подготвя да приюти бебето ви Wink

# 74
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

Приемате ли нови попълнения в редиците?  Flutter

Честито на всички за положителните резултати!
Аз моят го разбрах преди малко и още ме държи емоцията! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт