Боя за коса - Вlond 32 - Клуб на блондинките

  • 110 197
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 53
Аз от Колестона съм доволна, дори и с 12 % окислител, по някое време до като съм с боята усещам лек дискомфорт, но после като я измия всичко си е ок. Не ми се бели скалпа, докато с Алфапарф ми е някакъв ад, болки, щипане, парене, белене на скалп, ужас..

# 721
  • Мнения: 96
Съгласна съм, че всичко е индивидуално и е въпрос на усещане  Simple Smile А и на различните коси боите действат много различно - зависи от основата, пигментация, състояние на косъма и т.н. На мен лично ми понасят най-добре масовите боите на лореал-екселенс, прифъранс и мусът. Сега си взех бежово русо от мус боята и се надявам на задоволителен резултат. Профи боите ми идват много агресивни, а не мога да се похваля с гъста и силна коса.

# 722
  • Мнения: 1 262
Алфапарф и мен доста ме щипеше по скалпа.

Снощи пробвах балсама за изтощена коса на Лакме и много ми хареса. Обаче беше много малко и ми стигна само за една малка част от косата. Като сравнявам днес, тази част от косата, която мазах с балсама  е доста по-гладка и блестяща от другата коса, на която слагах маска. Освен това много хубаво ухае тази част на косата ми, докато другата няма никакво ухание. Обаче на мен ще ми излезе много скъпо да си взимам от този балсам понеже по косата ми върви доста материал. Ако на някой върви по-нормално количество, може да си го купи.
Шампоана не можах да разбера дали има ефект понеже не ми стигна и слагах и от другия шампоан и всичко се смеси.

Днес си купих и маслото за коса Алверде - много ми допадна. Като крем е, но се маже лесно по косата и бързо изсъхва като оставя усещане за гладкост.

Моята коса взе да се възстановява малко по малко, но ми се струва, че е поизгоряла около 10 см накрая, така че вече надали ще я боядисвам цялата.

Много се изкушавах на изсветляващия спрей Балеа (more blondes) , но се отказах да го взема. Пробва ли го някой? Съдържа водороден пероксид и пише след като се напръска, да се суши със сешоар косата, за да се загрее и да има по-голям ефект.

(На мен също професионалните бои ми се струват по-силни от масовите, които съм пробвала - Гарние и Лореал. След боядисване с Гарние косата ми беше доста гладка и като че ли подхранена /особено след Гарние Нейчърълс/. От професионалните бои косата ми почна да шупва и да изгаря, а косъмът ми е много силен, но пък ефекта от професионалните ми харесва повече, защото на мен масовите ми идват доста слаби).

Последна редакция: ср, 22 май 2013, 16:12 от HAPPY_QUEEN

# 723
  • Мнения: 96
Аз съм ползвала изсветлаващия спрей на балеа и нямаше никакъв ефект - на упътването пишеше, че трябва да се използва няколко пъти, за да се постигне изсветляване. От него косата ми стана много суха и го изхвърлих  Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 39 136
Май ще се завръщам в клуба!
Пробвах се да се направя тъмно-руса с някаква 7ца, то направо стана кестеняво в първия момент.
После се отми полека-лека, слава Богу!
Добре, че си има две опаковки пепеляво-русо от моето.
Сега, в почивните дни ще се боядисам и ще се подстрижа.

# 725
  • Мнения: 12
L'Agent извинявай ,може да е голяма глупост, ама не го прави в събота. Тогава има лунно затъмнение ,а съм чула че не е добре да се правят такива неща.

# 726
  • Мнения: 1 304
Здравейте
Предсстои ми да се боядисвам,порачах 8-ца на Иноа,но вместо 6 % са ми сложили 3 % оксидант,но мисля че няма да ми се получи с този процент,какво мислите,дали да го ползвам,ето и сегашния ми цвят с № 7.3,боядисвана преди месец,и сега се чудя с тая 8-ца да не сбъркам и то с 3 % оксидант, newsm78, благодаря предварително
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 727
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
DELI22, косата ти е доста тъмна. С 3% няма да постигнеш никакво изсветляване.

# 728
  • Мнения: 1 304
DELI22, косата ти е доста тъмна. С 3% няма да постигнеш никакво изсветляване.
благодаря, и аз така мисля, най вероятно няма да ползвам 3 %, а ще си поръчам 6 %, а относно боята се чудя дали цялата 8-ца да намяжа ,или по половинки да смеся от 7.3 и половинка от 8-цата newsm78 притеснавя ме да не изсветле прекалено само с  8-ца  newsm78

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,в последно време съм много доволна от цвета на косата ми,но ходя на фризьор и не зная с каква боя ме прави.Кутията е бяла,и с жълт надпис пише- milk.Прави ме с 8.1 и дължините са точно като на каталога,само в корена е една идея по-тъмно,питанката ми е някой от вас има ли идея как се казва боята,и къде мога да я купя,много ми е всеки месец да давам пари за фризьор.Като мине време цвета става по-светъл,но сивия нюанс си остава

# 730
  • В мечтите
  • Мнения: 639

sneji_bs,това са боите на milk shake http://www.nanotechproject.org/process/assets/images/9053/photo.jpg,но нямам представа къде в бургас се продават.Ти можеш само боята да си купуваш от фризьорката и да се боядисваш сама. Peace

# 731
  • Мнения: 992
Предния месец намерих една боя Гарние Колор Сенсейшън 111 в шкафа и викам да не я хвърлям и да я изразходя. Хич не се получи равномерен цвят. Дори от обикновената Гарние 111 бях по-доволна.
На места беше хубаво пепелива, на места жълта. Пусната добре, но вържа ли се на опашка не беше добре. Grinning
Днес ми беше ден за боядисване, но пък вчера ми дойде. Имам спомен, че съм се боядисвала в цикъл преди, но хич не помня какво беше станало. Нали почти всички казвам, че тогава боята не хваща хубаво заради промените в хормоните. Чудих се, чудих се, но желанието да се боядисам надделя. Mr. Green Боядисах се с Алфапарф 11.02. И на мен ми щипеше на скалпа доста, но това не ми пречи. Получи се страхотен, равномерен цвят и сега цялата ми коса е еднаква и мога да ходя вързана спокойно. Mr. Green Цвета не е нещо особено, но да ви го покажа. По-скоро се радвам, че е еднаква цялата. А предния месец от Гарнието ми се белеше скалпа поне седмица. Шампоани, маски, нищо не съм сменяла. Сега няма белене, въпреки, че боята е по-силна и щипеше.

# 732
  • Varna
  • Мнения: 76

Днес ми беше ден за боядисване, но пък вчера ми дойде. Имам спомен, че съм се боядисвала в цикъл преди, но хич не помня какво беше станало. Нали почти всички казвам, че тогава боята не хваща хубаво заради промените в хормоните. Чудих се, чудих се, но желанието да се боядисам надделя. Mr. Green

Ее добре, че ме подсети! И аз все се каня да ви питам как съчетавате боядисването с цикъла? Мен лично много ме е страх да не стана оранж, но пък като се замисля на нито една боя не пише "не се боядисвайте по време на цикъл" Mr. Green

# 733
  • Мнения: 3 675
Когато съм неразположена не се боядисвам, но не за да не стана оранжева, а защото и без друго ми е лошо и не е нужно да се мъча допълнително и с боядисване и неприятната миризма от боята  Laughing

В продължение на доста години съм използвала боите на Loreal и определено смятам, че не могат да се мерят с някои от професионалните бои, които съм пробвала и продължавам да използвам.
Боите на Loreal не са лоши ако се сравняват с други непрофесионални бои, но не са в състояние да постигнат резултатите, който биха могли да се постигнат с една професионална боя.

# 734
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
При мен няма никаква разлика и честно казано хич не го вярвам това с боядисването и цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт