АГ- МАЙЧИН ДОМ

  • 6 760
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Забравих нещо за четене и помпа за кърма /ако ще ползвате/

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вижте последния постинг на rali4ka от форума МАМИ НОЕМВРИ. Там има няколко варианта на това какво трябва за болницата.

# 17
  • Мнения: 712
Цитат на: mam@
Здравей Милена,
Последва спешно влизане в Майчин дом на 5 ет. (дано не попаднеш там  Praynig ) Сложиха ме на системи.... и след 4 дни ми казаха, че съм добре и ме изписаха.

Здравей, Милена
Споделям мнението за обстановката. Аз родих там на 27.04.04 най-грозното (тогава) бебе - Боян, и имах късмета моят доктор да се пребори за ВИП стая. Около 2 седмици преди раждането аз също се обезводних и бях на системи 2 дни преди Великден. Също на 5 ет. -  Close  Има само 2 акушерки, на които може да се разчита, че си вършат работата. За другите мога да ти разказвам отделно. Едната едва не ме затри, заради мехурче в системата. Добре, че аз го видях и спрях изтичането, докато не го оправи.    
Такава мизерия не съм виждала на друго място. А за тоалетната и банята - думите на никой език не са достатъчно силни да опишат какво е. Дори приятелят ми беше отвратен и изумен как е възможно това?
Родих с операция и на другия ден ме преместиха на 7 ет.
Там наистина е като рай. Само тоалетната и банята са ужасни.
ВИП стаята беше по 25 лв на ден  и е с ТВ, хладилник и отделен санитарен възел. Вътре е друго нещо!!!!
За педиатрите спор няма - страшни професионалисти и дават много полезни съвети. Ако нещо не разбираш - питай ги без притеснение. По-добре да зададеш глупав въпрос, отколкото да объркаш нещо.
Желая ти успех!!!!!

# 18
  • Мнения: 268
Аз също съм "за" Майчин дом.
Раждах там през 2002 г. и мога да кажа, че съм МНОГО доволна. Два дни преди да родя бях на 7-мия етаж, в Патологията. Персоналът беше добър, хигиената също не беше отчайваща. Може и да е въпрос на късмет, знам ли. Пък и аз не очаквах нещо кой знае какво. Все пак бях в болница, не на хотел.
В предродилна и родилна зала също попаднах на ХОРА - разбрани, мили и отзивчиви.
След раждането ме преместиха на 12-ия етаж. Миеха стаята по два пъти, сменяха ми редовно чаршафите, къпеха бебето всеки ден цялото и го миеха добре при всяко преобуване. Обясняваха ми всичко, което правят подробно и без да се ядосват на тъпите ми въпроси и притеснения.
Предполагам, че има майчета, които не са доволни, но мисля, че за всяка една болница има много и различни мнения.
Желая ти всичко да мине добре и скоро да гушнеш бебока!

# 19
Цитат на: FLUF
Цитат на: mam@
Здравей Милена,
Последва спешно влизане в Майчин дом на 5 ет. (дано не попаднеш там  Praynig ) Сложиха ме на системи.... и след 4 дни ми казаха, че съм добре и ме изписаха.

Здравей, Милена
Споделям мнението за обстановката. Аз родих там на 27.04.04 най-грозното (тогава) бебе - Боян, и имах късмета моят доктор да се пребори за ВИП стая. Около 2 седмици преди раждането аз също се обезводних и бях на системи 2 дни преди Великден. Също на 5 ет. -  Close  Има само 2 акушерки, на които може да се разчита, че си вършат работата. За другите мога да ти разказвам отделно. Едната едва не ме затри, заради мехурче в системата. Добре, че аз го видях и спрях изтичането, докато не го оправи.    
Такава мизерия не съм виждала на друго място. А за тоалетната и банята - думите на никой език не са достатъчно силни да опишат какво е. Дори приятелят ми беше отвратен и изумен как е възможно това?
Родих с операция и на другия ден ме преместиха на 7 ет.
Там наистина е като рай. Само тоалетната и банята са ужасни.
ВИП стаята беше по 25 лв на ден  и е с ТВ, хладилник и отделен санитарен възел. Вътре е друго нещо!!!!
За педиатрите спор няма - страшни професионалисти и дават много полезни съвети. Ако нещо не разбираш - питай ги без притеснение. По-добре да зададеш глупав въпрос, отколкото да объркаш нещо.
Желая ти успех!!!!!


Благодаря за информацията, а как става уреждането за ВИП стая?

# 20
  • София
  • Мнения: 830
Повечето ти пишат, че е ОК. Аз само да ги подкрепя. Доволна съм, най-вече, защото докторите са порфесионалисти.

# 21
  • Мнения: 3 480
момичета, благодаря ви много за съветите относно това какво да носим. аз съм си принтирала големи списъци за болницата от други постинги за други болници. включително там имаше лекарства като гармастан и за пъпчето на бебето примерно. интересуваше ме точно за мд какво искат затова пипитах.

мерси и на споделилите впечатления за условията, лекарите и акушерките там - много сте ми от полза, защото точно вие, които сте раждали там можете да дадете компетентни мнения.

още един въпрос: колко време предварително да завим вип стаята, защото разбрах, че била голяма борба за там?

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Родих там преди 2 год на 7 етаж, секцио бях затова на 7 мия етаж.
Изобщо не съм доволна, ама.....така беше положенито.

Още помня онази гадна миризма, с която миеха подовете и въпреки, че бях във ВИП-а, разлика няма, освен, че банята е на ниво, нищо друго не си струва за ВИП-а, освен личната баня, за което си избрах тази стая.

Раждах при доц. Димитрое.

Иначе бебета секцио - ами не съм очарована от акушерките, стафилококи разбира се има и там, както навсякъде по АГ-тата.

Сега научих, че има чисто Нова частна болница за раждане, с шеф д-р Духовников от Майчин Дом. Даже вече са се родили там 2 бебенца! Grinning Дано е нещо по-добро от Св. Лазар и компания.

Иначе горещо ти препоръчвам доц.Димитров в АГ-то.

# 23
  • Мнения: 772
Liorena, би ли казала нещо по-конкретно (адрес например) за новата частна болница? аз по принцип не съм за този вариант, но защото от друга страна мислех да се свързвам точно с д-р Духовников (ох, още не съм го направила, а ми остават по-малко от 2 месеца) - той не е ли от Шейново впрочем?, ама двама с това име вероятно няма - та ми стана любопитно. Знам за негов частен кабинет някъде на бул. Гоце Делчев, но за клиника не бях чувала. Мерси!

# 24
  • Мнения: 772
А, за списъка - по-горе май не видях комбинацията "тоалетна хартия + хавлиена кърпа" - най-напред покрай клизмата, а и изобщо; мисля, че за това няма разлика между болниците

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Majmunka
Liorena, би ли казала нещо по-конкретно (адрес например) за новата частна болница? аз по принцип не съм за този вариант, но защото от друга страна мислех да се свързвам точно с д-р Духовников (ох, още не съм го направила, а ми остават по-малко от 2 месеца) - той не е ли от Шейново впрочем?, ама двама с това име вероятно няма - та ми стана любопитно. Знам за негов частен кабинет някъде на бул. Гоце Делчев, но за клиника не бях чувала. Мерси!


разбира се, пиши ми лично съобщение, ще ти кажа всичко.

# 26
  • Мнения: 712
Цитат на: FLUF
Цитат на: mam@

Здравей, Милена
имах късмета моят доктор да се пребори за ВИП стая.

ВИП стаята беше по 25 лв на ден  и е с ТВ, хладилник и отделен санитарен възел. Вътре е друго нещо!!!!


Благодаря за информацията, а как става уреждането за ВИП стая?




За ВИП-а наистина е доста сложно, защото стаята е само една на 7-ми етаж и напливът е голям. Има и на 12-ти етаж. Трябва да говориш с лекаря, който ще ти води раждането и той да успее да те вреди. Има и стая с 2 легла и отделен санитарен възел, но била за протежета. С 2 думи - колкото по-рано се организирате ти и лекаря ти, толкова по-добре. Ако нямаш познат лекар - трябва ти голям късмет.  Simple Smile

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: FLUF
Цитат на: FLUF
Цитат на: mam@

Здравей, Милена
имах късмета моят доктор да се пребори за ВИП стая.

ВИП стаята беше по 25 лв на ден  и е с ТВ, хладилник и отделен санитарен възел. Вътре е друго нещо!!!!


Благодаря за информацията, а как става уреждането за ВИП стая?




За ВИП-а наистина е доста сложно, защото стаята е само една на 7-ми етаж и напливът е голям. Има и на 12-ти етаж. Трябва да говориш с лекаря, който ще ти води раждането и той да успее да те вреди. Има и стая с 2 легла и отделен санитарен възел, но била за протежета. С 2 думи - колкото по-рано се организирате ти и лекаря ти, толкова по-добре. Ако нямаш познат лекар - трябва ти голям късмет.  Simple Smile


може и да не е познат лекар, достатъчно е да имаш позната акушерка, или акушерка на която да бутнеш пари, и ВИП стаята ти е уредена. както писах и преди - аз бях на 7 ет във ВИП-а, който е голяма мизерия, само банята си струва и наличието на хладилник, обаче познавах точния човек, който да я уреди, нее срещу милите ми очитее обаче.
абе с пари всичко се урежда.

# 28
  • Мнения: 288
Майчин дом - най-УЖАСНОТО място, на което съм била.Влязох да раждам там на 3.10.2002(без предварителна уговорка),и излязох на4.11.2002. Няма да се впускам в подробности (особено за самото раждане), защото ще ви настръхнат косите.Само ще отбележа,че последва  вътреболнична инфекция,която лекуваха с антибиотици, към които съм алергична(разбраха го след като ми ги бяха дали).На 12 ден от престоя ми там се оказа,че имам и забравена  плацента. Последва кюртаж.След още 10 дни последва ново шиене и след  още 7 изписване.
Връщам се отново на раждането.Най-ужасното нещо е върволицата от студенти, които за съжаление от тях поне 80% не знаят защо са там. И като си помисли човек, че те са бъдещите "лекари".
А относно специалистите те не слизат в родилна зала, освен ако няма предварителна уговорка.

# 29
  • Мнения: 3 663
Аз само искам още нещо да попитам - трябва ли да се носи кремче за пъпчето на бебето и дрешки за него ? За изписването  - ясно, че трябват Simple Smile но междувременно с какво ги обличат ?

Общи условия

Активация на акаунт