Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 131
В началото на темата има много хубави статии за ФМ и БХС.
ФМ е преглед само на УЗ - измерват бебето, дали отговаря на г.с. и др.
При БХС се взима и кръв, изследването е главно за Синдром на Даун.
qsenne , попитай там където ще ти правят БХС какво трябва да носиш, но е много възможно и всичко там да правят.

Това никой не го отрича.
Затова споменах, че във Фемина изследването е комбинирано. http://www.mcfemina.com/bg/pages/5-Скрининг%2011-13.6%20г.с..html
Всичко се прави там. Пише от 11 до 13 г.с. и 6 дни.

# 61
  • Мнения: 190
Здравейте, момичета.
 Благодаря за новата тема на Елиза.  Момичета от около 2 седмици непрекъснато ми се яде риба,и си хапвам ако не всеки ден то поне през ден, но тази сутрин една позната ми каза , че не трябвало да ям риба , защото се натрупвало много живак и това можело да навреди на бебето - и сега съм много притеснена newsm78 . Вие знаете ли нещо такова?
Resse,  само с океанските акула, риба меч, и големи количества консервирана риба тон трябва да се внимава - ето един от линковете  http://www.zdravoslovnobg.org/intersnistatii/190-hranenepovremenabremennost
Иначе рибка си е полезно, само да не е сурова Wink

# 62
  • Мнения: 7 803
за течението моя доки каза тампон с кисело мляко  Mr. Green аз съм го пробвала, не като бременна де, и определено действа

за рибите, аз лично не бих вкусила пангазиус никога повече. след като разбрах как ги отглеждат  Sick аз по скоро от йода бих се притенила като че ли  newsm78 знам ли

# 63
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен ! Аз май късничко се записвам, като видях колко сте изписали...  Embarassed чак срам ме хвана, но по добре късно от колкото хич  Grinning .  Иначе  съм с термин 04.10.2013 г. за сега всичко е наред чухме и сърчицето, но имам ужасно гадене и повръщане по цял ден, така е от три седмици и май сега започва да ми минава, но ми остана сутрешното  Sick задължително. Това ми е втора бременност и е по различна от първата, с която нямах никакви проблеми. Много се радвам, че се присъединявам към групата и ще се радвам ако бъда полезна с нещо, защото знам че мога да разчитам на Вас за съвет а и да споделя ако ми тежи нещо. Пожелавам да НИ е леко бременеенето. Hug

# 64
  • Мнения: 11
добре дошла gabinka1   Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 758
Имате ли представа, колко струва този ранен скрининг във Фемина?

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте и от мене,Благодаря за прекрасната тема !
Искам да попитам има ли доволни от Българска Козметика за Бременни мами !
И какъв масажен крем бихте ми препоръчали !
Четох че на КОкона са хубави кремовете ,ако някой има отзиви моля да сподели   bouquet

# 67
  • Мнения: 67
за рибата - тук препоръ4ват най-много 2 пъти в седмицата да се яде. проблемът е в многото вит. А , който в големи коли4ества е опасен за бременни.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Аз като правих БХС моят доктор от ЖК измери детето на обикновен ехограф и  ме прати на БХС,защо трябва да е 3д прегледа

# 69
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз вече си записах час за Фемина за 6 април при Врагалева.
Тогава ще съм 12 седмица и 1 ден.

# 70
  • Мнения: 2 850
Здравейте, бъдещи майки. Искам да споделя с вас нещо, което ме тревожи като цяло - отказах цигарите веднага щом разбрах, че съм бременна - аз разбрах в 5 г.с. Оттогава насам - сега съм в 8 г.с., почти всеки ден имам силно сърцебиене. Докторът каза, че вероятно е от отказа на цигарите и самата бременност и ако не ми отмине, ще правим изследвания. Исках да попитам на вас случва ли ви се да получавате такова сърцебиене. Иначе като цяло се чувствам добре - нямам гадене, имам зверски апетит, лесно се уморявам, само да не беше това сърцебиене при всяко вълнение или дори най-малкия стрес.

# 71
  • Мнения: 740
Сърцебиенето и умората са нещо напълно нормално при бременност, не се притеснявай. Този "проблем" го имах при първата бременност, имам го и сега. Аз няма да правя БХС и скрининг. На 32 съм, втора бременност, док-и каза, че не  е необходимо, освен ако не желая да си ги заплатя допълнително, като цяло беше на мнение, че като не ми е рискова бременността няма смидъл да си докарвам допълнителен стрес. В чуденка съм още?

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 26
Да ви кажа, че пия Вомитусхил от вторник и мисля, че гаденето  Sick става търпимо и на моменти - от силни миризми. Постоянното гадене 24/7 сякаш отминава ...  Thinking

За килата - аз съм +2 ... Вече  Rolling Eyes

За сърцебиенето - аз го имам от всичко, от лек шум до някоя емоция. Ужасно е, все едно цялото ми тяло пулсира. Четох, че е нормално, но не е добре за бебето, ускорява и неговия пулс.

# 73
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,честита нова тема,лек ден ви желая   bouquet Hug

# 74
  • Мнения: 2 850
Благодаря ви за отговорите, момичета, успокоихте ме Hug Неприятно е това сърцебиене, но дано не вреди на бебето

Общи условия

Активация на акаунт