СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема

  • 25 924
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 180
Здравейте!
Вчера имахме родителска среща. Учителите(без тези по БЕЛ и Математика) масово се оплакваха ,че не се учи много по техните предмети. Явно децата са вложили всичките си усилия за предстоящите матури.
При вас как е?
Моята дъщеря е много уморена ,виждам я… Confused Ще почивате ли през ваканцията или ще ходите на уроци?

# 676
  • Майничка
  • Мнения: 12 704
Юхуу, имаме си вече домашна за ваканцията... към 450 задачи е задължителната част! Mr. Green
Вече почнаха уговорките кой какво да решава, пък после да преписват. Laughing

Понеже мислехме една екскурзия навън, пък после я отложихме, момата вика: "Добре че се отказахме, иначе нямаше да ми стигне времето и да ги препиша даже!" Joy

По математика нещата отиват катастрофално надолу при нас, усещам я, че няма време да осмисли старото и идва ново, сливат й се, изобщо не успява да се концентрира.
За сметка на това, по БЕЛ нещата задобряват, свикна да извлича ядрото и да гради около него. Ако оправим и пунктуацията, баш харашо ще стане.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 13:25 от gargamela

# 677
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Дали някой с дете в Междучасие би могъл да качи в пощата двата примерни теста, дадени от Симеонов на децата за подготовка за пробния по математика сега в събота и неделя?
Моята девойка пропусна курса, защото беше на изпит в АК, а така и не можа да се организира да ги вземе от децата от групата.
Благодаря предварително на отзовалите се.

Готово. Grinning Само, че е един тест.

На моя учителите по физика, химия, биология и география са им казали че за годината ще имат толкова колкото изкарат на ВО независимо какви оценки са имали през годината. Бива ли така newsm78

# 678
  • Мнения: 24 467
"На моя учителите по физика, химия, биология и география са им казали че за годината ще имат толкова колкото изкарат на ВО независимо какви оценки са имали през годината. Бива ли така"

За биването- не бива, разбира се. Аз ще наглася жалба до инспектората в този случай. Не че ме интересуват оценките им, но понякога на човек му писва от глупости и смята за свой граждански дълг да направи нещо.  bowuu

.... Учителите(без тези по БЕЛ и Математика) масово се оплакваха ,че не се учи много по техните предмети. Явно децата са вложили всичките си усилия за предстоящите матури.
При вас как е?
.
 

Учи по всички предмети. Какво остава е друг въпрос. От кое има смисъл- трети. Как се цени- четвърти.
 Laughing Стана по Хайтовски едно такова...

# 679
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моя още не го виждам уморен аз.Усмихнат е ,весел е ,няма видими признаци на умора....може би единствено,че вечер заспива към 21.30 и рядко издържа до по-късно.Но пък сутрин рано е кукуряк.
Ваканцията смятам 3 дни почивка,извън града и после през ден уроци,домашни,уроци,домашни...И то само математика.По БЕЛ ще му отстъства учителката,но ще го зарине с домашни тя.

# 680
  • Мнения: 24 467
И моят бе изморен много, в петък ... от ръгбито. Мали-и-и, к'ва кална фланела прах!  Crazy Гуменките, обаче, му ги оставих. Да го видя с какво ще иде този петък! Хак му!
Събота е на фитнес, закрит, духало му било навън...

# 681
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моя в събота се гласи пак за спортна гимнастика,да ходи салта да прави там....Я кажете прасеца от какво може да му е стегнат единия вече няколко дена,сутрин докат се раздвижи накуцва даже?! Rolling EyesНе помни на мач да са го сритвали,видимо нищо му няма...

# 682
  • Мнения: 24 467
Фасциит, разтегнато сухожилие? Разни неща могат да са.
Аз си докарах фасциит от бягане на стадиона лятото. Шест месеца ме боля. Нищо видимо нямаше. Обаче на равна обувка не можех да ходя поне 3 месеца.

# 683
  • Мнения: 397
ЗДравейте,

помощ за една интересна задачка оп геометрия:

Построени са симетралите на страните АС и ВС на тъпоъгълния триъгълник АВС, ъгъл С е по-голям от 90 градуса. Симетралите пресичат страната АВ, съответно в т. Р и Q. Ако пресечната точка на двете симетрали е М, да се докаже, че СМ е ъглополовяща на ъгъл РСQ.

Ей измъчих се аз на тая задачка #2gunfire, а щерката хич не й пука и си свирка.....

# 684
  • 1st floor
  • Мнения: 9 172
За да се предотвратят травми, много е важно да има качествена загрявка!!! Разтягането след това , също е важно...Останалото е късмет!!!  Mr. Green

# 685
  • Мнения: 14 473
nezito- за ваканцията,според мен е добра все пак да се почине няколко дни,защото напрежението и наповалването и родителите го усещат,но вероятно ще имат много домашни и т.н.Съвсем без учене няма да стане.
Учителите по останалите предмети са наясно със ситуацията и обикновено подхождат с разбиране,но пък всеки да си гони целта Hug

# 686
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
ЗДравейте,

помощ за една интересна задачка оп геометрия:

Построени са симетралите на страните АС и ВС на тъпоъгълния триъгълник АВС, ъгъл С е по-голям от 90 градуса. Симетралите пресичат страната АВ, съответно в т. Р и Q. Ако пресечната точка на двете симетрали е М, да се докаже, че СМ е ъглополовяща на ъгъл РСQ.

Ей измъчих се аз на тая задачка #2gunfire, а щерката хич не й пука и си свирка.....
Дали триъгълник ABC случайно не е равнобедрен? Защото , ако не е няма как да стане.

# 687
  • Мнения: 1 970
MAD мерси за теста!!

# 688
  • Мнения: 7 180
nezito- за ваканцията,според мен е добра все пак да се почине няколко дни,защото напрежението и наповалването и родителите го усещат,но вероятно ще имат много домашни и т.н.Съвсем без учене няма да стане.
Учителите по останалите предмети са наясно със ситуацията и обикновено подхождат с разбиране,но пък всеки да си гони целта Hug
Сосче,със сигурност ще има и почивка. Но не съвсем! Mr. Green

# 689
  • Мнения: 397
MAD 65, по условие не е дадено нищо друго. Ако успеем да го докажем, ще е добре.......Аз нещо греша при чертежа, сигуран съм. Получавам едни равностранни триъгълници и накрая един триъгълник с два ъгъла по 120 градуса. Абе, съвсем се оплетох.... Shocked

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 15:22 от mamabama

Общи условия

Активация на акаунт