Разтривка с ракия и аспирин по време на бременност.

  • 10 785
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Да, ракията е най-безопасното нещо при бременност.
Как изобщо ви идват такива идеи се чудя  ooooh!


И аз се чудя на много неща, ама уви ....  Mr. Green
Не знам как стигна до заключението, че е най-безопасното нещо, но ок  Simple Smile
 На мен и на бебо не навреди по никакъв начин, да поясня за да няма "подскачащи" ! Разтривах краката си с нея и спах с намокрени чорапи  Peace

П.П. То много майки знаят, че и цигарите са изключително опасни по време на бременност, а и без нея, но продължават да пушат, МАКАР ЧЕ ГО ЗНАЯТ.. Това го пиша във връзка, че скочихте върху момичето, което е пуснало темата, преди да знае кое може и кое не !

# 16
  • Мнения: 9 487
Аз пък се чудя, де видя някой да "скача" и "напада" newsm78
Диспут възникна м/у мен и  Алексче, нито една от двете не е нападала и скачала срещу никой!

И да, логичното е като не знаеш нещо, първо да провериш/питаш...а не постфактум да се "интересуваш" ooooh!

# 17
  • Мнения: X
И аз се върнах да видя къде точно сме я нападнали - не видях, даже като за форума отговорите са много сдържани.  Joy

# 18
  • Мнения: 636
Всеки бърка, какво от това, че сега е попитала, случило се е и край !
Кой какво е видял си е негова работа, за мен си беше чисто нападане към момичето, защо аджеба ви пита след като го е сторила...  Mr. Green

# 19
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Най-добре да зададеш въпроса си към следящия бременността ти лекар. Аз също не бих рискувала да си правя подобни разтривки докато съм бременна.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 109
Самата ракия може би- не, но загряването по време на бременност е абсолютно противопоказано.

# 21
  • Италия
  • Мнения: 490
Ракия и аспирин - каква комбинация само... Аз за разтривки използвам оцет и аспирин. Препоръча ми го навремето педиатъра за сина ми, когато беше по-големичък, а не бебе. Има почти незабавен ефект за смъкване на температура. Обаче по време на бременност и кърмене не бих рискувала. Гинеколога е този, който в случая ще каже, кое "да" и кое "не"  Peace

# 22
  • Мнения: X
А оцет и аспирин щото е чудна комбинация за малко дете...  ooooh!

# 23
  • Мнения: 273
За температура при малко дете знам оцет и вода,но оцет и аспирин  #Crazy
Та по темата,не смятам,че е безвредно загряването от ракията.Лекарят ми е казвал,че дори потапянето на краката в гореща вода по време на бременност е опасно,особено до 5 месец.Аз едва ли бих го практикувала.

# 24
  • Италия
  • Мнения: 490
А оцет и аспирин щото е чудна комбинация за малко дете...  ooooh!

   Върнах се да прочета поста си...та никъде не съм писала "малко дете", а "когато беше по-големичък". Чудна или не е комбинацията не знам, но ми беше препоръчана от педиатър /и то съвсем не от старата генерация/, точно говорейки за ракията.
   Виждам също, че съм споделила моя опит без изобщо да налагам мнение, а също съм подчертала, че в конкретната ситуация на зададения въпрос, гинеколога е този, който трябва да каже, какво да се предприеме.
   Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт