!!!За новите такси за раждане???

  • 10 120
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 242
Добре де, но до 31 януари така или иначе трябва да изчистиш дължимата сума нали, иначе пак си без всякакви права? Rolling Eyes Не виждам смисъла на тия три вноски и кой го топлят??? Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Мери
Добре де, но до 31 януари така или иначе трябва да изчистиш дължимата сума нали, иначе пак си без всякакви права? Rolling Eyes Не виждам смисъла на тия три вноски и кой го топлят??? Rolling Eyes


Май точно това ще решат, четох, че вече като платиш 3 вноски и си възстановяваш правата!? Ама дали ще го приемат!?

# 77
  • София
  • Мнения: 6 563
Аз докато бях в Окръжна дойде едно майче с разкритие е кръвно 150/100 - щото отишла в Шейново и казала, че е неосигурявана щото е без работа и те буквалнои казали 300 кинта, тя казала а откъде да ги взема и те я изхвърлили като мръсна котка на улицата.
Шефката на родилното в Окръжна ,каза че тя родилка няма да върне и нямали такса за раждане (така беше поне до 09.10, когато ни изписаха), но те карат да попълваш деклаация, че отказваш да платиш, щото пък ако нямат такава декл. НЗОК не им изплаща пътеките, а те от тях си вземали заплатите. След като попълниш декларация държвата започва да си търси парите от теб - ама това се проточва бая време -  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 3 200
Цитат на: bibi
Аз докато бях в Окръжна дойде едно майче с разкритие е кръвно 150/100 - щото отишла в Шейново и казала, че е неосигурявана щото е без работа и те буквалнои казали 300 кинта, тя казала а откъде да ги взема и те я изхвърлили като мръсна котка на улицата.


На това му се вика държава и поощряване на раждаемостта!!! Close  Imp  Close  #Sniper

# 79
  • Мнения: 390
аз до колкото разбрах това за трите наказателни такси са го приели, само трябва да се обнародва в Държавен вестник /т.е. да се публикува за да получи статут на официален закон или каквото бъде там/, след като ги платиш възстановявяваш здравноосигурителните се права, но не бива да натрупваш в бъдеще повече от три неплатени вноски до края на  2005г. иначе пак ги губиш. старите вноски НЕ СЕ ОПРОЩАВАТ, но не е задължително да се плащат до края на тази година. ВСЯКО ЕДНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ /ДАНЪК, ГЛОБА, АКТ.../ ИМА ДАВНОСТ 5Г., Т.Е. СЛЕД ТОВА СЕ ОПРОЩАВА /ДАНО ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ НЕ ВИ СЕ НАЛОЖИ ДА ОТКРИВАТЕ ФИРМА, ДА ПЪТУВАТЕ В ЧУЖБИНА ИЛИ НЕЩО ТАКОВА И ДА ВИ СПРЪТ ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯ КЪМ ДЪРЖАВАТА/.

# 80
  • Мнения: 4 242
В крайна сметка ми писна да си мачкам мозъка  341uu  и намерих заем та си изчистих дължимите вноски  33uu , а от тук нататък ще му мисля за връщането Thinking .От помощите от социални грижи вместо таткото да присъства на раждането, photo  париците ще отидат да си върнем дълга doh , ама здраве да има fingerscrossed

# 81
  • София
  • Мнения: 6 182
Май наистина са го приели това за 3-те вноски като чета тук:
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=931
http://www.mediapool.bg/site/bulgaria/2004/10/14/10_141004bg.shtml
http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=36533

Аз обаче съм подала молба за разсрочено плащане със срок 15. Декември 2004 и още не съм платила нищо. Дали важи и за такива като мен?

# 82
  • Мнения: 1 071
В Добрич пък не връщат родилките,а просто не ги изписват след раждането докато не платят-официалната такса на болницата,осигуровките си или пък на ръка на лекаря...

# 83
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Иви
В Добрич пък не връщат родилките,а просто не ги изписват след раждането докато не платят-официалната такса на болницата,осигуровките си или пък на ръка на лекаря...


Е т'ва вече е върхът ooooh! ! Болниците се превръщат в арест така ли? bash

# 84
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Мери
Цитат на: Иви
В Добрич пък не връщат родилките,а просто не ги изписват след раждането докато не платят-официалната такса на болницата,осигуровките си или пък на ръка на лекаря...


Е т'ва вече е върхът ooooh! ! Болниците се превръщат в арест така ли? bash



Е, това вече е върха! Охрана ли слагат пред вратата? Imp  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 2 784
Моя позната отиде да си плати 3-те вноски и се оказа,че няма нищо такова-в" Държавен вестник" не било обнародвано.Така че се принуди да плати и останалите,а тя има 2 пропуснати години.Ама става дума за операция и иначе ще трябва да плати много повече.

# 86
  • русе
  • Мнения: 335
И на мен ми се случи същото. Не било прието още, освен на 1-во четене. Та така. И аз не зная какво да правя с раждането.

# 87
  • Мнения: 2 657
I az kato teb minaliq mesec bqh varnata ot konsultaciq.Ta mi se naloji da si platq na drugiq den bolni4niq list i pregleda.Na men mi be odgovoreno,4e ako ne si platq osigurovkite shte trqbva da plashtam za prestoi v bolnicata/pri nas e okolo 30lv.na den/ i za uslugata 4e rajdam/okolo 300lv/.Az sashto kato teb nqmah osigurovki za 15 mes.,no kato sednah da smqtam kolko shte mi izleznat pregledite,koito ve4e sa vsqka sedmica,za isledvaniq i za videozon+tova deto ti napisah za v bolnicata,predpo4etoh da vnesa tezi pari za skapanite osigurovki.
Tova e deto znam za osigurovkite,pak ti si preceni kak da postapish.

# 88
  • Мнения: 440
Na men mi e o6te rani4ko za razdane, no si govorih s moja doktor na konsultacijata i trapki me pobivat kato si dadoh smetka, 4e ako se nalozi da leza v bolnica shte se razorja. Ta si hvanah dokumentite i otidoh da si opravja osigurovkite. Verno e, 4e lud stava6 dokato se oprvi6, no minah za okolo 3 4asa. Imah 18 meseca propusk v razli4ni godini, no uspiah da dokaza 4e  za 7 ot tiah mi e vnasjano. V kraina smetka s lihvite platih kam 140 leva(ili +-) i otivam pri li4nata si lekarka s izdadenoto udostoverenie za da i go "plesna v 4eloto" sre6tu zavetnoto napravlenie, koeto se dava na osigurenite. V kraina smetka pak shte si platja, samo da sme zivi i zdravi do juni.
Ako na njakoi mu predstoi hodene v NOI sam gotova da sadeistvam s info.
Ne se pal6ete, a mislete za tova 4e si ulesnjavate zivota otkam bjurokracija v tezi vazni momenti za nas!
Uspeh

# 89
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Lilu 76
V kraina smetka pak shte si platja, samo da sme zivi i zdravi do juni.


Защо ще си платиш като си погасила задълженията си към НОИ!?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт