Като пролетни кокичета, бързо раснат ОКТОМВРИйските мъничета!

  • 19 323
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 40
Да, и аз ММ го взимам с мен, по-добре се чувствам, а и при него се заражда по-топло чувство някак, след тези прегледи много ме обича Simple Smile Не че иначе не, де, но просто е по-любвеобилен след тях.
В една друга тема се дискутираше присъствието на ММ на раждането. Е, милото ми отказа категорично, не искал, щото щяло да ме боли, а той нищо нямало да може да направи.
Jane, това е страхотно! Направо и аз се просълзих, като прочетох. Все така да расте грахчето и да минава на по-големите зеленчуци и плодове Simple Smile
Много се радвам като прочета, че някой е видял ръчички махащи, сърчице. Напускат ме всякакви мрачни мисли Simple Smile

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26
 GoKo, мерси!!! Може би ще отидем заедно за ръчички и крачета на 19-ти  Heart Eyes

А за полът, мислех че е след 5 месец, а то....   bouquet

# 62
  • Мнения: 13
За първото дете ми казаха в 11 седмица, за 2рото в 13 седмица, Врагалева, на ФМ, но ако е момиче може и малко по късно, макар че с добра техника мисля че няма да е проблем, естествено и лекаря е важен Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 297
хубабуба, на мен ми каза, че за витамините можем да си говорим цял ден, но накратко - много по-вредно е да се натрупва и пренасища организма с вещества, от които няма недостиг, отколкото да липсват. Аз пиех Prenatal на Jamieson, и на мен ми ги изписа лекаря в спешното на Тина Киркова. Истината е, че по-консервативните лекари ги изписват и ако не искаш да ги пиеш, не трябва да им казваш (което не е редно ама...) Аз не знам до колко е вярна теорията, не съм търсила, но му вярвам безрезервно Simple Smile

K@M@, аз навсякъде взимам таткото с мен и дори и не питам. Лекаря днес като му показа как бие сърцето и го попита: Момче ли е? И мъжа ми докато се освести и разбере какво го питат, само смрънка :Ами каквото и да е! хаха Simple Smile))) Но например в спешното не го пуснаха с мен, а си беше обикновен преглед. Може би в старите болници и поликлиники е така. Ние като си плащаме, не ще влизат с нас, ами и други неща очаквам  Peace

Още веднъж ви благодаря за милите думи и сега стискам палчета за мамите, на които има предстоят прегледи!

П.С. Попитах лекаря някои неща (имах списък с въпроси в едно тефтерче) и той много търпеливо ми отговаряше и в един момент каза: В bg-mamma много паника се всява, не го чети! Simple Smile Щях да падна от смях, сигурно всяка пациентка го е питала подобни неща и е казвала, че е чела нещо във форума  Simple Smile Което не означава, че аз ще спра да ви чета, но наистина е прав, че направо се плашим на моменти и то сами Simple Smile

# 64
  • Мнения: 11
честито на майчетата който се върнаха от прегледи   bouquet  bouquet  bouquet
Хайде да идва времето когато ще разберем дали ще са принцове или принцеси newsm44

# 65
  • Мнения: 13
На мен този същия Док, както му викам аз ми каза че в бгмама в тези отчетни теми присъстват и псевдобременни, дебели лелки фармацевтки, дето си рекламират лекарствата и ни зарибяват, и ако на ЖК ми кажат да пия нещо просто да ги изслушам да си взема направлението за изследвания и да коментираме после с него. И аз му вярвам доста, защото ми гарантира 39 седмица, а друг няма да може  Hug

# 66
  • Мнения: 51
... и в един момент каза: В bg-mamma много паника се всява, не го чети! Simple Smile....

hahaha Ами да - ето сега тая работа с витамините ... Някой беше коментирал , че в Европа било препоръчително , дори задължително да се пият още преди забременяване , явно и аз попаднах в тази практика... К'во да правя сега ? Ще ги пия през ден като компромисен вариант...  Crazy

GoKo , ти пък с тез дебели лелки вече ме довърши....от смях  Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 19:19 от hubba bubba

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 360
smile3501 Честити сърчица , Jane и Astravera и всички други , които пропускам  Hug Оттук нататък само сълзи от радост да има !

Jane , сподели ако обичаш какви витамини пиеше , че док ти ги спря ? Обоснова ли се защо/как така/ са вредни ? Сега пак започвам лекичко да се разтревожвам , защото на мен на прегледа в началото на 9г.с. ми изписаха витамини  #Crazy Има ли други с витамини ? Ще откачааааа.....  newsm77

аз ще пиша от мой личен опит
Без да ми изписва витамини лекаря аз си ги купих на своя отговорност(не помня какви бяха,но бяха за 3 месеца) и като дойде време да раждам,-малкия  беше с много твърди кости.Даже на прегледа за локсации се виждаше как са започнали да се калцират,а това не било добро-бебетата трябвало да бъдат меки.А малкия беше с много твърда глава и раждането мина много трудно

# 68
  • София
  • Мнения: 297
На мен този същия Док, както му викам аз ми каза че в бгмама в тези отчетни теми присъстват и псевдобременни, дебели лелки фармацевтки, дето си рекламират лекарствата и ни зарибяват, и ако на ЖК ми кажат да пия нещо просто да ги изслушам да си взема направлението за изследвания и да коментираме после с него. И аз му вярвам доста, защото ми гарантира 39 седмица, а друг няма да може  Hug

Няма да се учудя ако наистина е така  Peace Аз даже вече се чудя дали да се записвам изобщо на ЖК... ще си спестя само 2 ехографа и 3 изследвания на ПКК (аз си имам спин, васерман, кр. група)... newsm78 Питах и за болнични - след 10 - 11 г.с. дават, така че не знам дали изобщо да се разправям с ЖК...

хубабуба  Hug нищо не мога да те посъветвам, пак лекар трябва да каже, ама ако е консервативен, пак ще ти изпише витамини хаха Simple Smile ужас просто...най-добре потърси повече инфо в Интернет и ако не си сигурна, не ги пий! Сега прочетох и на mannuella коментара - може и заради това да не трябва да се пият витамини!

# 69
  • Мнения: 70
Относно витамините, аз питах Док като бях в Понеделник, понеже аз имам проблем с храната сега и се чудих и аз дали не е по-добре да се пият. И отговорът беше, че всякакви видове синтетични неща е добре да се избягват и че това с апетита е временно, няма смисъл да се пренасища организма. И аз съм много доволна от изобора си на клиника.

# 70
  • Мнения: 13
Jane, спина и васермана трябва да са пресни, от по малко от 6 месеца  Hug

Междудругото мен док ме нави да се запиша, аз щях да си ги платя при тях и хич не ми дреме, той ми каза, абе с 2 деца си, ще им купиш нещо с тези пари ... и е прав...

# 71
  • София
  • Мнения: 297
Относно витамините, аз питах Док като бях в Понеделник, понеже аз имам проблем с храната сега и се чудих и аз дали не е по-добре да се пият. И отговорът беше, че всякакви видове синтетични неща е добре да се избягват и че това с апетита е временно, няма смисъл да се пренасища организма. И аз съм много доволна от изобора си на клиника.
И аз нямам много апетит ама доки вика, че е ок засега, то бебе от 1 см. колко яде  Hug

# 72
  • Мнения: 70
На мен този същия Док, както му викам аз ми каза че в бгмама в тези отчетни теми присъстват и псевдобременни, дебели лелки фармацевтки, дето си рекламират лекарствата и ни зарибяват, и ако на ЖК ми кажат да пия нещо просто да ги изслушам да си взема направлението за изследвания и да коментираме после с него. И аз му вярвам доста, защото ми гарантира 39 седмица, а друг няма да може  Hug

Няма да се учудя ако наистина е така  Peace Аз даже вече се чудя дали да се записвам изобщо на ЖК... ще си спестя само 2 ехографа и 3 изследвания на ПКК (аз си имам спин, васерман, кр. група)... newsm78 Питах и за болнични - след 10 - 11 г.с. дават, така че не знам дали изобщо да се разправям с ЖК...

хубабуба  Hug нищо не мога да те посъветвам, пак лекар трябва да каже, ама ако е консервативен, пак ще ти изпише витамини хаха Simple Smile уас просто...най-добре потърси повече инфо в Интернет и ако не си сигурна, не ги пий!

Джейн, и аз се чудих, чудих и реших, че ще прпусна здравните си права с толкова голям пакет, който ми покриват...

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 26
На мен този същия Док, както му викам аз ми каза че в бгмама в тези отчетни теми присъстват и псевдобременни, дебели лелки фармацевтки, дето си рекламират лекарствата и ни зарибяват, и ако на ЖК ми кажат да пия нещо просто да ги изслушам да си взема направлението за изследвания и да коментираме после с него. И аз му вярвам доста, защото ми гарантира 39 седмица, а друг няма да може  Hug

Това, което казваш, не е никак смешно и за съжаление е самата истина. Това вече си е рекламна и ПР индустрия, а ние сме "потребителите". Напълно възможно е тук да има много и все опитни коментатори (дебели, слаби, жени, мъже), чиято работа е да ни предлагат определени услуги, стоки, доктори, клиники и т.н., все пак бременните и майките се водят за най-големия и лоялен таргет, хвърлят пари за какво ли не щом е за бебето, но и вярват само на себеподобни - приятелки от форума.  #2gunfire

Нека си имаме едно на ум, но да не се и побъркваме от бдителност.

  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 297
признавам си - аз не съм агитатор и не рекламирам нищо  Mr. Green ще пиша само от собствен опит, а не от "чул-недочул"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт