Как да постъпя

  • 9 371
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Първо се извинявам,че пускам темата тук,но не мога да я пусна в семейни отношения  newsm78
Ето накратко и моя проблем:
С мъжа ми сме разделени вече 3 месеца /за което бих казала,че и двамата имаме вина/,женени сме от 9г. и до преди 7-8 месеца си споделяхме абсолютно всичко,но изведнъж той се промени,след което и аз се затворих в себе си и почти спряхме да си говорим.
Вярно е,че много работи,но честно казано ми омръзна все това да ми се "натяква",да не би аз да не работя......,ходи където си иска и никога,нищо не съм му казвала,но в последно време,това ходене взе доста често да се случва и като кажа,че нещо ме е подразнило винаги ми се казва,че си "фантазирам" или че "се вкарвам в разни филми",а фактите говорят друго.Дразни ме също,че имаме една уж семейна приятелка на която споделя всичко до най-малката подробност,относно семейните ни отношения,при което като се опитах да кажа,че това не ми харесва-пак бях фантазиращата се,имало е и доста други разправии,но да не навлизам в подробности.Та така преди 3 месеца не издържах,събрах си багажа,взех си детето и си тръгнах,от тогава сме провели вече 5-6 разговора,относно това какво ще е нашето бъдеще и краен резултат няма,все си намира причина,за да удължи положението,в което се намираме. А уж много ни обичал,не можел без нас,а същевременно с действията, които прави излиза, че иска да живее по този начин.Сега последно ми каза,че аз трябвало да се извиня  newsm78
Искам да запазя семейството си, всичко случило се да остане в миналото /доколкото ме уверява и той иска това/, да не прибързваме с развод,но и този начин на живот не ми допада -нито омъжена,нито свободна  Simple Smile
Ще съм благодарна на всяко споделено мнение,а ако има хора попадали в същата ситуация,като мен нека споделят как най-безболезнено са решили проблема си???

# 1
  • Мнения: 755
Първо се извинявам,че пускам темата тук,но не мога да я пусна в семейни отношения  newsm78
Ето накратко и моя проблем:
С мъжа ми сме разделени вече 3 месеца /за което бих казала,че и двамата имаме вина/,женени сме от 9г. и до преди 7-8 месеца си споделяхме абсолютно всичко,но изведнъж той се промени,след което и аз се затворих в себе си и почти спряхме да си говорим.
Вярно е,че много работи,но честно казано ми омръзна все това да ми се "натяква",да не би аз да не работя......,ходи където си иска и никога,нищо не съм му казвала,но в последно време,това ходене взе доста често да се случва и като кажа,че нещо ме е подразнило винаги ми се казва,че си "фантазирам" или че "се вкарвам в разни филми",а фактите говорят друго.Дразни ме също,че имаме една уж семейна приятелка на която споделя всичко до най-малката подробност,относно семейните ни отношения,при което като се опитах да кажа,че това не ми харесва-пак бях фантазиращата се,имало е и доста други разправии,но да не навлизам в подробности.Та така преди 3 месеца не издържах,събрах си багажа,взех си детето и си тръгнах,от тогава сме провели вече 5-6 разговора,относно това какво ще е нашето бъдеще и краен резултат няма,все си намира причина,за да удължи положението,в което се намираме. А уж много ни обичал,не можел без нас,а същевременно с действията, които прави излиза, че иска да живее по този начин.Сега последно ми каза,че аз трябвало да се извиня  newsm78
Искам да запазя семейството си, всичко случило се да остане в миналото /доколкото ме уверява и той иска това/, да не прибързваме с развод,но и този начин на живот не ми допада -нито омъжена,нито свободна  Simple Smile
Ще съм благодарна на всяко споделено мнение,а ако има хора попадали в същата ситуация,като мен нека споделят как най-безболезнено са решили проблема си???


Ще съм пряма- не те иска вече.../поне не на този етап- в момента/ прави секс с друга фантазьорка и това му е в главата. Абсолютно прозрачно и удобно. Решение? Изясни за себе си какво искаш ТИ и му го съобщи. Това е...

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 15:54 от Fortune

# 2
  • Мнения: 8 889
"винаги ми се казва,че си "фантазирам" или че "се вкарвам в разни филми",а фактите говорят друго.Дразни ме също,че имаме една уж семейна приятелка на която споделя всичко до най-малката подробност"

Какви са тези факти? Какви са тези подробности, които й споделя и ти как разбираш за тях?

Според мен просто сте в криза. Поговорете и тогава вижте, какво ще решите заедно.

# 3
  • Мнения: 295
"винаги ми се казва,че си "фантазирам" или че "се вкарвам в разни филми",а фактите говорят друго.Дразни ме също,че имаме една уж семейна приятелка на която споделя всичко до най-малката подробност"

Какви са тези факти? Какви са тези подробности, които й споделя и ти как разбираш за тях?

Според мен просто сте в криза. Поговорете и тогава вижте, какво ще решите заедно.

Like_Smoke, за това какво е споделял със семейната приятелка,разбрах без да искам като се върнах от морето и отворих скайпа /беше забравил да изтрие хронологията,няма да казвам колко унизена се почувствах/  Embarassed
За другите подробности имах предвид,това че се е регистрирал в един сайт за запознанства доста отдавна,като уж регистрацията беше за някакъв негов приятел,която продължи да стои доста време /имахме доста разговори по този въпрос/ -е най-накрая преди 2 дни я изтрил,но се съмнявам,че сега има друга регистрация,но вече не смятам да се занимавам с това да го следя,каквото ме интересуваше съм го разбрала  newsm78
За разни срещи с жени по на кафе,няма да коментирам,защото все пак всеки има право на лично пространство,но въпроса който ме касае е дали има смисъл да продължавам тези разговори за решаване на проблема или това да е края???

# 4
  • Мнения: 8 889
Значи това не е нещо ново в поведението му, а той просто си търси такъв тип изживявания ... Не знам, какъв съвет мога да ти дам, но ти си тази, която трябва да реши дали може да живее така или не.
Само да ти кажа, че моите наблюдения показват, че хората не се променят, а ако е така е просто временно докато отмине бурята и после са по-прикрити.
Дай си време и премисли още малко нещата преди да вземеш окончателно решение  Peace

# 5
  • Мнения: 7 325
Според мен мъжът тииска да е семеен, но иска и свободата да си разнообразява ежедневието с разни гъделчета. Познавам такива семейства, живеят си заедно, разбират се, гледат си децата, но не се ограничават само един с друг. Аз лично не си представям семейния живот по този начин и едва ли бих се примирила с едно такова положение. Помисли си ти би ли направила такъв компромис.

# 6
  • Мнения: 1 253
Както го описваш, ако изобщо има шанс за някаква промяна, то е след шок. Ти си го напуснала, но говориш за евентуално връщане, обсъждаш, личи ти, че си готова веднага да го приемеш. Той си знае, че има вратичка, тупка топката и си живее живота. Трябва да смениш тактиката, спри да говориш с него, не го разпитвай повече, опитай се да изглеждаш добре, щастлива и продължила напред без него. Според мен само това може да го стресне и изтрие интереса му към разни флиртчета, ако държи на теб и семейството си. Ако не...

# 7
  • Мнения: 25
Така,като прочетох и си направих следния извод: Той "знае",че си му "вързана в кърпа" и е спокоен,защото "знае",че когато пожелае ще си негова...Първо му покажи,че не е така-лека промяна-прическа,дрешки и т.н. ... Колкото и да казват,че жената си сменя косата ,когато е в депресия,толкова си я сменя и когато е готова за нова връзка и иска да бъде харесана...Не му показвай,че си на "линия" за него винаги,дръж се поне малко студено...И най-важното : НЕ ЗАБРАВЯЙ,ЧЕ ТИ СИ ПО-ВАЖНА!!!

# 8
  • Мнения: 295
Момичета,много Ви благодаря за съветите  Hug
 Kayra,много точно си се изказала-като психолог си  Laughing
И прическата смених и доста дрешки си купих,маникюр и т.н.,даже известно време изобщо не му се обаждах,след което ми беше казано,че съм много горделива...,да съм се държала по-мило и т.н.
Кинче Кривошапкова,да говорихме за евентуално сдобряване и продължаване напред,съгласих се на разговор понеже въпреки недостатъците му все още го обичам,за нищо изобщо не го разпитвам-той е този който ме разпитва,но няма как да спра да му говоря,защото постоянно иска да се чува или вижда с детето  Wink
Въпроса е,че не издържам вече в това положение,искам ясно и точно да каже "да продължаваме" или "не до тук сме",но както изглежда накрая май аз ще взема крайното решение,пък дано да е правилното  newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: X
Ами, на него му е супер добре така.Хем има жена и дете там някъде, хем се е отървал от постоянното им присъствие и мрънкотене.Да очакваш от него да вземе решение при това положение, е идеализъм.
Решението за твоя живот ще трябва да го вземеш ти.
А на него му  остава само да се съгласи или откаже.

# 10
  • Мнения: 6 214
Поредният сульо, наиграл се на семейство и решил да си играе на ебати пича.  ooooh! Какво да му е? Престижът е пълен - жена има, дете има, любовница има. Пич от класа просто.
Ако си  го прибереш, ще му покажеш, че си съгласна с неговото поведение.  Peace И ще продължи. Това е.

Все повече се чудя колко време му е нужно на един такъв хубавец да се находи и да осъзнае какво аджеба значи "семейство" и какво значи да си Мъж.  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 176
Мъж не си споделя току тъй в скайп с чужди жени. Или е "фантазирал" с нея или се надява на това.

Или избираш цял живот да търпиш забежки или се отърваваш завинаги. Но и .. животът сама с малко дете не е песен.
Аз лично бих го зарязала.

# 12
  • Мнения: 6 214

Или избираш цял живот да търпиш забежки или се отърваваш завинаги.
Много точно казано.  Peace

# 13
  • Мнения: 8 889

Или избираш цял живот да търпиш забежки или се отърваваш завинаги.
Много точно казано.  Peace

Така е  Peace

# 14
  • Мнения: 25

bubeto80 благодаря...Вместо да разговаряш с него седни и помисли ти дали си струва да си пропилееш годините с такъв човек,защото според мен в "твоята приказка" Жабата няма да се превърне в Принц!!
Според мен ти не го обичаш,защото няма как една жена да обича такъв човек (знаейки всичко)...Ти си го обърнала на гордост-може да не е това,което искаш,но не си го даваш и на други!Понякога трябва да сме щедри и да "подаряваме" ненужните си вещи,които не ни вършат работа,за да можем да си "купим" нови ...
Ако те спира дедето,мислиш грешно,защото никое дете не заслужава да расте в семейство,в което всеки ден има проблеми и скандали...

Общи условия

Активация на акаунт