Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 139
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26 565
Aз-почти .Обаче тука по 1,50-НЕМА.Изобщо нещо днес чета навсякъде за разни цени,дето не съм ги и чувала,та камо ли виждала.Браво на провинцията.А иначе то е ясно,че е много по изгодно с конуси. Sunglasses
на Илиенци има...и по лев

# 61
  • в белята
  • Мнения: 536
Здравейте,
в миналата тема питах за помощ как да ушия една шаферска рокля ,но чак сега пиша ,че бяхме всички болни.Megy-sn може ли да ми обясниш твоето мартенско моделче,то е най-близко до това, което искам.
Предварително благодаря.  bouquet

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 508
Има един магазин на бул. Сливница,като вървиш от пресечката с Христо Ботев посока Лъвов мост,някъде по средата се пада.Та там има конуси под 1,50 мисля ,че са.Цветове -каквито ти душа иска Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 247
Момичета Мерси за инфото.Освен Илиенци,обаче малко преди НГ преслушах всичко-почват от 2,50 и нагоре(когато не ми трябваха имамше и по лев).В съседната тема има линкове за лак и бои-също не са вече такива цените.Може би навсякъде са вдигнати,не знам,може и аз да съм си без късмет.
Но като се наложи да дам 30 лв за конци,нещо не ми се получава Praynig
За сметка на това съм си накупила платове  и мъниста за 10 години напред.  Laughing

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Берти, кажи къде в Плд взимаш конусите на 1,50лв.
До сега само с макарички дейстам, но след малко ще закъсам с метража  Mr. Green

Аз нещо изтрещях този уикенд  Mr. Green  Една спортна блуза на мъжо му се скъсила от сушилнята и аз реших да си я присвоя.... Зор да изкарам рокля от нея... Трикото едно такова двулицево... тъкмо избистрих концепцията...аха да стане... ама нещо съм си оставила ръчичките...
Ще се опитам да оправя положението... и ако стане ще покажа  Blush

# 65
  • Мнения: 555
За сметка на това съм си накупила платове  и мъниста за 10 години напред.  Laughing
  И аз така  Joy Ма и конуси съм накупила. Изобщо - склад. Само оверлог нов трябва и всичко ще е мед и масло.

benitta взимала съм от пешеходния мост ако знаеш складовете на едро и дребно за всякакви такива шивашки материали.
Но беше отдавна и не знам сега цените как са. По принцип не е скъп магазин.
Сега взимам от Асеновград от Зоя. Там има всякакви цветове конци, сатенени ленти и кво ли не за булчино. Даже сега чакам да получат конуси ластичен конец, че тези малките макари ми свършват много бързо. Пет калерчета и макарата я няма  newsm78
Преди до нас имаше голям магазин за булчино и абитуриенско и си отскачах до там като ми свърши нещо, но го затвориха и сега гледам да се запасявам за повече време.
Но иначе е факт, че цените на всичко са много много скочили! Последния път като зареждах трикотажи всичко беше на почти двойни цени!!!  ooooh!

# 66
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Благодаря за обясненията момичета   bouquet

# 67
  • sofia
  • Мнения: 8 951
Лошото е че трябва да имаш по 4 конуса от цвят(задължително бяло,черно,бежаво и още.... и става дявол на магаре)
В шивашките цехове имат машинка за пренавиване на конуси - от два конуса прави 4  Simple Smile

Лесно кроене, ако кроите няколко еднакви неща наведнъж с ротационна ножица. Ето така изглежда, преди години (поне 10) струваше към 200 лв. сега не съм търсила

# 68
  • София
  • Мнения: 247
Веси+отдавна искам едно за прежда,че моето се счупи.А и очевадно не съм цехче.
Подобна ноцижа последно видях за около 600 лв.Simple Smile))))))))))

# 69
  • Мнения: 1 815
Аз искам да попитам мили момичета за едни конци,които като са на плетка на оверлог стоят като стегнат конец,но когато ги разпориш се разбухват-също като коприната и са леко еластични.Копринени ли са,или синтетични,виждал ли ги е някой?Със сигурност са на конуси,защото съм порила покривен такъв конец.Като питам в магазина ме гледат доста "умно" и до сега не знам какво точно да търся,а мисля,че са най-добри за шиене на трикотажни дрехи!

# 70
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Храбри шивачки нуждая се от вашата помощ, оверлога ( Сингер) си работеше перфектно а сега почна да прави супер хлабави бодове Sad. Стори ми се че едната игла чукна и веднага я смених и от тогава при едни и същи настройки всичко си е хлабаво. Проверих дали всичко е добре вдянато, дали иглите са добре сложени, пробвах различни настройки и нищо. Някой има ли идея от куде може да е проблема. Тъкмо се настроих да спретна една туника на каката и сега нищо  Cry Благодаря ви!

# 71
  • Мнения: 555
madame Щом иглата е чукнала може да се е разместил плетача. Какъв ти е оверлога точно?
Може също да се е разхлабило нещо още преди това. Я болтче я друго  Thinking
usmivkata20 , и мен ме хвърли в размисъл и гледам умно. Да не би да става въпрос за някакъв синтетичен конец? Как така е оплетен още на конуса newsm78

# 72
  • Мнения: 1 815
Храбри шивачки нуждая се от вашата помощ, оверлога ( Сингер) си работеше перфектно а сега почна да прави супер хлабави бодове Sad. Стори ми се че едната игла чукна и веднага я смених и от тогава при едни и същи настройки всичко си е хлабаво. Проверих дали всичко е добре вдянато, дали иглите са добре сложени, пробвах различни настройки и нищо. Някой има ли идея от куде може да е проблема. Тъкмо се настроих да спретна една туника на каката и сега нищо  Cry Благодаря ви!
Освен всички други настройки,аз проверявам и дали е натегнато отгоре винтчето за натиск на крачето върху плата.Също така провери копчето за размер на бода-да не е по-широк от необходимото...
Успех!

# 73
  • Мнения: 1 815
madame Щом иглата е чукнала може да се е разместил плетача. Какъв ти е оверлога точно?
Може също да се е разхлабило нещо още преди това. Я болтче я друго  Thinking
usmivkata20 , и мен ме хвърли в размисъл и гледам умно. Да не би да става въпрос за някакъв синтетичен конец? Как така е оплетен още на конуса newsm78

Хич ме няма да обяснявам добре...Не е оплетен на конус,а си е конец на конус навярно,защото съм порила готова дреха-конфекция,а там всички оворлози шият с конуси май!
Ами като се разплете конеца и става един такъв-разбухнат,не е като памучния коец да си е на нишка.А иначе,като се опъне и си става като нишка...

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 508
usmivkata20  ,точно копринени конци за шиене на трико се казват,има ги не само на конуси ,а и на малки макарички.Ако си от София мога да ти кажа от къде съм купувала.

Общи условия

Активация на акаунт