~*~Одумвани или не, арабските мами си живеят добре в 135 тема!~*~

  • 47 761
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Zdraveite

Ima li BG mami v Dubai ?? Az jiveia ot 7 godini tuk, no vsi4kite mi bulgarki priatelki sa neomajeni. Mnogo 6e se radvam da se zapoznaia s drugi maiki. Az imam 1 momiche na 3 godini.

# 46
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Поздравявам ви с една красота от Маракеш и ви желая честита първа пролет!
Днес времето в Бг е супер - топличко ,слънчево и ухае на земя.


elbo - имаме мами българки с деца в Дубай. В момента не пишат в темата за съжаление.

# 47
  • Мнения: 418
По тюрк Mr. Green-оазени терлици от комшийската тема с пожелания за весела и щастлива пролет (тъй де ... Nevruz  Laughing)





Norouz, Norooz, Narooz, Nawruz, Newroz/Nowruz/Nevruz/Новруз/Невруз :
20-Tu MapT, 2013




Nevruz e фестивал на пролетта/празник на пролетното равноденствие, a.k.a.  Персийската Нова Година. Невруз ce пPазнува в Иран, Ирак, Индия, Афганистан, Таджикистан, Узбекистан, Азербайджан, Казакстан, Къргu3стан, Турция.  В Бахайската религия, този ден обелязва , не само новата година (буквално преведено "нов ден"), но и края на 19-денов пост.  Някоu хора вяPват, че каквото правят на този ден, това ще окаже влияние каква ще бъде останaлата част от годината (звучи ли ви познато с избора на ден от месец Март в БГ   Mr. Green ... MouTy DeH бe 17-Tu Whistling  ...    )


Cъщо така се боядисват и яйца - пак познато , нали ...  Mr. Green    … (c oбeлku oT лyk …uMa u 4ykaHe c яйца …xMмм  Wink…  ):



* http://mamastaverna.com/how-to-dye-easter-eggs/






** има традиция и 3a отглеждането, засаждането и покълването на "sabzeh" (позната думичка   )(кълновe oT брюкселско зеле) 2-3 седмици преди Неврyз; на масата ("sofreh" пак позната дума) трябва да има 7 храни със буквата "S" като всяка храна има симBолика : за нов живот, за щастие, за просперитет и богаTcTво, за добро здраве etc.     Пали се огън и хората го презскачат nak за здраве (това ми напомня на традицията в БГ с огъня на Сирни заговезни=урата-копата)







http://www.google.com.tr/images?um=1&hl=tr&biw=1259& … amp;oq=nevruz+kut


http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-pm-let-this-nevruz-brin … amp;NewsCatID=338

http://www.hurriyetdailynews.com/pkk-chief-ocalans-historic-call … amp;NewsCatID=338


http://www.hurriyetdailynews.com/nevruz-festivites-start-in-turk … amp;NewsCatID=341

http://www.hurriyetdailynews.com/celebrating-the-new-day.aspx?pa … amp;NewsCatID=438






Halay dance 3a Nevruz :









А пожеланията Ha TR са Nevruz kultu olsun = Неврyз кутлу олсун ! (Честит Неврyз)   bouquet Hug Heart Eyes








Xon-Tpon no kMeTcku (Istanbul-cku) Mr. Green Whistling Crazy Wink

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 17:50 от bz

# 48
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
bz, добре си ни прескочила по комшийски! По-често се отбивай, благодаря за информацията и честит Невруз на всички, които го празнуват!

Любе, да е честито на рожденника и да е жива и здрава дъщеричката на твоята приятелка!

Артемис, честит ти нов дом. 10 години сме живяли по квартири с моя мъж. Някои са ми били по сърце, някои не. Дано ви донесе късмет новата къща!

4arli96, и на теб късмет и дано свикнеш по-скоро с промяната.

На всички желая прекрасна и пълна с обич пролет! Hug

# 49
  • Мнения: 550
Любс, мерси за почерпката и да са ти живи и здрави поводите да черпиш.  Hug   bouquet


Артемис, Чарли
, чесит нов дом. Дано се чувствате уютно и удобно, важното е да сте с любимите хора.  Praynig

БЗ, честита пролет и на теб. Хубаво е от време на време да ограмотвямае кое как се празнува.

Ние днес посрещаме пролетта със сняг.  Stop Но ако ми позволите да перифразирам едно популярна крилата фраза - ако пролетта не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде при пролетта. Та и ние се надяваме утре да идем при пролетта.  Mr. Green

Отивам да редя багаж.  Crazy

# 50
  • Мнения: 815
Благодаря за пожеланията, радвам се, че пролетта започва с хубави поводи  Hug

Арте, няма е днес, сигурно опаковаш къщата  Mr. Green

Айа, малко остана, дано всичко е ок и си изкарате супер    bouquet

Белбейке, за козунаци няма да имам време, ама очаквам да видя твоите производения   Mr. Green

Бз, минавай по-често  Hug Честито на празнуващите Ноуруз  Peace

Чарли, кога е местенето? Този сезон май е само на нова къща нов късмет  Peace

Бибсито, къде се потули днес? Да не довършваш кекса?  Mr. Green

Лека вечер на всички  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 97
Любси писали сме горе долу по едно и също време само че на мен ми се крашна браузъра та пиша пак #Cussing out Честито на рожденика и приятелката ти,да расте здрава и щастлива дъщеря й. newsm67  Gift  ura
Чарли бях ти изписала цяла тирада,философско-скучна и хем ме мързи,хем сега ми се вижда безмислена за възпроизвеждане Mr. Green Ще ти пожелая само по-бързо да свикнеш с промяната и за майка ти не се тревожи,все пак не сте в различни държави и можете да се виждате често,тъкмо ще си станете още по-близки. Grinning
Икси дано и настроенито ти е в тон с времето там,пък и с празника Heart Eyes А Маракеш...замечтах се.
Bz,Nevruz kultu olsun!  bouquet Мога да напиша дисертация сега с всичката тая информация,но мисля първо да си пусна клипчето да се разкърша пролетУрски.. fiuuuuuu dance Пак да ни дойдеш на гости.
Айче,лек път и приятно прекарване там!Колко време ще стоите и нали ще ни пишеш от там? Hug
Любсанич ти се майтапиш ама знаеш ли как ми се прияде кекс-домашен с орехи и сладко,понеже само си го представям и примлясквам отивам да се ровна в гуглето да видя,аджеба,има ли за точно такъв рецепта newsm78
Лека нощ и приятно слънчево пролетно събуждане! lovekiss

# 52
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро! малко ме  тресна пролетна умора мене! сук, ходене на  кафенце на аверката с малката! то голям лаф, малкта си отиде с раница с  забавления, 4е й е адски ску4но като няма деца, а само старо ку4е! днес  имаме план, но ако стане 6те е 4удо! сега не й се става, псоле 6те е късно, а може и пак да завали дъжд като в4ера! да ходим на тези надуваемите пързалки, макар,4е аз изпитвам ужас от невнимателни и агресивни деца и са високи по 5 м стръмни! мойта нежност не е мъжко моми4е, но иска, вси4ки ходят, да не останем назад!
бибс, как са изпитите? твоите говорят ли на бг в къ6ти? как са с разказването? бъбриви ли са?
много пожелания за заредени с добро нови домове на тези дето, местят дома си!
на родили, забременели и които имат рд наоколо, поздравления, хапвам си от тортетата!  Hug  bouquet
икси, много е красиво това синьо тук в сиди бу саид е толквоа  красиво, старо, мога да стоя и премислям как, какво се е строило, да си представям какво е било преди 100 г или дори пове4е! особено напролет като цъфнат дърветата и храстите! божествено е, а това,4е е някак запазено извън магистралки, булеварди и разни подобрения, докарва пасторална и м/увековна хармония! пожелавам ти да ги види6!и за мароко ми се ходи, аз си оби4ам галимацията, тълпата, простото и натурално битие, опознаването и тн! а там има и места ,които по4ти не стъпва 4ове6ки крак , само местни и то трудно по планините! и в алжир ми се ходи на платата, по мостовете,пе6терите, на мин.бани!ама  може би някой ден, ако е рекъл бог! Peace
бъз4е, 4естита  пролет и добре си ни навестила! затъжила съм се за стамбула, ама не да ти4ам с куфарите като маратонец тежка категория! искам си там в ули4ките с малебито, крем4арамела, разните  бани4ки и мммм........ айде ,4е да ходя си пия хап4ето и да допивам кафето, 4е голямо отклонение в лирико-визуален ду6евен план за днес, 6те ми докара носталгия! слън4ев ден и много топлинка ,нали сте ме4татели!

# 53
  • Мнения: 97
Мен пък ме е ударило хойкането по магазини,че сега е много приятно-нито много топло,нито студено.От утре го дават да вали два дена,и слава богу че с това хайманосване не мога да смогна да си оправя къщата Rolling Eyes Днес тук е Ден на майката и народа разнася торти,цветя,картички,подаръци.И аз отнесох едно подаръче сутринта,на обяд децата ми връчиха ръчно изработени картички и довечера си чакам цветята,и на торта ми се ходи ама да не ставам нахална.
Аз нали мърморех,че ме очаква разхищение с две сватби,е вчера пък официално ни поканиха на годеж в неделя и на всичкото отгоре ще го правят в едно доста тузарско място на Рауши,което ме хвърли меко казано в ужас.Все още си нямам и идея с какво ще се обличам newsm78 ooooh!
Да ви се похваля,Ясмина получи първа награда от един конкурс по изобразително изкуство. Party
Марси страхотно е в Тунис,даже мъжът ми като сме си говорили преди за екскурзии по арабските държави освен за там,не беше въодушевен за друго място. Peace Изпитите свършиха,в понеделник ще взимаме шхедетата,ако се внесем в касата де,иначе не ги дават.Вкъщи говорят и на български,помежду си или с мен,но общо взето е голяма каша,щото и четиримата ползваме и трите езика.В едно изречение се мешат англ,арабски и бълг.,например:' Mами,халлина рух шопинг тудей,моля ти се!' аз отговарям в същия дух 'Л'иом i can't,може би утре.' Лина така поразвали българския малко и за някои думи,които преди е ползвала,изобщо не може да се сети.Тя е по-неприказливата всъщност,при нея всичко е движение,свят може да ти се завие,докато Ясмина не можеш да и затвориш устата,нещо което можеш в едно изречение да събереш,тя го разточва за около час. Tired
Заминавам да си довърша рутинните дейности и после ще надникна пак,дано е писал някой.Арте,Алисамер,Любси,Портокалче,Слънчо,Фийл и другите,да не изреждам че сме много,липсвате момичета,хайде драснете по някой ред. Heart Eyes Hug

# 54
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Любе - Нека са живи и здрави хората за които ни черпиш!
4arli96 - Дай Боже! Много съм притеснена и уплашена, но рано или късно трансфери ще има и ...дано!
Бибито - настроението ми май е като времето в Бг - ту слънчево ,ту ветровито, ту мрачно и дъждовно , с превес на последното  Wink
bz - Да ни е честит Ноуруз! Празници да има, нека се радват хората! Аз съм се заплеснала напоследък в един вашенски сериял и дори сънувам на турски колко всичко е чок татлъ,  бая серии изгледах без превод  Grinning Оф, хубав тоз Истанбул, бе, хубав, кога ли ще мога пак да дойда, еххх...  Heart Eyes Hug
Айя - Лек път и приятно изкарване!

От мен едно каркаде преди лягане. Много го харесвам.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 21:39 от ИКСИ

# 55
  • Мнения: 815


Пожелавам ви ден изпълнен с усмивки  Hug

# 56
  • Мнения: 550
Не мога да се сдържа и да не ви почерпя с по едно йорданско кафе.


Снощи след цял ден висене по летища пристигнахме. Германия ни изпрати със сняг, а тук днес рано рано ме събуди едно истинско пролетно слънце. Сега чакам и останалите да събудят, че засега съме динствен ранобудник. Поне използвах времето за тренировка - кардио и силова.  Sunglasses
Да се похваля, че от два дни е отворено новото летище в Аман. Няма нищо общо с предишното - просторно, чисто, красиво, мраморно блестящо и служителите дори ни се сториха по-усмихнати и дружелюбни. Само дето още имат технически проблеми, ние, например, чакахме почти час, за да пуснат багажа, защото новата система объркала лентите.  Crazy

П.П. Ех, докато публикувам и Любси ме е изрпеварила. Нищо, колкото повече кафе, толкова по- Hugхубаво.

# 57
  • Мнения: 815
Айичка, добре дошли на топло  Hug

Да тук си е жега от няколко дни, вчера преваля, ама днес е пак слънчАво  Laughing

Добре да си изкарате там и да пишеш как си когато имаш възможност  Peace

Мерси за кафето, предпочитам го пред нес-а, пък ако има по една-две фурмички с него ще е супер   bouquet

# 58
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Честита първа пролет!



Желая ви само весело настроение, от днес  нататък  Simple Smile Нищо,че при нас вали пролетен сняг.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 815
Честита пролет на всички!

Нали днес се сваляха мартениците? Аз я завързах на една палма вече  Mr. Green

Много много пролетно настроение на всички!!  Heart Eyes Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт