Операция на щитовидната жлеза - 8

  • 130 899
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 264
az_alexa, аз също имах проблем - сърбеж от Контрактубекса.... друго не съм използвала...
Просто спрях мазилата...

# 76
# 77
  • Мнения: 5
az_alexa  на мен ми е едва 20 ден от операцията, но и при мен от време на време се появява сърбеж, вероятно е от заздравяването. Аз лично още преди операцията бях решила да ползвам за мазане само натурални продукти-ако не помогнат поне със сигурност няма да навредят.Моя позната лекарка ги ползваше след като си изгори сериозно ръката-сега няма грам белег.Ако някой се интересува може да разгледа този сайт-http://www.bio2you.bg/Аз ползвам за мазане вечер 3-6 серума, а сутрин кремът с пантенол.Не знам за белега какъв ефект ще има, но от 1 година ползвам тази козметика и ефекта върху кожата ми е страхотен.А флаконите са големи, с 1 крем изкарвам най-малко 6-7 месеца.Ще ви държа в течение как върви заличаването на белега.
tanq09 когато аз влязох за операция Т4 и TSH ми бяха под нормата, всъщност TSH изобщо го нямаше, не се хващаше на апарата. И аз се притесних да не ми отложат операцията заради това, но ендокриноложката ми каза, че така дори е по-добре защото жлезата щяла да кърви по- малко.Така че стискам палци всичко да е наред.
Момичета при мен се появи нов проблем- за 13 дена съм качила 4 кг. И като се има предвид че и преди не бях от на-фините дами, вече направо се търкалям  Cry Не знам на какво се дължи.Храня се нормално, дори се старая да ограничавам хляба и се движа доста, но въпреки всичко качвам.Каза на ендото-тя ми качи дозата на Л-тироксина на 100mg. дневно.Въпреки всичко съм реши да започна и някаква диета.Ако някой е имал подобни проблеми, моля за съвети и препоръки.
Пожелавам ви лек и усмихнат ден  Hug

Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 10:23 от Мицанка

# 78
  • Мнения: 5
Само да се похваля-току що ми съобщиха резултатите от контролните изследвания-общият калций ми е на долна граница, но е в норма, йонизираният калций и магнезият са добре  Simple Smile Най- после добри новини и за мен  newsm68 newsm44 newsm68

# 79
  • Мнения: 44
Мицанка,страхотнооо newsm10

# 80
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета,
Искам да питам някой имал ли е подобен проблем- днес ми е 40 ден от операцията и белега ужасно ме сърби! Мажа с Контратубекс, мислех, че е алергична реакция и спрях. Със Содермикс е същото, днес купих и Медикасол! Дали просто раната заздравява или нещо не ми понасят мазилата? Ако е от заздравяването- колко време е така, че е мн неприятно?
Мен ме сърби,мнооого ме сърби,а минаха 2 месеца...Мажа с Медикасол,облекчава временно,има дни, в които не сърби толкова. Ендокринолога каза,че раната била нормално зараснала и уж е нормално да сърби,но и мен това ме притеснява, при хирурга не съм ходила.Пробвай да носиш само дрехи,които да не се търкат там,мен много ме дразни като съм с поло-яка,даже почервенява... Sad

# 81
  • Мнения: 44
Алекса,за контратубекса ти казах,както и за невена.Пепеляна е права,дрехите,особено от изкуствени материи, също дразнят.Колкото повече химия толкова повече проблеми.

# 82
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
Ей, Мицанка Hug Hug Hug страхотни новини! Радвам се много.  bouquet Резултата на фона на лекарствата ли е или ги спря? newsm78 Проблем с кг. имам и аз, но аз съм в по- напреднала възраст  knit. Ето днес с какво борих килограми. Много разтоварващо. Тези кремчета има ли ги на пазара или само по Интернет се разпространяват?
sun sea, къде се загуби хубавице? И не тъй телеграфно молА! Naughty
М Е А, прочитиФ се любимке. Ама все същото л*** но съм си. Joy Сега игрАм Зумба! dance
Момичета и аз имах сърбежи, особено от Контрактубекса и като Боби, спрях всичко.
Пепи пак забегна, а пък Мецето направо ни забрави. Има си тя риболовна страст, гледам аз. Wink
Аз в петък съм на ринга с калция. Де да видим кой ще е победител. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 44
Гелика,стискам палцОВи,де що имам, за инатливия ти калциий.Колкото до това със звездичката-подобното се привлича от подобно:))))а това със зумбата-суперррр. newsm51 newsm51
Килограмите.....неам думи smile3505
sun sea,надявам се да си добре Hug
Момичета Hug

Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 19:09 от М Е А

# 84
  • Мнения: 5
Гелика би било супер ако тези резултати бяха без лекарствата ама НЕ-с лекарствата са.А що се отнася до кремчетата, има ги в някои магазини и дрогерии в Пловдив, аз лично си ги купувам от офиса на вносителя.Ако ти трябва повече информация къде точно се продават мога да потърся. Ще стискам палци за петък и ще чакам добри новини  Иначе от днес съм започнала една диетка и мисля да я комбинирам с клипчето,което си пуснала  newsm35. Уф дано да има ефект, че вече направо се търкалям.Ако някой има изпробвани и ефикасни методи в борбата с килограмите след операцията-ще ги приема с отворени обятия. Hug Приятна вечер на всички.
П.п. Свекито тъкмо ми звънна да ме информира колко съм била напълняла, та чак тя се била притеснила за мен  newsm61. Все едно аз не се виждам в огледалото... smile3511

# 85
  • Мнения: 234
Здравейте, мили момичета,
Мицанка много, много, много се радвам за добрите резултати Hug HugПродължавай все така
МЕА, аз никога не нося поло и такива високи яки, по това долу горе познах и че имам проблем.Едва изтрайвам сега едно памучно шалче.Имам такъв мехлем с мас и невен правен от баба ми, ще взема да пробвам с него.Иначе Медикасол е добре, понася ми.
Забелязах обаче друго - не знам при вас как е, но при мен белега е малко.....как да кажа тъмен, все едно има коричка,а няма.Кога ще стане розов? Мажа и с 50 фактор крем Galenic за да не потъмнее от слънцето, но не знам.....Хубавото е,че вече почти не придърпва и дори понякога забравям:)))
С килограмите и аз имам проблем за жалост.Около 3 са, но гърдите ми са станали двойни, ще трябва изцяло да си сменям бельото и ужасно ме болят.Дали е от хормоните??Толкова пищна не съм била дори, когато бях с 10 кг по тежка:)))
Момичета, дойде пролетта и слънчицето, някак се отвори и желанието за живот и разходки.Пожелавам на всички слънчеви дни и много, много настроение, както и добри резултати разбира се:))Аз съм на ринга чак на 15 април. Hug Hug

# 86
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
я ма я Гелика тук съм не съм забегнала,сега съм в отпуска и внуците са по-често при мен.За килограмите не си права ,не е от възрастта я виж ме мен  стройна като фиданка Embarassedявно е от хормоните или от хапчетата.az_alexa за килограмите не ти завиждам,но виж за гърдите,че моите и преди и след операцията си останаха малки. LaughingМицанка тури и една м..... на свекито,що не си гледа работата.ГЕЛИКА и в петък чакаме рапорт за калция,да не забравиш.Де играеш Зумба и аз искам егоистка такава.Меци я вземи да пишеш един ред ,пък можеш да пратиш и някоя рибка да хапнем и ние,че иначе  fight,Инка пиши и ти един ред поне де,кво е това от теб излагаш се.Аз си ва либя ,а ви хабер си немате  Joy

# 87
  • Мнения: 9
Здравейте!Може ли да ми пишат на лични,някой които са минали йод-терапия при проф.Хаджиева.

# 88
  • София
  • Мнения: 250
Мицанка, моята свеки 1 м след операцията ми каза, че като отслабна и ще се оправя, а аз тогава даже не бях наддала колкото сега. Сега ако ме види, както съм качила за месец 5 кг сигурно ще заключи синчето си далече от мен  Joy

Да докладвам 5 м след операцията и от месец на 100 мг Л-тириксин ТСХ ми е 0.13/0.27-4.20/, и вече съм на 75 мг Л-тироксин. Цикъла още е съм го оправила, но има надежда Simple Smile

# 89
  • Мнения: 26
Гелика,Пепи,ето ме..При мен нищо ново,пия си метизола и хич не ми дреме..Много работа,а в малкото свободно време се отдавам на разходки.
Гелика,ти ще победиш в битката с калция,силно се надявам и духом съм с теб,мила. Hug
Момичета,преди време се бях захванала с 90 дневната диета от която имах траен ефект,но сега не ми остава време да и слугувам,а ми действа..
Желая ви здраве и много усмивки.

Общи условия

Активация на акаунт