РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 3

  • 151 496
  • 329
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 596
Здравейте!
Някой знае ли рецептата за тестото за пици на Аладин?

# 211
  • София
  • Мнения: 6 726
Търся рецепта за пиле с портокалова коричка. Незнам как го правят, но вътре пилешкото е много сочно!

P.S: Ако някой се интересува от рецептата за соса на дюнерите в Аладин да каже.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 13:44 от I.Kravaeva

# 212
  • Мнения: 2 957

P.S: Ако някой се интересува от рецептата за соса на дюнерите в Аладин да каже.

Аз, ако може 🙂

# 213
  • Мнения: 5 094
И аз се интересувам от соса.

# 214
  • София
  • Мнения: 6 726
Сварявате малко картоф (1 малък картоф) като казвам малко той се ползва само за сгъстител. Кисело мляко, майонеза и чесън се слага. Аз винаги слагам на око като гледам киселото мляко да е повече. Нямам точни мерки, но ми е го е казвал човек, който работеше в Аладин.

# 215
  • София
  • Мнения: 19 249
И аз съм чувала, че сосът за дюнери съдържа сухо картофено пюре, но може и варен картоф, разбира се.

# 216
  • София
  • Мнения: 6 726
Да, те може да ги правят и тези с инстантните.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Да де, но не става същия. Аз съм чувала, че се слага и сок от кисели краставички. Това също съм правила, но още нещо липсва.

# 218
  • Мнения: 4 859
Пържени картофи ,като вариант на пасирания варен,малко лимонов сок.Чесън на прах ,другото си е стандартно -кисело мляко и майонеза ,повече е млякото .Колкото по-гъдт го искате ,толкова повече картофки .Но дюнерджия ми е казвал ,че за соса си ползват от техните картофки .

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 13 471
Сос на Аладин продават в Кауфланд.

# 220
  • София
  • Мнения: 6 726
Сега честно казано не виждам в Кауфлад 😟 Но пък този, който си правя си наподобява много Аладинския.

# 221
  • Варна
  • Мнения: 1 559
От Варна съм.В соса на дюнерите до Шадраваните усещам канела или карамфил.Или нещо такова.
Иначе дюнери съм правила веднъж вкъщи.Гиляма хамалогия..Па картофи да пържа,па месо да пека,па сос..За мен не си заслужава заниманието.Лично мнение естествено.

# 222
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз намерих заместител на пържените картофи - нарязани само с мазнина в микровълновата. Не са съвсем като пържени, но вършат работа за пълнеж, не са съвсем като варени. Лошото е, че лесно се начупват.

# 223
  • Мнения: 1 990
Много харесвам зеленчуците на скара в Хепи - не са просто на скара, а овкусени с някакъв сос тип соев, но не соев. Имате ли идея как се правят? Според мен слагат и натриев глутамат (или производен нефов продукт), но ако поне другото мога да докарам Grinning

# 224
  • Мнения: 4 405
Готварски въпрос:
Гледам (видео) рецепти за Торта Павлова.
Лесна ли е за аматьори?
С какво може да се замени царевичното нишесте?

Общи условия

Активация на акаунт