Слънчице пече и пролет пука, ДЕКЕМВРИЙЧЕ смее се и гука!

  • 29 411
  • 722
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 3

Колко време ви е полета? Бебето нали в самолета е при теб??? Незнам как стои въпроса, но мисля че няма да ти е проблем да си го накърмиш детенце. Потичането само подплънки за кърмачки го спасяват.
[/quote]
Полета е 3 часа. Разбира се, че бебка е с мен. Но не сме с Бг ер, а с еър Фр и предупредиха да си нося храна в шише, че нямало да е удобно да кърмя ... А като сложа и пътуването от и до летищата се събира доста време.

# 241
  • Мнения: 441
Защо не си вземеш шал да се покриеш, ако не ти е удобно на теб? Ако не е удобно за компанията, нямам думи.. Вероятно може да подадеш оплакване някъде.

Иначе за протичане - специалните подплънки за кърмачки попиват.
Аз се връщам на работа и се чудя колко подплънки на ден са ми нужни да не ми е влажно.

Днес купихме парче тиква, сварихме на пара, пюрирахме и затворихме на малки порции в стерилизирани бурканчета, сложихме във фризера и сме готови за захранване след 2 месеца.

# 242
  • Мнения: 175
Nitz Освен да се изцедиш преди полета и да дадеш от шише кърмата (ако иска бебка, защото моята не иска от шише) .... Ама тия са големи малоумници значи. Как няма да е удобно да си нахраниш детето.... Идиоти. Или пък там при стюардесите там някъде да я накърмиш, но не е нормално това...

# 243
  • Мнения: 1 402
Мерси момичета, май ще спра да се цедя нощем, и моят не иска да яде от шише и вода не иска да пие, направо голям характер. Случвало ми се е 1-2 нощи да не се събудя и на сутринта са ми много пълни гърдите, но това не ми пречи.
MalenkaKoala, знам че недоспиването е много затормозяващо мила, но щом детенцето огладнява няма как да го откажеш нощем, както е казала Зимна Роза, щом иска да яде значи има нужда от това мляко. Няма да е вечно това ядене нощем  Wink, ще дойде и този момент, когато ще си спи по цяла нощ.
nitz, и аз един път пътувах така, трябваше да се върна след около 6-7 часа, но така стана, че се забавихме много и се прибрах при бебо чак след девет часа. През тези 9 часа се пробвах да се цедя с помпата два пъти, но от притеснение ли от какво, не знам, но кърмата не потече, не можах да изцедя нищо и така чак като се прибрах сложих малкия да суче. Няма да ти намалее кърмата от такава еднократна пауза, не се притеснявай. Но все пак не е лошо да си накърмиш бебчето в самолета, и аз не мога да разбера защо са ти казали, че не е удобно...

# 244
  • Мнения: 0
Зимна роза, благодаря за съвета, аз самата си го давам вече четири месеца. Но изискванията и нуждите на детенцето стават все по-големи и не мога да си позволя да не спя през половината нощ, на практика не спя от 1:30 до 6:30, а само 2ч вечер и 2-3ч сутрин, понякога си открадвам 1ч следобед заедно с малката. Естествено, че няма да го лиша от хранене, то и няма как! Но щом има дечица, които правят такива големи паузи или пък не ядат по 8-9 пъти, както е моето, може би има нещо, което правя грешно или което мога да променя, и затова моля за идеи.
Та, Liubina, като нахраниш в 21ч, след това в колко часА е храненето? Защото дори да нахраня в 23ч, следващото ще се падне в 4-4:30ч. Вие успявате да правите пауза, по-голяма от 5 чАса ли? От самото начало ли сте така, или си приучила някак бебенцето?
А за самолета, любопитно как предлагат да си стопли човек млякото в шишето, преди да го даде на детето си - едва ли имат нещо повече от микровеле, а претоварената стюардеса сигурно ще го свари...

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 13:11 от MalenkaKoala

# 245
  • Мнения: 18
Добро утро! Как сте?  Grinning   УСПЕшНА СЕДМИЦА! Grinning

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Защо не си вземеш шал да се покриеш, ако не ти е удобно на теб? Ако не е удобно за компанията, нямам думи.. Вероятно може да подадеш оплакване някъде.

Иначе за протичане - специалните подплънки за кърмачки попиват.
Аз се връщам на работа и се чудя колко подплънки на ден са ми нужни да не ми е влажно.

Днес купихме парче тиква, сварихме на пара, пюрирахме и затворихме на малки порции в стерилизирани бурканчета, сложихме във фризера и сме готови за захранване след 2 месеца.
Взела съм шал и ще пробвам да я накърмя. За всеки случай и ще се изцедя. Аз също се учудих като казаха да се подготвя, освен ако не са имали предвид аз да не се притеснявам да кърмя по време на полет. Щото иначе Франсетата не се впечатляват от такива неща. Така или иначе имаме още доста време до това събитие, но искам да съм подготвена.Имам и подплънки на Авент за многократна употреба и съм доволна от тях. Преди ползвах еднократни, но много бързо свършват. Хубава седмица на всички.

# 247
  • Мнения: 38
MalenkaKoala, всяко дете си има собствен режим. Със сина ми например, сигурно до 1 годинка ставах непрекъснато през нощта, не знаех вече кога е ден и нощ, спях при всяка възможност, независимо по кое време на денонощието беше. Разбирам те напълно- безсънието е нещо много трудно, още повече и ако не можеш да пиеш кафе. Сега при мен с Поли е много по- лесно - вечер я храня към 21.00ч. и се събужда след това към 4.30-5-6 часа, най- много е издържала до 6.50ч. Мен ме устройва, защото се наспивам горе- долу достатъчно. Но този режим тя си го направи - отначало се будеше на 3 часа, пробвах една- две вечери да я отуча, но тя си беше гладна и много плачеше, и на мен сърце не ми даде да я мъча повече. Бях се настроила, че и с нея ще будувам, но тя постепенно започна да пропуска първо яденето в 24.00ч, а после и в 3.00ч. и за сега сме с този режим. Предполагам, че като захраня още ще се промени.
Lucky mama, аз отначало се цедях, когато Поли започна да пропуска нощното ядене, защото усещах гърдите си много напрегнати, но постепенно спрях, и вече нямам нужда от това. Кърмата се регулира според нуждите. Можеш да пробваш да изцеждаш малко , ако усещаш голямо напрежение, постепенно да намаляваш изцеденето и накрая да спреш да цедиш. Аз така направих и сега сутрин не са ми чак толкова напрегнати гърдите, но има достатъчно мляко за детенце.
Хубав ден и хубава седмица на всички  Hug

# 248
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Зимна роза, благодаря за съвета, аз самата си го давам вече четири месеца. Но изискванията и нуждите на детенцето стават все по-големи и не мога да си позволя да не спя през половината нощ, на практика не спя от 1:30 до 6:30, а само 2ч вечер и 2-3ч сутрин, понякога си открадвам 1ч следобед заедно с малката. Естествено, че няма да го лиша от хранене, то и няма как! Но щом има дечица, които правят такива големи паузи или пък не ядат по 8-9 пъти, както е моето, може би има нещо, което правя грешно или което мога да променя, и затова моля за идеи.

Всяко детенце си има индивидуални нужди. Не сравнявай твоето с другите. До преди месец Самуил ядеше на 2 чАса през цялото денонощие. Бях като зомби, но не съм си и помислила да го оставя да реве през нощта от глад. То и да ревеше пак нямаше да мога да спя, та по-добре беше да си му давам без да го карам да плаче. В момента яде вечер към 21ч. и после се буди около 3-4ч. Яде, заспива и пак огладнява около 7ч. След това си е на около 2 чАса през деня. Откакто е роден го кърмя на поискване. За мен това е най-естественият начин и се съобразявам изцяло с режима на детето.
Не се тревожи, скоро ще можеш да спиш повече  Peace

# 249
  • Мнения: 0
Благодаря ви Simple Smile

# 250
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! Рядко пиша, но редовно изчитам всичко! Simple Smile

Относно спането - ние откакто сме се родили се будим поне веднъж на нощ. Вече свикнах с това и не е основния проблем. Проблемът е, когато трудно заспиваме след това и нощната пауза се проточва към 2 и повече часа. Всъщност това беше допреди десетина дни, сега вече като хапне към 3-4 часа и заспива веднага, бързо го слагам в кошарката и си спи поне още 2-3 часа.  Но пък заспиването вечер след къпане стана много трудно Cry
Ако някой е намерил решение на подобен проблем, ще съм благодарна да подели опит. Изкъпвам го палавника, кърмя го и сладко си заспива в ръцете ми. Обаче след около 5 минути отваря едни широки очи, известно време гука и се усмихва,  после си личи колко му се спи, но не заспива по никакъв начин - люшкаме го в кошарката, носим го, отказва биберона, не иска и да суче за успокоение, започва да надига вой и след около час рев и мъки заспива ooooh!
Казват, че по принцип като имаш две деца, едно с друго не си приличат в отглеждането, но в моя случай за жалост не е така - и каката беше трудна на спане, и малкия е такъв Cry
Какво да се прави - да сме живи и здрави, ще мине и това, и друго ще дойде. Децата растат и проблемите с тях - неизбежно е. Залъгваме се, че и това ще мине и ще е безоблачно всичко, но грижите се увеличават, а не намаляват.

И да се похваля с нещо! Не очаквах да можем да се кърмим и ден дори заради проблемите, които имах с каката в това отношение. Когато започна да ни се получава, се молех да издържим поне дон третия месец, защото ми се налага да ходя на очни (нали уча втора магистратура). С плаха надежда за успех взех решение през тези три седмици, в които бях целодневно на очни да се изцеждам с помпа и тази кърма да я оставям на майка ми да го храни на другия ден с шише. Получи се общо взето. Притеснявах се да не се отбие като свикне с шишето, но ето цяла седмица вече съм си вкъщи и се храним успешно пак. Laughing
Зная, че с упоритост всичко се постига, но съм подготвена и за това, че не винаги желанието и организацията помагат, винаги може да не се получи. Колкото Бог даде! Simple Smile
Сега се чудя как да си организирам деня така, че да мога и да уча, и да го обгрижвам, и на  разходки да излизаме, и с каката да се занимавам,че е ученичка...
Така е - преодоляваме едната трудност, за да видим, че на нейно място още 5-6 изникват, и така...

# 251
  • Мнения: 0
каткат, ние приспиваме вечер само с пусната на компютъра тихичка приспивна музика за бебета и запис на шум от сешоар, пуснати едновременно.

Ето музиката:
https://www.youtube.com/watch?v=2ch2j9a5B04 - можеш да си направиш плейлиста и да я наредиш десет-двайсет пъти една след друга, тъй като е само 28 минути.

Вместо шум от сешоар в началото ползвахме ето този бял шум, почти същото е:
https://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM - той е 12 часа.

Пускам ги преди храненето, храним се на тях и заспива безотказно, ако е добре нахранена. След около час спирам музиката и оставям само шума, така че да не се стряска, ако ние шумкаме наоколо и легнем по-късно - спирам го чак като лягаме ние.
Отварям двата линка в два браузъра и готово. Ако искаш, мога да ти дам в лично съобщение идеи как да ги пуснеш, ако нямаш възможност да ползваш компютър (нашият е в другата стая, с дълъг кабел до тонколоните в бебешката стая).

Освен това, следобед и вечер, когато трябва да подремне по-дълбоко, винаги се храним легнали една до друга, така че да се отпусне по-добре. На ръце е почнала повече да шава, да подритва, да се оглежда и разсейва, не е като преди.
Третото нещо е, детенцето ми има нужда да си зарови носа и челцето в нещо, да е допряна. Сгъвам средна хавлиена кърпа на 3 части по дължина и после навивам напряко на руло. Получава се цилиндър с дължина 30-35см, височък 10см. Увивам го стегнато с нещо меко памучно, да не е хлъзгаво. Като положа малката да спи с главата настрани, й допирам цилиндъра до носа - от ноздрите нагоре, - и до челото, под ъгъл; тя се гушва в него и заспива. Безопасно е засега, тъй като детето не се мести нагоре-надолу. Може и две цилиндърчета от двете страни.

Поздравления за едновременното кърмене и хранене от шише, ти си герой! Моята мъничка се оказа, че за три месеца е забравила как да пие от шише и сега се учим наново...

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 02:18 от MalenkaKoala

# 252
  • Мнения: 14
Аз също смятат, че след захранването ще се урегулира режима на бебовци и ще спят по- плътно през нощта. Аз за сега я мъча малката да се храни последно в 8.00 и после към 4.00-4.30, в общи линии ни се получава, но си имаме едно сумтене и шумолене всяко нощ от 1.00 до към 3.00 ... Не съм я оставяла да плаче гладна разбира се, но вече не съм и привърженик на "кърмене на поискване"... При всеки е различно, но с това "поискване", което май не може много много да го разбереш, я докараха с 1600 отгоре за първия месец, сега вече отиваме на 7500 в края на 4 ти месеци и съм повече притеснена от голямото наддаване отколкото от това дали ще ми намалее кърмата и дали не е гладна....  В горната граница на всички таблички за тегло сме и ме е страх от рахити и прочее...

Жива и здрава да е много хубаво и безпроблемно бебенце е иначе, много разбрано и много умничко... като че ли се разбираме с поглед. Заспива си в креватчето вечер на тих шум с пиленца като ми държи един пръст с рачичка, просто е душичка...  След 10 минутки е заспало като гугутчица, после нощно време след 1.00 си я взимам при нас, да си "пиивам" и аз от сладката миризмичка, че после ще свърши и надали ще имам повече толкова малко бебе Laughing

Слагам я рано, за да мога после да обърна внимание и на каката, че една ревност ни тресе, ще обърне света за да ми привлече вниманието и да възстанови статуквото, просто едвам се издържа, ама всеки си го избира сам Sunglasses  /Тате работи вечер и сме самичка, вече съм свалила 6кг. остават ми още 1-2 Joy/

# 253
  • Мнения: 18
Добро утро! то си зависи от детето, аз не го храня през нощта още от първия месец сам спря да се буди! първата седмица спря да се събужда в 3 , после спря да се буди и в 12, сега е на 4 месеца, храним се последно в 21;30 и сутрин се събужда към 8, наддава си нормално! на мен в началото ми беше странно,че той се храни само по 4 пъти на ден но педиатъра ме увери,че няма проблеми щом не е гладен и си наддава нормално!

# 254
  • Мнения: 221
Ние сме на АМ и през нощта се хранехме на 3 часа-плачеше и ставах да го храня.Сам започна да се пробужда на по големи интервали и да разрежда храненията.Последно заспиваше вечер към 19-19.30 събуждаше се за едно бързо мляко към 2-3 през ноща и после спеше до към 7 сутринта.Но като смениха часа бебо не се събуди  през нощта и от тогава нощем не ядем Simple Smile.Към 4 почва да мрънка,вземам го и го гушкам при мен и така до сутринта си спи.Така че бебето само си показва дали е гладно или не.

Общи условия

Активация на акаунт