БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-26

  • 21 854
  • 798
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 251
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 25-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 2 052
И за да не е гол запис, да питам нещо и аз. Знам, че в месните пюрета не трябва да има мляко, но нали не трябва да се замества хранене до годинката. Колко време след месното да кърмя? Давам зеленчуковото и след 5мин. дохранвам с кърма, но с месните как да стане  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 732
От кога се въвеждат супите и как точно да ги правя -застройват ли се с нещо или просто сварени зеленчуци и да добавя сухар newsm78

# 5
  • Русе
  • Мнения: 178
Аз също имам въпрос за тези супи  Embarassed , пробвах 2 пъти не се получава, първият път бебо се задави - ужас  #Crazy и все не ги харесва .... правих от картоф и зелен боб . Моля, кажете как правите тези супи ...
Още едно въпросче: може ли за вечеря да се дава супа , може би със сухар ?

# 6
  • Мнения: 7 987
След като съм въвела царевица в пюре и каша, безопасно ли е направо да дам царевично нишесте?

# 7
  • Мнения: 2 532
От кога се въвеждат супите и как точно да ги правя -застройват ли се с нещо или просто сварени зеленчуци и да добавя сухар newsm78
И аз им се чудя тъкмо на тези супи. На последната консултация стана дума, че не съм въвела още жълтък и сестрата ми препоръча да съм го давала като застройка на супите newsm78 Хич не и казах, че и супи не правя Embarassed

# 8
  • Мнения: 646
След като съм въвела царевица в пюре и каша, безопасно ли е направо да дам царевично нишесте?

Да, няма никакъв проблем.  Peace

# 9
  • Мнения: 747
За да не е и моето гол запис  Mr. Green четох за супите, че се въвеждат след като са въведени и зеленчуците в нея. Според зависи каква супа правите. Сварявате зеленчуците и пасирате като става по-редичко от пюретата.  Според мен не е правилно супа да се дава като отделно хранене, защото е с по-ниска хранителна стойност. Със сухар може и по-засищащо да е, но не мисля, че е добре да е честа практика да се дават т. нар. попара от супа
Бреййй как само се изказах, все едно съм голям спец, а даже не сме почнали захранването още  Blush Хайде ще ви следя

# 10
  • Мнения: 204
Бюти, Чери мерси за насоките! Peace

# 11
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Мисля да захраня след около десетина дни с оризова каша, която да приготвя с кърма. Въпросът ми е, ако в един момент полека-лека започне да изяжда по-голямо количество, мога ли да заменя едно хранене с безмлечна каша, приготвена с кърма, или е необходимо всеки път да давам половин порция каша примерно и после да дохранвам с кърма?

# 12
  • Мнения: 7 987
Може да я замениш с безмлечна каша, приготвена с кърма.

# 13
  • Мнения: 27 524
Дадох й месо днес за първи път, обаче после повърна на два пъти всичко  Rolling Eyes Добавих малко парченце към обичайните й зеленчуци, пилешко, био, от бутче.  Thinking             

# 14
  • Мнения: 2 472
И за да не е гол запис, да питам нещо и аз. Знам, че в месните пюрета не трябва да има мляко, но нали не трябва да се замества хранене до годинката. Колко време след месното да кърмя? Давам зеленчуковото и след 5мин. дохранвам с кърма, но с месните как да стане  newsm78
Нека и друг да каже но не виждам защо да не кърмиш и след като си дала месно пюре.Кърми си.Има готови пюрета например които са месни но имат и кашкавал вътре.И до годинката трябва всяко хранене да е млечно,да съдържа животински белтък,значи ако детето стигне в един момент до изяждането на цяло месно пюре примерно значи си го заместила успешно.Просто гледай във всяко хранене да присъства млечен продукт до годинката,поетапно въвеждай когато детето достигне подходящата възраст сирене,извара,сметана,кисело мляко,жълтък,различните видове меса.
Дадох й месо днес за първи път, обаче после повърна на два пъти всичко  Rolling Eyes Добавих малко парченце към обичайните й зеленчуци, пилешко, био, от бутче.  Thinking              
Блонди,може и да няма връзка с месото това повръщане. Thinking
За супите-аз му готвя,не е на кухня и не му правя такива,като изключим готовите бебешки супи които на консистенция и по състав не се отличават от готовите пюрета съм му давала да опитва и от нашите супа топчета и пилешка но не му допадат въпреки че реално ги намачках с консистенцията на пюре.Но според мен супата не бива да се дава като самостоятелно ядене на вечеря примерно обилно сгъстена със сухар а на обяд преди основното-малко супа и после основното.

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 17:48 от deyzi

Общи условия

Активация на акаунт