Митове за отглеждането на бебета

  • 45 895
  • 1 137
  •   1
Отговори
# 405
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
По съвет на един мой приятел: Важното е детето да се роди живо и здраво, а като порастне, то само ще реши какъв пол иска да бъде  Laughing
Това прозвуча неуместно..... Tired

Първо - това са нещата от живота
Второ - нямаш никакво чувство за хумур
Трето - тук почетох доста по-кофти и неуместни, ако щеш, неща
Първо -съгласна съм,че се случват и такива работи;съдба или генетично предразположение както искаш го тълкувай  Peace
Второ-темата не е за хумОристични неща/има отделна такава.Това за мен си е черен хумор   Confused
Трето-тук споделяме митове за бебета;кои от кои по неуместни;просто ги коментираме Whistling

тити,следващ опит... Flutter Hug Hug

# 406
  • Мнения: 9 711
devi4ca, защо я скастри така и толкова лично го прие?
Темата си е абсолютно хумористична (или поне повечето неща предизвикват усмивка, а някои искрено учудване).

А за изказването на Mtve... ами да, живеем във времена, в които, ако не се чувстваш добре в тялото, с което си роден - можеш да промениш това. Къде е драмата?

# 407
  • Мнения: 836
Благодаря ти, Ледена кралице. Аз предпочетох да не отговарям, за да не изглежда, че се заяждам. А си помислих, че поста ми ще ви забавлява, а не наранява.
Но стига толкоз разводняване по моя вина  Hug

# 408
  • Мнения: 931
Не мога да се сдържа да не споделя в този контекст нашият дядо какво беше казала за първото - Няма значение дали ще е момче или момиче, важното да е едно от двете  Mr. Green не го приемам за обидно, трябва да признаем, че суеверията и митовете много си мълчат за случаите, в които самоопределениетъ в един от двата пола е трудно.

# 409
  • Мнения: 4 842
Да си тикна носа и аз дето не ми е работа. Най мразя да се намесват хора между чуждите спорове ама айде тоя път и аз.

Девичка не се скара със злоба или някаква лоша умисъл. Не че има нещо лошо и в комента за избора на пол. Лично аз също го повтарям това от време на време и се смеем с приятели. Кофтито беше, че дойде в разговора малко ни в клин ни в ръкав. Затова Девичка така реагира. Ние с нея се познаваме лично и малко си приказваме с друг тон.

Нека не започваме конфликти и да няма сърдитни излишни и допълнителни екстра коментари кой прав и кой крив  Hug

# 410
  • Мнения: 2 286
Аз пък не разбрах кое му е на коменрата, че "ни в клин, ни в ръкав"?
Точно на място си беше.
А пък вие може и в някой чат да си говорите, че да не ви пречат другите на "тона".

Еййй, ама както е весело и забавляващо, и ще се намери някоя да се направи на "ощипана".

# 411
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Еййй, ама както е весело и забавляващо, и ще се намери някоя да се направи на "ощипана".
Ама няма ''ощипани'',спокойно  Simple Smile
То и ако изразиш мнението си по-различно от стандартното в темата,все ще скокне някоя против и след нея 2,3.....в подкрепа  Whistling

Нека си върви без нерви и спокойно темата,а  Rolling Eyes

# 412
  • Мнения: 836
Ама хайде, моля ви, стига, че темата стана на друга тема! Бих прекъснала разговора с някой мит, но в момента не се сещам за нищо, което не е казано  Simple Smile

# 413
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Ако може да поразведря...
Заради всички тези суеверия и с глупавите ми двадесет години, в коритото на първото ми дете на четиридесетия ден, имаше:
1. Пирон - за да е здрав като желязо!
2. Монета - за да е здрав като желязо! (за всеки случай, ако не "хване" от пирона)
3. Пуканки - за да е бял!
4. Жълтък - за да му е мека кожата!
5. Вино - за да му е къдрава косата! (още не се накъдрил)
6. Билка "Демирбозан" - за да не го хващат уроки!
7. Халката ми - за да обича семейството и да не "хойка"! (ще видим тепърва дали е вярно)
В коритото остана малко място и за бебето, позаплакнаха го в супата от разнообразни съставки и го изплакнаха с чиста вода. Държа да подчертая, че сапун и шампоан не участваха в "изкъпването".

Сега в задачата се пита: като не разреших да се направи нищо от това за момата ми, тя ще е черна, проскубана, болнава и урочасана ли? И само докато е момиче или ще продължи и като остарее? А по седма точка дори не смея да разсъждавам Simple Smile))

# 414
  • Мнения: 40
Ако може да поразведря...
Заради всички тези суеверия и с глупавите ми двадесет години, в коритото на първото ми дете на четиридесетия ден, имаше:
1. Пирон - за да е здрав като желязо!
2. Монета - за да е здрав като желязо! (за всеки случай, ако не "хване" от пирона)
3. Пуканки - за да е бял!
4. Жълтък - за да му е мека кожата!
5. Вино - за да му е къдрава косата! (още не се накъдрил)
6. Билка "Демирбозан" - за да не го хващат уроки!
7. Халката ми - за да обича семейството и да не "хойка"! (ще видим тепърва дали е вярно)
В коритото остана малко място и за бебето, позаплакнаха го в супата от разнообразни съставки и го изплакнаха с чиста вода. Държа да подчертая, че сапун и шампоан не участваха в "изкъпването".

Сега в задачата се пита: като не разреших да се направи нищо от това за момата ми, тя ще е черна, проскубана, болнава и урочасана ли? И само докато е момиче или ще продължи и като остарее? А по седма точка дори не смея да разсъждавам Simple Smile))

 Laughing Много ме развесели. Горкото ти момиченце  Wink. Много ми е интересно само на 40 ден ли беше или до 40 ден?

# 415
  • Западен парк
  • Мнения: 395
А, не. "Горкото" е момченце (вече мъж), момичето е най-малкото.

Само на 40-тия ден беше орисван. До тогава всичко си беше "в реда на нещата":
Изкъпан в гореща вода, да му се отпуснат ставите.
Разпънат в коритото краче по краче и ръка по ръка, за да не се схваща.
Намазан старателно с домашна мас, от стомашната област на прасето и преварена на водна баня, за да се загрее за през нощта.
Повит стегнато в пелени, за да не му се изкривят краката и да не си сецне кръста, докато спи.

Не мога да се сетя къде да сложа кавички в горните изречения. Важното е, че детето оцеля и е здрав, хубав младеж!
Сега, с малката, свекървата си е все същата, но мама е пораснала. Това не е апел да се изпокарате с вашите близки, а напомняне, че кучето скача според тоягата. И, че само от вас зависи кой мит ще "уважите", и кой ще отхвърлите.

# 416
  • Мнения: 40
Имах предвид горкото ти момиче, че ще стане черна, проскубана и т.н.  Grinning.
Всеки прави грешки и аз родих дъщеря си на 23 г. и съм правила някои неща, за които съжалявам, но както каза е жива и здрава, въпреки моите грижи  Joy.

# 417
  • Мнения: 273

Всеки прави грешки и аз родих дъщеря си на 23 г. и съм правила някои неща, за които съжалявам, но както каза е жива и здрава, въпреки моите грижи  Joy.

Спам от мен,но много ме развесели с грижите  Joy Joy Joy

# 418
  • Мнения: 836
Ако може да поразведря...
Заради всички тези суеверия и с глупавите ми двадесет години, в коритото на първото ми дете на четиридесетия ден, имаше:
1. Пирон - за да е здрав като желязо!
2. Монета - за да е здрав като желязо! (за всеки случай, ако не "хване" от пирона)
3. Пуканки - за да е бял!
4. Жълтък - за да му е мека кожата!
5. Вино - за да му е къдрава косата! (още не се накъдрил)
6. Билка "Демирбозан" - за да не го хващат уроки!
7. Халката ми - за да обича семейството и да не "хойка"! (ще видим тепърва дали е вярно)
В коритото остана малко място и за бебето, позаплакнаха го в супата от разнообразни съставки и го изплакнаха с чиста вода. Държа да подчертая, че сапун и шампоан не участваха в "изкъпването".

Сега в задачата се пита: като не разреших да се направи нищо от това за момата ми, тя ще е черна, проскубана, болнава и урочасана ли? И само докато е момиче или ще продължи и като остарее? А по седма точка дори не смея да разсъждавам Simple Smile))

Не оставихте част от детето, където да се развихрят гените  Laughing
А и ми стана интересно това за пуканките, защото по принцип суеверията са от преди примерни 100 години. Сигурно всеки ден са прахосвали царевица и мас за да си пукат пуканки. Това по-скоро си го е измислила някоя съседка на свекито ти  Simple Smile
Ама да са живи и здрави и двечките !
Колкото до
Повит стегнато в пелени, за да не му се изкривят краката и да не си сецне кръста, докато спи.
Нямам думи просто

# 419
  • Мнения: 2 197
От всичко изчетено до тук оставам с впечатлението,че навремето е било истинско мъчение да си бебе Joy Joy JoyДобре,че не разбират нищо душиците baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт