1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 582
  • 145
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 195
Да, Ясна си е бабешко. Такива ги обичам. Grinning Wink Аз го намирам за очарователно.  Flowers Bouquet

А Елица ми допада, само че не и за мое дете(но, да, звучи добре, комбинирано с Явор). Като се замисля, май повечето имена, завършващи на -ЦА, са ми в тази категория - хубави са, но не бих се спряла на тях. Зорница, Милица, Ралица, Яница... Нещо не са ми най.  Grinning

Изключително ми е приятно да чета коментарите ви. Без да влагам абсолютно никаква ирония в това. За мен е много любопитно колко крайни или противоположни могат да бъдат. А и симпатията към някое име невинаги може да се обясни. Просто я има, водена от някакво лично чувство за мелодия, красота, асоциация с нещо хубаво...
В много случаи просто не мога да обясня защо дадено име ми се струва по-ярко и благозвучно от други.  Rolling Eyes

Да допълня и за именните дни - ни най-малко не държа детето да си има такъв. Аз съм Юлия и знам, че в църковния календар фигурира такава някаква мъченица пресветла, но никога не съм отбелязвала този ден. Целият юли е мой. Че и лятото даже. Grinning

# 91
  • София
  • Мнения: 4 878
Да допълня и за именните дни - ни най-малко не държа детето да си има такъв. Аз съм Юлия и знам, че в църковния календар фигурира такава някаква мъченица пресветла, но никога не съм отбелязвала този ден. Целият юли е мой. Че и лятото даже. Grinning

Юлиите имаме имен ден на 16-ти юли.

# 92
  • Мнения: 30
Ясна много ми харесва Heart Eyes
За първи път го чух в един сръбски филм, първо ми беше леко странно, но после ми хареса и даже напоследък си мислех колко е жалко, че името е толкова хубаво, пък в България хич не е разпространено. А комбинацията Явор - Ясна колкото повече я чета, толкова повече ми харесва Grinning
От другите изброени ми харесват Дивна, Леда, Рада, Блага и Райна.

# 93
  • Мнения: 7 003
Ясна много ми харесва Heart Eyes
За първи път го чух в един сръбски филм,
Полицаят от Петльово бърдо?
Аз от там го знам  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 30
Не, аз го знам от Завет на Емир Кустурица Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 898
На мен като че ли Невена най-много ми харесва.

# 96
  • Мнения: 2 826
На мен ми харесва Рада.

# 97
  • Мнения: 111
Явор и Радя ми звучи най-добре.Явор и Ясна - не е чак нелепо, ама...Аз не бих ги сложила тези имена.

# 98
  • Мнения: 0
Блага ми харесва безкрайно много. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 5 259
Сега се сетих за едно любимо мое име - Ясмина Simple Smile Звуково прилича на Ясна, макар да носи друго послание, но е много хубаво и има екзотична нотка. Може да го обмислите.

# 100
  • Мнения: 11 747
Ама ти прочете ли първия пост?!  Simple Smile Ясмина противоречи на всичките им изисквания.

# 101
  • Мнения: 5 259
Да, видях. Ама е готино. Човек понякога има проблясъци, различни от критериите.

# 102
  • Мнения: 0
Невена е име, което много харесвам и бих кръстила така дъщеря си. Много женствено, много нежно.
И ми се струва яко двете деца да са на една и съща вълна и да празнуват заедно имен ден на Цветница Peace  Ако бъдат кръстени, разбира се Wink

# 103
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не мога да се сдържа да попитам, не се заяждам, просто ми стана любопитно - само покръстени християни ли могат да празнуват на даден имен ден? В смисъл такъв, то е ясно, че никой не може да ти каже какво да си празнуваш вкъщи и какво не, но има ли някакъв църковен канон примерно, който разрешава само на покръстени да празнуват именни дни?

# 104
  • Мнения: 0
За моженето - всеки може да празнува каквото, когато и както си иска.

Не съм запозната в детайли с канона, за това може да се попита в църквата. Но не ми се струва редно празнуването точно на "имен ден" от човек, който не е кръстен.

Общи условия

Активация на акаунт