Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 6

  • 29 458
  • 735
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 677
Mooimeiske, прабаба ми "вдигаше" сливици с дърпане на уши или с една кърпа с възелчета - сигурно ви звучи като бабини деветини, но явно е помагало, защото доста хора идваха.
Жалко, че не успяхме да го научим от нея, но пък си имаше и някакво научно обяснение за връзката между ушите и сливиците  newsm78
Точно изпукване се чува при процедурата.

# 106
  • у дома
  • Мнения: 965
... Но от събота е с възпалено ухо, а пък сина ми - с възпалено око. ...
Дежа ву - снощи цяла нощ дъщеря ми е ревала от болки в ухото. А малкия се събуди със залепени очи! Единия е на лекар в 12,00, другия в 13,00 ч. А аз, трябва да мисля варианти, как да изляза от работа  Sad Tired
И това 4 дни след 10-дневно антибиотично лечение!

# 107
  • Мнения: 21 275
Скрит текст:
Хайде една скрита почерпка днес малката ми има имен ден,утре става на 4  Hug

# 108
  • София
  • Мнения: 1 504
Като деца си спомням, че ни водиха в някакво село при някакъв дядо да ни пукат ушите....Нямам идея дали е помогнало, но първите ми ангиги сериозни са сега с децата ми  Laughing
В едно предаване на Гала също беше поканен доктор, който практикува в Сф и пука уши, обаааче не мога да намеря как му беше името...
малката лисичка да ти е здрава и усмихната малката и по-малко болести от тук нататъка...
Проста Мария странна работа... Thinking
Иначе малкия няма Т, носа почти спря  Thinking, малко ми е странно цялото развитие на болестта и съм на тръни честно казано..

# 109
  • Мнения: 227
Проста Мария, и ние след прием на антибиотик бяхме със конюнктивит и двамата #Crazy Според мен спада имунитета.
Вчера единият много кашлял, та довечера сме до ЛЛ да му преслуша гърдите , гърлото му го гледах и не е червено/ снощи/. Хапват си добре,на имат хрема, явно е настинка нещо newsm78
Не знам вече какво да капя в носа, сега само промивам с морска вода.Страх ме е на своя глава капки да слагам, а ЛЛ изписва само Назик кидс.

# 110
  • Мнения: 2 805
Като деца си спомням, че ни водиха в някакво село при някакъв дядо да ни пукат ушите....Нямам идея дали е помогнало, но първите ми ангиги сериозни са сега с децата ми  Laughing
В едно предаване на Гала също беше поканен доктор, който практикува в Сф и пука уши, обаааче не мога да намеря как му беше името...

При Гала имаше УНГ - Райнов, който беше против "изпукването" на уши.
Показваха някакъв човек, който го прави. Никой себеуважаващ се лекар няма да практикува подобни глупости.

Лекаря обясни, че това може да е много вредно. Не само, че не помага, но може да навреди.

малката лисичка, честиt празник на детенцето ти - да е живо и здраво   bouquet

п.с. и моля те не пускай толкова рано нови теми, нека се изпишат старите и тогава  Peace

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 10:24 от Самсара

# 111
  • София
  • Мнения: 4 560
Моят пак зачерви гърлото и вдигна Т Sad
Водих го до Цибалаб и псунах малко изследвания. Да видим дали ще излезе нещп...

Лисичке, да е най-вече много здрава малката.

# 112
  • София
  • Мнения: 650
Запис от мен  Peace
След като ни се размина скарлатината от градината, изкарахме един вирус от който остана гадничка кашлица. Купихме инхалатор и в рамките на седмица направихме 4 инхалации. Кашлицата почти изчезна.
Някой беше писал за издухването на носа - направи ми впечатление че след инхалацията (с физ.разтвор) сополите сами изтекоха. Инхалацията беше с маска, която обхваща и носа и устата.

# 113
  • Мнения: 21 275
Благодаря Ви , мили мами!  Hug

# 114
  • Мнения: 3 993
Според нашата ЛЛ нямало да стане нищо ако пръскам продължително, било хомеопатично... така ли е незнам!
Не е точно така. Това, че едно лекарство е хомеопатично, не означава, че е безобидно. В хомеопатията няма такива профилактични давания на лекарство на здрав човек.
Друг е въпросът, че продаваните по аптеките "коктейли" с различни хомеопатични съставки - често изключващи се една друга - нямат нищо общо с истинската хомеопатия. Това е все едно да пиете за настинка аспирин, аналгин, парацетамол, ибупрофен, антибиотик и чай лайка и шипка наведнъж и да се надявате все от нещо да ви мине  Peace

Не е така. Сравнението ти е неуместно. Всеки е свободен у дома си да си пие каквито иска комбинации от лекарства и лекове, това си е на собствена отговорност. Но хомеопатичните "коктейли", продавани в търговската мрежа, са продукт на фармацевтични производители, пък и са получили разрешения за разпространение. Тоест има някакъв контрол върху тях и се знае кой носи отговорността. Щом има описана схема за профилактика в листовката на хомеопатичен препарат, значи е подходящ за профилактика.  Peace   

# 115
  • Мнения: 2 677
Няма да споря  Peace
Просто казвам, че тези продукти нямат нищо общо с истинската хомеопатия.
Билките също са много полезни, но само употребени правилно. Има такива, които трябва да се избягват от деца, бременни, при определени заболявания...

# 116
  • Мнения: 3 993
Съгласна.  Peace
Във връзка с билките, аз хич не ги познавам и разбирам. Имам колежка, която много пие билки, посещава билкова аптека, в района на Пирогов някъде се намира. Аптекарката там й предписва за лечение и профилактика, приготвя й смеси, определя дозировки, въобще всичко прави. Сигурно има рецептурник, но дали е одобрен от някой компетентен орган, съмнявам се  newsm78 . Мен ме е страх от такива изпълнения. Макар че жената сигурно е квалифицирана и опитна, но знае ли човек!

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имам въпрос, встрани от разговора, който водите, пуснах и тема по въпроса, но нея може да не я прочетат достатъчно хора, та да питам и тук, ако на някой му се е налагало да минава през това:

Става дума за корекция на френулума на горната устна.
Детето ми вече е сменило два зъба на горната челюст - имат само леко разстояние помежду си.
Изговаря перфектно всички звуци, няма проблеми с говора и артикулацията.
Видими дефекти също няма, устата, усмивката и всичко останало изглеждат съвсем нормално.

Според един ортодонт, при който бяхме, въпреки че няма проблеми на този етап, по-късата юздичка трябва да се коригира.
Според друг - на този етап това не се налага.

Аз на кого да вярвам?

При какви случаи е задължително това да се направи и кога може да се изчаква?
По какъв начин става корекцията - предполагам има различни варианти, с лазер, без и т.н.?

# 118
  • Мнения: 2 677
Прабаба ми лекуваше и с мехлеми и отвари, които сама правеше. Може би ми е повлияло това да израстна с баба-знахарка и повече ме е страх от другите лекарства  Laughing  Но пък съм доста скептична и към разни лечители даващи схеми от билки.
Ще изляза от темата, но пък свекърва ми направи доста успешно лечение на щитовидната жлеза при един лечител - без никакви билки, правеше й само разрез на набцето, откъдето да изтече малко кръв. Преди и след това си направи изследвания, така че няма как да е от внушение. Но след няколко месеца проблемите пак се появиха, просто е безмислено да се подлага човек на някакво лечение, ако не промени досегашните си навици и начин на хранене, заради които се е стигнало до болестта...

# 119
  • Мнения: 18 473
При Гала имаше УНГ - Райнов, който беше против "изпукването" на уши.
Показваха някакъв човек, който го прави. Никой себеуважаващ се лекар няма да практикува подобни глупости.


Това "изпукване" с дърпането на ушите не е същото като това да стиснеш носа и да издухаш силно със затворена уста. И аз съм чувала за не един себеуважаващ се лекар, който практикува първото, дори единият беше треньор на някой от националните ни отбори, но не се сещам името, а и спорта, защото беше отдавна. На моя близка приятелка в училище и прекъснаха сериите ангини точно така. Лично аз трябва много да съм се отчаяла, за да подложа детето си на подобно нещо. Но по принцип не долюбвам алтернативната медицина.

Второто, което за мен е по-скоро "издухване", от колкото "изпукване", също не знам колко е подходящо за крехките и недоразвити евстахиеви тръби на децата. На мъжа ми редовно "издухване" му бяха препоръчали като средство против хъркане. Не мога да кажа дали помогна то или тапите ми за уши и по-дълбокия сън  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт