БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 766
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 424
с какво да намажа питка за да стане лъскава и кога да я намажа преди втасване, преди печене или след печене  Rolling Eyes

След печене, още пареща - смес от 2 с.л. вода + 1 с.л. олио + 1 с.л. захар
   Тази смеска не съм я опитвала . Задължително ще пробвам !  Peace Hug

# 676
  • Мнения: 7 424
    Въпрос!

    Силиконовите форми може ли да се мият в съдомиялна ?  Thinking

# 677
  • Мнения: 11 607
с какво да намажа питка за да стане лъскава и кога да я намажа преди втасване, преди печене или след печене  Rolling Eyes

След печене, още пареща - смес от 2 с.л. вода + 1 с.л. олио + 1 с.л. захар
а с яйце или нещо подобно преди да я пека има ли нужда?

Разбира се.....яйце + малко прясно мляко + малко олио - под малко имам предвид до 1 равна с.л.

# 678
  • варна
  • Мнения: 1 830
Селма, аз съм ги мила в миялната, ама не знам дали е правилно де Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 10 825
    Въпрос!

    Силиконовите форми може ли да се мият в съдомиялна ?  Thinking

Да, има знак за съдомиялна на самите формички.... и на хартиените им опаковки също.

Всичко, което издържа на 220 градуса във фурната не може да бъде уплашено от някакви си 90 градуса в миялната  Sunglasses

# 680
  • Мнения: 7 424
  Мими , Онна , много ви благодаря !   bouquet  bouquet

# 681
  • Варна
  • Мнения: 2 143
    Въпрос!

    Силиконовите форми може ли да се мият в съдомиялна ?  Thinking

Да, има знак за съдомиялна на самите формички.... и на хартиените им опаковки също.

Всичко, което издържа на 220 градуса във фурната не може да бъде уплашено от някакви си 90 градуса в миялната  Sunglasses
Така е, но не е за препоръчване, защото силикона поема аромата на препартите и после ще "ароматизира" и сладкиша. Peace

# 682
  • София
  • Мнения: 10 825
Редовно мия силиконови форми в миялна. Не съм забелязала след това нещата печени в тях да миришат на нещо различно от аромата, който съм очаквала да имат. Не съм забелязала и таблетките за миялна, които съм ползвала до сега да са ароматизирани.

# 683
# 684
  • Мнения: 7 424
    thumbsup thumbsup thumbsup

      Това съм го изпуснала .
      Много сочен изглежда !  Simple Smile Hug

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
бамбарадамбара, аз след печене не съм мазала. Преди слагането във фурната мажа с разбит жълтък + капки пр. мляко + капки олио - толкова капки, че да разредят малко жълтъка (просто, за да е по-лесен за мазане), а не да го размият чак. Жълтъкът придава и цвят, и лъскавина. Мазла съм и само с белтък - той придава лъскавина само.

# 686
  • Мнения: 22 867
бамбарадамбара, ......................

+1!  bouquet  За себе си съм се убедила, че така се получава най-добре. Peace

# 687
  • Мнения: 2 786
Оставям я да се отпусне , измивам, овалвам в брашно и след около час я пържа.
Защо след час? newsm78

Преди два дни пържих сафрид с царевично брашно и ми бяха казали след като го овалям веднага да го изпържа.Голяма част от брашното падна в тигана. От друго място съм чувала ,че след като се оваля, трябва да прести малко и после да се пържи.

Къде е истината на хрупкавата риба?

На децата не им допада, когато слагам в панировката царевично брашно,  та се съобразявам с тях , затова не слагам, добавяла съм малко грис , но най-често само с брашно панирам цацата.
Пържа след час, защото при отлежаването брашното се овлажнява и не пада на дъното на тигана, а и става по хрупкаво.
Тиквички пържа по същия начин  Peace

# 688
  • Мнения: 1 883
polly Другия път така ще пробвам.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
здравейте,
с ей тази украса на др. йоткер - http://www.oetker.bg/oetker_bg/html/default/debi-8rxlds.bg.html
как правя смес, т.е марципан и захарна глазура нали така и после нанасям отгоре на кекс?
купих, направих кекса и мисля, че само отварям тубата и оцветявам, да ама не  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт