БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 698
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 123
ойй,  горкото то. Дано болката ви е отшумяла поне, то влаченето на гипс си е достатъчно дълго.

Ако до сега си правила с течна сметана - разреди я, да. И ако соса ти става рядък, сгъсти го с лъжичка натурално нишесте. Ако имаш прясно мляко - с него.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 919
ойй,  горкото то. Дано болката ви е отшумяла поне, то влаченето на гипс си е достатъчно дълго.

Ако до сега си правила с течна сметана - разреди я, да. И ако соса ти става рядък, сгъсти го с лъжичка натурално нишесте. Ако имаш прясно мляко - с него.

Включиха се от най-уважаваните от мен кулинари ( защото без да обичам да готвя ви хвърлям по едно око) и ми дадоха кураж, така че ще пробвам така.

пеп-4о благодаря!  Последно да питам - сметаната като я разредя с мляко с вилица да бъркам или може с миксера?
Нишесте за сгъстяване си имам - носят ми от Герм. едни - Мондамин за светъл и тъмен сос.

# 17
  • Мнения: 9 123
в купата за пасатора ги слагам и с него  Peace

# 18
  • Мнения: 123
Гледах пекарната на Карло,там правеха някакви сладки-първо ги пържеха,разрязваха на две и пълнеха с крем.Знаете ли как се казват и рецепта за тези вкусни кремки?Изглеждаха приблизително така:

# 19
  • Мнения: 4 864
Според мен това са пържени еклери с парено тесто.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Дидка, благодаря за темата!  bouquet
От мен запис за сега. Blush

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Всъщност еклерите са обичайно печени, а пържени - толумбичките.  И двете се правят от парено тесто.
SiReni, парено тесто ти трябва и кремче, ето от мен идея и за двете - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,110.msg3285.html#msg3285

# 22
  • Мнения: 4 864
Да де,толумбичките се пържат и сиропират, а еклерите пекат и пълнят с крем. Това ми бепе темата на държавния изпит все пак  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 226
Здравейте Simple Smile

В офиса ще има двудневна презентация на едни чужденци и благодарение на вкусотийките, които често нося на колегите в офиса, съм натоварена с нелеката отговорност за кетъринга.
Та въпросът ми е има ли някаква тема с идеи събрани за кетъринг конкретно. Искам да е нещо не свръх обикновено, до и да е удобно за ядене, не да се мацат и чудят как да го ядат хората Simple Smile

# 24
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
  bouquet
Аз съм правила пилешко филе със заквасена сметана и много ни хареса. Въпрос на вкус явно Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7 779
извода какъв е :  newsm78  слагайте продукти според вкуса ви. като краен резултат би трябвало да се получи манджа , която поне на вкус ще ви допада.  Joy

# 26
  • Мнения: 2 280
Здравейте отново Simple Smile   bouquet
Имам кайма и картофи, дайте някоя вкусна рецепта... Без мусака, че нямам яйца и брашно Simple Smile Иначе имам морковчета, зелена чушка...
Ако може нещо в тенджера, но и в тава да е, все едно.

# 27
# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Имам кайма и картофи, дайте някоя вкусна рецепта...  имам морковчета, зелена чушка...
Ако може нещо в тенджера...
Тъкмо нужните продукти за Кюфтета по чирпански.

# 29
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
извода какъв е :  newsm78  слагайте продукти според вкуса ви. като краен резултат би трябвало да се получи манджа , която поне на вкус ще ви допада.  Joy

Joy Ми да, важното е да е вкусна все пак  smile3534

Общи условия

Активация на акаунт