Срастване при момИченцата.

  • 223 777
  • 926
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 542
Здравей РЕНИ,
аз съм майка на такова момиченце и при нас нещата със сигурност са били предразположени от раждането, но срастването - пълното се получи после.
Оперираха ни в Пирогов - хирурга, който ни направи и пластиката на пикочния мехур и уретри (но това е друга тема) и сега сме перфектни. Не мога да не спомена, че това беше д-р Момчилов, а операцията беше амбулаторна (преседяхме в отделението няколко часа) и след една седмица вече нищо нямаше... Същността на интервенцията беше, че се разделиха двете малки срамни устни и се обшиха със самоабсорбиращи се конци, които не позволяваха на заздравяващите краища, да се слепят отново. Така мястото заздравя бързо, но не се залепи, както ни се случваше при предните два опита, но при други доктори с т.нар. цепване и др. Не го прави - само ще мъчиш детето. Наистина има опасност от натрупване на секрети и развитие на бактериални процеси...не отлагай, че през лятото в тези жеги е още по-опасно. Добре е да я държиш повече време без памперс, за да не я запарва или поне да е разхлабен.
Тези слепвания се водят за минимални малформации и е добре да се провери  и за други - ние стигнахме до слепването като последно откритие - бъбречната аномалия беше водеща...
Не е нищо страшно като операция, но наистина е с пълна анестезия - за не повече от половин час...
Ако има нещо, което те интересува в подробности - питай... Simple Smile
Желая ти лесно решение и успех... Simple Smile

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tomova,  с тази пластика коригирахте ли бъбречната аномалия? Пишеш, че сега сте перфектни- дано сте се справили с проблема (щото при моята аномалия оправия няма и е голям късмет, че имам деца). Ние ходихме при педиатър, детски ендокринолог и детски гинеколог и на всички им вадих думите с ченгел от устата, никой не обясни наистина компетентно за какво става въпрос (тук, във форума научих много повече). Сега разбирам, че трябва да проверим коремните органи, но как става- с ехограф ли? Твоето детенце колко голямо е било когато сте открили тази аномалия? И как се понася пълната анестезия от толкова малко дете?
На мен педиатърката ми каза да изчакам 2 седмици докато я заведа пак на преглед. Изобщо не съм убедена, че е в интерес на детето да се чака толкова време, а пък на мен сърцето ми как се е свило... Sad Ако потърся утре д-р Момчилов в Пирогов дали ще го намеря?

 
 

# 17
  • Мнения: 542
Не, с тази пластика си коригирахме слепването окончателно, а голямата операция беше 6 месеца преди това...говоря за детето...
Аз съм много настоятелна в разпитванията си и накрая ги изкопчвам - казаха ми, че при няколко малки външни дисморфични белега, трябва да се търси един по-голям - вътрешен. За съжаление ние първо открихме вътрешния и то, когато вече и бъбреците бяха увредени... Въпрос на добра регенерация, (въпреки закъснялата операция) е доброто ни положение сега, а и на добре свършената работа от хирурга и следоперативното лечение. Всичко това започна като признаци на 4 месечна възраст и оттогава - по доктори, на 10 месеца се фиксира проблема в бъбреците, а на 1г и 6м се разбра какво е (рефлукс 5-та степен) и на 1г и 8м беше операцията (спешна!!!!!!) #Crazy
Още преди операцията видяха срастването ито при едно изследване с катетър...сестрата ми каза за него и аз й отвръщам,че не съм забелязала досега(тогава още не беше пълно слепване), а тя ми крещи възмутена - "Вие не сте ли сте се поглеждали...?!?", тогава се скарах, че едва ли ще ми хрумне да сравнявам едногодишната си дъщеря със себе си... ooooh! #Crazy Shocked После тя го цепна без да ме пита и зарасна за една седмица, и така два-три пъти... мъки....
Коремните органи се проверяват с ехограф, пълната анестезия е съобразена с килограмите и други показатели и това само от анестезиолог може да го научиш - за всяко дете е различно и форума не върши работа тук... На нас ни казаха, че е трябвало да ни оперират на 3месечна възраст, за да се запазят бъбреците, защото аномалията е от преди раждането (вродена).
Въобще не чакай за преглед, ами я заведи - не е толкова страшно, всичко минава много леко и след два-три дни зарастват нещата... И да не намериш д-р Момчилов, ще има друг дежурен, мисля че повечето са много добри хирурзи - за другите също съм чувала хубави неща...
Успокой се, няма нищо да й стане за два дни...паниката няма да ти помага, а ще ти пречи - затова гледай детето да е с добра хигиена и не се тревожи излишно, а направи каквото смяташ за правилно.
Няма проблем да ти дам и координати, а ако искаш още нещо като инфо - пиши и на кю-то ако ти е удобно... Simple Smile или на месинджъра... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 35 964
РЕНИ - имам съседка, чието дете имаше точно такова срастване. То е в някаква степен, подобно на фимозата.
Значи жената се беше побъркала. Води си детето на лекар и той казал - операция с пълна упойка. Направила я тя, но след време ПАК се появило това срастване. Хайде пак по доктори, но други. Последните казали, че проблема се решава с по-грубо дръпване и въобще не е било нужна никаква операция. Посля й казали с какво и колко време да прави промивки. Госпожицата е на 4.5г. вече и е една малка дама отвсякъде Simple Smile
Успех ти желая и дано бързо и безболезнено оправите гос'поицата  Heart Eyes

ако имаш предвид Хриси на адашката - втория път го оправиха с някакво мазило в Шейново, иначе пак щяха за я упояват и режат

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Рени, мила, чак сега виждам темата...  Sad
  Съжалявам, за всички трудности, които ти и детенце изтърпявате. Знам, че няма по - мъчително нещо за една майка от това, да гледа как мъничето й страда.
  За съжаление по проблема нищо не мога да те посъветвам, но мисля, че Томова и д-р Оги те ориентираха много добре. 
  Друго искам да те попитам. Защо свързваш еднорогата матка с този проблем на малката? Питам те, защото аз също съм с еднорога матка, но при мен я откриха чак при раждането и ме оперираха по спешност. Също ми казаха, че е голямо чудо, че съм успяла да забременея... но нищо повече, за проблеми при детето не съм чувала. И сега се шашнах много, понеже дъщеря ми има други проблеми, но никой не ги е свързал до сега с мойта аномалия в матката.
  Извинявай, че сега те тормозя за това. Пиши, когато можеш, ако искаш и на лични. Стискам палци да се оправите бързо!

# 20
  • Мнения: 3 161
Доц. Бранков, а Вие какъв специалист сте? Аз имам познат акушер-гинеколог в Пирогов, но не детски и за това не сме ходили при него.
Отговарям ти вместо него (предполагам, че има по-малко време от нас да виси в нета Wink) - завеждащ детска хирургия в Пирогов. Ако погледнеш всичките му мнения от профила, оставил е и тел. за връзка. Успех и по-малко притеснения! Явно е нещо дребно и ще се оправи, важното е да мине с по-малка травма за момиченцето ти.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отговарям ти вместо него (предполагам, че има по-малко време от нас да виси в нета Wink) - завеждащ детска хирургия в Пирогов.
Разбрах. Беше така любезен да се свърже с мен на лични.
Благодаря ти.

# 22
  • Мнения: 2 332
Мила Рени, и аз чак сега видях темата ти... Много съжалявам, че ви се е случило такова нещо, но според мен всичко ще е ок - с помощта на специалистите от Пирогов и благодарение на много добрата регенеративна способност на децата. Моля те, когато имаш време, защото си представям как ти е бръмнала главата, пиши какво е станало при ехографията на органите - стискам палци всичко да е наред! Пожелавам ти да изхабиш колкото може по-малко нерви   bouquet.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
  Друго искам да те попитам. Защо свързваш еднорогата матка с този проблем на малката? Питам те, защото аз също съм с еднорога матка, но при мен я откриха чак при раждането и ме оперираха по спешност. Също ми казаха, че е голямо чудо, че съм успяла да забременея... но нищо повече, за проблеми при детето не съм чувала. И сега се шашнах много, понеже дъщеря ми има други проблеми, но никой не ги е свързал до сега с мойта аномалия в матката.
Ти си голяма късметлийка, че са ти открили проблема чак при раждането. При мен се знаеше предварително и на какъв огън се пекох в МД - лежане, шиене, системи, инжекции, хапчета, безкрайни прегледи... Sick
За съжаление при нашите дъщери има риск да сме им предали генетично някакъв проблем. И сега като се появи този проблем с Рая, пък и всички казват, че трябва да се прегледа допълнително за аномалии- взех да се притеснявам. Голямата ми дъщеря срастване не е имала, но се опасявам от друго (или вече взех да откачам  newsm78) .

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Сега съвсем се шашнах...

  А казаха ли ти какви други аномалии се търсят в такива случаи или поне някаква насока? Защото все от някъде трябва да се тръгне, просто така какво да търсим на децата  newsm78

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
  Сега съвсем се шашнах...

  А казаха ли ти какви други аномалии се търсят в такива случаи или поне някаква насока? Защото все от някъде трябва да се тръгне, просто така какво да търсим на децата  newsm78
Не знам още. Предстои ни ходене в МА и се надявам там да науча повече. Мисля да поискам ехографски преглед на матка, бъбреци, пикочен мехур (и каквото въобще може да се види) и на двете дъщери.

# 26
  • Мнения: 3 334
и моята дъщеря беше с вагинално срастване и знам,че може да сраства до пубертета.Трябва да се следи и да се предприемат необходимите мерки своевременно /вагиноскопия/.Има и мазило,което се нанася  и вагината се разтваря без скопия.Трябва да видя как се казваше и ще тиша на ЛС.Внесено е от Германия и мисля,че ако го поръчаш в някоя аптека ще ти го внесат.

# 27
  • Мнения: 319
Майко мила, к`ви са тия ужасии, хора? Супер се шашнах от всичко, което прочетох тук! Криси е на ясла сега, ама довечера ще претърпи сериозен и обстоен преглед от мен! Дано никой не преживява това! Направо да откачиш заради всичко, което може да се случи и се случва на децата ни! Защо?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не е задължително товас растване да е придружено с някакви други проблеми. Кръщелницата ми имаше такова срастване като по малка, 3 пъти мисля го разлепва детски гинеколог и след това и изписаха някакво мазило, което да не позволи ново слепване. С течение на времето се оправи, сега е на 10 години и няма и помен от проблема й. Казват, че го е израстнала. 

# 29
  • Мнения: 344
Момичета, от както прочетах темата само се взирам и не знам, какво трябва да гледам.  Затова срам не срам реших да питам.  Embarassed При такова срастване вагиналният отвор липсва така ли?  Защото, на мойто момиченце, като я гледам отвор си има, но друго ми направи впечатлиние. Малките срамни устни са в говната част на влагалището или не е така?( уф все едно не съм жена и аз  Embarassed), та точно там е слепено точно тия устнички.
Ох, незнам някой дали ме разбра,но кажете това ли е или не е.

Общи условия

Активация на акаунт