Срастване при момИченцата.

  • 224 232
  • 926
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 299
Цитат
4baby,д-р Сираков преглежда от 10 до 12ч всеки ден в поликлиниката на МД с направление.Кабинета е като влезеш вдясно,третата врата.Пише "детско-юношеска гинекология".Ако имате възможност елате до София.
Утре когато имам време ще изровя и старите теми и ще постна линковете към тях.Мисля че в едната пишеше и за частен прием на д-р Сираков.

Диана по-горе е пуснала линк към темата на Рени, а вътре има и други ако не се лъжа newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 2 221

Със скалпела на д-р Сираков!
Взех направление от GP-то и право при него. Галя е написала кога приема.
Аз за всеки случай си поръчах и хормонален крем от Германия / че в БГ няма/ и мисля при следващо срастване с него да действам. Специално накарах д-р Сираков да ми напише какъв крем е подходящ, защото съставката е много важна - иначе можело да се предизвика преждевременен пубертет Shocked.
Доста съм чела отзиви от мами със същия проблем и бих те посъветвала - не се доверявай на всеки лекар, най-добре доведи девойката на преглед в София.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 221
Иренка,извинявай ама много ме разсмя с въпроса ти,нали ние жените имаме по 2 дупки Wink.От едната пишкаме,а другата е тази която сраства.

Не се смей, защото при пълно срастване наистина не можело детето да пишка Naughty! Ние с тебе просто сме имали късмет / ако може така да го нарека Mr. Green/, че срастването не е покривало уретрата.

Ето още координати на д-р Милко М. Сираков, д.м. - гл. асистент в Държавна университетска АГ болница "Майчин дом" / намерих си визитката му/:
GSM: 0888 55 74 25
Частен кабинет: ул.Гладстон №6, вх.В, тел. 02/ 851 43 25

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 23:56 от Sunny bunny

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз също си мислех за заковаване на такава тема след всички ЛС, които получих от разтревожени майки.
Както някои знаят при нас проблемът още не е решен. Лабиите са срастнали почти напълно, с изключение на няколко мм. Историята ни е:
Когато за първи път забелязах срастването веднага я заведох при педиатърката ни. Тя ни даде талон за център "Детско здраве". Аз настоявах за детски гинеколог в Майчин дом, но тя реши, че сме за ендокринолог. Лекарката на която попаднахме естествено ни изпрати на гинеколог. Там я намазаха с нещо обезболяващо и срязаха ципата. В къщи видях, че половината от ципата си стои и на другия ден пак заведох детето. Лекарят повтори процедурата, като този път взе пари и остави положението същото. Върнахме се при ендокриноложката, а тя каза да отидем в Майчин дом при д-р Сираков. Той обаче беше в отпуска и аз я заведох при д-р Славчев, който ми беше препоръчан от мой познат гинеколог в Пирогов. Д-р Славчев ни продаде (доста скъпо) едно кремче на хормонална основа. Въпреки резервите ми, започнах да я мажа и ципата изчезна. След няколко седмици пак се появи и поисках от педиатърката направление за д-р Сираков. Той прегледа Рая и каза, че в момента не е за цепване. Ако се налагало по-нататък да я мажа с крем. Междувременно ние се местихме и аз загубих тубичката. Срастването продължи за което непрекъснато се оплаквам на педиатърката ни, но дежурният отговор е да не се пипа (което вече ме вбесява). Опасявам се, че е останала съвсем малка дупчица, през която да излиза урината (а скоро може и нея да я няма). В същото време Рая се оплаква, че я боли там. Днес имаме час за преглед (че и други неприятни пролеми се появиха) и пак ще говоря с лекарката. Ако науча нещо ново пак ще се включа...
П. С. Това ми е най-дългият пост.

# 79
  • Мнения: 1 841
Аз също препоръчвам д-р Сираков. Много бързо и лесно се справи с проблема - със скалпел, предписа ни след това мехлем, който се приготвя в аптеката, и оттогава (вече 5 години) не сме имали проблеми.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 226
Момичета, моля дайте ми линк към въпросната тема, за да не стане объркване!!! Ще я заковем горе  Wink

# 81
  • Мнения: 5 299
Момичета, моля дайте ми линк към въпросната тема, за да не стане объркване!!! Ще я заковем горе  Wink
Става дума за тази тема(да се закове), а на 1 стр им линк към старата тема на РЕни, а в нейната и за постари теми.


Да кажа ние до къде стигнахме. Обади ми се тази сутрин лекарката, и ми каза да взема крем " Лоринден" и Калиев хиперманганат, да правя разтвор от 2-3 кристалчета и да накисвам дупето за 2-3 мин. ПОсле да подсуша и да намажа с кремчето. Така сутрин и вечер. По-често да сменям памперсите и да я оставям до колкото е възможно(сега зимата) без памперс - да диша кожата. Прочетох в една от старите теми за още два крема, единият Калпотрофин - но лекарката ми каза, че бил с хормони, и не е много препоръчителен. За другият крем - OeKolp - който може да се намери доколкото разбрах от Германия, смятам да поръчам на един познат да ми изпрати. Това е, за сега смятам да пробвам с кремчета, не искам да избързвам с цепенето. Ще пиша пак дали има резултат.

# 82
  • Мнения: 7 107
Момичета, включвам се само за да затвърдя добрите отзиви за д-р Сираков. Невероятен човек и специалист! Ние водихме дъщеря ми по друг повод при него, просто за консултация, но съм възхитена от отношението му към нас и нея.
Мамите от други градове, в които няма специалисти детски гинеколози, нека направят всичко възможно да заведат децата си в София, че чак ми настръхва косата като чета за разни некадърници, дето си правят експерименти с тях.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 181
4baby,пожелавам ти успех с метода на лечение който сте измислили.
Само че бих те посъветвала да направите изследване за бактерии,защото при тези сраствания не може да се почиства добре влагалището и обикновенно се развъждат.По принцип баните в калиев перманганат са за дезинфекция,но ако ги има вече едва ли ще ги изреби,много са упорити.

РЕНИ,много съжалявам за това което преживявате.Пожелавам ти скоро да се оправите и да се похвалиш с добри новини.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 221


... Обади ми се тази сутрин лекарката, и ми каза да взема крем " Лоринден" ...

Много те моля, преди да купиш крема прочети внимателно упътването - аз имам в къщи същия, но с едно С в името / Лоринден С / и пише, че не се прилага при деца под 15 годишна възраст и че е кортикостероид Naughty

# 85
  • Мнения: 5 299
Da знам, че е с кортикостероиди. Преди време, малката имаше обрив по бузките, и я водих при алерголог - та тогава алерголожката ми изписа 2 кремчета с кортикостероиди за мазане, и ми обяснява подробно, но не помня подробностите. Не съм се отказала да я заведа на преглед при др. Сираков, но вмомента е много студено, и не искам да я разкарвам по пътищата Confused Веднага щом се пооправи малко поне времето, ще отидем в София. Имам пълно доверие на лекарката, която прегледа Вики, и съм убедена, че се е консултирала с всички възможни колеги. На 6 месеца като и правиха изселдвания - резултатите бяха идеални. Ще питам и педиатърката сега на консултацията.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 181
На Стела урината беше чиста на 6м и на годинката.Бактериите е-коли ги открихме с натривка във влагалището.Което все пак беше добре,защото беше явно че не са тръгнали нагоре.За това и лесно ги излекувахме.

# 87
  • Мнения: 2 142
Боже момичета, какво сте преживели и вие и дечицата ви! Бях чувала за срастване при момиченцата, но и също така, че е много рядко. Сега, като изчетох всички теми, виждам, че съвсем не е толкова рядко, а е сигурно почти толкова често срещано, както и при момченцата. Ядосах се на нашата лекарка, че нито веднъж до сега не е преглеждала гениталиите на Еми! Сега детенце спи, но щом се събуди, ще я разгледам подробно. Е, притеснено ми стана, но защо педиатрите, наистина не го поглеждат, едва ли всички могат да бъдат информирани за всички възможни здравословни проблеми свързани с израстването! Аз лично нямам много време и ако нямам някакъв конкретен проблем всичко останало, което съм научила е било съвсем случайно, с което естествено не се хваля...

# 88
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ,много съжалявам за това което преживявате.Пожелавам ти скоро да се оправите и да се похвалиш с добри новини.
Благодаря ти. Снощи лекарката ни отново каза да не се занимаваме със срастването- има достатъчно място за да пишка и нямало опастност от инфекция newsm78

# 89
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Бях чувала за срастване при момиченцата, но и също така, че е много рядко. Сега, като изчетох всички теми, виждам, че съвсем не е толкова рядко, а е сигурно почти толкова често срещано, както и при момченцата.
Зачестило е от както има памперси. Те не са основна причинар но спомагат доста да се задълбочи проблема. Може би решението е по- честа смяна на памперса и няколко пъти на ден търчане по голо дупе.
Ние също ходихме при д-р Сираков, и понеже четох тука и на други места и се бях наплашила- правихме преди това и други изследвания.
Понякога, не винаги, но понякога причина е нарушен хормонален балнас или срастването е външен израз на вродена малформация на вътрешни органи- бъбреци, яйчници. Много ви моля, не се плашете. Пиша това за да сте информирани. В повечето случаи освен срастването има и други симптоми, така че ако ги няма и е само срастването, най- вероятно е просто срастване. Като при нас- слава богу. Вече съм по- спокойна, макар че виждам, че ципата пак е тръгнала, но след като се видяхме с доктор Сираков и говорих с него - разбрах, че е възможно да си расте до пубертета. Манипулацията, която той направи е описана по- горе от другите мами- със скарпел. Беба беше на година и един месец, дори не измяка- не разбра какво става. Мазах я с правен в аптека дефламол и зарастна много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт