Срастване при момИченцата.

  • 223 837
  • 926
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 65
Здравейте мами! За съжаление и аз съм една от Вас - майка на момиченце, при което се появява вагинално срастване. Не знам защо до сега не се бях сетила да погледна в бг.мама и търсех отговори само от лекарите, а те не ми ги дават. За първи път разбрах за проблема, когато заведох детето - още бебе, на частна консултация с педиатър. Беше на месеци, и лекарката видя, че има слепване. Предписа ни Линоладиол, с който мажехме вечер, а след около седмица  с леко дръпване аз разлепих ципичката. Това се повтори още 3-4 пъти. В промеждутъците мажех с вазелин, но пак залепваше. При поредното залепване и отлепване - миналото лято, дъщеря ми явно разбра какво се случва и в последствие отказа да ми дава да я пипам. През февруари пак залепна - тогава я водих при моята гинеколожка, която направи процедурата. Преди около месец видях, че положението отново е същото. Последвалото посещение при гинеколожката беше кошмарно - детето плака и пищя, а след това вече въобще не ми дава да я пипна. Не дава да я мажа, пищи само като се опитам или и кажа, че трябва да я намажа, свива се когато я мия или и бърша дупето след като е пишкала....
    Извинявайте, че писах толкова, но исках да Ви разкажа историята, защото вече не знам какво да правя, а във Вас виждам хора с моя проблем. Склонна съм да спра да я закачам и да чакам пуберитета, но ме е страх дали няма да се срастне напълно и да се получи инфекция нагоре по пикочните пътища. Всъщност, не съм наясно дали това слепване може да възпрепятства пишкането, все пак не пищкаме през влагалището... Дори вече си мисля за консултация с психотерапевт - детето ми определено вече е травмирано психически с проблема... Вие как мислите?

# 856
  • Мнения: 180
  avia е права...при нас урината беше чиста,но когато вземахме вагинален секрет,тогава ни откриха бактериите Sad Личната не варваше и беше убедена,че и вагиналния секрет ще е чист.Малката се оплакваше че и "буче"...то ние така и открихме срастването .
  gabin ,незнам какво да те посъветвам  Thinking  Когато разлепиха Миши...и тя не даваше...опитах да я убедя с разговор,с игри,с гъдилкане и закачки...и накрая се налагаше да я поприклещя ,че да я намажа-голям ад беше,но вече дава..незнам свикна с времето или ме разбра newsm78 Може би наистина трябва да се допитате до психотерапевт...или човек на когото детето има доверие...за да намерите правилния път  в преодоляването на страхът  на детето.

# 857
  • Мнения: 65
Днес нашето джипи ме посъветва да пробвам да мажа с "Хомеоплазмин". Това е хомеопатично мазило, което според нея няма да позволи нова слепване. Каза да дам на Дими да се маже сама и да клепа колкото иска - нямало никаква опасновст от предозиране. Някоя от Вас пробвала ли е? Личната ни е много добра и и вярвам, но ако някой вече има опит с това лекарство, моля да ми каже.

# 858
  • Мнения: 16
Момичета искам да ви питам нещо...майта малката има срастване отново,не напълно има си малка дупчица.Когато я мия всяка вечер я мажа със Павлодерм и се опитвам да подърпвам с пръсти,но ме е страх да не пусне кръв пък и тя ме усеща ,че правя нещо там.Първия път когато го направих не усети,ама после ми каза че и щипело и аз май ще се откажа да го правя.Личи си ,че м/у двете стенички на отвора има съвсем бледа ципичка която според мен трябва да се рздели,поне така си го обяснявам аз.Тя е разлепяна вече два пъти като по малка с ръце и лидокаин.Вече порасна и си спомня за случая как докторката й"бръкнала"(тя така си мисли) в дудката.Та въпроса ми е дали да не оставя нещата така или да не я заведа пак но при друг доктор да видим той какво ще каже и какво ще направи.Анабел беше пуснала едно писмо на английски та аз си го преведох до колкото можах и си мисли че има логика.Дайте ми съвет.







# 859
  • Мнения: 180
 hakuna-matata  и ние сме така- отново позалепена.И аз придърпах  веднъж и се разлепи донякъде,но не докрая.Сега нещо обаче не се получава Sadмажем със същия крем.Аз също се чудя какво да я правя ако пак се засепи повечко.

# 860
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при моята дъщеря пак се залепи това което успяхме да разлепим миналото лято.Мажа с кремче и това е.Не дърпам,страх ме е .Не стига това,ами ме гледат като полезно изкопаемо като попитам за Павлодерм.Мажа с дефламол и един друг правен крем.

# 861
  • Мнения: 2 011
А каква е логиката да се маже, след като е залепнало? Според мен няма да се разлепи от този Павлодерм.  newsm78
Ако не го намираш, Бейбидрийм е подобен крем, много мазно като вазелин, намира се по-лесно. Пак е македонско производство.

# 862
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ами уж да е мазно и да не продължи срастването,защото при дъщеря ми не е пълно.Аз не бях много редовна,пропусках по 2-3 дни и може би тогава става постепенно.

# 863
  • Мнения: 180
  И ние много трудно го намерихме този крем,а уж в голям град живеем  Sad Едно майче от форума ми каза от къде купува Павлодерма ...и сега вече знам Rolling Eyes обаче голямо ходене и разпитване беше...а насреща ме гледат...едни такива ...все едно за пръв път го чуват ooooh!

# 864
  • Пловдив
  • Мнения: 718
Аз имам питане към мамите, които са разлепвали сами вкъщи. При моето момиченце започна отново да се слепва преди време и сега вече е около 4 мм. След като я намажа и се опитам да придърпам ръцете ми се пързалят и нищо не се получава. А без да съм намазала с кремче се страхувам да не я нараня. Тя не реагира по никакъв начин на придърпването и съм сигурна, че няма неприятно усещане, но се притеснявам, че усети ли  болка, нама да ми даде за дълго време дори да я видя  Rolling Eyes
Моля, споделете как разлепвате сами и децата оплаквали ли са се след това от парене или нещо друго.

# 865
  • Мнения: 2 011
....Първия път когато го направих не усети,ама после ми каза че и щипело .


Извинявам се, че цитирам хакуна-матата. Това в отговор на питането на Авиа. Дано и други се включат.

# 866
  • Мнения: 227
При нас проблема е самото "дръпване", след това няма оплаквания. Но, аз съм го правила, когато е било буквално като ципа, т.е след това не е оставало раничка или нещо подобно, което да я боли. След това, обаче, не ми дава да я мажа аз, а се опитва да го прави сама Tired

След като я намажа и се опитам да придърпам ръцете ми се пързалят и нищо не се получава. А без да съм намазала с кремче се страхувам да не я нараня.

Не я мажи с крем, наистина така не става нищо, но за да не я боли, можеш да я оставиш да си играе по - дълго в банята вечерта (моите деца си играят всяка вечер по 30 - 40 минути във ваната), така самата кожа ще набъбне и омекне, и става много лесно. Ако нямате вана, пробвай да я заиграеш с леген с вода, да си "готви" нещо и дупето да е на мокро и топло  Peace

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 18:36 от *Dory*

# 867
  • Пловдив
  • Мнения: 718
Благодаря, момичета   bouquet
*Dory*  и  при нас къпането  е ритуал и стои във ваната по 30 мин.  - подсушаваш ли слабините преди да придърпаш ципичката или още докато е мокра разлепваш?

# 868
  • Мнения: 227
Подсушавам и веднага след това го дръпвам - бързо и рязко! Успех Peace

# 869
  • Мнения: 180
 Да ви се похвалим  Rolling Eyes снощи направихме великото разлепване..за втори път.Като погледнах хубаво Sadпозалепило се повечко...и преди да я намажа я предупредих,че ще драпна лекичко и ако я заболи да ми каже за да спра.Ама то моето дребосче голям герой излезе..не се разплака..не я заболя...дори ми се смя ,че съм се поуплашила..а аз наистина се постреснах..усетих разкъсването на ципичката със всяка частица на тялото си-ужасно чувство. Резултата-остана една малка тънка ципичка ,от която днес вече нямаше помен,явно от павлодерма Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт