Пета тема на чакащите

  • 256 764
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 124
Критериите ни са: възраст от 0 до 2 години; без претенции за пол; може и близнаци - момче и момиче; да не е ромче.

# 931
  • Мнения: 712
Критериите ни са: възраст от 0 до 2 години; без претенции за пол; може и близнаци - момче и момиче; да не е ромче.

Предполагам, че сте записали и "здраво дете". Кандидати с тези критерии в общия случай чакат към 2 години. Някои дори повече, като разбира се има и такива, които чакат по-малко, но подобни случаи са по-скоро рядкост...

# 932
  • Колибите
  • Мнения: 357
Критериите ни са: възраст от 0 до 2 години; без претенции за пол; може и близнаци - момче и момиче; да не е ромче.

Ммоите критерии бяха дете от 2 до 4 години, здраво момиченце, без претенции за етнос. Чаках година и половина.

# 933
  • Мнения: 48
здравейте ние с бебо сме много добре много слуша по цяла нощ спи не се буди перфектното бебе.Чиполита с тези критерий ще трябва да почакаш българчетата трудно се осиновяват все пак ти пожелавам дано да стане скоро.Аз чаках 7 месеца като бях писала,че нямам претенций за етнос за мен всички деца са еднакви нямам право да ги деля на ромчета,българчета,турчета всички са малки ангелчета.Накрая Господ ми прати 3 месечно българче но за мен не е от значение етноса важното е,че имам най прекрасното бебе,Моята социална като ходихме преди два дни при нея да види бебо ми каза ,че има двойка която чака вече шеста година но не се отказват държат за българче какви хора тя ми каза ,че ще чакат още.Не е важно с какъв етнос си важно е осиновителите какъв човек ще те направят.Пожелавам Ви дано всички скоро да се намерите с вашето дете.

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 13:29 от reni31

# 934
  • Мнения: 357
Накрая Господ ми прати 3 месечно българче 
Що ли си мисля , че господ няма нищо общо!

# 935
  • Мнения: 268
Накрая Господ ми прати 3 месечно българче 
Що ли си мисля , че господ няма нищо общо!
tooth

# 936
  • Мнения: 989
Рени, дано не се обидиш, но смятам,  че информацията, която даваме тук, трябва да бъде точна и вярна, за да си бъдем максимално полезни едни на други. На 51стр. си споделила, че детето е с неизвестни родители, а сега казваш, че е българче. При положение, че детенцето ти не е с доказан български произход, не давай заблуждаваща информация относно времето за чакане на хората, които са посочили, че искат дете с доказан български произход. Нямам нищо против теб, но забелязвам, че даваш противоречива информация и смятам, че това не е честно спрямо чакащите. Още веднъж се извинявам, ако съм те засегнала.
Иначе относно чакането, от всички РДСП-та, с които говорих, ми казаха, че за българче нещата няма как да се случат за по-малко от година и половина-две.
Успех и търпение на всички! Денят все някога ще дойде Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 11:00 от polito_87

# 937
  • Мнения: 767
Момичета и ние сме посочили турски или български произход до 18 месеца,може и смесен ,но без ромски.Подготвила съм се за чакане повече от година,но колкото се налага ,толкова ще чакаме.Когато ми писне чакането ще променим за етноса.Дано не ме упрекнете за това което написах...

# 938
  • Мнения: 48
Ами така написах неизвестни защото социалната така ми каза но впоследствие разбрах какви са родителите но имали някакво значение може аз да бъркам значи мога да кажа,че съм осиновила най-прекрасното ромче след време ще си взема още едно ромче да бъде пълно щастието. Praynig Praynig PraynigПросто се възмущавам на хората които искат да осиновят пък с големи претенций.Какво им е на ромчетата и да Господ ми помогна колкото и смешно да ви звучи защото не съм от хората които като им кажат,че детето е от ромски произход и веднага се отказват не ме и интересува честно казано какъв е произхода на детето ми гледам си го все едно аз съм го родила и това ме прави щастлива даже мисля другият път изрично да подчертая,че искам ромче поне да направя едно ромче щастливо!

Последна редакция: вт, 08 апр 2014, 02:19 от reni31

# 939
  • Мнения: 78
reni, не се възмущавай толкова много на хората с претенции, защото те поне имат смелост да ги заявят. Защото може би някои се възмущава и от това ,както ти сама си дала пример, че социалната ти е казала за жена, която чака с години заради своите претенции, а ти си извадила такъв късмет да те извикат само след седем месеца за малко бебе, с български произход. Е не съм сигурна, че е само късмет, но никои не ти го казва. Така че мисля, че ти не си тази която може да критикува или да се възмущава от някои и от нещо! Извинявам се, ако съм те обидила с нещо.

# 940
  • Мнения: 712
Ех, какви сме си мнителни, само...  Grinning
Аз пък да си призная, мисля като Рени, но нямам смелостта като нея да се възмущавам... Wink Само с едно не съм съгласна:

...даже мисля другият път изрично да подчертая,че искам ромче поне да направя едно ромче щастливо!

Разбирам, защо го е написала Рени, но... Много е сложна и деликатна темата относно това, дали - как - кого ще направим щастлив...

# 941
  • Мнения: 268
reni, не се възмущавай толкова много на хората с претенции, защото те поне имат смелост да ги заявят. Защото може би някои се възмущава и от това ,както ти сама си дала пример, че социалната ти е казала за жена, която чака с години заради своите претенции, а ти си извадила такъв късмет да те извикат само след седем месеца за малко бебе, с български произход. Е не съм сигурна, че е само късмет, но никои не ти го казва. Така че мисля, че ти не си тази която може да критикува или да се възмущава от някои и от нещо! Извинявам се, ако съм те обидила с нещо.
Аааааа недей така Кати  Laughing, mama merita съвсем ясно си е подчертала, че не вярва Господ да е свършил тази работа, а и аз напълно я подкрепям. Все пак не на всички майките работят в съда и търсят връзки. Въпроса ми е като е имало българче - за което някой чака с години - защо е дадено на някой, който чака 5 месеца.  Mr. Green

# 942
  • Мнения: 335
Аз съм една от тези с претенции за произхода на детето и то защото имам определени предразсъдъци, както и обществото около нас и не мисля, че специално за това трябва да си се възмущаваме един на друг. Това не означава, че аз гледам с друго око на тези осиновени деца, напротив възхищавам се на такива родители. Аз обаче за сега не мисля, че бих преодоляла тези си предразсъдъци. И си мисля, че е важно да си осиновим детето/децата, които си мислим че ще ни направят щастливи, за да може и ние да ги направим щастливи.
Признавам се, че и аз се подразних от факта, че има хиляди хора които чакат дете от бълг. произход с години, а на други, които нямат претенции за произхода, им се предлага точно такова и то след много по-кратък период. Дали е късмет или са връзки всеки сам си знае. По-важното е обаче че всички сме тук, за да споделяме притесненията, очакванията си и трудностите с които ни се налага да се справим, а не да се нападаме и съдим, това едва ли ще ни помогне. Темата обаче май на там върви.
Преди време бях чела че има родители, които искали да осиновят УЧЕНОЛЮБИВО дете - ето това вече е абсурдно и би трябвало да предизвиква възмущение.

# 943
  • Мнения: 989
Доживях... Най-сетне. Пощальонката ми звънна преди минути. В петък е срещата ни. Треперя... Вълнувам се много. Детето е от ромски етнос с типичните за етноса черти. В перфектно здравословно състояние. За мен това е най-важното. Не знам какво да й занесем понеже е мъничка - на годинка и два месеца. Дано този път това е Тя. Не знам как бих се справила с още един отказ... Дано е нашето момиченце!

# 944
  • София
  • Мнения: 595
polito_87, всичките ми стиснати палци сега са за теб. Дано това е вашето момиче   bouquet

Ние занесохме на нашето момче (беше на годинка) играчка, която може да се закачи на легълцето или на количката - една плюшена жабка, на чието коремче има прозрачна въртяща се сфера, пълна с цветни топченца. В дома му я бяха закачили за креватчето и ни я върнаха, когато го изписваха. И досега това му е любимата играчка. Занесохме също пантофки (от някъде ми е останали в главата, че в домовете имат проблем с това). Реших, че и да не улуча номера, ще станат на друго детенце  Peace

Още веднъж, много, много късмет за петък. И чакам добри новини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт