Пролет, здравей! ЮЛСКО човече в корема на мама дивей - тема 19

  • 17 872
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
ani88, първо мога да ти предложа да е Деян - 'да е деен', защото Диан се явява мъжки еквивалент на Диана, а Диана е само жена и няма такова мъжко име. Т.е. стои скалъпено и малко от типа на Маргарит, Снежан, Катерин (познаваме мъже и с трите имена). Иначе с удоволствие ще помисля и ще ти направя предложения!  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 4 709
Все забравям да ви питам, някоя от вас да има идея как може да се прати колет от Португалия до България, при това евтино, че с пощите е много скъпо?

# 62
  • Мнения: 86
ЛИЧНА МОЛБА

Здравейте,

благодаря на тези, които ми изпратиха попълнена анкетна карта. За момента съм събрала 50 от 100 броя попълнени въпросника. Имам срок до края на седмицата.

Моля останалите, които имат възможност и желание да попълнят анкетна карта /за целите на писането на магистърската ми теза/ да ми изпратят мейла си на лично съобщение, за да изпратя анкетата.  
 
Успешен ден.

М

# 63
  • Мнения: 0
Добро утро Simple Smile
Achillea millefolium както каза mysterious, сякаш храната която си яла се връща обратно по хранопровода. Доста е неприятно а при мен се активизира вечер и няма заспиване.
Задължително ще пробвам солетите и бонбоните Simple Smile
Темата с имената ми е много любима. Аз си мисля за някакво зимно име, че рожденият ден като е юли, кога ще черпи в детската градина или в училище.  За сега дискусията с мъжа ми стига само до  подигравки с детето в стил "Хулио", "Антонио", "Жан Клод Ван Дам" и какви ли не още. Дано докато дойде момента вземе решение.

Благодаря за добавянето в списъка Simple Smile

# 64
  • Мнения: 5
Добро да е утрото...
Кате,страхотна тема както винаги Hug

Христинче,моя метод за киселини е сода михалково.
Таня,радвай се че не знаеш какво е киселини и наистина ако имаш няма да ги подминеш,повярвай.Това е като с контракциите,докато не знаеш какво е и вече си наясно като дойде момента без да ти е казал някой.
Гълр,какво за фамилия Тенев,води се за неблагозвучна ли/моята моминска е Тенева/.
Пина,експерте...кажи две думи за Мартин моля те.Спряли сме се на това именце живот и здраве.Разнищи му корените Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 50
Абе момичета,я обяснете малко повече за ваксините.Защо да са опасни? Embarassed

Гифт
, опасни са главно заради съдържанието на токсични вещества като консерванти в тях. Става въпрос за производни на живака (тиомерсал), алуминия и др., които според някои проучвания причиняват болести на централната нервна система при един много малък процент от ваксинираните, например аутизъм, нарушения на зрението, равновесието, парализа и пр.  Това не е напълно доказано, но все пак има достатъчно твърдения на потърпевши, както и на научни среди, че тези заболявания при някои от хората са настъпили в резултата от приложена ваксина. Колко голям е този процент, можете сами да прецените, знаейки, че в България са се извъртели вече поне 3 поколения ваксинирани - нашите баби, майки и ние самите, а едва сега започват да изскачат данни за някой и друг случай на усложнения, къде потвърдени като директен резултат от ваксинацията, къде не. По най-проста логика и сметки, процентът на риска е доста под 1 .

Но, от друга страна, да видим какъв е рискът, ако НЕ ваксинираш детето си със задължителните ваксини. То може да се разболее от:

туберкулоза - 4 процента от заразените умират, въпреки лечение
детски паралич - 1 процент от заразените развиват парализа
коклюш - 20% от заболелите развиват пневмония или други сериозни последствия, 0.2% умират
тетанус - смъртност при 11% от заболелите, въпреки лечение
дифтерия - смъртност при 20% от заболелите деца под 4 годишна възраст и стари хора, въпреки лечение
хепатит В - сам по себе си почти никога не причинява смърт, но ако остане хроничен, 40% от заразените развиват цироза или рак на черния дроб. Шансът да стане хроничен е 95% за заболелите бебета, и 70% за заболелите малки деца.

за хемофилус и стрептококус това е първото нещо, което ми попадна, не ми се занимава в момента да търся други статии, описващи опасността от тези две неща:

Скрит текст:
Респираторни инфекции, синуит, бронхит, отит на средното ухо могат да се причинят вследствие на заразяването с тези  микроорганизми. Усложненията на заболяванията водят до пневмонии, менингит, сепсис. Тежките последици включват глухота, неврологични усложнения, епилепсия, умствена недостатъчност и дори смърт при деца до 5-годишна възраст. Утежняваща прогнозата особеност е, че се наблюдава повишена резистентност при лечението на заболяванията от тези микроорганизми.

Според данните на Националния център по здравна информация (НЦЗИ) за последните години заболяванията на дихателната система са на трето място сред причините за детската смъртност у нас, предхождани от травмите и интоксикациите. У нас леталитетът и трайните увреждания след менингит тип Б са 16,4% Пневмококовата инфекция е най-честата причина за смъртни случаи при децата под 5-годишна възраст. http://www.deteto.info/news.aspx?id=207

Голяма част от родителите, които не ваксинират децата си разчитат на две неща: първото е т.н. колективен имунитет. Тоест, ако в една група от 20 деца 19 са ваксинирани, а 1 не е , то това неваксинирано детенце също няма да се разболее, просто защото няма кой да го зарази. Като оставим факта, че това избива на егоизъм, това е и един загубен шанс да се изтрият веднъж завинаги тези заболявания от лицето на земята, както е станало с едрата шарка/вариолата/. И така, милиони деца ще продължават да бъдат имунизирани срещу тези болести, подлагайки се на риск, вместо болестта просто вече да я няма, заради изборът на малцинството от родителите.

Второто е теорията, че гореизброените заболявания са били по-опасни навремето, сега имаме по-модерни лекарства, по-висока хигиена и информираност и следователно, рисковете вече не са толкова големи. Само дето тези цифри, които ги цитирам горе са на база лекувани пациенти, като повечето от тях са базирани на статистика за последните години, а не за 1970-1980 например.


Има много информация, че гоените две точки не сработват според очакваното, ето само един малък пример, на който попаднах, става въпрос за туберкулозата в Русия: Also, parents often refuse to vaccinate their children because they fear side effects. The number of children with TB has doubled over the last decade. http://vaccinenewsdaily.com/medical_countermeasures/321990-russi … y-about-tb-rates/

Има подобни примери за Швеция, Холандия, Англия и т.н., развити държави, в които родителите отказват ваксинация на децата си и впоследствие се наблюдава рязко покачване на тези заболявания, дори епидемии. Няма да цитирам, да не разводнявам, който иска, може да ги открие тези данни.

И така, слагам едното на кантара, слагам и другото, и изводът ми е: за задължителните имунизации - по-добре далеч по-малкото зло.

Но не бих поставила противогрипна ваксина на детето си, тъй като грипът и без това е заболяване, което се лекува сравнително лесно и при което никога не настъпва фатален изход, стига да нямаш други съпътстващи заболявания. За HPVто пък (рак на маточната шийка) има и други опасности и противоречия, които се свързват с ваксината, та там смятам, че е по-добре да се разчита на други профилактики.

Има и разни други теории на конспирацията, за геноцид чрез ваксини в държави от Третия свят, но това е вече друга бира.

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 10:22 от karlie

# 66
  • София
  • Мнения: 50
Милото иска да го му сложим име което да съдържа хубаво чувство,но предложението му се изчерпа с Любомир а на мен не ми допада  newsm78!Всъщност и приемам предложеня от всички ви!На мен пък сега ми се върти в главата за Диан  newsm78!

На първо четене ми хрумват Светлин, Ясен, Добри, Боян (значи висок, вълшебен, богат, а не побойник Simple Smile ).

Също асоциации с красиви неща ми правят Калин, Явор, Борил (дървета). (Пина, сега да не кажеш, че и Калин идва от женското име Калина  hahaha То си е така на практика, ама вече е доста наложило се име и не е като Елисавет (реален случай) и Катерин.)

Иначе напълно подкрепям идеята на мъжа ти, и тази на Сандалка, името да носи универсална положителна емоция с някакъв смисъл, а не просто да звучи добре.

Който иска да си кръсти детето Зорница, да не чете скритото:
Скрит текст:
За дъщеря ми много ми харесваше мелодията на името Зорница, но все го свързвах с думата зор, а не с изгреви и звезди, и затова се отказах от него.

А като се сетя, как едно време са си кръщавали децата Черньо и Грозьо, от глупави суеверия, ужас  Joy

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 10:24 от karlie

# 67
  • Мнения: 11 747
Добро да е утрото...
Пина,експерте...кажи две думи за Мартин моля те.Спряли сме се на това именце живот и здраве.Разнищи му корените Laughing

 Laughing  Не съм чак такъв експерт, но са ми интересни имената, да. Между другото да спомена подфорум 'Имена', там всеки може да си пусне тема с питане и се отзовават и доста други любителки като мен. Всеки със субективното си мнение, разбира се.

За Мартин - хубавото е, че е международно, т.е. навсякъде ще бъде успешно прочетено, че който има нечетимо име извън България знае за какво става дума. Както и не е нещо обидно, примери - Путко Мафани, Хуй (много популярно женско име в Китай, което означава мъдра, ярка), българското Атанас (на латиница Atanas(s) - at an ass), Валери, което в чужбина е Валери и е женско... и прочие неудобства.
Има имен ден на 14 април - за когото е важно. Аз лично мисля да не празнуваме имен ден, защото съм атеист, но за много хора тези празници са важни.
Произход и значение - идва от римското Мартинус, от римския бог Марс, който е бог на войната. Тук за мен е леко неприятно, защото бих избирала имена с 'мирни' значения - радостни, светли. Войната днес не се възприема като хубаво нещо, макар че в римско време и не само си е било съвсем друго. Хубавото е, че е мъжко, мъжествено име.
Среща се в Англия, Франция, Германия, Швеция, Норвегия, Дания, Русия, Румъния, Чехия, Словакия, Словения, Хърватия, Унгария, България, Финландия. Най- висока популярност има в Чили и Норвегия - гледам едни класации.
В България е много популярно сред децата родени последните 10 години. Никога не е било на първо място в годишните класации, но на трето и четвърто е традиционно. (на първо винаги до сега е било Александър, а на второ Георги, като 2012 си смениха местата и на първо излезе Георги).


 karlie, точно това бих казала за Калин, да!  Laughing Но е много навлязло, така е. Аз съм или поне се опитвам да бъда широкоскроена и да приемам всеки избор. Затова не бих се подиграла дори на имена като Елисавет и Катерин, но... все пак не бих ги ползвала за свое дете, както и да ги препоръчам няма.


Подфорум Имена

# 68
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте, момичета! Включвам се в темата със закъснение, "новородена" съм във форума. Следя ви от няколко дни и се радвам да се цопна във общността. Да се запиша - терминът ми е на 07.07., девойка ще е. Леко бременеене на всички!

# 69
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро и от мен Hug

Кате мерси за поредната хубава тема

Добре дошли на всички новопристигнали  bouquet

Христинче на мен при киселини много успешно ми помагар дъвки орбит розови. И нещо сладко като цяло, но дъвките имат страхотен ефект (поне при мен)

# 70
  • София
  • Мнения: 50

 karlie, точно това бих казала за Калин, да!  Laughing Но е много навлязло, така е. Аз съм или поне се опитвам да бъда широкоскроена и да приемам всеки избор. Затова не бих се подиграла дори на имена като Елисавет и Катерин, но... все пак не бих ги ползвала за свое дете, както и да ги препоръчам няма.
Подфорум Имена

Оф, аз сега се сещам за един познат Десислав. Женско име, като го чуеш малко те насмешава, но тоя Десислав е такъв сваляч и покорител на всичко женско, дето мърда, че след първата си среща очи в очи с него изобщо не ти пука Десислав ли е, Екатерин ли е, само се чудиш как да останеш вярна на мъж си  Joy  Blush Та много си е вярно това, че не името прави човека...

# 71
  • Мнения: 4 841
Момичета, за майчинските, за безработни. По едно време се коментираше тук, че ако те назначат макар и 1 ден преди излизане в 45- дневния болничен, ще имаш право на минимални майчински (240лв мисля). Тъй ли е? Сега сякаш се притесних, че 3 месеца преди 45- дневния болничен трябвало да е назначението  Thinking Счетоводителките в темата ни май ги няма сега...


Добро утро в този мразовит уж пролетен ден. На вън е бяло  cold и тук таме има по педя сняг.

Пина, точно преди 45 днвения болничен трябва да си на ТД и да имаш поне един ден отработен. Хубаво е да са два или три, че иначе много се набива на очи. Така ако назад във времето някога си имаш общо 12м осигурителен стаж, първата година от майчинството ще вземаш не 240лв, а 310лв. Първата година е обвързана с МРЗ. Вече втората година си е все още 240лв.

# 72
  • Мнения: 11 747
Мерси, Агнес! Ох, то сложно става, че да видим. Имам повече от 12 месеца изработени, ама сега гледам, че е трябвало да съм осигурявана за ОЗМ (общо заболяване и майчинство). Не зная била ли съм  Thinking През годините толкова са менени нещата, имало е време, когато не е било задължително, аз имам и период на самоосигуряване и тогава също не зная осигурявала ли съм се за ОЗМ  Thinking Както ми е подготвила счетоводителката, така съм внасяла и за какво идея си нямам  Thinking  Както и да е, то става вече строгоперсонализирано и ще видим как ще стане и дано да стане. Иначе съм решила даже 10 дни преди 45- дневния да ме назначат.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Таня,радвай се че не знаеш какво е киселини и наистина ако имаш няма да ги подминеш,повярвай.Това е като с контракциите,докато не знаеш какво е и вече си наясно като дойде момента без да ти е казал някой.

ъъъ  Thinking май нещо си се объркала ако визираш мен под "Таня"....аз много добре знам какво са киселини защото от малка съм със стомашни проблеми и обяснявах на Ахилея че няма как да ги сбърка и да не се чуди дали има или не, защото ако има ще разбере....

# 74
  • Мнения: 2 237
Добро утро  Hug

Добре дошли на всички нови попълнения  Hug

Аз слава Богу киселини нямам, даже не знам какво е това  newsm78 Май никога не съм имала.
karlie, горе-долу е така за ваксините, ама и не съвсем. Обаче не искам да се впускам в полемики, не ми е това работа. Приеми ме за адски тъпа ако искаш, но аз съм от вярващите в Световната конспирация. Може да ме анатемосате.

Относно имената по нашия край доста разпространени са  Патьо, Станьо, Галитьон, Запрян и други подбни.  Mr. Green
 
ani88, моят мъж се казва Любомир и аз страшно харесвам това име . Освен това си е българско. Е има и много други разбира се.

verabel, искаш ли помощ?  Grinning Навремето това беше основната ми работа, правех обществените поръчки. А там се касаеше за милиони левове и един куп машини за мините и метрото. Беше ми много интересно и сега ми липсва

Аз да ви кажа, как вчера милото ме разстрои. Не стига , че цял ден бях сама и го чаках от работа, готвих та кръста ми се откачи от болка...Ами накрая седнах и го помолих да ми масажира кръста. Да , ама той нали гледа пусти мач...и ми вика"Абе я бягай, че ми пречиш да гледам!". Аууу, като ревнах....Още съм му сърдита  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт