носна лигавица

  • 4 684
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте,ще споделя и моя проблем.Бях на лекар и ми казаха че имам увреждане на носната лигавица,казаха че може и да е от бремеността,много зле се чувствам,направо ужасно,побърквам се с този нос,много ме е страх да не си остана така,дали ще изчезне след като родя? Sad

# 1
  • Мнения: 21
Какво точно ти има?
И аз имам проблем с носа: запушва се, на моменти набъбва, на моменти отпуска... побърква ме.

# 2
  • Мнения: 61
Ами и на мен ми е точно така,запушен нос,вечер особено като заспя,ако изобщо заспя  Sadи цяла нощ с отворена уста дишам,защото като стана сутрин и гарлото ме боли яко,исъхва,абе малък ужас,ходих и на алерголог-пулмолог,пусна ми за алергии,оказа се алергия от прах ,акари,никога не съм имала през живота си алергии,ходих и на унг,той ми каза че лигавицата ми е увредена,задържа секрет,според него е от хормоните на бремеността,и съчетано с алергията става чудно Grinning,чесно казано се вбесявам от тоя нос,на всичко отгоре се получава задна хрема защото отпред нищо не тече а всичко е назад и това полепва по гърлото и ме кара и да кашлям,моля се само да мине всичко след раждането живот и здраве,притеснявам се дали така като не мога да дишам през носа достига достатучно кислород за бебето Sadмежду другото унг ми изписа мукоплант спрей сас ехинацея или салвия,помага

# 3
  • Мнения: 21
И аз съм така. От 1 месец насам спрях храните, съдържащи глутен: хляб, жито, овес, банички, пици, вафли, закуски, пасти....., както и всякакви колбаси. По изключение вземам месо или кайма, но рядко. Минах на плодове и зеленчуци. Сутрин задължително ям омлет или твърдо сварени яйца със сирене и краставица. На обяд ям голяма салата, асорти, каквото има: марули, краставици, домати, моркови, ряпа, цвекло си вземах по едно време, абе сурова салата. Вечер задължително имам половин краставица и един изцеден портокал или лимон. От плодовете: лимонти и портокали, ябълки в промишлени количества, малко банани, киви, ягодите паднаха като цена, вземам и от тях.
Правя си и готвени храни, супи, манджи, яхнии, последното беше супа топчета, макар че рязко намалих месото в менюто си. Каквото и да е, ям го до 13 часа. След това само салата и плодове.
Много малко сол, но наистина малко, в повечето случаи без.
 Само след няколко дни на тази леко строга диета лигавиците поотбъбнаха, тялото също, при метне се надуват и очите, клепачите, гушата, краката, вътре органите, чак получавам задух.
Сега, вече месец на такъв режим, през деня съм добре. Вечерта около 7-8 часа ми понабъбва леко носа, за 2-3 часа. До 11 най-късно отпуска и заспивам. Оттоците ми спаднаха като цяло, и да се появят, за няколко часа е. Започнах да спя, даже да се наспивам, спря да ми кърви носа.
Понакога си вземам някоя вафличка и после се проклинам няколко часа...
Явно е от хормоните, така ще е, нищо друго не ми помогна. От самото начало на бременността ползвам Стеримар, но той само почиства хремата, не отделя водата от организма и не отбъбва лигавиците.
Така че... моя съвет е... храни се по такъв начин, или поне опитай.
Между другото, за да не ме помислиш за откачена, аз съм си ящна месоядка, при това с тегло 10 кила над нормата за ръста. Обожавам пици, даже много често си правех домашни, баници, въобще всичко, от което се дебелее и трупа холестерол. Закръгленичка съм. Не съм и мислила, ще ще се спасявам с суровоядство, комбинирано с яйца и сирене, но така се получи. И най-интересното е, че само това ми се яде. Е, и понякога вафла...
И да ти се стори абсурдно, опитай се да изхвърлиш поне вечерята. Явно организма ти задържа вода като моя и подпухва. Трудно е.
И аз имам алергия... към цъфтящите. Докато минат и тополите... ще съм на салата.
Краставицата помага на организма да отделя течностите. Портокалът и лимонът също ми помагат много. Пробвай поне вечерята ти да е сурова, обелена и нарязана краставица без подправки и сол и един изцеден на сок цитрус.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 20:20 от maria_magdalenna

# 4
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
mikrimah ,много бъдещи майки  се оплакват от  запушен нос през бременността.Ако няма симтоми за  настинка  това се се дължи предимно на по-високото ниво на женски полови хормони. Те понякога причиняват отичане на лигавицата на носа.
Моят съвет е /ако няма други изразени симтоми/ е да пиеш  поне по 7 - 8 водни чаши течности на ден. Това ще спомогне ограничаването на затормозяващи секрети;често овлажняване на въздуха в помещението където си/добра циркулация/.
Когато лягаш подлагай под главата си  допълнителна възглавничка, за да се предотврати стичането на секрет в гърлото.Измивай по често лицето или ако нямаш възможност поне обтривай с топла, влажна кърпа.
Не използвай постоянно физиологични спрейове за носната лигавица.
Дано не се окаже алергия.
Кислород за бебето има-спокойно.Щом дишаш ти-диша и то  Simple Smile
Лека и безпроблемна бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт