КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 2

  • 65 953
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 521
Морена, чудни кроасани!
И така хубаво си го написала, че направо ме нави да се престраша да пробвам!

Фактически на ~650 г брашно маслото е 100+200 = 300 г, е то затова са вкусни кроасаните,
да си дойдем на думата за маслотооо....

Последна редакция: нд, 21 апр 2013, 17:27 от alpha_beta

# 676
  • София
  • Мнения: 2 265
...

А ето и Кроасаните! Много сме доволни. Simple Smile


Обожавам кроасани, но ми се струват прекалено дълги и тегави за направа.

ммммммммммммммммм. страхотни са!

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
дядо хаджия, пробвай де, както съм писла и в рецептата, само изглежда така. Simple Smile

Алфа, радвам се, че е полезно описанието ми и още повече бих се радвала да опиташ.  Hug

luss, благодаря! Simple Smile

# 678
  • тук
  • Мнения: 510
О, и аз тази година по Великден ще се възползвам от нощното втасване в хладилника, че ще правя 3-4 броя.
Иначе и моето разпределение за дните е като при Джема, само дето агнешко не пека - два поредни дни сме при мама и свеки, те черпят.
Меденки и сладки май ще пропусна, един вид може и да направя (и то не най традиционите), но не повече, че у нас на се ядат, особенно като са със украса, стават ни много сладки  Naughty.

А ето и Кроасаните! Много сме доволни. Simple Smile
Скрит текст:
Сутринта ги изпекох, щракнах и хукнахме из гората, та ей сега смогнах да кача снимките.

 



Браво, много добре са се получили. Посъкратила си процедурата и ме насърчаваш да опитам отново  Laughing

# 679
  • Мнения: 3 715
Мисля да се пробвам с едни кроасани, няма само козунаци да ядем Simple Smile

# 680
  • София
  • Мнения: 2 521
Морена, а това нощуване на тестото за кроасаните в хладилника може ли да е и денуване, т.е.24 часа, или нещо ще му се повреди?

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Ако имате някакви питания за кроасаните предлагам да питате директо в блога, да не спамим тук прекалено. Не е нужно да имате регистрация за да коментирате.  С удоволствие ще отговоря. Simple Smile

Алфа,
Скрит текст:
ей това си го пропуснала вероятно:
*Разбира се, ако този вариант не ви е удачен, можете да започнете в удобно за вас време, като престоя в хладилника на този етап, трябва да е поне 4 часа.

Кари, ku[d]ku[d]yaka, ще се радвам, ако съм ви предизвикала.  Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 2 521
Благодаря Морена!
Последно спам и няма повече!
Предлагам на Морена след като ни заинтригува с тези кроасани, да направи една постоянна тема за кроасаните, ако сте съгласни разбира се!
На мен би ми било интересно!
Скоро ще мине Великден и като изтворим козунаците да си дъвчем кроасаните!

# 683
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Току що закусих и попадам на кроасаните на Морена  Crazy
Направо започнах да се облизвам  Laughing Страхотни са, браво!!!   bouquet

А сега пак по темата с козунаците - моя баба от Банско правеше страхотни козунаци с домашни яйца, мас и козе мляко. Аз мас и козе мляко не понасях, ама по-вкусни, уханни и меки козунаци не бях яла. За съжаление тя почина отдавна и не знам дали някой роднина пази рецептата и указанията.

# 684
  • Мнения: 2 820
Правих в събота козунаци по рецептата на Fior. Днес от единия има остатък и все още е мек и за мен това ще е рецептата за Великден. При тази със заквасена сметана  на Еликсир нещо не се получи. Чудя се само как да си разпределя времето за направата на 6 козунака, като реално няма да имам цял ден. Явно ще прежаля едната нощ.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
tany3dj, благодаря и на теб! Simple Smile

Ето и тема за кроасаните, тук във форума.

# 686
  • Мнения: 21
Аз вчера за козунаците ползвах това брашно и съм много доволна от резултата.

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 13:59 от pavlina&mima

# 687
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес ходих да сравнявам брашната на София мел точно.Досега съм купувала само екстра. Еми то е  тип 550, Класика е с 500, а това за козунаци тип 600. Белтъчното съдържание е с незначителна разлика в полза на това за козунаци. Оставам вярна на екстрата, като включвам и класика в употреба. А това за козунаци, продължава да ми е безразлично. Между другото то е обагатено и с аскорбинова киселина. Абе с две думи никакво значение няма кое от трите вида ще вземете. Peace

# 688
  • Мнения: 21
Пак с въпрос- може ли да се омеся тесто за козунаци и да го замразя ? И след товав кога трябва да ги извадя за да се размрази и да втаса.Изобщо такъв вариант възможен ли е  и ако някой го е правил колко време е необходимо да се размрази и втаса /знам, че е ориентировъчно /но все пак от какъв порядък .Ще окаже ли промяна на вкуса замразяването .

# 689
  • София
  • Мнения: 7 878
Днес ходих да сравнявам брашната на София мел точно.Досега съм купувала само екстра. Еми то е  тип 550, Класика е с 500, а това за козунаци тип 600. Белтъчното съдържание е с незначителна разлика в полза на това за козунаци. Оставам вярна на екстрата, като включвам и класика в употреба. А това за козунаци, продължава да ми е безразлично. Между другото то е обагатено и с аскорбинова киселина. Абе с две думи никакво значение няма кое от трите вида ще вземете. Peace

Останал съм с някакво впечатление, че май от София Мел бумкат витамин С едва ли не във всяко брашно. То хубаво, щото прави по стабилна нишката на тестото, ама все пак си е редно да имат и някакво класическо нормално брашно.

Общи условия

Активация на акаунт