Оставя ли ви колата като го няма?

  • 18 177
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 499
Оставя ми я, въпреки че аз даже не мога да карам! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 9 990
Шани, не се правя.Този лаф е...соц.
 Laughing
 Ние имаме две коли.
Ама при една?Какво значи не ми я дава-ми да дойде той да развозва децата, няма проблем.
Ноооо, при авторката на темата май е друга ситуацията-колата си е на момчетао и те май са гаджета.
Щото, ние, когато имахме само една кола, сме я купували заедно, от семейния бюджет и няма твоя и моя...Аз да съм я платила половината сума за колата, пък той да не ми я дава?Хахаха, дооообре.

# 17
  • София
  • Мнения: 153
 Към авторката ако семейство - или да ти вземе кола и на тебе или да ти оставя неговата. На мене също ми е неприятно като ми карат колата, ама това е положението. Всичко е общо и колата в повечето случаи я кара този който с нея "обслужва" децата. Кво значи връща му я мръсна, мести седалки дрън, дрън. Утре ако детето се разболее с рейса ли ще идеш до болницата да не изцапаш колата случайно  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 258
Ох, дълга и широка.
Карам колата му когато сме двамата. Не съм супер шофьор, но се справям. Избягвам да карам нощем, но по главните улици и булеварди няма проблем да се движа. Не мисля, че ще се пречукам. А и ако смятам, че няма да се справя, не бих се съгласила.
Гаджета сме, живеем заедно. Но когато отсъства дълго, си ходя някои вечери да си се видя с нашите. Колата е негова, но все пак смятам, че може да ми я даде. Не става въпрос  да я карам докато го няма, а просто да мога да го изпратя и посрещна от летището, но не би.
Обижда ме липсата на доверие.  Cry

# 19
  • Мнения: 9 990
Ми не, ти смяташ, ама от Може, до Искам има разлика. Както и предполагах, гаджета сте, колата си е негова. Ако иска ще ти я даде. Тук нямаш повод за сърдене. Едно е да караш с него, друго е сама, при липса на опит не всеки си оставя ей така колата. Инак всеки казва, че няма да се пречука.
 То не е до пречукване, едно спиране да не съобразиш и отзад като те нацелят-прибира се гаджето-останал без кола.
Та-не търси повод за цупни тук. Peace
Не го посрещай-не е нужно. Особено при кофти полет в 2 нощес упражнението е нелогично, еле па като знам нашия терминал.....айде нЕма нужда. Peace

# 20
  • Мнения: X
Ми нещо като продължение на теб исках.Понякога се получава така, че докато отговарям след някой, друг ме изпреварил, и ако не съм цитирала пък не се разбира нищо от поста.И аз превантивно взех да цитирам. Извинявай още веднъж, не съм нито сочила, нито нищо. Grinning

Няма проблем Peace

# 21
  • Мнения: 281
Когато сме имали само една кола и мъжът ми е бил в командировка или просто ми се е налагало да я ползвам, разбира се че ми оставяше колата. Другото не би било нормално според мен.
От няколко години сме с 2 коли и този въпрос вече не стои на дневен ред. Единствено, когато сме на почивка, тогава разбира се отиваме само с 1 кола, обикновено оставям ММ да кара, ако се наложи се сменяме.

# 22
  • Мнения: 258
А каква е разликата дали сме гаджета или аз нося неговата фамилия? Ще ми има доверие ли, или ще бъде длъжен да ми  оставя возилото?

# 23
  • Мнения: 9 990
Когато сте семейство (може и без брак) и имате Общ бюджет, тогава обикновено се закупува семейна кола. И няма мое, твое. Ако има-то всеки си има своя...кола в случая. Peace
Това е все едно иначе Х и Y  да са гаджета, Х изважда 10 000 и си купува кола, която ползва всяка следваща Y. Не е въобще до доверие.
И аз да съм и аз няма да си давам на гаджето нещо като кола ей така.

# 24
  • Мнения: 258
Ок, да приемем, че сме семейство (с или без брак), но колата е неговата придобита преди "семейството". Тогава какво? Не виждам разлика със сегашното положение.
Не разбирам!

# 25
  • Мнения: 9 990
Може би ти е рано да разбереш просто. Hug
Когато започнете да се чувствате семейство, или подпишете, когато имате дете, което трябва да се обслужва-не е до доверие, а до споделяне, до окрупняване така да се каже да благата ви в Общи блага-за семейството, което идва с "официализирането" на отношенията ви.

# 26
  • Мнения: 281
Ок, да приемем, че сме семейство (с или без брак), но колата е неговата придобита преди "семейството". Тогава какво? Не виждам разлика със сегашното положение.
Не разбирам!
В този случай не виждам разлика. Разлика би имало потенциално, ако човека не те възприема като приятелка/съпруга за постоянно, т.е. да те брои за временна тръпка. Възможно е, обаче да не иска да споделя своите неща с теб, може и до възпитание да е.

# 27
  • Мнения: 9 990
А може и както Полина е писала. Тогава е добре да го знаеш, и или го приемаш такъв или не.... Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Уф, а моят мъж постоянно ми дудне да изкарам книжка, че да ми зачисли колата и да не шофира повече.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 258
Възможно е, обаче да не иска да споделя своите неща с теб, може и до възпитание да е.

Как може да споделяме къщата му, компютрите му и т.н, а колата - не!? Не и когато той не присъства. До сега не съм я блъскала, не съм я чупила, нищо негово не съм съсипвала.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт