Атопичен дерматит и себореен дерматит

  • 137 407
  • 406
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 7 097
Сега откривам темата и ще я следя, защото съм с атопичен дерматит. Не съм я чела отначало, ще се върна да я прегледам, но ме интересува с какъв крем да се мажа за ежедневно хидратиране и омазняване кожата на тялото? Страшно ми е суха, но вече ме е страх да мажа с каквото и да било, защото моментално започват сърбежите и обривите  Rolling Eyes

# 346
  • Мнения: 283
Сега откривам темата и ще я следя, защото съм с атопичен дерматит. Не съм я чела отначало, ще се върна да я прегледам, но ме интересува с какъв крем да се мажа за ежедневно хидратиране и омазняване кожата на тялото? Страшно ми е суха, но вече ме е страх да мажа с каквото и да било, защото моментално започват сърбежите и обривите  Rolling Eyes
Купи си крем на А-дерма от серията exomega. Струва около 30 лв.Само в аптеките се продава. Това е крем за много суха и атопична кожа. Подходящ е за бебета и възрастни. При моя син ефекта е поразяващ. Кожата му става нежна и гладка иначе, като го спрем става суха и се появяват пъпчици. Някой препоръчват и козметиката на д-р Тайс, балсама нахтхерцен. Цената е сходна, но не съм го купувала.

# 347
  • Мнения: 0
zdraveite vsi4ki maiki,pro4etoh mneniata na vsi4ki za dermatita pri bebeta i detsa,  vazmu6tavam se na tezi maiki deto vse o6te davat i viarvat na babite i t ,n. ne se doveriavaite na babinite gluposti da majete bebeto s maznina i da im slagate pironi vav vodata dokato gi kapete,uj za da sa po zdravi kato jeliazo,tova sa infekcii i mrasotia,svinskata maz ........ima ve4e tolkova kozmetika ,hora i bez  svekarvi i babi 6e si gi izgledate,az niamam detsa,no vlizam tuk po dr.problem -za seboreiata,imam luspi4ki po skalpa.izpisaha mi 6ampoani i mazila za nad 150lv v VMA Sofia ,no uvi tova e gabi4ka ..... i e kat jenite ............uporita......moje i ot frizorski salon .taka mi kazaha,,,,,vnimavaite

# 348
  • Мнения: 0
Здравейте Моя близка случайно попадна на брошура за Джинджира цинк перитион какво ли не беше пробвала -тя от години е с ъс себореен дерматит Тези зачервявания по челото и врата  много я смущаваха и реши да опита и с пореднотоОще на втория ден кожата се успокои  зачервяванията избледняха  Тя възвърна самочувствието си  Момичета пробвайте Продава се в аптеки шпрей мед козметика е

# 349
  • Мнения: 84
Здравеите и от мен от много време не сам посещавала саита защото ние преодоляхме проблема.Сина ми е на 1г и 10мес. , когато бяхме на 3 месеца изкарахме шарка Варицела и след нея последва АД и АБКМ ходихме при доц.Ковачева благодарна сам че беше тя аз кърмех тогава .Бяхме 7 месеца на диета предписана от нея която строго спазвах и ништо не можеше да ме изкоши .На 2 та седмица от спазването на диетата тялото се изисти напълно мажех същевремено с балсама на Д-р Таис -Нардхерцен .Вече сме на 1г и 9 месеца и пу пу всичко е ОК .Мисля че Диетата няма да повреси ако се пробва една седмица.Не позволявах да се бият ваксини докато бяхме на диета просто не ходех на лекар и и казжах че не позволявам след това Пентаксим . Пожелавам успех на Всички

# 350
  • Мнения: 8
Внимавайте като препоръчвате "лек"!!!Тази мама,която съветва да се пробва със Джинджира цинк перитион май не е много наясно за какво говори.Това нещо очевадно съдържа цинк,който е абсолютно противопоказен за атопичен дерматит,защото изсушава кожата и може да направи страшна беля!!!Същото се отнася и за себорейния дерматит.Единствено е добре да се хидратира кожата с някаква специална мед. козметика,А-дерма,д-р Тайс,Биодерма и т.н.,но всеки отделен случай се влиае различно и трябва да си намери точния продукт.На нас най-добре ни действаше А-дерма Екзомега крем.

# 351
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
На моя син точно крем с цинк му помагаше най - много. Май със себореен дерматит се оказа на края, различните доктори различни диагнози даваха - атопичен, себореен дерматит  и ще го израсне казваха. Имаше по бузите и скалпа обрив като бебе. Тази зима само суха кожа на ръцете и крачетата от време на време, с  балсама на д-р Тайс се оправяше, който на обрива на бузите му като бебе  не действаше никак.

# 352
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм ползвала Цикалфат на Авен, когато съм била с разранена кожа от разчесване. Той е с цинк, но добре ми действаше - успокояваше кожата. Но явно наистина всеки трябва да си намери оптималното решение и мазилата не са универсални за всички.

# 353
  • Мнения: 550
Здравейте! Днес педиатърката постави диагноза на сина  ми АД. Всъщност той има петънце колкото стотинка на едната бузка от около месец, тя го видя едва днес, когато и го показах. Веднага заключи, че е АД и ми каза да не ям нищо млечно,месо - само пуешко и заешко може  Confused Изписа ни Елоком, но като се поразрових из форума, се отказах да го мажа...даже съжалявам, че го купих..
Моля ви, дайте съвет с какво да мажа петънцето ( между другото то си стои само там и не се разпространява, не го сърби )?Трябва ли наистина да мина на строга диета? Той е на 4 месеца и е на кърма, като само едно ядене замествам с АМ, понеже последно време не ми достига кърмата. Опасявам се от диетата съвсем да не спре..За АМ ми каза да взема NAN HA.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 20:47 от tedddy

# 354
  • Мнения: 561
tedddy, и на мен ми звучи абсурдно-петно, което не се увеличава за дин месец, да бъде диагностицирано като АД и да се предприемат толкова сериозни мерки.Изчакай и ако видиш някакво влошаване тогава можеш да се впускаш в диети и чудеса.
Междувременно можеш да положиш усилия за увеличаване на кърмата, за да махнете добавката, защото тя може да провокира алергия, след което даване на хипоалергенно мляко е "след дъжд качулка".В Кърмаческия форум има статии за това, можеш и тема да пуснеш.

# 355
  • Мнения: 550
easy, благодаря, че се включи  Simple Smile   bouquet  и на мен именно това, че си стои петното със съшия размер ми се стори странно и затова,няма да мажа с Елоком. Мисля да взема някакво хубаво кремче като това на Др. Тайс ( гледам доста майки са доволни ) или А-дерма и с това да се огранича до момента. Тази диагноза я слагат май на всяко второ дете като чета из форума  ooooh!
Полагам усилия и за кърмата и сякаш има лек напредък, днес само 40мл АМ съм дала, което е нищо  Grinning

# 356
  • София
  • Мнения: 1 809
Мен ако питаш отиди на кожен лекар. Аз така направих  Peace

# 357
  • Мнения: 68
Здравейте момичета, чета тука че имате същите проблеми като нашите.
Аз ще се радвам да споделя с вас накратко историята на нашето заболяване и още повече ще се радвам ако някой може да помогне със съвет, защото вече се чудя към кого да се обърна.
Моята дъщеря е на почти 9 мис. Когато беше на 4 мес и се появиха въпросните петна. Искам да подчертая че не е била захранена с нищо, беше на АМ едно и също от раждането си. Обривите или по- скоро петната се появиха в началото по бузките-на едната и след това на другата. Станаха много големи рани, които успяхме да премахнем единствено с Елком. Чувала съм за него че е изключително вреден и че само замазва положението, но нямаше друга алтернатива. Минаха- след месец и половина някъде се появиха същите тези петна на ръцете- лактите, раменете и пак на бузата , само че на другата. Пак на доктор ходихме, този път на друг. Доц. Маринова пое нашия случай. Започнахме с балсама на д-р Тайс...ефекта беше минимален, да не кажа никакъв...започнахме едномесечна диета-никакви мъхести плодове, никакви бобови, цитруси, млечни храни и т.н...междувременно мазахме с Елидел крем, пак по препоръка на докторката(извинете доцентката). Ефект пак нямаше. Малко се позаличиха петната и аха да минат и пак се  възпаляват.Доцентката каза да бъдем на диета и да мажем и след месец да се видим пак. На скоро мина въпросният един месец и когато се обадих да запиша час се оказа че свободен такъв  има чак за месец юли(обадих се в края на май) Проблема се задълбочаваше и ние тръгнахме по други доктори-първо в Токуда и последно в Александровска(кожната клиника). От Кожна клиника потвърдиха АД и казаха пак диета и разбира се други мазила. До сега от както има такива проблеми, ползваме само А-Дерма -всичко- пяна, крем за мазане...всичко, всичко... Тази последната каза сега да накупим нова козметика този път на Био дерма. Всеки , който съм питала беше учуден, защо след като ползвам най-добрата мед. козметика трябва да я сменям с друга?!!??! newsm78 Не съм я купила още защото сега мисля пак да мина на диета - да й огранича някои храни, та да видим.
Кажете някакво мнение ако сте ползвали тази козметика и дали наистина има смисъл да я сменям, след като ползвам наистина добра на А-дерма.И ако някой знае добър, ама наистина добър специалист в областта да сподели и за това , защото ми писна от разбиращи, които се чудят как да пробутат козметиката на представителите, от които взимат пари  ooooh! ooooh! ooooh!

# 358
  • Мнения: 1
Ние се борим с АД вече 4 години, синът ни е сега на 7. Използвали сме къде какво има, полза - до сега временна, към момента вече ми се струва, че нищо не помага. Sad имаме правен тест - отпреди 4 г, сега ще правим нов, за да видим накъде са нещата, струва ми се като цяло излишно да давам 120 лв за тоя ин витро тест, но ще ги жертвам - по-скоро ми се струва за успокоение на съвестта, отколкото за да помогне.  Praynig сега ще стегнем още хр. режим и то какво ще му остане на детенцето - не знам - ориз, картофи и цааревични макарони?!  Cry  Thinking препоръчително било заешко и пуешко. пуешкото - та то е само хормони, купували ли сте? отвратително е,  Sick явно трябва да си взема 2-3 пуйки на балкона и да си ги храня аз с каквото трябва  newsm78. а откакто 1 съсед ми каза, че в клетка на зайците - на село намерил плъх в поза, се замислих дали някога ще погледна заешко месо  newsm78. ......

# 359
  • Мнения: 11 501
И нашата борба с АД продължава, но определено нещата са по-добре. След като изкупих всичко на пазара и само правех колекция в шкафа, в аптеките се смилиха над мен и започнаха да ми събират и дават мостри - та смело твърдя че сме опитали ужасно много мазила. Имаме значително подобрение, но дали е от сезона или... нямам идея. Факт е, че спрях всички мазила ВСИЧКИ и само чакам. При къпане във ваничката слагам олио за баня на Юсерин, главичката мия със сапун на себамед и ако се позачерви някой участък мажа с БейбиТан по препоръка на момиче от тази тема и съм много доволна.
Ходихме на хомеопат д-р Мариан Иванов в София, който предписа доста скромно лечение в сравнение с лечението, което правихме преди, но още не сме го започнали.

Общи условия

Активация на акаунт